معرفی و دانلود کتاب هنگامی که نیچه گریست

عکس جلد کتاب هنگامی که نیچه گریست
قیمت:
۴۵۰۰۰ تومان - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب هنگامی که نیچه گریست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هنگامی که نیچه گریست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هنگامی که نیچه گریست

کتاب هنگامی که نیچه گریست رمانی فلسفی، هیجان انگیز، معمایی و سرشار از گفت‌و‌گو‌های بی‌نظیر است که اروین د. یالوم به شرح داستانی خیالی از روزهای جوانی و بیماری فریدریش نیچه می‌پردازد. بر اساس این داستان دکتر بروئر باید به نیچه از نظر جسمی و روحی کمک کند تا فکر خودکشی از سرش دور شود.

در وین سده نوزدهم، داستانی از عشق، سرنوشت و اراده در میان خرد گرایانی شکل می‌گیرد که تصویری از آن دوران ارائه می‌دهد. یوزف بروئر، یکی از بنیانگذاران مکتب تحلیل روانی، در اوج دوران زندگی به سر می‌برد. فریدریش نیچه، یکی از بزرگترین فیلسوفان اروپا در آستانه خودکشی ناشی از افسردگی قرار دارد و قادر به درمان سردردهای شدید و سایر بیماری‌هایش، نیست.

یالوم در رمان وقتی نیچه گریست (When Nietzsche Wept)، «واقعیت و تخیل» و «محیط و تطبیق» را در هم می آمیزد تا ماجرایی ماندگار را در مورد نیروی رهایی بخش رفاقت، آشکار سازد. این رمان پر از ظرافت‌های ادبی و فلسفی است چنان‌که شاید بتوان گفت کمتر رمانی توانسته است تا این اندازه مضامین فلسفی در لابلای داستان به‌گونه‌ای بگنجاند که جذابیت داستان تحت تأثیر دشواری عبارات فلسفی قرار نگیرد.

اروین دی یالوم (Irvin D. Yalom) صاحب مشهوترین آثار در زمینه روانشناسی است که آثار او به زبان‌های متعددی ترجمه شده و منبع بسیاری از تحقیقات و پژوهش‌های روانشناسی قرار گرفته است. آثار او با این‌که اصولی، علمی و تخصصی هستند، اما او برای انتقال این مفاهیم از زبانی همه فهم و گیرا استفاده کرده است.

در رمان هنگامی که نیچه گریست، سالومه، یک دختر جوان و زیبای روسی با زیبایی غیر معمول: پیشانی برجسته، چانه‌ی محکم و خوش تراش، چشمان آبی، گیسوانی روشن، زیبایی همراه با جذابیت های زنانه و جسارت‌های مردانه توجه دکتر برویر را به خودش جلب میکند. دکتر برویر یکی از بهترین دکترها، پزشک خصوصی دانشمندان، هنرمندان و فلاسفه بزرگی در ایتالیا است که برای استراحت چند روزی با همسرش به ونیز سفر کرده. دکتر یوزف بروئر پزشک معروف و مشهور وینی است که نامه ای از طرف لو سالومه دریافت می کند که در آن نوشته شده است آینده فلسفه آلمان در خطر است. سالومه با قرار ملاقاتی غیر منتظره از دکتر بروئر درخواست کمک می‌کند. کمکی غیرمستقیم برای فردی عجیب به نام «نیچه» و از اینجاست که کم کم داستان اصلی شروع می‌شود...‌

هنگامی که بروئر می‌پذیرد نیچه را با کاربرد تجربی «گفتگو درمانی» زیر نظر بگیرد، هرگز انتظار ندارد که بیمار نیز در نشست‌های برگزار شده به دنبال آرامش باشد.

تمامی گفتگوهایی که بین نیچه و دکتر بروئر انجام می‌شود غیر واقعی است. گفته می‌شود که نیچه به‌خاطر تسلطی که خواهر و مادرش بر او داشتند و در عین حال عشق و تنفری که او نسبت به آن‌ها داشت، باعث شده تا در عشق و رابطه‌اش با زن‌ها پیوسته دچار شکست شود و نسبت به زن نگاهی کج و معوج داشته باشد. دکتر برویر در رمان یالوم موفق می‌شود نیچه را در این مورد وادار به اعتراف کند. یعنی به عجز و ناتوانی‌اش در عشق را اعتراف کند. گویا همین جاست که "نیچه گریه می کند". البته دیالوگ‌های نیچه در کتاب همگی از سخنان نیچه در کتاب‌هاش است که توسط نویسنده کتاب اروین یالوم گردآوری شده تا در گفتگوی تخیلی نیچه با یکی از شخصیت‌های اصلی کتاب یعنی دکتر بروئو استفاده شود.

ریتم داستان تا زمانی که برویر به عنوان درمانگر نیچه سعی در نزدیک شدن به افکار بیمار را دارد به کندی صورت می‌گیرد و برای مواجه شدن با واقعیات، کنجکاو خواهید شد، اما هنگامی که نیچه درمانگر برویر می‌شود سرعت داستان تند می‌شود و داستان در جاده ای سراشیبی، خاطرات فراموش شده نیجه و برویر را بازگو می‌کند.

جملات برگزیده کتاب هنگامی که نیچه گریست:
- باید طوری زندگی کنیم که انگار آزادیم.
- آخرین پاداش مرده، این است که دیگر نمی میرد.
- انسان دوستانش را سخت تر از دشمنانش می بخشد.
- شاید یک مرد، تنها با مرد بودن می تواند زنانگی وجود یک زن را آزاد کند.
- انتخابی را تحسین می‌کنم که انسان را به بیشتر از آنچه باید باشد، تبدیل کند.
- در برابر هر زن زیبا، مرد بدبختی هم حضور دارد که از حضور در کنار او خسته شده!
- ازدواج نباید زندان باشد، بلکه باید باغی باشد که چیزی برتر در آن کشت می شود.
- ارسال این همه اطلاعات به مغز، آن هم از روزنه سه میلیمتری وسط عنبیه، چه رنج بی پایانی!
- قله یعنی نقطه اوج در صعود زندگی. ولی اشکال قله ها این است که انسان را به سراشیبی نزدیک می کند.
- گرچه نمی توانیم از سرنوشت بگریزیم. ولی باید با آن درگیر شویم. باید پیشامد سرنوشت مان را اراده کنیم. باید به تقدیرمان عشق بورزیم.
- هر انسانی، مالک مرگ خود است و می‌تواند به روش دلخواه عمل کند. شاید… و تنها شاید… بتوان حق زندگی کردن را از هر انسانی گرفت، ولی حق مردن را در هیچ شرایطی نمی‌توان سلب کرد.

شخصیت های واقعی کتاب هنگامی که نیچه گریست:
فریدریش ویلهلم نیچه، فیلسوف بزرگ آلمانی
یوزف بروئر، از جمله بهترین پزشکان اتریش که با کمک فروید روش روانکاوی با صحبت را توسعه داد.
زیگموند فروید، عصب‌شناس اتریشی است که پدر علم روانکاوی شناخته می‌شود.
لو آندرئاس سالومه، دختر یک ژنرال روس بود که بیشتر به دلیل عشق نیچه به او شناخته می شود.
برتا پاپنهایم، یکی از افراد پیشگام در مددکاری اجتماعی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هنگامی که نیچه گریست
نویسنده
مترجمکیومرث پارسای
ناشر چاپیانتشارات جامی
سال انتشار۱۳۸۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۲۴
زبانفارسی
شابک978-600-176-095-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۵۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هنگامی که نیچه گریست

کاربر sahar
۱۳۹۹/۶/۱۱
کتاب بسیار جالبی است این کتاب نوشته روانشناس ماهر و قصه گو اروین یالوم هست که داستانی در مورد نیچه و یک پزشک اتریشی بنام یوزف برویر رو مطرح میکنه تمامی شخصیتها واقعی هستند اما خود داستان تا حدودی البته نه کاملا زاییده ذهن نویسنده هست، در این داستان نیچه که بخاطر یک عشق نافرجام دچار افسردگی شدید شده بطور غیر مستقیم توسط معشوقه‌اش لو سالومه به سمت دکتر برویر جهت درمان و جلوگیری از خودکشی نیچه هدایت میشه، جالب اینجاست که دکتر اول سعی در درمان داره اما بتدربج متوجه میشه خودش برای درمان بیشتر به کمک نیچه احتیاج داره، او هم مثل نیچه یک عشق نافرجام داشته در نهایت در این داستان هر دو به درمان هم کمک میکنن و میتونن خودشونو از وسواس فکری که درگیرش شدن نجات بدن، این کتاب واقعا یک شاهکار بود.
mitra.mh. 46
۱۴۰۱/۹/۲۵
نقدی برکتاب هنگامی که نیچه گریست، در قسمتی از کتاب نوشته بروئر در هنگام فوت مادرش سه ساله بود و در جای دیگر نوشته آدولف برادرش در هنگام فوت مادرش متولد شده است. یعنی هشت سال پیش از آشنایی نیچه و بروئر درگذشته است با این تفاسیر بروئر در هنگام فوت مادرش میبایست سی و دو ساله باشد نه سه ساله، در صفحه‌ی دیگر کتاب نوشته بروئر پشت صندلی بروئر ایستاد که در واقع باید مینوشت بروئر پشت صندلی نیچه ایستاد. در قسمتی دیگر از کتاب که مربوط به تمرکز بروئر و اندیشیدن به برتا است که باید طبق دستور نیچه انجام بدهد، نوشته به خانم برتا بگو برای نوشتن گزارش، کسی نباید مزاحم تو شود، در حالی که منشی بروئر نامش برتا نبود. در کل این کتاب بیشتر برای دانش آموختگان رشته‌ی روانکاوی مناسبتر است تا برای عموم مردم، با تشکر از کتابراه
آمنه فتح اللهی
۱۳۹۷/۱/۳۱
یکی از لذت بخش‌ترین کتاب‌هایی که خوندم. تلفیق خیره کننده فلسفه و روانشناسی... حس حضور به عنوان یه تماشاچی و ناظر، کنار یک فیلسوف بزرگ و انسانی تکرار نشدنی، اونقدر تاثیرگذاره که ذهن و روح و حتی عواطف آدم رو درگیر میکنه. جز تحسین برای این همه نبوغ و دانش نویسنده، چیز دیگه‌ای نمیشه گفت. کتابی که باید بارها خوند و خوند و یاد گرفت...
Ftw
۱۴۰۱/۹/۷
این کتاب بد نیست. شاید من نتونستم با نحوه قلم نویسنده ارتباط برقرار کنم و یا شایدم ترجمه مشکل داشت. بعضی از قسمتای کتاب واقعا برای خود من درکش سخت بود و این باعث می‌شد برخی جاها برام مبهم بمونه. شخصیت نیچه به نوعی قسمتی از شخصیت همه ماست. همه ما تجربه‌های تلخی داشتیم تو زندگی و این باعث میشه اعتماد کردن به آدما سخت بشه و ممکنه روابط قبلیمون به روی روابط تازه‌ی ما تاثیر منفی بذارن و باعث بشن به همه با دید شک و دودلی نگاه کنیم و به نوعی قضاوت کنیم. اگه به فلسفه و روان شناسی علاقه دارین پیشنهاد میکنم که مطالعه کنین.
علی فردیسی
۱۴۰۰/۱/۶
کتاب فوق العاده‌ای بود و تاثیر زیادی روی من گذاشت و خواندنش رو توصیه میکنم. البته اولین کتاب روانشناسی بود که خواندم. انتقال مفاهیم فلسفی در حین داستان بدون اینکه حس جدایی یا اضافی بودنی رو حس کنید، فوق العاده صورت گرفته بود.
البته نظری در مورد صحت یا دقت این مفاهیم ندارم چون تنها آشنایی من با و
نیچه به همین کتاب محدود میشه.
بیان مفهوم خودکاوی عمیق ریشه یابی نیاتمون در کارها یا تفکراتمون به نوبه خود منو به فکر فرو برد و به نحو احسن در این کتاب آورده شده بود.
حسین محله ای
۱۳۹۹/۶/۹
خواندن این کتاب برای ما ایرانیها که بیشتر عمر خودمون را صرف توهم عشق میکنیم بسیار آموزنده هست. متن روان و ساده به ما اجازه میده تا خیلی از مسایل فلسفی در مورد چرایی عاشق شدن، احساس تنهایی در اوج موفقیت، دلیل لذت نبردن از زندگی و خیلی چیزهای دیگر را درک کنیم.
این کتاب به ما آموزش میده با هم حرف در
بزنیم. کاریکه اصلا فرهنگ ما وجود نداره و همگی فقط به فکر تزیین ویترین زندگیمون هستیم و از نشان دادن درونمون حتی به نزدیکترین کس زندگیمون وحشت داریم.
رضا قهرمانی
۱۳۹۶/۶/۱۷
کتابیست واقعا حیرت برانگیز این کتاب رو باید بارها و بارها خوند با خودم فکر میکنم اگه نیچه زنده بود و این کتاب رو میخوند از نویسنده‌اش تشکر می‌کرد یانه!
رویا بابازاده
۱۳۹۷/۵/۱۴
در مورد محتوای کتاب باید از نویسنده و مترجم تشکر کرد اما از کتابراه به خاطر فونت کتاب اینکه غلط املایی ندارد و به خاطر قیمت باید خیلی خیلی خیلی تشکر کرد
از اون عزیزی که این اپلیکیشن رو طراحی قدرداتی میکنم
شکوفه احمدی
۱۳۹۹/۶/۵
واقعا جزو کتابای بی نظیره با اینکه هدف دکتر یالوم تدریس به گونه‌ای تمثیلی بوده اما واقعا یک جاهایی با خودتون میگید انگار این داستان اتفاق افتاده. جمله‌های ناب و تامل برانگیز داشت که دید من رو خیلی تغییر داد و تلنگری برای کاوش در زندگی شخصیم بود. کتاب باید خواننده رو با خودش همراه کنه و با لذت خونده بشه من اونقدر شیفته کتاب شدم که دو روز کاملا حواسم معطوف به خوندن کتاب بود. عالی👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
Fatemeh Molaiy
۱۳۹۹/۱/۳
کتابی جالب و عجیب در سبک خودش بود... نویسنده ب نظر من میتوانست با پیچیدگی‌های کمتری محتوا رو ب نمایش بزاره ولی در همین حد هم برای گروه سنی بیست و چهار به بالا پیشنهاد میشه... در ضمن صبر و حوصله زیادی میطلبه و یکبار خواندن در درک مطالب کفایت نمیکنه در کل مناسبه آدم‌های درونگراست.... داستان در هاله‌ای از ابهام واقعیت داشتن و یا نداشتن هست و هنرمندی بسیاری در چیدمان و ارائه طرز فکر و خودشناسی داشت.
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۰/۲/۳۰
کتاب قشنگی بود، اعجاب برانگیزه که اکثر شخصیتهای داستان واقعی بودن و نویسنده چقدر زیبا روابطی تخیلی بین اونها برقرار کرد، ادغام واقعیت و داستان!! حتما نیازه چند بار خونده شه، چون من به درستی روش درمانی که نیچه بکار برد رو درست نفهمیدم. از جمله کتابهاییه که پیش زمینه‌ای درباره روانشناسی و روانپزشکی و فروید و حتی یونگ باید داشته باشی تا بتونی درکش کنی!
عاطفه اصفهانی
۱۴۰۰/۶/۲۸
کتاب خوبی بود دانستی‌های زیادی داشت
یه مطلبی که خیلی جالب بود اینکه خیلی مواقع ما برای آواز دهلی که از دور خوش ه تمام زندگی مونو تباه میکنیم و حسرت میخوریم اگه بریم تو اون وضعیتی که حسرت شو می‌خوردیم تازه متوجه میشیم جایگاه و داشته هامون چه قدر با ارزش بودن
ولی همیشه نمیشه امتحان کرد و گاهی با هزینه‌ی گزافی شاید این میسر بشه
معصومه نقویان
۱۳۹۸/۹/۲۱
ارزششو داشت. لذت بردم از خوندنش. ترکیب فلسفه و روانشناسی، اولین کتابیه که از یالوم خوندم. نویسنده بسیار توانمند و خوش ذوقی هست. من میخوام مجددا بخونمش. البته این کتابو به کسایی که بیشتر به فلسفه و روانشناسی و خودشناسی علاقه مندند توصیه می‌کنم.
آیسان
۱۴۰۱/۷/۱۵
یه کتاب فوق العاده و بى نظیر👌البته از نظر محتواى فلسفى کمى سنگینه و خوب به نظر من حداقل ٢ بار باید کتاب رو خوند تا متوجه بعضى مفاهیم شد و اگه بخوام قشنگترین جمله ى این کتاب رو بگم اونجاییکه که نیچه میگه؛ هرچیز مرا نکشد، قوى تر میکند.
درکل از جمله کتابهاییکه که هرکسى باید حداقل یکبار تو زندگیش بخونه🌸
محمد آذرخش
۱۴۰۰/۴/۹
کتاب فوقالعاده‌ای و درخور لقب شاهکاره
با اینکه در روانشناسی و فلسفه پیشینه‌ای نداشتم اما با این کتاب انس گرفتم قبل از خوندن کتاب تصمیم داشتم جملات مهم کتاب رو یادداشت کنم ولی بعد از خوندن فهمیدم اگر بخوام یادداشت برداری کنم باید کل کتاب رو از اول یادداشت کنم!
مشاهده همه نظرات ۲۶۶

راهنمای مطالعه کتاب هنگامی که نیچه گریست

برای دریافت کتاب هنگامی که نیچه گریست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.