معرفی و دانلود PDF کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

عکس جلد کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه به‌کوشش کوروش جوادی، مجموعه‌ای است از عکس‌های انتخاب شده شاهنامه فردوسی که فرهنگ مردم و کشور ایران را به تصویر می‌کشد.

جشنواره ملی عکس شاهنامه پیوند دهنده تصویر و شاهنامه است که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است. شاهنامه به عنوان اثری ارزشمند که بیش از هزار سال از سرودن آن گذشته و دارای ابعادی گوناگون و متنوعی است که برای شناخت هر کدام از آن‌ها تلاش‌هایی انجام شده است. بیشتر تلاش‌های صورت گرفته پژوهشی و از منظر ادبی بوده است که پاسخگوی شاهنامه و ابعاد گوناگون و میزان اثرگذاری آن نیست. از دید هنر خصوصا هنر عکاسی و از دیدگاه بصری کمتر به این اثر توجه شده است.

بسیاری از شاهنامه پژوهان بر تصویری بودن این کتاب تاکید دارند و بارها گفته‌اند که فردوسی با اشعارش زیباترین تصاویر را در شاهنامه خلق کرده است. کتابی ممتاز و اثرگذار همچون شاهنامه با ویژگی‌های منحصر بفرد و این چنین برجسته برای کشور و ملت ایران که با تار و پود آنان تنیده شده است، طبیعتا توانسته که این تصاویر و جنبه‌های بصری را به اشکال گوناگون به جامعه و مردم بکشاند و در جنبه‌های گوناگون زندگی آنان و در خلق آثار گوناگون هنری آنان سهمی قابل توجه داشته باشد.

سخن جشنواره ملی عکس شاهنامه این است که شاهنامه جدا از تصاویر آفریده شده در داستان‌های مختلف این کتاب ارزشمند نمودهای تصویری زنده‌ای در جامعه، شهر و در میان مردم دارد که قابل ثبت است. روزگار، روزگار تصویرهاست. امروزه تصاویر بخش مهمی از زندگی شما را می‌سازند. تصاویر و از جمله آن عکس‌ها نقشی تعیین کننده‌ای دردنیای امروز بازی می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

یادداشت دبیر جشنواره
نگارستان فرهنگ و فرزانگی
گوهر و هنر
حاشیه بر کتاب نگارخانه شاهنامه
نگارخانه
حامیان جشنواره

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات باد
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۸۱
زبانفارسی
شابک978-600-6527-59-8
موضوع کتابکتاب‌های آموزش عکاسی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

فروزان تهماسبی
۱۳۹۹/۲/۲۵
درود بر آقای جوادی
کتاب شگفت انگیز و خوبی است.
Navid Nouri
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
کتاب محصول ایده‌ی جالبی هستش. خیلی پسندیدم.
سجاد خوشبخت
۱۳۹۹/۱/۳۰
کتاب معرکه‌ای هستش
Peyman Nouraddini
۱۳۹۹/۲/۶
عالی بود این کتاب
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه

برای دریافت کتاب نخستین جشنواره ملی عکس شاهنامه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.