معرفی و دانلود کتاب صوتی گیاهان دارویی

عکس جلد کتاب صوتی گیاهان دارویی
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گیاهان دارویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گیاهان دارویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گیاهان دارویی

کتاب صوتی گیاهان دارویی نوشته خشایار فخریان، خواص و ویژگی‌های گیاهان دارویی را به شما معرفی می‌کند و کاربردهای درمانی هر یک را در بیماری‌های مختلف برمی‌شمارد.

از سالیان دور گیاهان و میوه‌ها غذای اصلی انسان شناخته می‌شدند و در واقع بعد از کشف آتش بود که گوشت جایگزین این غذای اصلی شد. گیاهان علاوه بر خواص غذایی‌ای که دارند، در بعضی موارد کاربرد درمانی نیز داشته و می‌توان از آن‌ها برای درمان برخی امراض کوچک استفاده کرد.

طب قدیم از اثرات دارویی گیاهان استفاده می‌کرد و طب جدید نیز برای درمان بعضی بیماری‌ها از آن‌ها بهره می‌برد.

در این کتاب شما با گیاهانی مانند اسطوقدوس، بابونه، اسفناج، زعفران، گل‌گاوزبان، شیرین‌بیان، خاک شیر، سیر، زعفران و ... آشنا می‌شوید که مصرف آن‌ها می‌تواند با داروهای شیمیایی جایگزین شود که گاه عوارض بدی دارند. این گیاهان نه تنها بیماری مورد نظر را بدون هیچ عوارضی درمان می‌کنند، بلکه خواص مفید دیگری نیز برای بدن دارند.

در بخشی از کتاب صوتی گیاهان دارویی می‌شنویم:

کنجد گیاهی است یک ساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی ساقه آن پوشیده از کرک است. برگ‌های آن بیضی، باریک و نوک‌تیز است. گل‌های آن به رنگ سفید و یا قرمز به طور تک‌تک در کناره برگ‌های قسمت انتهایی ساقه ظاهر می‌شود.

میوه این گیاه به صورت کپسول و محتوی دانه‌های کوچک، مسطح و بیضوی است که دانه کنجد نامیده می‌شود و قسمت مورد استفاده این گیاه است.

وطن اصلی کنجد هندوستان است که از آن جا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است. در حال حاضر چین بزرگ‌ترین تولیدکننده کنجد در دنیاست و هندوستان در رتبه دوم قرار دارد. در ایران نیز مقداری کنجد تولید می‌شود.

کنجد دارای پروتئین، چربی، لسیتین، ویتامین‌های B، D و E است. روغن کنجد مرکب از حدود 70 درصد اسیدهای چرب مفید اشباع نشده است که نه تنها کلسترول خون را بالا نمی‌برد بلکه به کاهش آن نیز کمک شایانی می‌کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۱۹ دقیقه
اسطوقدوس
۱۷ دقیقه
خاک شیر
۲۰ دقیقه
شیرین بیان
۱۸ دقیقه
کنجد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گیاهان دارویی
نویسنده
گویندهنسترن حسنی
ناشر چاپیانتشارات اژدهای طلایی
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های طب سنتی
قیمت نسخه صوتی
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گیاهان دارویی

میفر کرمی
۱۴۰۰/۶/۶
سلام ببخشید من زود قضاوت کردم. همچنین اون بنده خدا که قبلا اظهار نظر کرده نیز زود قضاوت کرده.
من فک کردم همون چهار گیاه هست کل کتاب اما وقتی گوش کردم دیدم نه واقعا مطالب مفیدی و راجع به تعداد زیادی از گیاهان دارویی صحبت کردن.
حلال کنید 🙏
علیرضا عباسی
۱۳۹۹/۷/۱۸
اخه نوشتین خواص گیاهان دارویی بعد فقط ۴تا گیاهو نوشتین ک سه تاشو از هر بچه ایی بپرسی بلده.. اخه فقط۴تا گیاه بعد نوشتین کتاب خواص گیاهان دارویی
null null
۱۴۰۰/۶/۲۳
آشنایی با گیاهان دارویی در راه آشنایی و استفاده از طب سنتی و گیاهی بسیار مهمه خصوصا که کتاب صوتیه و در آموختن این علم خیلی موثره
Hosseinj Karimi
۱۴۰۱/۲/۳۰
پیشگیری با غذای مناسب و استفاده از گیاهان دارویی بسیار مفید میباشد
بهروز اردلان وقار
۱۴۰۰/۱۰/۲۶
واقا خوب بود و دنبال همچین کتابی میگشتم که پیداش کردم
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گیاهان دارویی

برای دریافت کتاب صوتی گیاهان دارویی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.