معرفی و دانلود کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

عکس جلد کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) دربردارندۀ داستان‌های کوتاهی به انتخاب هاینریش بل است که از خود وی نیز یک اثر در کتاب ارائه شده است.

معمولاً نویسندگان برگزیده یک جامعه سرگذشت و روحیات و جهات بارز زندگانی فردی و اجتماعی آن را با بهترین و زیباترین وجه نمودار می‌سازند. گاهی صفحاتی را از زندگی آینه‌وار می‌نمایانند و گاهی آن را مانند زیباترین لوحه نقاشی با رنگ خیال و آرزو جلوه‌گر می‌سازند.

هرکس این داستان‌ها را بخواند باید در نظر بیاورد که آلمان از دهه دوم قرن حاضر به این طرف، یعنی در مدت نیم قرن صحنه عمده دو جنگ بزرگ جهانی واقع شده است. اولی چهار سال و دومی شش سال به طول انجامید. فرمانده جنگ اول، امپراتور ویلهلم دوم و فرمانده جنگ دوم آدولف هیتلر بود.

علل هر دو جنگ از نظر آلمان مشابهتی یکسان داشت؛ در هر دو محرک عمده نارضایتی شدید مردم آلمان بود.

هاینریش بل (Heinrich Boll)، نویسندۀ این کتاب، یکی از محبوب‌ترین و پر کار‌ترین نویسندگان آلمانی، به عنوان روایتگر زندگی در جمهوری فدرال آلمان به شهرت بین‌المللی رسید و در سال 1972، موفق به کسب جایزه‌ی نوبل ادبیات شد.

در بخشی از کتاب داستان‌های نوین آلمانی می‌خوانیم:

با وجود آنکه هنوز مرد نشده بود، از او بدم آمد. از من رنجید و به گوشه‌اى خزید و مشغول دستکارى بندهاى روى شانه‌هایش شد. حتى احساس ترحم هم نسبت به او در خود حس نمى‌کردم. با شست خون‌آلودش ناشیانه سوزن را به کت آبى رنگ خلبانیش فرو مى‌کرد. شیشه عینکش آنقدر کثیف بود که من حتى نمى‌توانستم تشخیص بدهم که آیا گریه مى‌کند یا نه. چیزى نمانده بود که من هم به گریه بیفتم. دو یا حداکثر سه ساعت دیگر به کلن مى‌رسیدیم و از آن جا هم تا پیش کسى که با من ازدواج کرده بود، راه زیادى نبود.

ناگهان از پشت انبار، زنى بیرون آمد و قبل از آنکه مأمورین متوجهش شوند، در مقابل ما ایستاد و از بسته‌اى که در دست داشت و من فکر مى‌کردم که بچه‌اى باشد، نانى بیرون آورد و به من داد. نان سنگینى بود و من براى یک لحظه کنترل خودم را از دست دادم و چیزى نمانده بود که از قطار به بیرون بیفتم. نان گرم و سیاهى بود و من مى‌خواستم بگویم متشکرم، متشکرم، ولى به نظرم احمقانه آمد و حالا قطار سریع‌تر از قبل به راه خود ادامه مى‌داد و به این ترتیب در حالى که نان سنگین را در دست داشتم، همان‌جا زانو زده و نشستم.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
برنده
جلسه خصوصى
نگاه تحقیرآمیز
وقتى که جنگ به پایان رسیده بود
فرمان باز شده
شوراى کارگرى
جدایى
در این سه‌شنبه
مرخصى در مالورکا
پیرمردى مى‌میرد
دختر دریا باز مى‌گردد
سفر زیارتگاه
غزال سبز
جشن کارگاه
کودک چاق
یک مارک
... زیرا انسان به جستجوى گرمى است
مخفى شده
همکارى در اسباب‌کشى
گردش دختران مرده
شکایات در مورد روش‌هاى من...
تاریکى و کمى نور
بر روى بام‌ها
کودک
آزمایش
مراسم اعدام

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)
نویسنده
مترجمهوشنگ طاهری
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات304
زبانفارسی
شابک978-600-7436-03-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان)

برای دریافت کتاب داستان‌های نوین آلمانی (بیست و شش داستان) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.