معرفی و دانلود کتاب تیستوی سبز انگشت

عکس جلد کتاب تیستوی سبز انگشت
قیمت:
20000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تیستوی سبز انگشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تیستوی سبز انگشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تیستوی سبز انگشت

کتاب تیستوی سبز انگشت نوشتۀ موریس دروئون، داستان پسرکی به نام تیستو را به تصویر می‌کشد که انگشتان جادویی سبز کننده‌ای دارد و به هر چه که دست بزند سبز می‌شود و خیلی زود گلی می‌روید.

خلاصۀ داستان تیستوی سبز انگشت:

تیستوی سبزانگشت آینه است. آینه‌ای که پسرکی هشت ساله در برابر شما نگه می‌دارد تا نیمۀ تاریک خود، جنون جنگ، بی‌اخلاقی و تناقضتان را ببینید و شرمنده شوید. روایتی که در تمام تلخی و شیرینی‌اش به شما تلنگر می‌زند که شاید انسان یعنی همین کودکان و اینکه شاید کودک پس از «آدم بزرگ» شدنش دیگر انسان نیست.

داستان تیستوی سبز انگشت (Tistou of the green thumbs) قصۀ پسربچه‌ای به نام تیستو را بازگو می‌کند که کافی است انگشتانش به دانۀ یک گیاه برخورد کند تا به سرعت آن بذر به گیاهی سبز و زیبا تبدیل ‌شود.

تیستو که در یک خانوادۀ ثروتمند متولد شده، توصیه دیگران مبنی بر مدیریت کارخانۀ ساخت توپ‌های جنگی پدرش در بزرگسالی را نمی‌پذیرد چرا که نمی‌خواهد دیگران دنیا را با باورها و عقاید از قبل ساخته شدۀ خودشان به او بشناسانند. از این رو پدر و مادرش به این نتیجه می‌رسند که برای او یک معلم خصوصی بگیرند.

یک باغبان پیر به نام سبیلو تنها همدم و دوست اوست که به تیستو یاد می‌دهد با خاصیت منحصربه‌فرد انگشتانش تغییرات بزرگی در پیرامونش به وجود آورد. از این رو تیستو شروع به کار می‌کند و با رشد دادن گل و گیاه در باغ‌وحش، زندان، بیمارستان و محلۀ فقیرنشینان، زشتی‌ها را از بین می‌برد و به زیبایی تبدیل می‌کند.

اما خیلی زود این ماجراها می‌گذرد چرا که قرار است جنگی بزرگ بین کشورشان با کشور همسایه رخ بدهد و پدر تیستو باید توپ و اسلحه‌های بسیاری برای جنگ بسازد. در روز جنگ، یک اتفاق عجیب می‌افتد که هر دو کشور را شوکه می‌کند. تیستو وسایل نظامی کارخانۀ پدرش را دست‌کاری می‌کند و در دهانۀ توپ‌ها و لولۀ تفنگ‌ها گل می‌کارد تا از این طریق مانع وقوع جنگ شود...

با موریس دروئون بیشتر آشنا شویم:

موریس دروئون (Maurice Druon) سیاست‌مدار و نویسندۀ فرانسوی در سال 1918 در پاریس چشم به جهان گشود. او عضو آکادمی فرانسه شد و از سال 1985 تا 1999 در جایگاه دبیر دائمی این آکادمی به فعالیت پرداخت. دروئون تحت تأثیر عمویش ژوزف کسل، وارد عرصۀ ادبیات شد و آثاری همچون شاهان نفرین شده، گشتی‌های شبانه، تیستو سبز انگشتی و اسکندر کبیر را نوشت. او یکی از فعال‌ترین نویسندگان فرانسه به شمار می‌رفت که موفق به کسب جایزۀ کنگور از معتبرترین جوایز ادبی فرانسه شد.

اثر جاودانۀ او تیستوی سبز انگشت را از لحاظ اهمیت با کتاب مشهور شازده کوچولو در یک رده قرار داده‌اند. دروئون در سال 2009 و در 90 سالگی درگذشت.

خواندن کتاب تیستوی سبز انگشت به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این داستان خواندنی و لطیف برای نوجوانان بسیار جذاب و هیجان‌انگیز خواهد بود و به آنان می‌آموزد که با جهان و دنیای پیرامونشان در صلح باشند.

در بخشی از کتاب تیستوی سبز انگشت می‌خوانیم:

موی تیستو بور بود و پایینش فرفری؛ تصور کنید نور آفتاب وقتی به زمین می‌رسد، فرهای ریز داشته باشد. تیستو چشمانی آبی و بزرگ و گونه‌هایی شاداب و گلگون داشت. بقیه مدام او را می‌بوسیدند.

آدم‌بزرگ‌ها، به‌خصوص آن‌ها که سوراخ دماغی پهن و تاریک دارند و چین به پیشانی‌شان افتاده و مو از گوش‌هایشان بیرون زده، دم به ساعت پسربچه‌های گونه گلگون را می‌بوسند. می‌گویند پسربچه‌ها خوششان می‌آید اما همین هم خودش یکی دیگر از همان تفکرات از پیش تعیین‌شده است. البته که خود آدم‌بزرگ‌ها از این کار خوشان می‌آید و پسربچه‌های گونه گلگون هم بی‌شک خیلی مهربان‌اند که چنین لذتی را به آن‌ها می‌بخشند.

هرکس که تیستو را می‌دید به شگفتی می‌گفت «وای، چه پسربچه‌ی خوشگلی!»

اما این تیستو را مغرور نمی‌کرد. زیبایی برای او خصیصه‌ای کاملاً طبیعی بود. همیشه از این در شگفت بود که چه دلیلی دارد که تمام مردان و زنان و بچه‌ها به اندازه‌ی پدر و مادرش و خودش زیبا نباشند.

پس درعین‌حال این را هم باید بگوییم که پدر و مادر تیستو هر دو به راستی زیبا بودند. و تیستو به‌خاطر نگاه‌کردن به آن‌ها بود که گمان می‌کرد زیبابودن امری عادی است درحالی‌که زشت‌بودن هم استثنائی است و هم ناعادلانه.

پدر تیستو که آقای پدر صدایش می‌زدند، مویی مشکی داشت که با روغن مو نرم و با ظرافت تمام شانه شده بود. او مردی بسیار قدبلند و بسیار خوش‌پوش بود. هرگز به اندازه‌ی یک نقطه هم خاک بر یقه‌ی کت‌اش دیده نمی‌شد و همیشه بوی عطر می‌داد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه‌ی مترجم
1: و هرآنچه نویسنده در باب نام تیستو می‌گوید
2: معرفی تیستو، پدر و مادرش و خانه‌ی درخشان
3: در باب میرپویل و کارخانه‌ی آقای پدر
4: که تیستو در آن به مدرسه می‌رود، اما خیلی آن جا نمی‌ماند
5: که در آن اندوه بر خانه‌ی درخشان سایه می‌اندازد و سیستم آموزشی جدیدی برای تیستو اتخاذ می‌شود
6: که در آن تیستو باغبانی می‌آموزد و می‌فهمد که انگشتانی سبز دارد
7: که در آن تیستو را به آقای تِرنبِل می‌سپارند تا درس نظم بیاموزد
8: که در آن تیستو خواب بدی می‌بیند و در پی آن اتفاقی رخ می‌دهد
9: که در آن دانشمندان به هیچ کشفی نمی‌رسند و تیستو دست به کشف بزرگی می‌زند.
10: که در آن تیستو از آقای ترنبل درس فقر می‌آموزد
11: که در آن تیستو تصمیم می‌گیرد به دکتر آیلینگ کمک کند
12: که در آن نام شهر میرپویل طولانی‌تر می‌شود
13: که در آن در جهت سرگرم‌کردن تیستو تلاش می‌کنند
14: که در آن تیستو در باب جنگ سؤالاتی می‌پرسد
15: که در آن تیستو درسی از جغرافیا و سپس از تجارت می‌آموزد و جنگ میان «این‌طرفی‌»‌ها و «آن‌طرفی»‌ها آغاز می‌شود.
16: که در آن چپ و راست خبرهای غافلگیرکننده از راه می‌رسد
17: که در آن تیستو شجاعانه دست به اعتراف می‌زند
18: که در آن بالاخره بعضی از آدم بزرگ‌ها از افکار از پیش تعیین‌شده‌شان دست می‌کشند
19: که در آن تیستو به آخرین کشف خود پی می‌برد
20: که در آن سرانجام تیستو را می‌شناسیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تیستوی سبز انگشت
نویسنده
مترجممحمد غفوری
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات123
زبانفارسی
شابک978-600-959809-0
موضوع کتابکتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تیستوی سبز انگشت

F.N.M 📚
۱۴۰۰/۱۱/۵
فوق العاده زیبا بود، ترجمه خوب و روانی هم داشت. با اینکه مضمون این کتاب برای مخاطب کودک هست اما به نظر من مطالعه این کتاب برای بزرگترها هم خالی از لطف نیست. بسیار زیبا ارزش‌های اخلاقی مانند خیرخواهی، صلح طلبی و... در قالب کلمات بیان شده بود. به کارگیری چاشنی طنز هم مطالعه این کتاب رو شیرین تر کرده بود. اما به نظرم زیبا تر بود اگه عنوان هر قسمت با که شروع نمیشد. از خواندن این کتاب بینهایت لذت بردم باسپاس از کتابراه 🌺✨
A Kazemi
۱۴۰۰/۳/۶
کتاب خیلی عالی و زیبایی هست. من فیلم آن را هم دیدم. با وجودی که برای کودکان هست، بزرگسالان هم می‌توانند از خواندن آن لذت ببرند و یاد بگیرند گاهی چیزهای کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت می‌توانند تاثیر فوق‌العاده بگذارند مثل همین گل کاشتن. در کل این کتاب را خیلی دوست دارم، ترجمه هم خوب بود؛ البته بهتر بود هر عنوان قسمت را با که شروع نکند! مثلاً به جای که در آن تیستو به مدرسه می‌رود بهتر بود می‌نوشتند تیستو به مدرسه می‌رود.
Mta Az
۱۴۰۰/۳/۵
نظرات دوستان رو که می‌خوندم متوجه شدم چندتن از دوستان این کتاب رو در دوران کودکی مطالعه کردن و یادآوری خاطرات گذشته و همین طور خوندن مجدد کتاب باعث شده حظ وافری ببرن. همین‌ها باعث شد به کتاب علاقه‌مند بشم و بخوام بخونمش، اول از همه از کتابراه عزیز تشکر می‌کنم که با طرح کتاب‌های رایگانش کار بسیار عالی و فرهنگی رو انجام دادن و دو، عجب کتابی! بسیار عالیه👌
Parisa Abdi
۱۴۰۲/۲/۴
چقدر زیباست این کتاب خیلی لذت بردم بهترین داستانی بود که در تمام عمرم خوندم به نظرم نه فقط در مورد انتخاب مدرسه کودکان کمک میکنه بلکه برای تمام ابعاد زندگی مفیده برای مادروپدر‌ها، عشق به زمین به محیط زیست عشق به حیوانات. جنگ. سیاست. حتی ماجرای مرگ رو دوباره معنا میکنه هرچی بگم از این کتاب بازم کمه. بی نظیرررررر ممنون از کتابراه
Fateme ♡
۱۴۰۰/۴/۲۸
ای کاش ما هم همه‌ی مشکلات رو با عشق و مهر و خوبی، به فرصتی برای داشتن دنیایی زیباتر تبدیل میکردیم، دنیایی که انقدر در اون خوبی هست که جایی برای جنگ و فقر و دزدی وجود نداره... ♡
همه‌ی ما این انگشت سبز رو داریم.
ولی عده کمی از ما سعی در گلستان کردن دنیای بقیه آدم‌ها میکنیم.
هلن 💜
۱۴۰۰/۳/۴
کتاب خوبی بود. اهداف نویسنده به اندازه سوادتون به مغزتون نزدیک میشه. هر چقدر با سواد تر و با تجربه تر باشید، برداشت بهتری و بیشتری دارید
این کتاب هم به درد بچه‌ها و هم به درد بزرگسال‌ها میخورد
mina shirvani
۱۴۰۰/۳/۹
یک کتاب فوق العاده زیبا و بااحساس که وقتی به آخرش به حدی تحت تاثیر قرار گرفتم که اشکم در اومد. ممنونم از کتابراه بابت کتاب‌ها و برنامه‌ی رایگانش چه قدر خوش شانس بودم اولین و زیباترین رمانی که خوندم تیستوی سبز انگشت بود😊😊😊🥰🥰🥰
Habib B
۱۴۰۰/۳/۷
کتاب خیلی خوبی بود. تیستوی سبزانگشت برای کودک وبزرگسال قابل فهم و درک است همه رابه تفکر وامی دارد واین کتاب توانسته بود به زبان شیرینخودش مطالبش راکادوپیچی نموده ودرذهن خوانندگان خودتزریق کند. ازکتابراه بابت اهدای این کتاب تشکر میکنم.
نازنین شریفی
۱۴۰۱/۱۱/۲۴
بااینکه این کتاب حال وهوای کودکانه داشت ولی نکات آموزنده بسیاری برای بزرگسالان در آن نهفته بود
خیرخواهی عشق و ایثار مشخصه بارز کتاب بود
به امید دنیای بهتر و پر از عشق
ممنون از کتابراه بخاطر این حسی خوبی که از کتاب گرفتم
شیدا
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
کتاب خوب و الهام بخشی است. اینکه با محبت وعشق دادن میتونیم زندگی خود و اطرافیان رو زیبا کنیم. هرچند ثروت و پول و تجارت در زندگی مهم هست ولی براحتی انسان‌ها رو خود خواه و بدجنس می‌کنه
با ارزوی وحدتی یکپارچه و صلح و ارامش برای زمینیان
م نظری
۱۴۰۰/۳/۷
کتاب از روانشناسی نوعی انسان حرف می‌زند که برای آموختن دنیای اطرافش نیاز به لمس ودیدن، دنیای اطرافش دارد این کتاب خوب بود اگر بحث‌های روانشناسی به صورت داستان نوشته شود می‌تواند قابل فهم تر و یادگرفتنی تر شود
حنا بابایی
۱۴۰۲/۱/۱۰
کتاب خیلی زیبایی بود. کتاب برای مخاطبین برای همه سنین قابل استفاده است. سبک روان و زیبای کتاب همراه با حس آمیزی و همچنین مفاهیم آموزنده در این کتاب مطالعه رو لذت بخش می‌کنه.
Elham Ekhtiari
۱۴۰۰/۳/۱۶
از خواندن کتاب بسیار بسیار لذت بردم. فوق العاده بود. من را یاد شازده کوچولو انداخت. مفاهیم عمیق و تامل برانگیزی دارد. خواندن این کتاب را به همه توصیه میکنم. ممنونم از کتابراه.
حجت شریفی
۱۴۰۱/۵/۷
داستان زیبایی بود از یک پسربچه با ضمیر پاک، که از خوندن این کتاب واقعا لذت بردم هرچند پایانش ناراحتم کرد ولی ارزش خوندن و وقت گذاشتن برای اون رو داشت
علی برزگر
۱۴۰۰/۳/۵
نخوندم ولی تو نظرات میگن مثل شازده کوچولو هستش
اگه مثل اون باشه باید از نطر دیالوگ پر باشه
و اینکه دنیارو از دید کودک نشون بده و تفاوت روحیه‌ی ادمهارو نشون بده
مشاهده همه نظرات 88

راهنمای مطالعه کتاب تیستوی سبز انگشت

برای دریافت کتاب تیستوی سبز انگشت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.