معرفی و دانلود PDF کتاب گنجینه اقوام ایران

عکس جلد کتاب گنجینه اقوام ایران
قیمت:
۹۶۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب گنجینه اقوام ایران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گنجینه اقوام ایران

محسن رستمی در کتاب گنجینه اقوام ایران، به بررسی آداب و رسوم، فرهنگ و جاذبه‌های نواحی مختلف کشور پرداخته است.

فلات ایران در طول قرن‌ها جایگاه قبایل و ملل بسیاری بوده است که در مجاورت یکدیگر زندگی می‌کرده‌اند. تقریباً در آغاز هزاره‌ی اول قبل از میلاد، قبایل ایرانی در سرزمین ایران ساکن شدند و نام خود را از قوم آریا بر آن نهادند. در دوره‌های تاریخی گذشته، قبایل دیگر بارها ایران را تصرف کردند و در این سرزمین در کنار ایرانیان به زندگی ادامه دادند و این‌گونه گنجینه اقوام مختلفی پدیدار شده است.

در بخشی از کتاب گنجینه اقوام ایران می‌خوانیم:

سازمان اجتماعی اعراب از نظر سلسله مراتب ایلی دارای تقسیماتی است؛ بیت، کوچکترین واحد سازمان اجتماعی هموطنان عرب خوزستانی است. حموله از مجموعه‌ی چند بیت تشکیل می‌شود که دارای نیای مشترک هستند. عشیره مجموعه‌ای از چند حموله است که الزاماً همه‌ی افراد آن از نیای واحد نیستند، فقط هسته‌ی اصلی تشکیل‌دهنده‌ی عشیره که به صورت موروثی شیخ از میان آن‌ها انتخاب می‌شود از جد مشترک هستند. طایفه، از چند عشیره تشکیل شده است و هسته‌ی تشکیل‌ دهنده آن عشایری با نیای واحد است. اما عشایر دیگر نیز میتوانند جزء این طایفه شوند، از مجموع چند طایفه و چندین عشیره تشکیل شده است و وجود یک قبیله به معنی همخونی تمام افراد آن نیست. گاهی نیز در نتیجه‌ی وحدت سیاسی - اجتماعی چند طایفه و عشیره، یک قبیله تشکیل می‌شود. قبایل عرب خوزستان هویت خود را بیشتر حفظ کرده‌اند.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: اقوام شمال (مازندران، گیلان و گلستان)
فصل دوم: قوم آذری
فصل سوم: قوم بلوچ
فصل چهارم: قوم عرب
فصل پنجم: قوم فارس
فصل ششم: قوم کرد
فصل هفتم: قوم لر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب گنجینه اقوام ایران
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پشتیبان
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۵۷
زبانفارسی
شابک978-622-6198-00-4
موضوع کتابکتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی، کتاب‌های جهانگردی و گردشگری
قیمت نسخه الکترونیک
۹۶۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب گنجینه اقوام ایران

سعید درگاهی
۱۳۹۹/۸/۷
اگر در این عناوین کتاب‌ها به فرهنگ و رسوم، غذاها و صنایع دستی و سوغاتی‌ها بیشتر اشاره می‌شد جذابتر بود. ولی در کل کتاب خوبیه. البته نا گفته نماند که به موارد بالا در بیشتر مباحث اشاره شده و منظور من کمی جامع تر هستش. ولی در کل خیلی خیلی کتاب خوبیه.
محسن اقدم
۱۴۰۰/۷/۸
بسیار مفید بود، ممنونم از نویسنده کتاب که به خوبی تبیین کرد تاریخ اقوام، جغرافیای آنان و فرهنگ و مردم شناسی گروه‌های مختلف کشور را
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب گنجینه اقوام ایران

برای دریافت کتاب گنجینه اقوام ایران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.