معرفی و دانلود کتاب بازگشت به بابیلون

عکس جلد کتاب بازگشت به بابیلون
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت به بابیلون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازگشت به بابیلون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازگشت به بابیلون

کتاب بازگشت به بابیلون شامل سه داستان کوتاه از سری داستان‌های کوتاه اسکات فیتز جرالد است که در حقیقت مضمون کلی آن‌ها برگرفته از تجربه‌های شخصی نویسنده است و فساد تدریجی را در زندگی نمودار می‌سازد.

فیتز جرالد در سه داستان کتاب بازگشت به بابیلون (Babylon Revisited) به توصیف وضعیت نسلی که با رویدادهای درخشان و امیدهای واهی در دهۀ ۱۹۲۰ زندگی می‌کردند، می‌پردازد و خیال‌پردازی‌ها و آرمان‌گرایی‌هایی جوانان آن دوره را به تصویر می‌کشد. عنوان داستان‌ها عبارتند از: «بازگشت به بابیلون»، «جام کریستال» و «دهۀ گمشده». داستان «بازگشت به بابیلون» ماجرای زندگی فردی به نام «چارلی ولز» است. چارلی ولز با زنی جذاب به نام «هلن» در پاریس ازدواج می‌کند. در مدت کوتاهی با سفر به آمریکا، ثروت کلانی به دست می‌آورد، امّا هم زمان با الکلی شدن، همسرش هلن را از دست می‌دهد و مرگ هلن همراه با سوء ظن و معمّاهایی همراه می‌شود. خواهر هلن «ماریون»، مراقبت از فرزند آن‌ها «هونوریان» را بر عهده می‌گیرد. چارلی بعد از ترک الکل، دوباره بعد از چند سال به پاریس بازمی‌گردد تا این‌بار زندگی جدیدی را با دخترش آغاز کند، که با برخوردها و واکنش‌های مختلفی از اطرافیان مواجه می‌شود.

اسکات فیتز جرالد (Scott Fitzgerald)، داستان‌نویس آمریکایی، در 24 سپتامبر 1896 در خانواده‌ای ایرلندی و کاتولیک از طبقه‌ی متوسط جامعه در ایالت مینوستا به دنیا آمد. نخستین رمان‌اش با عنوان «این سوی بهشت» در سال 1920 منتشر شد که هم از نظر فروش و هم جلب توجه منتقدان به پیروزی بزرگی دست یافت. فیتز جرالد پس از موفقیت اولین رمان‌اش به نوشتن آثار متعددی از جمله رمان «گتسبی بزرگ» (1925) دست زد که به اعتقاد صاحب‌نظران، زیباترین اثر فیتز جرالد و یکی از صد اثر برتر قرن بیستم است، که در آن صدای خرد شدن و شکسته‌ شدن همه‌ی معیارهای فریبنده‌ی نسل او به گوش می‌رسد.

در بخشی از کتاب بازگشت به بابیلون می‌خوانیم:

احساس واقعی و تنفرش نسبت به چارلی از لحن سردش هنگام صحبت با او، به راحتی قابل فهم بود. اما چارلی در برابر این برخورد‌ها، فقط لبخند می‌زد، زیرا که نقشه‌ی مهم‌تری در سرش داشت. البته این پرخاشگری‌های ماریون برای چارلی مزایایی هم داشت و باعث شد تا او بفهمد که به اندازه‌ی کافی منتظر شده است. تصمیم داشت تا جایی که می‌شود صبر کند تا آن‌ها خودشان قدم اول را برای صحبت در مورد مسأله‌ای که می‌دانستند چارلی فقط به خاطر آن تا این‌جا آمده است، بردارند.

فهرست مطالب کتاب

بازگشت به بابیلون
جام کریستال
دهه‌ی گمشده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازگشت به بابیلون
نویسنده
مترجمبنفشه جعفر
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-600-6867-15-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازگشت به بابیلون

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۹/۲۰
سه داستان کوتاه عالی از نویسنده برجسته آمریکایی اسکات فیتز جرالد.
امیر محمد ذاکر
۱۳۹۹/۹/۱۳
عالی بود کتابی مفید
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب بازگشت به بابیلون

برای دریافت کتاب بازگشت به بابیلون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.