معرفی و دانلود کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز

عکس جلد کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز

مژگان رنجبر در کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز، تعدادی از مصاحبه‌ها، سخنرانی‌ها و مقاله‌های هاروکی موراکامی را جمع‌آوری کرده است و شما را به شناخت عمیق‌تری نسبت به آثار این نویسنده‌ی مشهور می‌رساند و به بسیاری از ابهامات مربوط به داستان‌هایش پاسخ می‌دهد.

هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) در گروه نویسندگانی قرار دارد که معمولاً فضای خاصی در آثارش دارد و همین مسئله، منجر به ایجاد ابهام و سؤالاتی برای شما می‌شود و کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز نیز دقیقاً برای پاسخگویی به همین ابهامات تهیه شده است. سؤالاتی که در مصاحبه‌های این کتاب مطرح می‌­شوند شما را به این حقیقت می‌رساند که موراکامی نیز در جست‌وجوی پاسخی برایشان بوده است. هاروکی موراکامی از جمله نویسندگانی است که دوست ندارد دیگران برای داستان‌هایش تحلیل و شرح ارائه دهند؛ با این اوصاف، تنها راه برای درک عمیق‌تر آثار او، این است که به مصاحبه‌ها و سخنرانی‌های موراکامی رجوع کنید.

شما در این کتاب، پاسخ تعدادی از سؤالات خود را خواهید گرفت و با جهان‌بینی و فلسفه‌ی این نویسنده‌ی مشهور آشنا خواهید شد.

هاروکی موراکامی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده‌ی مشهور ژاپنی که در ایران بسیار شناخته شده و محبوب به شمار می‌آید در سال 1949 متولد شد. او تا 28 سالگی در کافه‌ای کار می‌کرد اما پس از مدتی کافه را فروخت و به نویسندگی روی آورد. موراکامی بدون شک یکی از مطرح‌ترین نویسندگان معاصر در جهان و ژاپن محسوب می‌شود. او تاکنون موفق به کسب جوایز بی‌شماری مانند جایزه‌ی جهانی فانتزی، جایزه‌ی اورشلیم، جایزه‌ی فرانک اوکانر، جایزه‌ی فرانتس کافکا و... شده است و از میان آثار او می‌توان به مواردی مانند کافکا در کرانه، پس از تاریکی، بعد از زلزله و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز می‌خوانیم:

شکی نیست که نویسندگان تنها کسانی نیستند که دروغ می‌گویند. همان‌طور که همگی آگاهیم، سیاستمداران نیز این کار را انجام می‌دهند. دیپلمات‌ها و نظامیان هم گاهی دروغ‌های خاص خودشان را می‌گویند، همان‌طور که فروشندگان ماشین، قصاب‌ها و معماران چنین کاری می‌کنند. اما، دروغ نویسندگان با سایرین فرق دارد. به همین دلیل، کسی آن‌ها را به‌خاطر دروغ گفتن به‌عنوان افرادی فاسد مورد انتقاد قرار نمی‌دهد. درواقع، هر‌چه دروغ‌هایش بزرگ‌تر و بهتر باشد و هرچه آن‌ها را هوشمندانه‌تر بیافریند، احتمالش بیشتر است که از سوی همگان و منتقدین مورد ستایش قرار بگیرد. چرا باید این‌گونه باشد؟

پاسخ من این است: برای مثال، با گفتن دروغ‌های ماهرانه – می‌توان گفت با ساختن داستان‌هایی که واقعی می‌نمایند – داستان‌نویس می‌تواند حقیقتی را به مکانی جدید بیاورد و نور تازه‌ای بر آن بتاباند. در بیشتر موارد، درک حقیقت در قالب اصلی‌اش، و به‌درستی ترسیم کردنش عملاً ناممکن است. به همین دلیل است که ما تلاش می‌کنیم تا حقیقت را با اغواگری از مکان مخفی‌اش بیرون بکشیم و دُمش را به چنگ بیاوریم، آن را به یک مکان داستانی منتقل کنیم و در قالبی داستانی بگنجانیم. اگرچه برای نیل به چنین هدفی، ابتدا باید مشخص کنیم که حقیقت در کجای وجودمان قرار گرفته است. برای ساختن دروغ‌های خوب، این توانایی مهمی است.

اگرچه، امروز هیچ قصدی برای دروغ گفتن ندارم. تلاش می‌کنم تا جایی که در توانم است صادق باشم. چند روزی در سال هست که من درگیر دروغ گفتن نمی‌شوم، و بر‌حسب‌اتفاق، امروز یکی از آن روزهاست.

پس اجازه بدهید حقیقت را به شما بگویم. در ژاپن افراد بسیار زیادی به من توصیه کردند که برای پذیرفتن جایزۀ اورشلیم به اینجا نیایم. حتی برخی به من هشدار دادند که اگر بیایم باعث ایجاد تحریک برای تحریم کتاب‌هایم می‌شوند. بی‌تردید، دلیل این موضوع جنگ غزه بود. سازمان ملل گزارش داد که بیش از هزار نفر در محاصرۀ شهر غزه جانشان را از دست داده‌اند، که بیشترشان شهروندان غیرنظامی بودند – کودکان و پیرها.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت مترجم
دربارۀ هاروکی موراکامی
مصاحبه‌ها و گفت‌وگوها
مصاحبه‌ها و گفت‌و‌گوها
گفت‌و‌گوی هاروکی موراکامی و جان وسلی هاردینگ / بامب مگزین، 1994
مصاحبۀ لورا میلر و دن جورج با هاروکی موراکامی / وبسایت سالن 1997
هنر داستان، هاروکی موراکامی / پاریس ریویو 2004
مسئولیت در رؤیاها آغاز می‌شود؛ جورجیا ریویو / 2005
وقتی می‌دوم در مکان آرامی هستم / اشپیگل، فوریۀ 2008
به‌دنبال رشد؛ مصاحبۀ هیدئو فوروکاوا با هاروکی موراکامی/ دسامبر 2008
هاروکی موراکامی: در جست‌و‌جوی رئالیسم نو/ یومیوری شیمبون 2009
رابطۀ نوشتن با موسیقی؛ گفت‌و‌گوی هاروکی موراکامی و سِیجی اُزاوا/ بخشی از کتاب تماماً در باب موسیقی 2010 تا 2011
در باب نوشتن داستان کوتاه، گفت‌و‌گوی هاروکی موراکامی و موتویوکی شیباتا/ مانکی بیزینس 2017
دنیاهای زیرزمینی هاروکی موراکامی/ نیویورکر 2019
نگاهی به بیش از چهل سال کوشش‌های نویسندۀ برجستۀ ژاپنی، هاروکی موراکامی، در عرصۀ ادبیات/ کیودو نیوز 2019
سخنرانی‌ها
داستان‌نویس در زمانۀ جنگ / 2009
صحبت در مقام یک خیال‌پرداز واقع‌گریز / 2011
متن سخنرانی هاروکی موراکامی به مناسبت دریافت جایزۀ بنیاد ادبی ژاپن/ 2012
مقاله‌ها
چرخۀ بزرگ داستان‌گویی/ مانکی بیزینس 2012
پس دربارۀ چه چیزی باید بنویسم؟/ مانکی بیزینس 2015
عکس‌ها
گاه‌شمار آثار هاروکی موراکامی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز
نویسنده
مترجممژگان رنجبر
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۲
زبانفارسی
شابک978-600-461-333-0
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز

برای دریافت کتاب هاروکی موراکامی، خیال‌ پرداز واقع‌ گریز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.