معرفی و دانلود رایگان رمان بانوان عمارت میسالونگی

عکس جلد رمان بانوان عمارت میسالونگی
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی رمان بانوان عمارت میسالونگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی رمان بانوان عمارت میسالونگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی رمان بانوان عمارت میسالونگی

بانوان عمارت میسالونگی آخرین اثر کالین مک کالو نویسنده کتاب مرغ خار است.

وقایع داستان در اوایل 1900 میلادی در شهر کوچک بایرون و در دامنه کوهستان آبی استرالیا اتفاق می افتد.

کتابی که کمتر شناخته شده ولی واقعاً ارزش خواندن را دارد چون به اراده و جنبه های پر ارزش زنانه بسیار زیبا پرداخته است

آنچه کتاب‌های کالین مک کالو را برجسته و قابل تعمّق می‌سازد این است که نوشته‌هایش فقط جنبه‌ی سرگرمی ندارد، بلکه در لابه‌لای سطور آن هدفی والاتر نهفته است که آن را ارزشمند می‌سازد. در این کتاب نیز ستم و بیداد را با قلمی طنزآمیز برملا می‌سازد و خواننده را بر علیه آن بر می‌انگیزاند. نگرش مذهبی نویسنده به دنیا و اعتقاد او به رستاخیز نیز بر رونق نوشته‌هایش می‌افزاید و آن را از اکثر کتاب‌های مادی‌گرایانه‌ی امروزه‌ی غربی متمایز می‌سازد. این رمان کوچک، چون «مرغ خار» خواننده را تا پایان به دنبال خود می‌کشد و تجربه‌ای نشاط‌انگیز در اختیار او قرار می‌دهد.

خانم دروسیلا رایت از خواهرش پرسید: اوکتاویا، می تونی به من بگی چرا هیچ وقت اقبال به ما رو نمی آره؟ سپس آهی کشید و اضافه کرد: ما به یک شیروانی تازه احتیاج داریم.

دستان دوشیزه اوکتاویا هرلینگ فورد روی پاهایش افتاد و سرش را تکان داد و به طرز حزن انگیری آه خواهرش را پاسخ داد: وای خدای من مطمئنی؟

- دنیس مطمئنه

از آن جا که بردرزادۀ آنها دنیس هرلینگ فورد، صاحب فروشگاه آهن آلات، در زمینه لوله کشی و سرب کاری بسیار موفق بود، حرف او در چنین مواردی حکم قانون را داشت.

-قیمت شیروانی جدید چقدره؟!یعنی تمام اون باید عوض بشه؟ نمی تونیم فقط قسمتهای پوسیده اش را عوض کنیم؟

-دنیس می گه حتی یک تکه آهن که ارزش نگهداشتن داشته باشه باقی نمونده؛ بنابراین، متاسفانه پنجاه پوند برامون خرج بر می داره

سکوت غم انگیزی برقرار شد، هر یک از خواهرها به دنبال راهی برای به دست اوردن هزینه های ضروری می گشت. آنها روی نیمکتی که از موی اسب پر شده بود، نشسته بودند. نیمکتی که روزهای بهروزی خود را در سال هایی آنچنان دور گذرانده بود که کسی آن را به یاد نمی آورد.

خانم دروسیلا رایت حاشیه یک پارچه کتانی را با مهارت و هنرمندانه ژوردوزی می کرد و دوشیزه اوکتاویا هرلینگ فورد سرگرم قلاب دوزی بود. کارش را به همان زیبایی و ظرافت ژوردوزی انجام می داد. سومین شخص درون اتاق گفت: ما می تونیم از پنجاه پوندی که پدرم هنگام تولد برام توی بانک گذاشته بود استفاده کنیم.

او می خواست این حقیقت را که حتی یک پشیز از پول تخم مرغ و کره را پس انداز نکرده بود جبران کند. او نیز به کاری مشغول بود، بر روی چهارپایه ای ک.تاه نشسته بود و با قیطان و یک کلاف نخ زرد تور می بافت، انگاشتنش با کفایت هرچه تمتم تر حرکت می کرد و کارش را با کهارتی که به توجه و فکر نیازی نداشت انجام می داد. دروسیلا گفت: متشکرم ولی قبول نمیکنم.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابرمان بانوان عمارت میسالونگی
نویسنده
مترجمطاهره صدیقیان
سال انتشار۱۳۸۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات135
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات رمان بانوان عمارت میسالونگی

setareh pish
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
یک کتاب کاملا زیبا
با نثری روان و دلنشین
شاید در ابتدا مانند بسیاری از کتاب‌ها
کمی روند داستان کند پیش بره
اما در ادامه، کاملا روند داستان جذاب میشه و خواننده رو راغب میکند تا داستان رو دنبال کند
من به شخصه بسیار از این داستان و شخصیت بانوان میسالونگی الهام گرفتم
شجاعت شخصیت داستان عشق بخش

صداقت، خالص و... همه‌ی اینا میتونه برای همه
به ویژه خانم‌ها الهام باشه
عزت به نفس شخصیت داستان به خوبی بیان شده
تصویر سازی نیز به زیبایی به تصویر کشیده شده
در کل کتاب نقص خاصی نداشت
و خوندنش توصیه میشه
موفق باشید
F.kh
۱۴۰۲/۴/۱۱
با سلام. شروع رمان خوبه اما از اون لحظه‌ای که میسی بدون هیچ مقدمه‌ای چمدانش رو بست و رفت سراغ جان اسمیت و تقاضای ازدواج کرد. فهمیدم که رمان بی ارزشیه. با توجه به سنت‌های حاکم بر جوامع آن دوره به هیچ عنوان قابل درک نیست چطور خانمی با خواهش و التماس از یک آقا درخواست ازدواج کنه. و نکته بسیار مهم آیا یونا روح بود و فقط میسی اون رو میدید؟ مگر یونا به صرف چای و شیرینی به امارت میسالونگی نرفته بود پس چطور مادر و خاله میسی او را به یاد نداشتند. و خیلی چراهای دیگه. از نظر من رمان نیست یه دست نوشته بسیار ضعیف. و اما ترجمه خانم طاهره صدیقیان خوب بود.
لقمان مهرپور
۱۳۹۷/۱۰/۲۲
کتاب دارای نثری روان و گیرا ست صحنه‌ها و حالات به گونه‌ای قابل تصور بیان شده که حاکی قدرت بالای نویسنده در نوشتن ودارای قوه تخیل خوبی ست کلیدی‌ترین عنصر داستان که همان اراده البته از نظر من به خوبی نشان داده شده که چطور میتواند مسیر زندگی انسان رو عوض کند و بالأخره همون طور که درابتدای کتاب گفته به شده خوبی جنبه‌های زیبای زنانه و واراده آنان پرداخته است درکل اثری خواندنی و در توجه ست ترجمه نیز عالی بود
صدف لبابی
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
بانوان عمارت میسالونگی بسیار هنرمند و زحمتکش بودند و بخاطر بدجنس بودن اقوامشون در سختی بودن و خودشون این رو متوجه نبودند و این طور متقاعد شده بودن که اقوامشون خیلی به فکرشون هستند، در صورتی که فرد آخر خانواده با ورود یک غریبه و کنجکاوی‌اش نسبت به اون کم کم متوجه این موضوع میشه و برای برطرف شدن این تنگدستی قدم‌هایی برمیداره. این کتاب همچنین شرایط سخت زنان تو اون جامعه رو میگه که چقدر به واسطه عقاید اطرافیان و مردها در فشار و فقر و تنهایی هستد
ممد نبودی
۱۳۹۷/۲/۱۶
این رمان جزو معدود رمانهایی بود که اصلا زیبایی زنانه بلکه زیبایی روح در آن به نمایش در امده بود
بعد از خواندن رمان احساس سبکی به انسان دست میدهد چون میبینی با دستی خالی اما ذهنی پر از امید چه کاراهایی هست که قادر به انجام آن هستی
baharan akbarpoor
۱۴۰۰/۱۱/۴
رمان جالبی بود و به ما یادآور میشه که یک بار برای همیشه باید مثل میسی خودمون بدون هیچ واهمه‌ای برای خودمون تصمیم بگیریم و اگر اراده کنیم برای تغییر و در این راه ثابت قدم باشیم فرصت‌های زیادی مقابلمون قرار میگیرن که قبلا اصلا اون اتفاقات برای ما فرصت نبودن واینکه باید بتونیم حق خودمون رو بگیریم این وظیفه ماست.
اعظم فرجامی
۱۴۰۰/۸/۲۸
داستان طرح و ماجرای خوبی دارد. ساده و روان پیش می‌رود و هر آن منتظر آخر ماجرا هستی تا آنکه غافلگیری بدی اتفاق می‌افتد. شخصیت یونا که از اول داستان حاضر بود و نقش آفرینی پویا داشت، مثلاً مهمانی می‌آمد و بیسکویت می‌خورد یا با قطار سفر می‌رفت، در حقیقت روح است!
تابحال ندیدم نویسنده‌ای شخصیت پردازی را این‌همه به سخریه گرفته باشد.
کاربر ی
۱۳۹۴/۷/۲۳
نویسنده بسیار خوبی هست ایشون اما متاسفانه داستان هاش از اواسط به بعد از دستش خارج میشه و خط داستانی به هم میریزه، قهرمانهاشو رها میکنه به امان خدا، کتاب مرغ خارزار هم همین مشکلو داشت.
این کتاب که واقعا بد تموم شد، داستان تا نصفه خیلی عالی و واقعی بود.
ترجمه کتاب متوسط رو به پایین بود. به هر حال ممنون از شما.
لیلی نظری
۱۳۹۹/۲/۴
چه جالب! با دروغ، عشق خرید!! قصه خوبی بود. ترجمه روان. قصه جریان خوبی داشت. ولی آخرش زیادی خوش تمام شد! ظاهرا نویسنده‌ها خسته میشن سریع میخواهند به نتیجه برسند. عاقبت آلسیا هم زیادی "کلید اسرار"ی بود! البته اشتباه و حذف داشت. مشکلی که همه کتابهای الکترونیکی دارند.
Elaheh Tabatabaee
۱۴۰۲/۶/۹
کتاب بدی نیست تا اواسط داستان خیلی واقعی ورئالیستی از وضعیت اجتماعی وانسانی زنان استرالیا واروپا در اوائل قرن بیست صحبت می‌کنه که خیلی جذابه ولی بعد افت داستان شروع میشه وکسی که نمیفهمیم واقعیه یا روح مشوق وراهنمای قهرمان میشه و نهایتاً شتابزده وناتمام به پایان میرسه.
Elhaam Tavallaa
۱۴۰۱/۶/۴
من به کتاب‌های سبک کلاسیک علاقه دارم به داستانهایی که برمیگرده به اون دورانی که خانوما دامن‌های بلند و پفی میپوشیدن،، این کتاب علاوه بر اینکه اون فضا و زمان رو به تصویر میکشه ازون داستانهای با آخر خوب هست،، خیلی لذت بردم بخونیدش حالتون رو خوب میکنه
فردوس ا
۱۴۰۱/۱/۲۴
من میخواستم این رمان را بخوانم اما طبق معمول اول نظرات بقیه را میخونم و بعد تصمیم میگیرم بخونم یا نه که متاسفانه داستان را دوستان اسپویل کردند و لذت خواندن را از بقیه گرفتن. لطفا اینگونه نظرات را پاک کنید و از دوستان تقاضا دارم بگونه‌ای نظر بدن که آخر داستان بیان نشه.
fereshte derafshi
۱۴۰۱/۴/۳۱
خیلی این کتاب دوست دارم واقعا قشنگ بود حس و حالش غرور قشنگی که توش بود اتفاقات جالبش روان و خیلی بی تکلف داستان جلو میره الکی توضیح اضافی داده نشده اینا باعث شد من حس خوبی به داستان داشته باشم و بعد از تموم شدنش کلی توی ذهنم تجسم میکردم اتفاقات داخل کتاب رو.
حکیمه نظری
۱۳۹۹/۸/۶
کتاب خوبی بود، ماجراش ترکیبی از رمان قصر آبی و ربکا به صورت مختصر و مفید بود.. برای کسانی که این دو رمان رو نخوندن کتاب خوبیه و میتونه خیلی جالب باشه.. صفحات ابتدایی غلط املایی داشت.. ولی روی هم رفته با اینکه رایگان بود ولی خیلی خوب بود و ممنونم از کتابراه.
sl Majd
۱۳۹۸/۱/۲۹
داستان، روایت جالب و گیرایی داره. ولی مشکل بزرگی ک وجود داره اینه ک تقریبا تمام صفحات کتاب مشکلات تایپی، جاانداختن وجابجایی حروف داره. و کاملا مشخصه ک متن تایپ شده ویراستاری نشده. و همین امر درجاهایی مانع از فهم کامل متن میشود و گاهی ملال آور میشود.
مشاهده همه نظرات 437

راهنمای مطالعه رمان بانوان عمارت میسالونگی

برای دریافت رمان بانوان عمارت میسالونگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.