معرفی و دانلود کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت

عکس جلد کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت

کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت نوشته برایان تریسی به شما نشان می‌دهد که چگونه بیشتر و سریع‌تر به خواسته‌های خود برسید. در این اثر راز و رمز موفقیت و راه‌های رسیدن به آن بیان شده است.

نظریه اصلی که برایان تریسی (Brian Tracy) در این کتاب مطرح می‌کند این است که زندگی واقعی یک سفر با هواپیما است که شما برای رسیدن به اهدافتان باید تا مقصد آن را طی کنید. سفری که تمام آن با برنامه جلو می‌رود و در صورت انجام نشدن و چک نشدن تمامی موارد در طول این سفر، از آن لذت نخواهید برد.

هر سال یا دو سال یک بار، کسی با کتابی نظیر راز از راه می‌رسد و مدعی می‌شود که راه ساده و سریع برای رسیدن به خوشبختی و پول زیاد را آموخته است. اما راز واقعی رسیدن به موفقیت این است که اصولاً رازی در کار نیست. سعادت، سلامتی و موفقیت تصادفی به دست نمی‌آیند بلکه حاصل طراحی مدبرانه و تابع قانون آهنین علت و معلولی هستند.

قاعده ساده‌ای وجود دارد و آن این است که اگر شما کاری را که موفق‌ها می‌کنند انجام دهید، هیچ عاملی نمی‌تواند مانع از آن شود که به همان نتایج آن‌ها نرسید. اگر کاری را که موفق‌ها می‌کنند انجام ندهید، هیچ عاملی نمی‌تواند به شما کمک کند. موفقیت یک حادثه نیست، ناشی از بخت و اقبال هم نیست.

به اعتقاد برایان تریسی برای موفق شدن باید کاری را انجام بدهید که ضرورت دارد. برای آنکه چیزی را در بیرون به دست آورید، بیاد ابتدا در درون به آن برسید.

در کتاب برنامه پرواز (Flight Plan) بیان شده که قبل از انجام هر کاری، هدف خود را روی کاغذ بنویسید و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی و تلاش کنید. در این مسیر ممکن است بخواهید بخش‌هایی از برنامه خود را تغییر دهید و اصلاح کنید.

جمله کلیدی برنامه پرواز این است که شما باید برای دستیابی به موفقیت، هدف‌های شفاف و همراه با برنامه داشته باشید.

جملات برگزیده کتاب برنامه پرواز:

- یک سفر هزار فرسنگی با برداشتن قدم اول شروع می‌شود.

- نظم و دقت ویژگی همه مردان موفق است. نبوغ یعنی هنر تحمل دردهای بی‌نهایت. همه موفقیت‌های بزرگ تحت تأثیر دقت فراوان و تحمل بی‌نهایت به دست آمده‌اند.

- کار بزرگ ما این نیست که ببینیم از دور چه کورسویی دیده می‌شود، کار بزرگ ما این است که آنچه را در نزدیک خود در اختیار داریم مورد استفاده قرار بدهیم.

- ما تنها به کمک برنامه می‌توانیم به هدف‌های خود برسیم، برنامه‌ای که به آن اعتقاد داشته باشیم و براساس آن عمل کنیم. راه دیگری برای رسیدن به موفقیت وجود ندارد.

- اگر اعتماد به نفسی در کار نباشد، اگر تضمین و اطمینان خاطری وجود نداشته باشد، شجاعتی در کار نخواهد بود. اگر بدانیم از عهده کاری که متقبل شده‌ایم برمی‌آییم، نیمی از راه را طی کرده‌ایم.

- تنها با دل است که می‌توان به درستی دید. آنچه ضروری است در نظر چشم نامرئی است.

- بعضی‌ها در حالی که تقریباً به هدفشان رسیده‌اند، دست از تلاش برمی‌دارند و جمعی دیگر به این دلیل که در پایان کار تلاش‌هایشان را دوچندان می‌کنند، به موفقیت می‌رسند.

برایان تریسی کیست؟

برایان تریسی نویسنده و سخنران آمریکایی - کانادایی در سال 1944 به دنیا آمد. او شرکت برایان تریسی اینترنشنال را در سال 1984 در شهر ونکوور کانادا تأسیس کرد. این شرکت ارائه دهنده خدمات مشاوره‌ای در زمینه فروش، اعتماد به نفس، خلاقیت، رهبری و روانشناسی موفقیت است. او چندین کتاب نیز در همین زمینه‌ها نگاشته است. از جمله این کتاب‌ها: فکرت را تغییر بده تا زندگیت تغییر کند، جادوی جهت‌دار کردن زندگی، 21 ویژگی میلیونرهای خودساخته، قورباغه‌ات را قورت بده، مدیر برجسته باشید، همیشه عاشق بمانید، قدرت برنامه‌ریزی، بیشتر حقوق بگیرید، هنر فروش کردن، نقطه تعادل خود را پیدا کنید و... است.

در بخشی از متن کتاب برنامه پرواز؛ راز حقیقی موفقیت می‌خوانیم:

در پرواز، وقتى هواپیمایتان از زمین بلند مى‌شود، خلبان به همه مسافران مى‌گوید که در صندلیهاى خود نشسته باشند و کمربندهاى ایمنى را ببندند. در بسیارى از مواقع خلبان مى‌گوید: «در بخش آغازین پرواز انتظار اختلال هوا را داریم. از این‌رو توصیه مى‌کنیم در حالى که نشسته‌اید، کمربندهاى ایمنى را بسته نگاه دارید.»

وقتى شغل جدیدى را شروع مى‌کنید، با اختلالاتى هم به احتمال روبه‌رو خواهید شد. مرحله آغازین هر شغلى همیشه با مسایل و مشکلاتى روبه‌رو مى‌شود که هرگز تصورش را نمى‌کردید.

به محض اینکه به هدف جدیدى متعهد مى‌شوید، هر اتفاق ناخوشایندى ممکن است بیفتد. شما در چند روز اول فعالیت خود با مشکلاتى روبه‌رو مى‌شوید که در یک‌سال فکر کردن و برنامه‌ریزى کردن به آن برنخورده‌اید.

وقتى به سمت هدف جدیدى حرکت مى‌کنید، اشتباهات پشت سر همى مى‌کنید. همه این اشتباهات وقت‌گیر هستند. نیازمند صرف پول و احساس هستند. راه دیگرى براى ایجاد دانش، مهارت و منشى که براى موفقیت به آن احتیاج دارید وجود ندارد.

سفر شما به سمت مقصدتان همیشه با مسایل و مشکلات و شکستهاى موقتى همراه خواهد بود. اینها بخشى اجتناب‌ناپذیر از زندگى هستند. هیچ موفقیتى بدون روبه‌رو شدن با این مسایل متصور نیست.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: رمز و راز موفقیت
فصل یک: مقصد خود را انتخاب کنید
فصل دو: گزینه‌هاى پرواز خود را مرور کنید
فصل سه: برنامه پرواز خود را بنویسید
فصل چهار: آماده سفر شوید
فصل پنج: با تمام نیرو به حرکت درآیید
فصل شش: براى برخورد با اختلال برنامه بریزید
فصل هفت: اصلاحات دائم انجام بدهید
فصل هشت: به یادگیرى و پیشرفت خود شتاب بدهید
فصل نه: ذهن فراهشیار خود را فعال کنید
فصل ده: از میان‌برها و سراب‌هاى دیگر اجتناب کنید
فصل یازده: بر هراس‌هاى خود مسلط شوید
فصل دوازده: مداومت به خرج دهید تا موفق شوید
نتیجه: موفقیت یک حادثه نیست

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت
نویسنده
مترجممهدی قراچه داغی
ناشر چاپیانتشارات ذهن آویز
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-600-5219-48-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت

Elnaz Habibi
۱۴۰۰/۵/۲۸
کلا کتاب‌های برایان تریسی برای هر شخصی واجب، حالا دانشجو باشه کارمند باشه یا هرکسی دیگه. اطلاعات پایه‌ای زندگی به شما یاد میده
mohammad khangahzadeh
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
کتابیست خیلی عالی و پر مفهوم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت

برای دریافت کتاب برنامه پرواز: راز حقیقی موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.