معرفی و دانلود کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده

عکس جلد کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده

کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده، به بررسی و شناخت مشکلات دندان‌ها، هفت خوان درمان ریشه دندان و مراقبت‌های ساده پزشکی و چگونگی محافظت از دندان‌های کودکان می‌پردازد.

یکی از برترین نشانه‌های خدا در ساختمان بدن انسان، دهان، زبان و دندان‌های اوست. دهان اولین بخش لوله‌ی گوارش است. این قسمت از لب‌ها آغاز و به حلق منتهی می‌شود. در داخل این حفره دندان‌ها، زبان و مجرای خروجی ترشحات غدد کوچک و بزرگ وابسته به حفره‌های دهان قرار گرفته‌اند.

دندان‌ها عضوی سخت، به رنگ سفید هستند که در فک بالا و پایین حفره‌های دهان جای گرفته‌اند. از آن‌جا که بهداشت دهان و دندان، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بهداشت عمومی به شمار می‌رود، رعایت کامل مسائل بهداشتی در این زمینه برای حفظ سلامت دهان و دندان‌ها نیازمند آگاهی و توجه بسیار به آموزش‌های صحیح بهداشتی است. عوامل مهم و مؤثر برای به نتیجه رساندن این مطلب عبارتند از: عوامل محیطی، تغذیه‌ای صحیح و همچنین برخورداری از یک فرهنگ غنی بهداشتی که هر کدام به نوبه‌ی خود نقش به سزایی را ایفا می‌کنند. اکثر افراد جامعه از این مسائل اطلاع لازم را ندارند. این نداشتن اطلاع از عوامل مؤثر برای به نتیجه رساندن مسائل بهداشتی با محدودیت‌های آموزش‌های صحیح بهداشت دهان و دندان و همچنین کمبود مقالاتی در این زمینه پدید می‌آید.

رشد و گسترش علوم دندان پزشکی در رشته‌های تخصصی متفاوت با سرعتی شگرف آن‌چنان پیش می‌رود که دندان پزشکان و دانشجویان این رشته جهت کسب آگاهی‌های علمی ملزم به استفاده از تحقیقات و مقالات تازه بوده تا بتوانند گره‌گشای مشکلات درمانی و بهداشتی در سطحی مطلوب و شایسته باشند.

سلامتی دهان به سالم بودن مخاط دهان بستگی دارد که به طور طبیعی مانع نفوذ میکروارگانیسم‌ها به داخل بدن می‌شود. این مخاط به تعدادی از ساختمان‌های تشریحی خاص متصل است که در صورت از بین رفتن قدرت دفاعی دهان، به خصوص این ساختمان‌های تشریحی برای اجسام خارجی و میکروارگانیسم‌ها نفوذ پذیر می‌گردند.

مخاط دهان مستقیما به پوست لب‌ها و همچنین از طریق اروفارنکس به لارنکس و فارنکس متصل است. مجاری غدد بزاقی نیز در دهان باز می‌شوند و ترشحات این غدد دارای خاصیت باکتریسیدی هستند. به هر حال باید دانست که از میان بافت‌های دهان بیش از همه محل اتصال بین لثه و دندان‌ها در معرض خطر است. میکروارگانیسم‌های مختلفی از زمان تولد در دهان جایگزین می‌شوند که بیشتر آن‌ها به صورت کومنسال هستند، ولی در صورت تغییر سیستم دفاعی به صورت پاتوژن در می‌آیند.

در بخشی از کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده می‌خوانید:

استفاده از نخ دندان نیز پس از بسته شدن فضاهای بین دندانی از 3 تا 4 سالگی به بعد توسط والدین توصیه می‌شود. این وظیفه تا حدود 9 سالگی بر عهده والدین خواهد بود.

اولین معاینه دندانپزشکی
در کشورهای پیشرفته توصیه بر آن است که ارتباط با دندان پزشک از همان اوایل رویش دندان‌های شیری کودک برقرار شود. آشنا شدن کودک با دندان پزشک و محیط دندان پزشکی سبب کاهش ترس و اضطراب او از مطب و به دکتر کمک می‌نماید تا درمان‌های ضروری را با آرامش بیشتری انجام دهد.

توجه: جهت کاهش ترس و اضطراب کودک از دندان پزشک و محیط دندان پزشکی ضروری است که والدین از منفی جلوه دادن (ترساندن کودک) در رابطه با دکتر و محیط مطب خودداری نمایند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول: بررسی و شناخت مشکلات رایج دهان و دندان
بخش دوم: هفت خوان درمان ریشه دندان و مراقبت‌های ساده پزشکی
بخش سوم: توصیه‌های لازم برای سلامت دهان دندان
بخش چهارم: چگونگی محافظت از دندان‌های کودکان
منابع فارسی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده
نویسنده، ، ،
ناشر چاپیانتشارات فرزانگان دانشگاه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۴
زبانفارسی
شابک978-622-6538-07-7
موضوع کتابکتاب‌های سلامتی و بهداشت
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده

NIKOO_HDR
۱۴۰۱/۸/۷
کتاب بسیار کاربردی که به زبانی ساده کمک کننده برای درک مفاهیم مشکلات دهان دندان هستش. توی این زمینه خیلی کمک کننده بوده برای من
Maryam Zarei
۱۳۹۸/۵/۷
واقعا کتاب به روز و فوق العاده‌ای هست پیشنهاد میکنم حتما بکبار هم که شده مطالعه کنید
Asghr
۱۴۰۱/۲/۲۳
بسیار کاربردی و مفهومی و قابل درک بود
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده

برای دریافت کتاب مشکلات رایج دهان و دندان به زبان ساده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.