معرفی و دانلود کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟

عکس جلد کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟
قیمت:
۲۷۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟

آیا می‌دانید متاورس چیست و برای چه استفاده می‌شود؟ شیرین غفاری در کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟ این شبکهٔ توسعه‌پذیر را برایتان تعریف می‌کند و عملکرد آن در جهان‌های سه‌بعدی و تاثیرش در اقتصاد دیجیتال را شرح می‌دهد.

درباره کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس:

متاورس را می‌توان این‌گونه تعریف کرد که نوعی شبکهٔ توسعه‌پذیر متشکل از جهان‌های سه‌بعدی و شبیه‌سازی‌های گوناگونی است که وظیفه‌اش پشتیبانی از پیوستگی سوژه‌ها، تاریخ و توانایی‌ها است. این شبکه قادر است یک تجربهٔ همگام با تعداد بسیار زیاد و نامحدودی از کاربران کاملاً مستقل از هم ایجاد کند. می‌توان گفت نرم‌افزارهایی همچون اپیک یا فیس‌بوک هریک تنها بخشی از یک متاورس بزرگ‌تر به شمار می‌آیند.

به نحوی می‌توان گفت این سرویس عظیم و گسترده می‌تواند بخش‌های مختلف را به یکدیگر پیوند بزند. به‌طورکلی متاورس را نمی‌توان چیزی دانست که توسط یک شرکت خلق بشود؛ بلکه چیزی است مثل اینترنت که همیشه وجود دارد. یعنی حضورش وابسته به وجود فیس‌بوک یا اپلیکیشن‌های دیگر نیست.

افراد بزرگی در سراسر دنیا در حال کار بر روی متاورس خود هستند که از بین آن‌ها می‌توان به «مارک زاکربرگ» اشاره کرد. کسانی که شرکت‌های خلاقانه دارند و توانسته‌اند با استفاده از این فناوری ابتکارات خلاقانه‌ای همچون هولولنز مایکروسافت، کلاه‌های واقعیت مجازی پلی‌استیشن، بازی‌های ویدئویی و بسیاری از چیزهای دیگر را ایجاد کنند.

مارک زاکربرگ که به‌تازگی اسم شرکت خود را به «متا» تغییر داده، عقیده دارد نسل بعدی اینترنت را متاورس تشکیل می‌دهد و این تکنولوژی قرار است بخش عظیمی از اقتصاد دیجیتال را از آن خود کند. حالا شیرین غفاری در کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟ سعی کرده تا به سؤالات مختلفی درباره این تکنولوژی پاسخ دهد و دید شفاف و روشنی از آن به شما ارائه کند.

کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس مناسب چه کسانی است؟

اگر به موضوعات مربوط به تکنولوژی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برایتان جالب و جذاب باشد.

در بخشی از کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس می‌شنویم:

چگونه می‌توانیم از یک واقعیت دیستوپیایی اجتناب کنیم؟ جایی که متاورس به‌عنوان تریاک توده‌ها استفاده خواهد شد. پرسش دیگری که رتبهٔ بسیار بالایی داشت، این بود: چگونه امنیت، مسئولیت‌پذیری و صداقت را در متاورس به شکل معناداری حفظ خواهیم کرد و اولویت خواهیم داد؟ ما امروز به‌سختی قادر به ایجاد این موارد در دنیای واقعی هستیم.

با همهٔ این حرف‌ها حتی اگر این پرسش‌ها و کاستی‌ها و نقص‌ها همچنان باقی بماند، سرمایه‌گذاری فیس‌بوک در متاورس، چیزی است که باید آن را جدی بگیریم. مارک زاکربرگ متاورس را جانشین اینترنت موبایل می‌بیند. همان اختراعی که با اجازه دادن به ما برای آنلاین شدن در هر مکانی تمام زندگی ما را تغییر داد و کسب‌وکار فعلی فیس‌بوک را ممکن ساخت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۹ دقیقه
متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟
نویسنده
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های آموزش کامپیوتر و اینترنت
قیمت نسخه صوتی
۲۷۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟

محمد علی عضدی
۱۴۰۱/۱/۱۶
چنانچه متاورس یا فراجهان آینده ماست پرسش مهم این است که چازچوب آن و چگونگی فعالیت درآن مشخص نیست اگر از لحاظ فنی چالش اصلی در ارتقا سخت افزار متجلی است اما فراتر از آن پرسشهای مهمی ازقبیل تعریف حریم خصوصی کاربران و همچنین نحوه حفظ شئون اخلاقی و رعایت آیین رفتار حرفه‌ای
چالش اصلی در خصوص اجتناب از
آسیبهای روحی است که کاربران به ویژه نوجوانان. در معرض آن قرار می‌گیرند و بن مایه آختلال‌های شخصیتی خواهد شد
این کتاب صوتی به هیچیک از این چالش‌ها نمی‌پردازد. و فقط مقاله‌ای از یک سرمایه‌گذار در زمینه مذکور را بازخوانی که برای شروع مفید است همچنین برای آشنایی بیشتر با نقاهیم زیر بنای متاورس پیشنهاد می‌کنم کتاب انقلاب بلاک چین و زندگی پس از گوگل را مطالعه کنیم همینطور برای به تصور کشیدن فضای متاورس اگر مثل من با بازیهای رایانه‌ای آشنایی ندارید حتما کتاب گزارش اقلیت را مطالعه کنید.
Reza Nazifi
۱۴۰۱/۴/۱۳
اصلا در حد و اندازه قیمتش نبود
این نوع مقاللت بصورت رایگان تو اینترنت پره
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟

برای دریافت کتاب صوتی متاورس فیس‌بوک: یک رویای دیجیتال یا یک کابوس؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.