معرفی و دانلود کتاب دختران کطولحو

عکس جلد کتاب دختران کطولحو
قیمت:
۱۹۲۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختران کطولحو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختران کطولحو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختران کطولحو

داستان‌هایی هولناک در ژانر وحشت لاوکرفتی که هیچ شباهتی به داستان‌های ترسناک کلاسیک ندارند. کتاب دختران کطولحو مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاهی است که با محوریت زنان قهرمان و خارق‌العاده به رشته تحریر درآمده‌اند. زنان این کتاب افرادی ترسناک، ویرانگر، شجاع و بی‌باک‌اند که هم هیولا و هم مادر هستند.

درباره‌ی کتاب دختران کطولحو:

انسان همیشه از ناشناخته‌ها ترس دارد و این ترس را می‌توان قدیمی‌ترین و البته قدرتمندترین ترس او به حساب آورد و زمانی که این ناشناخته‌ها اندازه‌ای کیهانی داشته باشند و برای تو اهمیتی قائل نباشند آن زمان است که ترس به معنای واقعی نمود پیدا خواهد کرد.

هوارد فیلیپس لاوکرافت (Howard Philips Lovecraft) از جمله نویسندگان به شمار می‌آید که پیشگام نوعی سبک ادبی با عنوان وحشت کیهانی است؛ او در داستان‌هایش از شخصیت‌های زن کمتر استفاده می‌کند از این رو تعداد شخصیت‌های مرد داستان‌هایش نسبت به زنان بیشتر است. شخصیت‌هایی مانند کزیا، لاوینیاآسناتجزو شناخته شده‌ترین و دارای بیشترین حضور در داستان‌های او هستند. اما با وجود حضور و محوریت اصلی این شخصیت‌ها، باز هم اهمیت شخصیت‌های مؤنث نسبت به شخصیت‌های مذکر در داستان‌های او کمتر است.

در برخی از داستان‌های اشتراکی، به نظر می‌رسد که لاوکرفت به زنان شخصیت داستان‌هایش نقش‌های برجسته‌ای می‌دهد اما این موضوع که این کار آیا مطابق میل خود لاوکرفت بوده و یا به درخواست زیلیا بیشاپ براون رید، یکی از مشتریان پر و پا قرص داستان‌های اسرارآمیز هنوز در هاله‌ای از ابهام است. کتاب دختران کطولحو توسط نویسندگان زن نوشته شده اما اهمیت خلق چنین کتابی، آن هم منحصراً توسط زنان چیست؟

اولین دلیل این بود که به باور اکثریت طرفداران لاوکرفت، نوشتن داستان در چنین فضایی جزو علاقه‌مندی‌های نویسنده‌های زن نبوده و اینکه زنان به طور کلی نمی‌توانند در این زمینه و با این سبک و سیاق داستان بنویسند!

اگرچه، نگارش در ژانر لاوکرفت مدت‌های مدیدی است که در انحصار نویسندگان مرد قرار دارد و این امر که مردان، به این حوزه از نگارش توجه بیشتری نشان می‌دهند امری بدیهی و واضح پنداشته می‌شود اما در سال‌های اخیر با افزایش نویسندگان زنی مواجه بوده‌ایم که به این سبک از نگارش علاقه‌مند بوده و در سبک و سیاق فضای داستانی لاوکرفت و داستان‌های عجیب‌غریب، داستان می‌نویسند.

اما همچنان این تصور که زنان، به طور کلی می‌توانند طرفدار داستان‌های غریب بوده و یا به جهت پیروی از سبک لاوکرفت بنویسند در جامعه رواج دارد. ما امیدواریم این مجموعه داستان‌های کوتاه که به وسیله‌ی سیلویا مورنو-گارسیا (Silvia Moreno-Garcia) و پائولا‌رجینا استایلز (Paula Regina Stiles) گردآوری شده‌اند، کمکی برای کم‌رنگ کردن این تصور در جامعه بوده و امیدواریم این امر به تولید شخصیت‌ها و مخلوقات بیشتری در زمینه‌ی تولید داستان‌های سبک لاوکرفت کمک کرده و ایده‌های جدیدتر و بیشتری به این سبک از ادبیات داستانی اضافه نماید. مهم‌تر از تمام این موارد، امیدوارم این امر به تشویق نویسندگان زن بیشتری در جهت خلق چنین آثاری کمک نماید.

درباره‌ی ژانر ترسناک لاوکرافت:

وحشت کیهانی نام نوعی سبک ادبی است که توسط لاوکرافت پایه‌گذاری شد. او معتقد است جهان رازآلودتر از آن است که انسان بتواند آن را فهم کند و بشر بیگانه‌ای‌ست که در جهان گرفتار آمده است. آن دسته افرادی که معتقد هستند جهان متکی بر استدلالاتی موثق است، تنها بر سلامت روانی خود قمار کرده‌اند و نه چیز دیگر.

لاوکرافت به جهت اینکه افسانه‌ی کطولحو را به وجود آورد، مذهبی را پایه‌گذاری کرد که عنوان کتاب آن نکرونومیکون بود و پیروانی خرافاتی و خدایانی اهریمنی داشت. اغلب آثار او سراسر سیاه‌نمایی، تلخ و بسیار بدبینانه است. لاوکرافت در بیشتر نوشته‌هایش برخی از تئوری‌ها را به چالش می‌کشد. او در آثارش دست به خلق قهرمان‌هایی می‌زند که انسان‌هایی ماتریالیست و بسیار منطقی هستند. کسانی که در نهایت به عقاید متافیزیکی و عرفانی پناه می‌آورند.

کتاب دختران کطولحو مناسب چه کسانی است؟

اگر از دوستداران داستان‌های ترسناک هستید، خواندن این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب دختران کطولحو می‌خوانیم:

صاحب دست عصبانی در هنگام زمان استراحت به سراغ آنا آمد. زنی بود در میانه‌ی چهل‌سالگی که کت خوش‌دوختی به تن داشت، پیراهنی سیاه و گردنبندی با طرحی غریب به گردن انداخته بود که برش‌های پلاستیکی غریبی به شکل زینتی دور گردنش داشت و جوراب صورتی بسیار براقی پوشیده بود که در نهایت به چکمه‌هایی زرد می‌رسید و اگر کسی به کفش و جورابش نگاه نمی‌کرد می‌شد این‌طور تصور کرد که مدیر تجاری شرکتی است که اشتباهاً به یک کنفرانس علمی آمده، اما با بررسی کل نوع پوشش این‌طور به نظر می‌رسید که این شخص، اصلاً از بیخ و بن اشتباهی به اینجا آمده!

اکثریت خانم‌های شرکت‌کننده در کنفرانس لباس‌هایی خیلی عادی و تا حدودی حتی مردانه به تن کرده بودند، البته بودند خانم‌هایی که لباس‌های مد دیگری به تن داشته و جزو استثنائات بودند برای مثال، خانم‌های مسن‌تر که همراه با پروفسورهای سن و سال‌دار آمده بودند. عموماً لباس‌های رنگی‌رنگی با گردنبندهای مروارید و انگشترهای طلا و کفش‌های پاشنه‌بلندی که مشخصاً پول زیادی برای‌شان داده بودند، پوشیده بودند. «من پروفسور جیکوبسن هستم و جداً از سخنرانی شما لذت بردم، فقط می‌خواستم گوشزد بکنم که روش SAXS کاملاً اتلاف وقت است و اینکه اصلاً به نظریه‌های مکس در این مورد نباید اهمیت بدهید!»

زنی که لباس‌های عجیب‌غریب به تن داشت خودش را معرفی کرد و به محض اینکه اسم مکس از دهنش در رفت، دقیقاً شخص مورد ذکر از ناکجاآباد سر و کله‌اش پیدا شد. از قرار معلوم جیکوبسن را هم می‌شناخت چون بدون اینکه خودش را معرفی کند، بدون مقدمه سررشته‌ی بحثی را که به نظر می‌رسید مدت‌هاست بین آن‌ها جریان دارد در دست گرفت و شروع به صحبت کرد. آنا مؤدبانه سرش را تکان می‌داد، هرچند کلمه‌ای از حرف‌های‌شان را متوجه نمی‌شد و زمانی که دانشمند سوم هم برای تبریک آمد آنا از مخمصه‌ی مکس و پروفسور جیکوبسن نجات پیدا کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
مقدمه
بررسی ساختار بیرونی جادوی الهی ایزدان کهتر
کطولحوی دریای مرده
نیروی بنفش‌رنگ
همسر آن ماجراجو
اسرار گروه تشویق‌کننده
مادر عالی‌قدر
هشت ثانیه‌ی حیاتی
شاهدان شُب نیگورات
چون جان از کالبدش برون رفت
ماه را برایم بیاور
برگزیده
پی‌نوشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختران کطولحو
نویسنده
مترجمسیما تقوی
ناشر چاپیانتشارات پیدایش
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-296-567-7
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۲۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختران کطولحو

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب دختران کطولحو

برای دریافت کتاب دختران کطولحو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.