معرفی و دانلود کتاب ارغنون سوم

عکس جلد کتاب ارغنون سوم
قیمت:
۴۲۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ارغنون سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ارغنون سوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ارغنون سوم

کتاب ارغنون سوم نوشته‌ی پیوتر دمیانویچ اوسپنسکی شیوه‌ی تفکرتان را تغییر می‌دهد و نویسنده از شما می‌خواهد که آنچه را می‌دانید کنار بگذارید؛ چرا که این کتاب تمام بنیادهای فکری شما را برهم می‌ریزد و باعث می‌شود به درک عمیق‌تری از جهان و هستی دست پیدا کنید.

شناخت آنچه مى‌شناسید و آنچه نمى‌شناسید دشوارترین کارهاست. از این رو، اگر بخواهید چیزى را بشناسید قبل از هر چیز باید تعیین کنید که چه چیزهایى را فعلاً مى‌شناسید و چه چیزهایى را مى‌خواهید بشناسید. اما موضوع به این سادگی نیست و پ. د. اوسپنسکی (P.D Ouspenskii) در کتاب ارغنون سوم (Tertium organum) تمام اصول و پایه‌های فکری شما را زیر و رو می‌کند و به شما یادآور می‌شود که در حقیقت هیچ نمی‌دانید و آنچه تا امروز به عنوان دانسته یا شناخت به آن باور داشته‌اید تنها سایه‌هایی از حقیقت هستند. بنابراین، اگر می‌خواهید به شناخت عمیق‌تری نسبت به محیط اطراف خود دست پیدا کنید باید به سراغ بعد چهارم آگاهی بروید و این کتاب مهم و تأثیرگذار می‌تواند به شما کمک کند. قبل از شروع مطالعه‌ی کتاب ارغنون سوم باید خود را از هر فکر و اندیشه‌ای آزاد کنید تا بتوانید به واسطه‌ی این کتاب به چیزی که می‌خواهید برسید. از طرف دیگر، پ. د. اوسپنسکی در کتاب حاضر به شما می‌آموزد که اندیشه را نمی‌توان محدود کرد و هر چه جلودار اندیشه باشد چیزی جز باطل نیست.

مطالعه‌ی کتاب ارغنون سوم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

ارغنون سوم کتابی عمیق و فلسفی است و برای انتقال مفاهیم خود از سخنان فیلسوفان بزرگ و همچنین آثار مهم بهره گرفته است. با این اوصاف، مطالعه‌ی این کتاب برای تمامی علاقه‌مندان به فلسفه تجربه‌ای جالب خواهد بود.

پیوتر دمیانویچ اوسپنسکی را بیشتر بشناسیم:

پ.د. اوسپنسکی با نام کامل پیوتر دمیانویچ اوسپنسکی بیشتر به عنوان ریاضیدان، تئوریسین، زیست شناس و عارف شناخته می‌شود. او در سال 1878 در شهر مسکو متولد شد و آثار ارزشمند بی‌شماری از خود به جای گذاشت. از میان آثار این نویسنده‌ی مطرح می‌توان به مواردی مانند زندگی غریب ایوان اوسکین، بعد چهارم، در جستجوی معجزه‌آسا، وجدان و... اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب ارغنون سوم:

- تائویى که بتوان آن را با واژه‌ها بیان کرد تائوى ابدى نیست؛ نامى که بتوان آن را بر زبان آورد نام ابدى آن نیست.
- حالات عرفانى شناختى به دست مى‌دهند که هیچ حالت دیگرى نمى‌تواند بدهد.
- آنچه درباره جهان علل گفتیم ناظر به همه نیز هست اما میان جهان و همه ممکن است مراحل انتقالى زیادى وجود داشته باشد.
- ما از طریق همان فرایند که بدان وسیله مى‌دانیم انسان‌هاى دیگرى در اطراف ما هستند ممکن است اطلاع پیدا کنیم که عقل‌هاى عالى‌ترى ما را احاطه کرده‌اند.

در بخشی از کتاب ارغنون سوم می‌خوانیم:

دکتر بوک در اینجا نظر مى‌دهد که آینده نزدیک نژاد انسان بسیار امیدبخش است. عجالتا سه انقلاب اجتناب‌ناپذیر در برابر ما قرار دارد که کوچک‌ترین آن‌ها خیزش‌هاى تاریخى معروف را که در گذشته انقلاب نامیده مى‌شدند بسیار ناچیز جلوه خواهد داد. نخستین آن‌ها انقلاب مادى (تاریخى) که در نتیجه علوم فضایى پدید خواهد آمد. دوم انقلاب اقتصادى و اجتماعى است که ثروت خصوصى را از میان برخواهد داشت و زمین را یکباره از دو شرّ بزرگ ثروت و فقر خلاص خواهد کرد و سوم انقلاب فیزیکى است که در اینجا به آن مى‌پردازیم.

هر کدام از دو انقلاب نخست به خودى خود، اوضاع حیات انسانى را از بنیاد دگرگون خواهد ساخت و آن را به سطح عالى‌ترى بالا خواهد بود. اما سومین انقلاب، صدها و هزارها بار بیشتر از مجموع دو انقلاب نخست اثر خواهد داشت؛ و هرگاه هر سه با هم تحقق یابند به طور قطع آسمان جدید و زمین جدیدى پدید خواهند آورد. نظام کهنه امور به پایان خواهد رسید و نابود خواهد شد و یک نظم نو جاى آن را خواهد گرفت.

به واسطه علوم فضایى مرزهاى ملى، تعرفه‌هاى گمرکى و شاید حتى اختلاف السنه مانند غبار بیرنگ و ناپدید خواهند شد. دیگر دلیلى براى وجود شهرهاى بزرگ نخواهد بود و آن‌ها از میان خواهند رفت. کسانى که اکنون در شهرها زندگى مى‌کنند در کوهستان‌ها یا کنار دریا خواهند زیست و خانه‌هاى خود را در ارتفاعاتى مشرف بر چشم‌اندازهاى زیبا، که تا این زمان دست‌نیافتنى بوده‌اند، خواهند ساخت. در زمستان‌ها احتمالاً به صورت جماعت‌هاى کوچک زندگى خواهند کرد. هم زندگى پر ازدحام در شهرهاى بزرگ و هم دور ماندن کار کشاورزى از تمام مظاهر فرهنگى، هر دوى این‌ها در گذشته دفن خواهند شد. فاصله‌ها عملاً از میان خواهند رفت و چنین نخواهد بود که یک نقطه پر از جمعیت و نقطه دیگر جبرا خالى از سکنه باشد.

نظام جامعه‌گرایى کار طاقت‌فرسا، رنج‌هاى ناشى از ظلم، ثروت‌هاى حاصل از تجاوز و فساد اخلاق، فقر و تمام مفاسد ناشى از آن را نابود خواهد کرد. همه این‌ها به صورت موضوعاتى براى داستان‌هاى تاریخى در خواهند آمد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ارغنون سوم
نویسنده
مترجممحمدتقی بهرامی حران
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۵۶
زبانفارسی
شابک978-600-7436-79-0
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۴۲۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ارغنون سوم

سعید کرد
۱۳۹۹/۴/۲۴
بهترین کتاب در تمام ادوار!!
واقعا کتاب معتبر و پر مفهوم هست
به خوانندگان توصیه میشه حتما و حتما در صدر کتتبخانه و یا لیست مطالعه‌ی خود قرار بدند
ندا حسین نژاد
۱۴۰۱/۴/۲۷
کتاب خوبیه ولی سنگینه باید با دقت و تأمل خوندش
کتابی نیست که راحت متوجه بشی باید کتابهایی از این قبیل خونده باشید که متوجه جملات و واژه هاش بشید
ایمان گرجی
۱۴۰۱/۶/۲۱
کتاب سنگینی بود
باید با دقت بخونید
پوریا یاهوئی
۱۴۰۰/۵/۱۴
بی نظیر و فوق‌العاده عالی و عجیب و غریب
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب ارغنون سوم

برای دریافت کتاب ارغنون سوم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.