معرفی و دانلود کتاب داستان خرس‌های پاندا: به روایت یک ساکسیفونیست که معشوقه‌ای در فرانکفورت دارد

عکس جلد کتاب داستان خرس‌های پاندا: به روایت یک ساکسیفونیست که معشوقه‌ای در فرانکفورت دارد
قیمت:
15000 تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب داستان خرس‌های پاندا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب داستان خرس‌های پاندا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب داستان خرس‌های پاندا: به روایت یک ساکسیفونیست که معشوقه‌ای در فرانکفورت دارد

آن‌ها حرف‌های زیادی برای گفتن به یکدیگر دارند؛ آنقدر زیاد که اگر همدیگر را نشناسند نیز اهمیتی نمی‌دهند... کتاب داستان خرس‌های پاندا، نمایشنامه‌ای درخشان و مطرح از ماتئی ویسنی یک است که تاکنون به زبان‌های گوناگونی ترجمه شده و بارها در نقاط مختلف جهان به روی صحنه رفته است.

درباره کتاب داستان خرس‌های پاندا:

مرد هنوز میان خواب و بیداری‌ست. درست چشم‌هایش را باز نکرده که بوی عطری ناآشنا مشامش را پر می‌کند. کنار او بدنی شروع به حرکت کرده است. مرد چشم می‌گشاید. زنی در بستر او خوابیده که پیش از این هرگز او را ندیده است. اما مرد از دیدن او تعجب نمی‌کند؛ گویی سال‌های سال است که این غریبه‌ی زیبا را می‌شناسد...

این شرح مختصرِ صحنه‌ی آغازین نمایشنامه‌ی داستان خرس‌های پاندا (L'Histoire des ours Panda racontes par un saxophoniste qui a une petite amie a Francfort) است. در این اثرِ کم‌حجم اما پرمغز و عمیق، ما شاهد روایتی ناب و نبوغ‌آمیز از آشنایی مرد و زنی تنها و خلوت‌گزیده‌ایم. این آشنایی سرآغاز سلسله‌ای از دیالوگ‌های پینگ‌پونگیِ جذاب است که بی‌شک هر خواننده‌ای را درگیر عمق و غنای خود می‌کند.

در کتاب داستان‌ خرس‌های پاندا، همه‌چیز بر پایه‌ی گفت‌وگو شکل می‌گیرد. عشق از طریق کلمات بیان می‌شود. افکار جز از طریق واژه‌ها امکان بروز نمی‌یابند؛ حتی سکوت نیز در این نمایشنامه خالی از کلام نیست. می‌توان گفت که داستان خرس‌های پاندا، نمایشنامه‌ای درباره‌ی امکانات زبان است؛ کنکاشی بی‌بدیل و هیجان‌انگیز در عواطف و افکار انسانی، که به واطسه‌ی کاربردِ هنجارگریز زبان صورت گرفته است.

ویسنی یک (Matei Visniec) در این اثر به خوبی توانسته فضای پست‌مدرنیستیِ مملو از عدم قطعیتی را که در سایر آثارش نیز وجود دارند، با رنگ و بویی عرفانی تلفیق کند. در این کتاب همه چیز_از اتمسفر و دیالوگ‌ها و کاراکترها گرفته، تا توصیفات صحنه و رویدادها- برخوردار از نوعی حرارت و زندگی‌اند. اگرچه ظاهرا شخصیت‌های نمایشنامه درگیر روزمرزگی‌اند و در آن‌ها میلی به کنش و حرکت دیده نمی‌شود، با این حال می‌توان نوعی شور و میلِ غریب را در کلام و رفتارشان تشخیص داد که سرچشمه‌اش شاید در سرشت رازآلودِ زبان اثر نهفته باشد.

کتاب داستان خرس‌های پاندا مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی این کتاب را به علاقه‌مندان آثار نمایشی و طرفداران ادبیات پست‌مدرن پیشنهاد می‌کنیم.

با ماتئی ویسنی یک بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده و شاعر رومانیایی تبار است که آثارش (خصوصا نمایشنامه‌هایش) شهرت فراوانی در سراسر جهان کسب کرده‌اند. ویسنی یک دانش‌آموخته‌ی رشته‌های فلسفه و تاریخ است، و از سال 1977 مشغول نمایشنامه‌نویسی‌ست. درونمایه‌ی سیاسی و انتقادی آثار وی، باعث شده که بسیاری از نوشته‌هایش در کشورش ممنوع‌ شناخته شوند.

از ویژگی‌های بارز ویسنی‌ یک، می‌توان به طنز درخشان و توانایی فوق‌العاده‌اش در دیالوگ‌نویسی اشاره کرد. همچنین باید گفت که او استاد خلق موقعیت‌های ابزورد است، و از این نظر یادآور آثار نویسندگانی چون ساموئل بکت و اوژن یونسکو می‌باشد. در زیرعناوین برخی از آثار مهم او را مرور می‌کنیم:

- نان در جیب
- سه‌شنبه در مادوکس
- دستنویس‌های قلابی
- آخرین گودو
- ریچارد سوم اجرا نمی‌شود

در بخشی از کتاب داستان خرس‌های پاندا می‌خوانیم:

زن: بگو آ.
مرد: آ.
زن: مهربون‌تر، آ.
مرد: آ.
زن: آروم‌تر، آ.
مرد: آ.
زن: من یه آی ملایم‌تر می‌خوام.
مرد: آ.
زن: با صدای بلند اما لطیف‌تر.
مرد: آ.
زن: جوری بگو آ انگار می‌خوای بگی دوست دارم.
مرد: آ.
زن: جوری بگو آ انگار می‌خوای بگی هرگز فراموشت نمی‌کنم.
مرد: آ.
زن: جوری بگو آ انگار می‌خوای بگی من زیبام.
مرد: آ!
زن: جوری بگو آ انگار می‌خوای بگی تو یه ابلهی.
مرد: آ.
زن: جوری بگو آ انگار می‌خوای بگی واسم می‌میری.
مرد: آ.
زن: جوری بگو آ انگار می‌خوای بگی بمون!
مرد: آ.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب داستان خرس‌های پاندا: به روایت یک ساکسیفونیست که معشوقه‌ای در فرانکفورت دارد
نویسنده
مترجمهانیه رجبی
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات88
زبانفارسی
شابک978-600-94939-4-4
موضوع کتابنمایشنامه
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب داستان خرس‌های پاندا

آرتین سیفوری
۱۴۰۰/۱۱/۱۴
کتاب خوبیه واسه من خیلی جالب بود
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب داستان خرس‌های پاندا

برای دریافت کتاب داستان خرس‌های پاندا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.