معرفی و دانلود کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی

عکس جلد کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی
قیمت:
۲۷۵۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی

روبی وکس در کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی، با نگاهی طنزآلود و در غالب گفتگویی سه نفره میان یک راهب، یک عصب‌شناس و یک کمدین، ارتباط میان ذهن و بدن انسان را مورد بررسی قرار داده است و به شما نشان خواهد داد که چطور افکار آزار دهنده منجر به تضعیف عملکرد و کارایی‌تان در زندگی می‌شود.

درباره‌ی کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی:

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که اکثر ما قادر نیستیم بین افکار سودمند و افکاری که دیوانه‌مان می‌کنند، تمایز قائل شویم؟ افکار چیستند؟ آیا آن‌ها محصول چیزی هستند که ما آن را تصور می‌نامیم؟ روبی وکس (Ruby Wax) یک کمدین و نویسنده است که سوالات شما را در کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی (How to be human) با زبانی طنز پاسخ می‌دهد.

بدون شک همه‌ی شما در روزهایی از زندگی افکاری داشته‌اید که به شدت آزارتان داده‌اند. اما آیا می‌دانستید که این افکار شما نیستند که کنترلتان می‌کنند؟ اگر آن‌ها می‌توانستند اینکار را انجام دهند پس چه کسی بر آن‌ها نظارت می‌کرد؟ زمانیکه این نکته ارزشمند را متوجه شوید که این خود شما هستید که روی تفکرتان تسلط دارید، می‌دانید که کدام افکار را انتخاب نمایید و کدام را کنار بگذارید و این همان راه خوشبختی است.

بسیاری از شما فکر نمی‌کنید که ذهن‌تان با بدن‌تان در ارتباط است؛ فکر می‌کنید آن‌ها کاملاً از هم دور هستند. حقیقت این است که ذهن و بدن کاملاً با هم در ارتباط هستند و هر یک بر دیگری تأثیر دارد. اگر تفکرات شاد داشته باشید، بدن‌تان هم شاد خواهد بود و برعکس.

روبی وکس در کتاب حاضر تمرین‌هایی را ارائه می‌دهد که با کمک آن‌ها می‌توانید بیشتر روی مغزتان متمرکز شوید، ذهن‌تان را انعطاف‌پذیرتر و آگاه‌تر می‌سازید، کمتر دچار عدم‌ تمرکز می‌شوید و کمتر اعتیاد پیدا می‌کنید، سریع‌تر و سالم‌تر عمل می‌کنید و بالاتر از همه‌ی این‌ها، مهربان‌تر می‌شوید.

امید است در این روزها که شبکه‌های اجتماعی بیشتر شده‌اند و بیشتر از قبل نرم‌افزار و ربات می‌سازیم، قادر باشیم نگاهی هم به درون خودمان بیندازیم و به افکار و احساساتمان آگاه باشیم. خطری که تهدید می‌کند، این است که امکان دارد در زندگی از شادی‌ها به سوی غم‌ها حرکت کنیم و دیگر همانند قبل آرامش نداشته باشیم.

از زمانیکه برنامه‌های مجازی بیشتر شدند ما تنهاتر از قبل شدیم و دیگر نتوانستیم با یکدیگر به صورت چهره به چهره صحبت کنیم. در این دنیا، تعداد کمی از ما برای مهربانی وقت داریم و برنامه‌هایمان سخت و پشت سر هم است؛ اما ما همگی به مهربانی نیاز داریم تا زنده بمانیم و نباید فراموش کنیم که مهربانی مانند چسب، زنده‌ بودن را به زندگی پیوند می‌زند.

کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر احساس افسردگی می‌کنید و نمی‌دانید چگونه از شر افکار منفی و آزاردهنده‌ی خود خلاص شوید، حتما این کتاب را مطالعه کنید.

با روبی وکس بیشتر آشنا شویم:

او یک کمدین، نویسنده و مجری با سابقه در تلویزیون است. وی در زمینه‌ی تمرینات ذهنی و شناخت درمانی مدرک کارشناسی ارشد دارد. روبی وکس در دانشگاه آکسفورد دوره‌ی شیوه‌های درمان را گذرانده و جایزه‌ی امپراتوری بریتانیا را در سال 2015 برای خدماتش در بخش سلامت روان کسب کرده‌ و همچنین مدرک دکترای خود را در این زمینه از دانشگاه آکسفورد دریافت کرده است.

او نویسنده‌ی کتاب «دنیای عاقلانه‌ی تازه» و «راهنمایی‌های ذهنی فرازلد» است. روبی وکس به سراسر جهان سفر کرده و عنوان تور خود را «نمایش‌های یک زن» گذاشته است. هر دو کتاب او در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌ها در ساندی‌ تایمز شناخته شده‌اند.

در بخشی از کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی می‌خوانیم:

اجازه ندهید این تصور را به وجود بیاورم که تفکر بد است؛ دقیقاً برعکس: اگر فکر نمی‌کردید، نمی‌توانستید این کتاب را بخوانید، چه برسد به پیدا‌ کردن کفش‌هایتان موقع صبح؛ اما مسأله‌ای که در مورد تفکر وجود دارد، این است که ما نمی‌توانیم بین افکار سودمند و افکاری که ما را دیوانه می‌کنند، تمایز قائل شویم. مسأله این‌جا است که زمانی‌که ما به یک چالشِ محسوس دچار می‌شویم چه این چالش محاسبه‌ی سرعت نور باشد یا پیداکردن پاکت جاروبرقی یک شخصی، یک جایی، به راه حلی خواهد رسید؛ اما ما هرگز درک نمی‌کنیم که چرا احساسات‌مان در مورد این‌که «چرا ما جوان‌تر، ثروتمندتر، شادتر و با استعدادتر نیستیم» برانگیخته شده‌اند. فکرکردن در مورد این چیزها، فقط ما را به کنج شب‌های تأمل و بی‌خوابی سوق می‌دهد.

می‌شنوم که می‌پرسید: «افکار چیستند؟» آیا آن‌ها محصول چیزی هستند که ما آن را تصور می‌نامیم؟ بگذارید من اولین کسی باشم که به شما می‌گوید که تصور یک واقعیت فیزیکی است، نه یک حباب اندیشه‌ی فرار در مغز شما. بله، حتی وقتی که شما در حال تصور‌ کردن چیزی هستید، یک رخداد فیزیکی و بیولوژیکی در حال اتفاق‌ افتادن در مغز و بدن شما است: همین که ما زبان را خلق کردیم و توانستیم به صورت کلمات و جملات صحبت کنیم. مغز برای صحبت‌کردن با صدای بلند، از همان قسمت‌هایی استفاده می‌کند که وقتی شما با خودتان در ذهن‌تان حرف می‌زنید، آن بخش‌ها را به کار می‌گیرد. وقتی که ترانه‌ای را برای خودتان می‌خوانید، از همان قشر (کورتکس) شنیداری‌ استفاده می‌کنید که گویا در حال شنیدن آن ترانه در جهان خارج هستید. همین روند، زمانی‌که صحنه‌ای را در ذهن‌تان تصور می‌کنید، اتفاق می‌افتد: شما از همان قشر دیداری استفاده می‌کنید که زمانی‌که واقعاً چیزی را می‌بینید، از آن بهره می‌برید.

فهرست مطالب کتاب

دفترچه راهنما
مقدمه
راهب
فصل اول: سیر تکاملی
فصل دوم: تفکر
فصل سوم: احساسات
فصل چهارم: بدن
فصل پنجم: شفقت و مهربانی
فصل ششم: روابط
فصل هفتم: بچه‌ها
فصل نهم: اعتیاد
فصل دهم: آینده
فصل یازدهم: فواید ذهن‌ آگاهی
فصل دوازدهم: بخشش

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی
نویسنده
مترجمفرهود مذهبی فرد
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۹۷
زبانفارسی
شابک978-622-668376-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۷۵۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی

برای دریافت کتاب مکاشفه به همراه تمرین‌هایی برای ذهن آگاهی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.