معرفی و دانلود کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

عکس جلد کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

کتاب بازگشت پادشاه، جلد سوم ارباب حلقه‌ها از مجموعۀ خداوند انگشتری، بزرگترین حماسه‌ی خیالی، تألیف نویسنده‌ی شهیر انگلیسی، آقای جان رونالد روئل تالکین است.

خداوند انگشتری (The Lord of The Rings) داستانی است برای تمام زمان‌ها؛ داستانی در مورد حس نیرومند قدرت‌پرستی و نتیجتاً فساد روح انسانی از یک طرف و عشق و نیاز به آزادی، تنها دو حس برتر، از سوی دیگر.

در کتاب ارباب حلقه‌ها، فرودو بگینز، هابیتی عادی از یکی از روستاهای منطقه شایر، مأموریتی را به عهده می‌گیرد که حتی بزرگان قوم از قبول آن در هراسند؛ مأموریتی بس سهمناک و سرنوشت‌ساز با اندک امید پیروزی، که در خود، سفری درونی از ضعف‌های انسانی بسوی کمال را می‌‌آغازد.

هابیت‌ها مردمان بی‌مزاحمت و در عین حال بسیار باستانی هستند، که در ایام قدیم تعداد آن‌ها خیلی بیشتر از زمان حاضر بوده؛ زیرا آن‌ها عاشق صلح و آرامش و زمین زراعتی خوب بودند: یک مزرعه مرتب و زیر کاشت سکونت‌گاه مطلوبشان بود. با این‌که در کاربرد ابزار ماهر هستند از ماشین آلاتی که از کوره بادی یا آسیاب آبی یا چرخ بافندگی پیچیده‌تر باشد خوششان نمی‌آید و از آن سر درنمی‌آورند. حتی در دوران قدیم بطور کلی از "آدم‌های بزرگ"، به قول خودشان، فاصله می‌گرفتند، و در حال حاضر از انسان‌ها هراسناکند و یافتن آن‌ها دشوار است. آن‌ها تیز گوش و تیز چشم هستند، و با این‌که طبیعتاً کمی چاق به نظر می‌رسند و بدون ضرورت تعجیل نمی‌کنند، با این حال در حرکاتشان چالاک و زبردست هستند.

در ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین آفریقای جنوبی، جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به دنیا آمد. ما این نویسنده بزرگ را به خاطر رمان‌های مشهور هابیت‌ها و ارباب حلقه‌های او و نیز در سال‌های اخیر به خاطر اقتباس‌های موفق سینمایی از آثارش می‌‌شناسیم.

تالکین علاوه بر کتاب‌های یادشده که معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، آثار داستانی دیگری به نام‌های سیلماریلیون، ماجراهی تام بامبادیل و می‌رود راه پیوسته تا آن‌سو و کتاب دیگری با نام شهرت پس از مرگ در مورد موضوعی که آن‌ها را رشته افسانه (Legendarium) می‌نامید و در اصل یک اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشتهٔ دور زمین است، نوشته‌ است.

وی علاقهٔ وافری به ساختن زبان‌های علمی یا فراساخته داشت. او شاید تنها کسی باشد که ۱۵ زبان ساخته‌ است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
هوا تاریک بود و مری درحالی‌که زیر پتو بروی زمین دراز کشیده بود نمی‌توانست چیزی ببیند؛ ولی هرچند هوای شب ساکن و بدون حرکت بود، در اطرافش درختان پوشیده از چشم آرام زمزمه می‌کردند. او سرش را بلند کرد. آنگاه دوباره صدای آن را شنید: صدای طبلی از دور در تپه‌های پردرخت و دامنه کوه‌ها. صدای آن یک‌مرتبه قطع می‌شد و دوباره از نقطه دیگری گاهی نزدیک‌تر گاهی دورتر به گوش می‌رسید. با خود فکر کرد که آیا قراولان هم آن را شنیده‌اند یا نه.

فهرست مطالب کتاب

دفتر پنجم
فصل ۱: میناس تیریت
فصل ۲: گذر گروه کبود
فصل ٣: فراخوان روهان
فصل ۴: محاصره گندور
فصل ۵: به پیش راندن روهیریم
فصل ۶: نبرد دشت پلنور
فصل ۷: تل هیزم دنتور
فصل ٨: سرای درمان
فصل ۹: واپسین رایزنی
فصل ۱٠: دروازه سیاه
دفتر ششم
فصل ۱: برج کیریت اُنگول
فصل ۲: سرزمین تاریکی
فصل ٣: کوه فنا
فصل ٤: دشت کورمالن
فصل ۵: نایب‌تخت و شاه
فصل ۶: جدایی‌های بسیار
فصل ۷: بازگشت به خانه
فصل ٨: پاکسازی شایر
فصل ۹: گری هیونز
ضمایم
ضمیمه‌ی الف
ضمیمه‌ی ب
ضمیمه‌ی پ
ضمیمه‌ی ت
ضمیمه‌ی ث
ضمیمه‌ی ج

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها
نویسنده
مترجمفرخزاد فرزین زند
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات1142
زبانفارسی
شابک978-600-8137-51-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

مسعود رضایی
۱۳۹۸/۱۱/۵
مجموعه‌های هابیت و ارباب حلقه‌ها پدید آورنده ژانر فانتزی به شیوه کنونی هستن. کتاب آخر ارباب حلقه‌ها، بازگشت شاه، فرجام نبرد خیر و شره. مجموعه ارباب حلقه‌ها داستانی سریال‌واره. بنابراین قبل از مطالعه بازگشت شاه، باید دو کتاب قبل، یاران حلقه و دو برج رو، باید خونده باشین.
از ارباب حلقه‌ها یک ترجمه کامل دیگه هم منتشر شده.
عرفان
۱۴۰۱/۱۲/۲۹
سلام به همه اول از همه از برنامه کتابراه تشکر می‌کنم بخاطر کیفیت برنامه کتاب باز گشت پادشاه فوق العاده بود فقط نام‌ها که به فارسی نوشته شده بود آدم با اونها درگیر می‌کرد و کمی برای من غریب می‌آمد و با خواندن این کتاب متوجه این خواهید شد که فرق‌هایی با فیلم داره و بهتر متوجه موضوع خواهید شد
fateme eskandary
۱۴۰۰/۱۱/۴
من بارها و بارها فیلمهای ارباب حلقه‌ها رو دیدم و همیشه سوالهایی واسم پیش می‌آمد ولی وقتی شروع کردم به خواندن مجموعه کتابهاش فهمیدم که جواب تک تک حفره‌های فیلم در این کتابها هست و زیباترین اثر رو توی ذهنم به خودش اختصاص داد
امیررضا عمویی
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
دیگه چی میشه گفت به این اثر بی نظیر برای بار هزارم هر سه جلد رو خوندم سه گانه هابیت هم هزار بار خوندم... هزار بارم فیلم هاشو دیدم با تصویرسازی عالی جکسون...
محیا موسوی
۱۴۰۰/۷/۱۸
کتاب فوق العاده‌ای هست و خواننده حس میکنه با شخصیت‌ها بزرگ شده ودر کنار آن‌ها جنگیده هیچ وقت حسی که اولین بار این کتاب را خواندم دوباره برام تکرار نشد
علیرضا شفیعی
۱۳۹۹/۱/۴
کتاب بسیار عالی بود و ترجمه خیلی خوبی داشت. من با این که فیلم این کتاب رو دیده بودم ولی با خواندن کتاب تازه مفهوم فیلم برایم آشکار شد.
نوید حوریان
۱۳۹۷/۸/۲
بهترین ترجمه ارباب حلقه‌ها همینه که هست، تشکر از مترجم گرامی و خسته نباشید بابت کاره خوبش
محمد میلانی راد
۱۴۰۱/۱۱/۱۴
تنها مشکل کتاب این بود که تمام کتاب بجای کلمه «است» از کلمه «اه» استفاده شد که دلیلش رو نمی‌دونم چی بوده
فاطمه شاهی
۱۴۰۱/۱۰/۲
تاریخچه‌های ذکر شده در انتهای کتاب جذابیت کتاب رو بسیار بالاتر برده بود نسبت به جلدهای قبل
نادیا امیرعضدی
۱۳۹۸/۶/۱
ترجمه خوب است. مشکل تایپ در تمام کتابها وجود دارد. خسته نباشید
سلیمان حسن زادە
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
کتابی بسیار عالی و مهیج کە توانایی یک نویسندە رو بە بهترین وجە نشون میدە
Mohadeseh Salahshoor
۱۳۹۹/۱/۲۹
من خیلی این لگولاسو گیملیو دوست دارم
Cat Noir
۱۴۰۰/۵/۲۱
خیلی کتاب خوب و آموزنده‌ای هست
یونس درایی
۱۴۰۰/۲/۹
ممنون از نویسنده و برنامه اش
مریم معین
۱۴۰۰/۱/۲۶
هر چی از خوبیش بگم کم گفتم
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها

برای دریافت کتاب بازگشت پادشاه - جلد سوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.