معرفی و دانلود کتاب آبنبات دارچینی

عکس جلد کتاب آبنبات دارچینی
قیمت:
۲۹۲۵۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آبنبات دارچینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آبنبات دارچینی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آبنبات دارچینی

کتاب آبنبات دارچینی به قلم مهرداد صدقی، به روایت داستان جوانی به نام محسن می‌پردازد که با ماجراهای پیش‌بینی نشده‌ای مواجه می‌شود. این ماجرا‌ها ناخواسته هم در زندگی خود او و هم زندگی اطرافیانش تاثیرگذار است.

این اثر که جلد بعدی کتاب آبنبات هلدار محسوب می‌شود بین سال‌های 72 تا 74 می‌گذرد. ماجراهایی که در این سال‌ها برای محسن رقم می‌خورد موقعیت‌های طنزآمیزی را به وجود می‌آورد.

آبنبات دارچینی و دو جلد پیشین آن یعنی آبنبات هلدار و آبنبات پسته‌ای صرفاً برای خنداندن مخاطب نوشته نشده‌اند؛ بلکه با هدف داشتن شاخصه‌های داستانی به رشته تحریر درآمده و شما را با داستان همراه می‌کند. به علاوه هدف بعدی این بوده که به سمت لودگی نرود و طنز باشد.

کتاب آبنبات هل‌دار برنده چهاردهمین جشنواره ادبیات شهید حبیب غنی‌پور و کتاب سال خراسان شمالی شده و در سری دوم بخون و ببر خندوانه نیز معرفی شده است.

در بخشی از کتاب آبنبات دارچینی می‌خوانیم:

از ترس خشکم زد. اگر من را برق گرفته بود، آنقدر نمی‌ترسیدم. حسین، که دیده بود از سیم‌ها می‌ترسم، برای اینکه ترسم بریزد، مثلاً شوخی کرده بود. اما همین ‌کار باعث شد چوب به سیم بخورد. مخزن بالابر هنوز نصف هم نشده بود که به بالا حرکت کرد. کارگرهایی که آن پایین بودند، همه با هم، شروع کردند به داد زدن و سوت کشیدن و شعار دادن. یکی دو نفر هم با بیل به مخزن می‌کوبیدند.

میتی‌کمون، که انگار باید کارش به نحوِ احسن انجام می‌شد، یک دفعه به مخزن آویزان شد تا مانع از بالا رفتن شود. حسین، که در کسری از ثانیه به نامهربان تبدیل شده بود، داد زد: «اون دکمه رِ بزن... اون دکمه رِ بزن...» آن‌قدر هول شده بودم که یادم رفته بود کدام پایین است و کدام بالا.

پایین همین بود؟

حسین با عصبانیت چیزی گفت که نفهمیدم دارد فحش می‌دهد یا دارد می‌گوید «دستکش». نیمۀ پر لیوان را در نظر گرفتم و فوراً دستکش را درآوردم تا به او بدهم. حسین چوب را گرفت. پیرمردِ معلق، مثل کسی که او را دار زده باشند، بین زمین و آسمان و در میانۀ راه، پاهایش را تکان می‌داد و هم‌زمان از آن پایین به من فحش هم می‌داد. یک لحظه تصور کردم اگر زیاد فحش بدهد، ممکن است مثل داستان «لاک‌پشت و مرغابی»، ناخواسته، بالابر را رها کند و بیفتد.

بالابر تا حد‌ی آمده بود بالا که اگر پیرمرد آن را رها می‌کرد بلایی سرش می‌آمد. حسین، هر جور بود، بالابر را متوقف کرد و آرام آن را پایین فرستاد. صدای اوستای اصلی می‌آمد که از پایین داد می‌زد: «یک کار بهت سپردیما... نمخواد. بیا پایین، کارِت دارم.»

تندتند از راه‌پلۀ شیب‌دارِ بدون پله پایین رفتم. بقیۀ کارگرها هم دست از کار کشیدند. ظاهراً وقتِ خوردن صبحانه بود. وقتی رسیدم پایین، اوستا و بقیۀ کارگرها دور هم نشسته بودند تا صبحانه بخورند.

فهرست مطالب کتاب

باربند
کفچه‌مار
حسادت زنانه
کاچه
قانون دست راست
هالیوود
بسم ‌الله، خورِشت
خَم‌طمع
باباموسی
عمه بتول وارد می‌شود
حُسنی و پری‌پلنگ
عروس دریایی
شصتاد
آلبوم بی‌عکس
خداحافظ دولانه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آبنبات دارچینی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۹۸
زبانفارسی
شابک978-600-03-2857-3
موضوع کتابکتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۹۲۵۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آبنبات دارچینی

ترکان شایان
۱۴۰۱/۵/۱۴
سلام من یکی از طرفدار‌های پر و پا قرص اقای صدقی عزیز هستم و در مورد این کتاب میخوام بگم که عالی بود مخصوصا که نقش بی بی پر رنگ تر شده و نرگس هم اومده شده رقیب عشقی😂
و محمد هم به عنوان یک جوان مومن و خداشناس داستان رو زیباتر کرده اما حیف که سر قضیه مردم بوسنی یخورده ارزشش پیش مخاطب اومد پایین اون
بیشتر باید به فکر خانواده باشه
کتابی بسیااار فاخر هست و برعکس دو کتاب قبلی آقای صدقی عزیز که ۹۰ درصد طنز قضیه بر پایه دیالوگ بود اینبار بیشتر بر پایه وقایع بود در کل مثل باقی کتاب‌های اقای صدقی این کتاب هم فوق الاده بود👏💪
فقط من یک شکایت ریزی دارم اونم اینکه با این که محسن عاقل تر و فهمیده تر شده اما باز هم رفتارهایش ابلهانه و بدون فکر هست اگر مثلا محسن بهتر برای کنکور درس می‌خوند یا برای آیندش قدمی بر میداشت و مثل بچگیاش هی دنبال ساندویچ خوردن نبود آدم بیشتر به داستان عشق می‌ورزید و بیشتر محو کاراکتر‌ها می‌شد در کل خوبی کتاب‌های اقای صدقی اینه که همیشه غافلگیرت میکنه هیچ چیز قابل پیش بینی‌ای نداره🤩🤩🤩😍👍💚💙❤🌹
maede m
۱۳۹۹/۹/۲۵
بسیاااار بسیااار عالی..... کتابی که تو رو کاملا تو فضای خودش غرق میکنه.... شوخی‌ها، شرایط، شخصیت‌ها همه واقعی و قابل لمس! متنی روان و دلنشین....
واقعا به آقای صدقی تبریک میگم.
به خواننده پیشنهاد میکنم. این سری داستان رو به ترتیب بخوانند: اول کتاب آبنبات هل دار، دوم کتاب آبنبات پسته ای، و سوم کتاب آبنبات دارچینی... متاسفانه کتاب آبنبات پسته‌ای رو اینجا پیدا نکردم.
الهام خواجه نصیری
۱۴۰۱/۵/۷
سلام به کتابراهای عزیز. واقعا این کتاب آقای صدقی عالی بود چقدر شخصیتهای داخل داستان واقعی بنظر میرسیدن از کتابهاییه که واقعا ذهنو درکیر خودش میکنه هم میخندی هم بعضی از حاها ناراحت میشوی. پینشنهاد میکنم که حتما این ۳کتاب آقای صدقی را بخونید ممنون از کتابراه که این کتابهای زیبارو برای ما انختاب کردن
لیدا دشتبان
۱۴۰۰/۵/۱۴
من عاشق ابنبات هلدار شدم منتظرم ابنبات پسته‌ای بیاد بعد ابنبات دارچینی رو بخونم ولی مطمئنم مثل ابنبات هلدار فضا و داستان و طرز صحبت راوی ادم و میبره به همون حال و هوای اون دوران مثل یک فیلم از جلوی چشم میگذره فوقالعادس من خیلی لذت بردم از گوش کردن این داستان صوتیشو گرفتم ممنون از کتابراه.
امیرعلی بابایی
۱۳۹۹/۹/۸
ببخشید من از کتاب هایه این جوری خیلی خوشم میاد ببخشید ابنبات پسته را من دنبالش گشتم نبود اگر مرا راهنمای کنید ممنون میشوم اگر هم شما اخرین نشان مردی را نخواندید حتما بخوانید مثل ابنبات هل نویسنه و گویندش «اقایه مهرداد صدقی و گوینده اقایه میرطاهار مظلومی است 😍🤩😘
معصومه سادات فلاح
۱۳۹۹/۷/۱۸
کتاب طنز شیرینی داشت که با شوخی‌های بیمزه قاطی نشده بود و صرفا آدم میتونست خودشو جای شخصیت کتاب بذاره و کیف کنه و کلی بخنده....
لطفا کتاب آبنبات پسته‌ای رو هم قرار بدین....
آبنبات دارچینی جلد سومه و شما جلد دوم که ابنبات پسته‌ای باشه رو قرار ندادین...
خیلی ممنون...
S H
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
نمونه‌ی کتاب که کلی منو خندوند. قصد دارم کتاب رو بخرم. آرزو می‌کنم، یه روزی من هم بتونم یک همچین کتابی بنویسم و هم نوعانم‌ باهاش بخندن و شاد بشن. جایی خوندم، شاد کردن مردم، یکی از بزرگترین عبادت هاست. برای جناب آقای مهرداد صدقی محترم آروزی موفقیت دارم.
درناز کریمی
۱۳۹۸/۵/۴
عااالی بود. مثل آبنبات هل دار، کتاب قبلی نویسنده، متن بسیار جذاب، همراه با طنزی لطیف و قلمی روان داشت.
Golden Dreams
۱۳۹۸/۶/۲۹
کتاب آبنبات‌ها از بهترین داستان‌های ایرانی و طنزی بود که خوندم. مثل قصه‌های مجید گرم و صمیمی. امیدوارم اقای مهرداد صدقی این داستان رو ادامه بدن. واقعا عالی بود. خوندنش رو از دست ندید.
Hestia ***
۱۴۰۱/۱/۵
یه کتاب شیرین با نثری روان و ادبیاتی ساده و خودمونی که کاملا حال و هوای دهه‌ی هفتاد رو برامون زنده میکنه.
و شیطنتهای محسن که در عین تخس بودن دوست داشتنیه. شخصیت‌های قصه و اتفاقاتی که میفته خیلی از خاطرات رو در ذهنمون زنده میکنه.
Somi Kia
۱۴۰۱/۵/۴
با سلام به دوستان کتابخوان
باتشکر از کتابراه
این کتاب بسیار زیبا و شیوا و جذاب است
تمام کتابهای این نویسنده نثری شیوا و جذاب دارند و بسیار ملموس نگاشته شده‌اند داستان و شخصیتهای آن بسیار جذاب میباشد.
زهرا ملکی
۱۳۹۹/۹/۳
کتاب خوب و طنزیه، من جلد اولشو خونده بودم، اما حیف که جلد دومش اینجا نیست: (
اگه ممکنه، اونم بزارین لطفا
در ضمن به نظرم برای کسایی که میخوان تازه کتاب خوندنو شروع کنن، کتاب خوبیه
حیدر کریم شاهی
۱۳۹۹/۱/۷
قرار اینو بخرم ولی کتاب‌های قبلیش (ابنبات هلدار و ابنبات پسته) رو خوندم عالی اصش خد نویسندش عالیه کتاب تعلیمات غیر اجتماعی از همین نویسنده رو هم به شما پیشنهاد می‌کنم
صیاد قائمی
۱۴۰۱/۲/۱۲
واقعا عالی بود کاش دنباله این داستان را در دانشگاه با یک آبنبات دیگر مثل "آبنبات زنجبیلی "ادامه می‌دادند. به نظرم همه دوستانی که این سه کتاب را خوانده‌اند یا شنیده‌اند چنین آرزوی داشته باشند. ممنون
FM mm
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عالیییی بود من که از خوندن هر سه کتاب لذت بردم به نظرم قلم نویسنده توی هر کتاب قوی تر می‌شد.
و البته فکر کنم جلد چهارم هم داره بالاخره محسن و دریا به هم می‌رسن
مشاهده همه نظرات ۹۳

راهنمای مطالعه کتاب آبنبات دارچینی

برای دریافت کتاب آبنبات دارچینی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.