معرفی و دانلود کتاب اعتماد هوشمندانه

عکس جلد کتاب اعتماد هوشمندانه
قیمت:
۲۲۹۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب اعتماد هوشمندانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اعتماد هوشمندانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اعتماد هوشمندانه

کتاب اعتماد هوشمندانه اثر استفان کاوی به شما توانایی می‌بخشد تا از طریق به حداقل رساندن خطرها و به حداکثر رساندن احتمالات، با اعتماد زیاد در این دنیا فعالیت کنید. در دنیای شبکه‌ای امروز، اعتماد به پولی جدید تبدیل شده است و قابلیتی مهم برای افراد، سازمان‌ها، گروه‌ها و حتی کشورها است.

ایندرا نویی وقتی که پنج سال پیش مدیرعامل شرکت پپسی‌کولا شده بود، با صراحت بیان کرد که شرکتش در درازمدت چگونه اداره می‌شود. او افکارش را در یک عبارت ساده خلاصه کرد: «اجرا با هدف.» درحالی‌ که عملکرد عالی همواره نیروی حیاتی شرکت پپسی‌کولا محسوب می‌شد، برای پایداری کارش باید حس واقعی هدف را به عملکردش می‌افزود. او سه محور را بیان کرد؛ پایداری انسانی، پایداری محیطی و پایداری استعداد، که با هم نقشه راهِ آینده پپسی‌کولا را طراحی کردند.

پس از پیگیری دقیق موضوع، مشخص کردند که برای مصرف‌کننده، روابط پایدار ارزشمندتر از قیمت است. هر شرکتی برای این‌که مصرف‌کننده بتواند به معامله با آن و به نشان تجاری آن اعتماد کند، باید پس از تعریف ماموریتش آن را در درازمدت با سهام‌داران متعدد به انجام برساند.

این شیوه مسئولانه اعتماد ایجاد می‌کند. اما فقدان معنادار اعتماد در محیط بی‌ثبات امروز، تمامی شرکت‌های کوچک و بزرگ را ملزم می‌کند تا درباره ایجاد یا احیای اعتماد تجدیدنظر کنند و برای ارزش‌آفرینی، ارائه و افزایش آن بیندیشند و مهم‌تر از همه، تضمین کنند که نه‌ تنها ایده تجاری ارزش‌ها، بلکه ایده اخلاقی آن‌ها را هم درنظر می‌گیرند. یک‌بار دیگر، در یک کلام،اعتماد.

کتاب اعتماد هوشمندانه (Smart trust) مناسب است. ما معتقدیم که امروزه تمامی سازمان‌ها ایجاد تعادل در درازمدت و کوتاه‌مدت را مبارزه‌ای دائمی می‌دانند.پیروزی در این مبارزه در گرو ایجاد تعادل مطلوب میان عملکرد و هدف کار کردن خوب با یکدیگر است. شرکت‌ها در آینده به‌خاطر بهتر بودن، بهتر کار خواهند کرد. از آن‌جا که آن‌ها مجوز خود را از جامعه کسب می‌کنند، لازم است تا چیزی هم به جامعه ارائه دهند. وقتی این‌گونه عمل کنیم، اعتماد به‌دست می‌آوریم و درنتیجه انواع و اقسام امکاناتی پدیدار می‌شوند که پیش‌تر به‌هیچ‌وجه وجود نداشتند. همچنین باید برای پیوند عاطفی‌ای که کارمندان در برابر شرکت‌مان احساس می‌کنند، ارزش زیادی قائل شویم، زیرا اگر آن پیوند عاطفی وجود نداشته باشد، شرکت‌ها نمی‌توانند به ظرفیت راستین خود دست یابند. اعتماد در قلب این پیوند عاطفی قرار دارد.

هم چنین این کتاب پیگیرانه است. امروزه رهبران باید با دل و نیز عقل‌شان رهبری کنند؛ یعنی بهره‌گیری توأمان از سمت چپ و راست مغز. کتاب اعتماد هوشمندانه زمینه این کار را به‌خوبی فراهم می‌کند؛ به این صورت که با در اختیار قرار دادن اقدامات عملی،‌ می‌توانیم به‌عنوان رهبر یک سازمان هم اعتماد را افزایش دهیم و هم خطرات و احتمالات و اراده و توانایی را متعادل کنیم؛ برای مثال، یکی از پنج عمل اعتماد هوشمندانه این است: «نیت خود را اعلام کنید… نیت دیگران را مثبت بپندارید». این عمل ساده مثبت پنداشتن نیت دیگران، عملی اعتمادساز است و پویایی هر رابطه‌ای را به‌طور چشمگیری تغییر می‌دهد.

شیوه کسب‌وکار سازمان‌ها مزایای بسیار و نیز معایب بسیار زیادی دارد. به‌همین دلیل، اعتماد از بین رفته است. ما در نقطه حساسی قرار گرفته‌ایم. وقتی به‌نظر می‌آید که شالوده‌های محکم‌مان جابه‌جا شده‌اند، باید لحظه‌ای تأمل و بازآفرینی کنیم. همان‌طور که اعتماد هوشمندانه نشان می‌دهد، امروزه سازمان‌ها و رهبران بسیاری هستند که این اعتماد اخلاقی را درک و با آن زندگی می‌کنند.

همانا ما می‌توانیم این بحران اعتماد را به فرصتی بزرگ تبدیل کنیم، چیزی که استفان کاوی(Stephen covey) آن را «رنسانس اعتماد» می‌نامند. وقتی این کار را به‌خوبی انجام دهیم، می‌توانیم خطرات را به حداقل و احتمالات را به حداکثر برسانیم. برای انجام دادن این کار، هریک از ما باید با رفتار خاص خود شروع کنیم. این همان چیزی است که اعتماد هوشمندانه به‌طور کلی به آن می‌پردازد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
نیت ما
بخش یک: تناقض و تعهد
فصل اول: تناقض بزرگ
فصل دوم: اعتماد کورکورانه یا بی‌‌اعتمادی
فصل سوم: گزینه‌‌ی سوم: اعتماد هوشمندانه
بخش دو: پنج عمل اعتماد هوشمندانه
فصل چهار: عمل شماره‌ی یک اعتماد هوشمندانه‌
فصل پنجم: عمل شماره‌‌ی دو اعتماد هوشمندانه
فصل ششم: عمل شماره‌ی سه اعتماد هوشمندانه
‌‌فصل هفتم: عمل شماره‌‌ی چهار اعتماد هوشمندانه
فصل هشتم: عمل شماره‌‌ی پنج اعتماد هوشمندانه
بخش سوم: چه کاری از دست شما بر می‌آید؟
فصل نهم: برای خود رنسانس اعتماد بسازیم
درباره‌‌ی نویسندگان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اعتماد هوشمندانه
نویسنده
مترجممهین خالصی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷۶
زبانفارسی
شابک978-964-236-621-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۹۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب اعتماد هوشمندانه

سعید افشار
۱۳۹۶/۸/۹
نسخه چاپی کتاب رو مطالعه کردم و مطالب و راهکارهای خوبی در زمینه اعتماد کردن و اعتماد سازی داره خصوصا برای سازمانها و مدیران شرکتها و.... ارزش صرف وقت و هزینه رو داره.
hamed asadollahi
۱۳۹۸/۵/۳۱
استفان م ر کاوی که نویسنده این کتاب است در واقع فرزند دکتر استفان ریچاردز کاوی نویسنده کتاب بزرگ هفت عادت مردمان مؤثر است.
عبدالله پناهنده
۱۳۹۶/۱۰/۱۵
استفان کاوی دیدگاه‌های بسیار کمک کننده آیین برای زندگی داره
payam sarkar
۱۳۹۶/۸/۱۵
کتاب بسیار خوبی است
۷ عادت رو هم‌ مطالعه کنید
رضا ایجازیان
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
این یک کتاب عالی برای راه‌های تعامل با دیگرانه.
پروانه نارویی
۱۴۰۰/۱/۸
فوق العاده خوبه اگر بتونیم بکارش ببندیم در زندگی
حسینعلی جانی نژاد
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
صاحبان کسب وکار این کتاب رو بخونن
almottaqin null
۱۳۹۸/۹/۱۳
کتاب عالی بود، دوبار مطالعه‌اش کردم
uosef auobi
۱۳۹۷/۲/۱۳
کتاب مفیددرعصر بی‌اعتمادی
رسول پازن
۱۳۹۶/۸/۱۹
کتاب بسیار مفیدى است
حتماً مطالعه کنید
mehdi dostian
۱۳۹۶/۸/۱۶
خیلی خوبه واقعا
اکبر زیدابادی
۱۳۹۶/۸/۱۵
راهکارهای خوبی میده
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب اعتماد هوشمندانه

برای دریافت کتاب اعتماد هوشمندانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.