معرفی و دانلود کتاب قوانین سرشت انسان

عکس جلد کتاب قوانین سرشت انسان
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قوانین سرشت انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قوانین سرشت انسان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قوانین سرشت انسان

رابرت گرین، این استاد حکمت و فلسفه در کتاب قوانین سرشت انسان راهنمایی برای فهم چیستی رفتار دیگران در اختیار ما می‌گذارد. اثری مهم که در ادبیات بین‌الملل ماندگار خواهد بود و افراد بسیاری از آموزش‌های آن بهره می‌برند.

درباره کتاب قوانین سرشت انسان:

اگر بخواهیم به شکلی مختصر و مفید این کتاب را تعریف کنیم، باید بگوییم راهنمای رمزگشایی از چهره پنهان آدم‌ها را در اختیار دارید. اگر می‌خواهید واقعیت‌های زندگی، احتمال تغییر دیگران و همین‌طور ظرفیت‌های خاموش هر انسان برای رشد را ببینید پس اثر ارزشمند و درستی را انتخاب کرده‌اید. کتاب قوانین سرشت انسان (The Laws of Human Nature) چکیده‌ای از گذشته نوع بشر است که می‌تواند راهنمای ما برای یک زندگی سالم و آگاهانه باشد.

چطور می‌توانیم خودمان را بشناسیم بدون اینکه قسمت‌های تاریک وجودمان را ببینیم؟ چطور می‌توانیم تغییرات دنیای امروز را درک کنیم اگر ندانیم درگذشته چه اتفاقی افتاده است؟ واقعیت این است که ما انسان‌ها، حیوانات اجتماعی هستیم. تقریبا هر چیزی که در زندگی ما می‌گذرد به روابطمان با دیگران بستگی دارد. به همین دلیل قوی‌ترین ابزاری که می‌توانیم برای حل مشکلاتمان پیدا کنیم، توانایی فهم دلایل رفتار انسان‌ها است.

زندگی ما به روابطمان با مردم بستگی دارد به همین دلیل دانستن اینکه چرا مردم کاری را که انجام می‌دهند، مهم‌ترین قدرتی است که می‌توانیم داشته باشیم. کلمات گرین فانوسی هستند که مسیر شناخت انگیزه‌های دیگران را برای ما روشن می‌کنند. با استفاده از راهنمایی‌های او می‌توانید قدرت درک انگیزه‌ها و محرک‌های افراد را پیدا کنید درحالی‌که حتی خودشان از آن‌ها آگاه نیستند.

این نویسنده پرفروش، با استفاده از مثال‌های تاریخی و شخصیت‌های مشهور به ما یاد می‌دهد چطور از احساسات جدا شویم تا خودمان را کنترل کنیم، چطور با دیگران همدلی کنیم تا بینشی نو به دست بیاوریم و در نهایت چگونه از خودمان در برابر هم نوایی با گروه محافظت کنیم. کتاب قوانین سرشت انسان به شکل‌های مختلفی به خوانندگان خود کمک می‌کند و از آموزه‌های آن می‌توان در محل کار، روابط شخصی و حتی مبارزات اجتماعی و مدنی استفاده کرد.

نکوداشت‌های کتاب قوانین سرشت انسان:

- درس‌های رابرت گرین پیام‌های عمیقی برای آموختن دارند. (Inc)
- گرین در تجزیه‌وتحلیل زندگی و فلسفه‌های شخصیت‌های تاریخی مهارت دارد و نتیجه تحلیل او برای تمام افراد جامعه کاربردی است. (The New York Times)
- راهنمایی مفصل اما روان برای اینکه چگونه از اشتباهات رایج انسانی دور بمانید و مانند یک شطرنج‌باز ماهر، زندگی را پیش ببرید. (Publishers Weekly)
- قوانین طبیعت جهانی هستند. برای درس گرفتن از دیگران لازم نیست با آن‌ها دوست، فامیل یا حتی هم دوره باشید. گاهی یک تصمیم شخصیتی تاریخی بیشتر از تمام آدم‌هایی که با آن‌ها برخورد داشته‌ایم زندگی ما را تغییر می‌دهد. (NewYork Journal of Books)

کتاب قوانین سرشت انسان مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این کتاب به علاقه‌مندان مباحث روان‌شناسی و افرادی که می‌خواهند درک درستی از اتفاقات و رفتارهای اطرافیانشان پیدا کنند پیشنهاد می‌شود.

با رابرت گرین بیشتر آشنا شویم:

رابرت گرین (Robert Greene) یکی از نویسندگان پرفروش نیویورک‌تایمز است. او آثار متعددی را درباره ماهیت و فلسفه وجودی انسان نوشته است و در ایران با کتاب‌های 48 قانون قدرت، هنر اغواگری و 33 استراتژی جنگ شناخته می‌شود. ویژگی خاص رابرت گرین در نویسندگی، توانایی بیان مطالب پیچیده به زبان ساده است که باعث شده او در سرتاسر جهان طرفدارانی سرسخت و وفادار پیدا کند.

در بخشی از کتاب قوانین سرشت انسان می‌خوانیم:

آدم‌ها اغلب با ارسال سیگنال‌های ضدونقیض خود را لو می‌دهند؛ مثلاً برای اینکه حواستان را پرت کنند از شما تعریف و تمجید می‌کنند، اما زبان بدنشان آشکارا حالتی منفی دارد. این کار آن‌ها را از فشار تظاهر کردن رها می‌کند و نوعی حس آسودگی به آنان می‌بخشد. آن‌ها کاملاً مطمئن‌اند که شما به کلمات و سخنانشان توجه می‌کنید و متوجه ناهمخوانی کلام و بدنشان نخواهید شد. به طور مشابه، مراقبِ عکس این حالت هم باشید.

شخصی سخنی آزاردهنده و نیش‌دار می‌گوید و به طور مستقیم شما را نشانه می‌گیرد، اما آن را با لبخندی ملیح و حس شوخ‌طبعی بیان می‌کند، طوری که اگر صرفاً به نشانه‌ها توجه کنیم، انگار یک شوخی ساده و بامزه است. ظاهراً اگر شما هم آن را غیر از این ببینید و نخندید، بی‌ادبی کرده‌اید؛ اما درواقع، خصوصاً اگر این حالت چند مرتبه اتفاق بیفتد، شما باید به کلام فرد بیشتر توجه کنید تا زبان بدن او. آن‌ها با این کار، خشم و عداوت سرکوب‌شدۀ خویش را اظهار می‌کنند. به آدم‌هایی که از شما تعریف و تمجید (حتی چاپلوسی) می‌کنند، اما برق و شعفی در چشمشان پدیدار نمی‌شود توجه کنید. این ممکن است نشانه‌‌ای مبنی بر حسادت آنان باشد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمۀ مترجم
مقدمه
1: بر هیجانات‌ خود چیره شوید
قانون غیرمنطقی بودن
2: خوددوستی را به همدلی تبدیل کنید
قانون خودشیفتگی
3: پشت نقاب‌های آدم‌ها را ببینید
قانون نقش بازی کردن
4: عیار شخصیت آدم‌ها را بسنجید
قانون رفتار اجباری
5: محبوب و دور از دسترس باشید
قانون سیری‌ناپذیری
6: با دید وسیع‌تری به قضایا بنگرید
قانون کوته‌بینی
7: آدم‌ها را با تأیید عقیده‌ای که دربارۀ خودشان دارند نرم کنید
قانون تدافعی بودن
8: شرایط را با تغییر نگرش‌تان تغییر دهید
قانون خودتخریب‌گری
9: نیمۀ تاریک خود را بشناسید
قانون سرکوب کردن
10: مراقب خودباوریِ شکننده باشید
قانون حسادت
11: از محدودیت‌هایتان آگاه باشید
قانون خودبزرگ‌پنداری
12: به مردانگی یا زنانگیِ درون‌تان متصل شوید
قانون کلیشه‌های جنسیتی
13: برای زندگی‌تان غایت مقصود داشته باشید
قانون بی‌هدفی
14: مراقب باشید توسط گروه پایین کشیده نشوید
قانون هم‌رنگی با جماعت
15: اقتدار درونی‌تان را بیدار کنید
قانون بی‌وفایی
16: خصومت نهفته در ظاهر صمیمی آدم‌ها را ببینید
قانون پرخاشگری
17: از زمانۀ خود فراتر بروید و جاودانه شوید
قانون شکاف بین نسل‌ها
18: یاد مرگ باشید و به آن بیندیشید
قانون غفلت از مرگ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قوانین سرشت انسان
نویسنده
مترجمآرسام هورداد
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات792
زبانفارسی
شابک978-622-6840-81-1
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قوانین سرشت انسان

Melika ZMVZI
۱۴۰۱/۸/۲۸
سلام و عرض ادب
بسیار بسیار کتاب عالی هستش 👌👌
این کتاب به ما در شناختن خودمون و همچنین آدم‌های اطرافمون بسیار کمک می‌کنه و همچنین باعث میشه آدم هارو بهتر درک کنیم و بشناسیم و چطور سرشت و ویژگی‌های خودمونو بیشتر بشناسیم و سعی کنیم نقاط ضعف و کمبود‌های خودمونو ببینیم و خودمونو بهتر با گفتن از موفق
بشناسیم
همینطور داستانهایی افراد و شکست خورده و تفسیر اون داستانها کمک به بهتر درک کردن موضوع فصلها میکنه و نقاط ضعف و قوت و همینطور عوامل شکل گیری شخصیت هر کدام از کاراکتر‌های داستان رو بیان میکنه و به ما میگه گاهی اوقات درک نکردن و باور نداشتن ارزش‌های دیگران و صرفا خودخواهی خودمان می‌تواند باعث وقوع اتفاقات مخرب تر شود. کمک میکنه چطور یکسری افراد رو بشناسیم تا فریب اونهارو نخوریم و در دام بازی هاشون نیوفتیم و چطور از انها دوری کنیم و یا با آن‌ها برخورد و رفتار کنیم و نشون میده چطور یک آدم میتونه با رفتار و شخصیت و کمبودها و ضعفهای خودش از دیگران سوء استفاده کنه
چند فصل از کتاب راجع به خودشناسی و چند فصل دیگر راجع به شناخت افراد دیگر و تیپ‌های شخصیتی است. به نظر من این کتاب، کتاب فوق‌العاده کاملی هست و ارزش خوندن و وقت صرف کردن رو داره و میتونیم ازش چیز‌های خیلی زیادی در رابطه با شناخت افراد مختلف، ویژگی‌های رفتاری خودمان و دیگران
بی منطقی، انواع خودشیفتگی و تیپ‌های شخصیتی مخرب و آزار دهنده یاد بگیریم.
من تنها با خواندن سه فصل از این کتاب جذب اون شدم و از خواندنش بسیار لذت بردم و خیلی روان و ساده مطالب کتاب توضیح داده شده بود و در صورت نیاز هم اطلاعاتی اضافی و برای شناخت و درک بیشتر و بهتر در پاورقی نوشته شده بود از مترجم کتاب سپاسگزارم 🙏
حامد جامه بزرگی
۱۴۰۱/۹/۱۹
این کتاب رابرت گرین، خیلی جالب تر و احساس میکنم نگرش رو به جلوتری نسبت به کتابهای دیگه ایشان دارد، خب مسئله اینه کتاب آقای رابرت گرین فوق العاده جمع بندی عالی داره، کتاب سررشت انسان‌ی نکته جالبی که برای من داشت اینه که ابن کتاب به بخش‌های زیادی تقسیم کرده و هر فصل میشه با نگرش جداگانه تحلیل و بررسی کرد، جالب تر اینکه احتیاج نبود این کتاب از سر فصل اول شروع کنیم، چون هر فصل فلسفه خودشون داره، کلا رابرت گرین‌ی اسطوره نویسندگی برای من محسوب میشه، همیشه آرزو سلامتی دارم برای ایشان و همچنین تشکر از کتابراه عزیز 🌷👏🙏😘😘❤😍👑
Leyla Kh
۱۴۰۱/۶/۸
عالی و تأثیر گذار بود 🌹🌹🌹اگر قرار باشد به‌طور مختصر و چکیده بگم این کتاب درباره‌ی چیست؛ به این حقیقت ژرف اشاره می‌کنم که مواجهه با ویژگی‌های منفی و جنبه‌های تاریک وجود، مواجهه با احساسات و عواطف منفی، این ظرفیت را در ما ایجاد می‌کند که بتوانیم کاری ارزشمند و والا انجام دهیم و اثری ماندگار خلق به کنیم. همین ترتیب می‌شود گفت مواجهه با میرایی ما را به نقطه‌ی والایش و کمال می‌رساند.
هدف این کتاب تماماً تبدیل کردن ظرفیت‌های خفته و منفی، به خروجی‌هایی باشکوه، بی‌کران و انسانی است
tokhs_divoneh
۱۴۰۱/۴/۲۵
من از خوندن این کتاب راضیم. روونه و سلیس ترجمه شده. فقط از یه چیزی تعجب کردم و اون اینکه جا به جا به متن اصلی یه چیزایی -البته کاملا مرتبط با موضوع و حتما در جهت توضیح مطلب- به متن اضافه شده بدون اینکه بیان بشه که این مطلب در کتاب نیست. چرا آخه؟ مطلب خودش خوبه و مترجم هم کار خودش رو خوب انجام داده. من گاهی حس میکردم که مترجم میخواد که خواننده حس و درک مترجم رو بگیره. با وجود این از بین ترجمه‌ها من همین رو برای خوندن انتخاب کردم
هادی دهمیری
۱۴۰۲/۱/۳
کتاب برایم مثل نوری بود که بر تاریکی وجودم می‌تابد و برخی چیزها را رو برایم روشن می‌کند.
هر چند که شناخت انسان‌ها، کار بسیار پیچیده و حتی غیرممکنی است، چرا که رفتارهای انسان برهمکنشی از جهان درون و بیرون اوست و در هر لحظه تحت تاثیر هیجانات هر دو جهان به تلاطم می‌افتد و به سادگی قابل پیش بینی من
نیست. حتی از رفتار خودم در چند جا شگفت زده شده ام!!! ولی خوب این کتاب برای شروع شناختن دریچه‌ای خوبی را می‌گشاید.
زهرا کریمی
۱۴۰۱/۴/۲۰
برای محافظت از خودمان در برابر شارلاتان‌ها فریبکاران و آدمهای بیمار و آزارگر، اول باید بدانیم ذهن آن‌ها چطور کار میکند، حتی یک قدم به عقب برویم و ببینیم اساسا ذات بشر چگونه کار میکند. این تا حدی زیادی از ساده لوحی ما می‌کاهد و در برابر افراد سمی مجهزمان میکند. به همین علت بود که بعد از مطالعه این کتاب دیگر نتوانستم همان نگاه سطحی و سرسری سابق را به آدمها داشته باشم و تصور میکنم شما هم...
محمد جواد محبی
۱۴۰۱/۴/۱۷
من قبلا کتاب چیرگی رابرت گرین را خوندم که آقای هورداد ترجمه کرده و حق مطلب ادا شده
واقعا حیف هست که کتاب فوق‌العاده رابرت گرین با ترجمه بد خونده بشه
و این کتاب فوق‌العاده هست
از اون کتابهایی که میتونی هر از چندی سراغش بروی و یک فصلش را شانسی بخونی و ببینی که چقدر عالیه
توصیه میکنم فصل آخر که در مورد مرگ هست را چند بار بخونید
عزیزی
۱۴۰۱/۹/۱۴
این کتاب واقعا عالیه... در شناخت خود و دیگران خیلی کمک کنندست. شاید خیلی هامون فکر کنیم خودمون رو میشناسیم ولی با خوندن کتاب متوجه میشیم لایه‌های پنهانی‌ای درون ما وجود داره که نیاز به شناخت بیشتره تا بتونیم رابطه‌ی خوبی رو اول با خودمون بعد با دیگران داشته باشیم... همینطور از نظر کاری هم خیلی میتونه در شناخت و رفتار با همکارها و محیط کاری کمک کننده باشه... ممنون از کتابراه برای پیشنهاد این کتاب
Vigen Prize
۱۴۰۱/۷/۳
این کتاب میتونم بگم عالیه و کاربردی
هر کسی باید برای یه بارم شده این کتاب رو مطالعه کنه، چون واقعا ارزشش رو داره💜
۴ تا ستاره دادم چون هیچ کتابی رو نمیشه گفت ۱۰۰ درصد خوبه نه ۱۰۰ درصد بدِ
قطعا نمیشه گفت با صد در صد مطالب موافقم
اگه قرارِ یه جمله از کتاب باعث آگاهی بیشتر بشه یعنی ارزش داره ۷۰۰ صفحه از کتاب رو بخونی و براش وقت بزاری
ممنونم از کتابراه بابت معرفی این کتاب❤
علی صادقی
۱۴۰۱/۸/۲۰
کتاب و ترجمه و ناشر همه عالی هستن. رابرت گرین با این کتاب به شما گونه انسان رو معرفی می‌کنه، یک معرفی عمیق و دقیق از رفتارها و احساسات انسانی، شما با مطالعه این کتاب نگاهتون به کلاسها و دوره‌های سطحی شخصیت شناسی و غیره که توسط اساتید موفقیت برگذار میشه عوض میشه، نگاهتون به کل زندگی عوض میشه، به نظرم هر انسانی باید این کتاب رو بخونه مخصوصا اگر کتابخون باشه
اسرا قاضی زاده هاشمی 86
۱۴۰۱/۷/۱۰
ما چون انسان هستیم باید قوانین و راه درست انسان بودن رو یاد بگیریم.
با این حال انسان‌ها خودشون راه رو برا خودشون سخت می‌کنند.
ما با خواندن این کتاب درباره قوانین و مقررات انسانی آشنا می‌شویم. در واقع این قبیل از کتاب‌ها ما را به راه درست و راهی که باید پیش ببریم هدایت می‌کنند.
انسان باشیم بجای اینکه انسان بودن را به دیگران یاد دهیم.
Z Abbasi
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
این کتاب در صورتی مفیده که ابتدا این خصلت‌ها و قوانین رو در خودمون جست‌وجو کنیم نه در دیگران/ ما ابتدا باید خودمون را بشناسیم تا با بقیه همدلی کنیم نه این که اونا رو کنار بزنیم/استفاده از داستان‌های مختلف به جذابیت و گیرایی کتاب اضافه کرده شاید اگر داستان‌ها نبود مطالعه رو پیش نمیبردم
Sepid Mmm
۱۴۰۱/۶/۱۶
نقد کتاب:
۱ فصل بندی مناسب
محتوای مناسب با نام
۲ متن روان
۳ دستکاری‌های نا به جای ترجمه توسط مترجم
۴ ترجمه اشتباه که باعث وجود تناقض شده بود
۵ منطقی نبودن بعضی جملات با مفاهیم کلی کتاب
۶محتوای طولانی و گاها خسته کننده
۷گاها پرداختن نامناسب و نابجا به مسائل حاشیه‌ای
۸ آوردن‌های مثال‌های بیش از اندازه
مینا امینی
۱۴۰۱/۴/۳۱
حقیقتا کتاب خوبیه، اما یه جاهایی برای تایید گرفتن از دیگران اصرار زیادی بر کوچک نشون دادن ایده‌ها و نظر خودمون داره، که این اصلا با بعضی فصلای دیگش همخوانی نداره، خیلی مواقع حرفی که خودش زده رو نقض کرده، در کل کتاب جای تامل و فکر کردن داره و به اطلاعات و ارزش آدمی اضافه می‌کنه، خوب بود
مهدی عزتی
۱۴۰۱/۴/۲۲
انسان براستی موجودی عجیب مخاطره آمیز و درعین حال خیلی عجیب است کتاب واقعا بر تمام وجه‌های انسان رسوخ کرده و تحلیل دقیقی کرده بود داستان‌هایی که درکتاب بودند خیلی جالب و درعین حال پند آموز بود
توصیه میکنم بخوانیدتا اطلاعاتتان را درباره انسان افزایش دهید
عالی و مختصر و مفید و بحث برانگیز🧐
مشاهده همه نظرات 209

راهنمای مطالعه کتاب قوانین سرشت انسان

برای دریافت کتاب قوانین سرشت انسان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.