معرفی و دانلود کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان: هشت تمرین اساسی از استاد لی چینگ یوئن

عکس جلد کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان: هشت تمرین اساسی از استاد لی چینگ یوئن
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان: هشت تمرین اساسی از استاد لی چینگ یوئن

استوارت الو اولسون در کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان، براساس آیین تائوئیسم هشت تمرین اساسی از استاد لی چینگ یوئن را به کمک تصاویر ارائه می‌دهد و شما را تشویق می‌کند با انجام این تمرینات طول عمر خود را افزایش و سرزندگی و شادابی را به خودتان هدیه دهید.

درباره‌ی کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان:

در سراسر تاریخ، تاتوئیست‌ها به کمک تمرینات ملایمِ چی کونگ سه چیز را پرورش و ترویج دادند: بدن، نفس و روح. در مرکز این تمرین هشت زربفت وجود دارد، مجموعه‌ای از حالت‌های نشسته که در طول 3000 سال تلاش تاتوئیست‌ها برای طول عمر و سرزندگی توسعه یافت. حالا استوارت اولسون اولین نسخه‌ی انگلیسی از تعالیم ارزشمند استاد لی چینگ - یوئن را در رابطه با هشت زربفت در کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان (Qigong teachings of a Taoist immortal) ارائه کرده است.

استاد لی چینگ - یوئن یکی از مشهورترین اساتید چی کونگ در این قرن است که بیش از 250 سال زندگی کرد و طی این مدت وی روزانه این هشت زربفت را تمرین می‌کرد. طول عمر و تأییدیه‌های او گواهی بر این است که هشت زربفت بالاترین تمرین در میان تمرینات چی کونگ و سلامتی تاتوئیستی است.

حال استوارت الو اولسون (Stuart Alve Olson) با استفاده از تعالیم ارزشمند استاد لی چینگ - یوئن، رویکردی اصیل و قابل دسترس را در رابطه با این تمرین منحصر به فرد ارائه کرده است. هر تمرین با متن اصلی هشت زربفت مربوط به خود آغاز می‌شود که در دوره‌ی قدیمی هانگ‌چو روی سنگ کائو لین حکاکی شده و به دنبال آن تفسیر استاد لی از آن متن و همچنین توضیحاتی از اولسون ارائه شده است. همچنین هر تمرین شامل دستورالعمل‌هایی است که به طور کامل با تصاویری که اولسون آن تمرینات را اجرا می‌کند توصیف شده. از آنجایی که هشت زربفت، بنیانی از تمام تعالیم چی کونگ محسوب می‌شود، راهنمای ارزشمندی برای همه‌ی تمرین‌کننده‌ها - بدون در نظر گرفتن سبک تمرینی و عمق تجربه‌شان - به شمار می‌رود.

این کتاب با تمرینات تائوئیستی سروکار دارد و چیزهای زیادی را در رابطه با تائوئیسم آشکار می‌کند که نمی‌توان آن‌ها را فقط از روی مطالعه‌ی آثار و فلسفه‌ی تائوئیستی آموخت. تمرین و فلسفه فقط دو روی یک سکه هستند. شما هر تمرینی را در این کتاب برای انجام دادن انتخاب کنید، درک‌تان از تائوئیسم افزایش خواهد یافت.

اساساً مخاطب در این کتاب با سه صدای جداگانه مواجه خواهد شد: متن کائو لین، متن لی چینگ یوئن و توضیحات نویسنده. کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان یک زمینه‌ی توضیحی را در رابطه با هشت زربفت ارائه کرده و جنبه‌های متفاوت فرم و تکنیک‌های مکمل برای پیشرفت بیشترتان در تمرین‌ها را مطرح کرده است. برای یادگیری تمرینات، مهم این است که ابتدا کل کتاب را بخوانید، بعد مطابق با دستورالعمل‌ها شروع به انجام تمرینات کنید.

چه شما پیش از این شروع به یادگیری مباحث مرتبط با تائوئیسم کرده‌اید و چه هم‌اکنون تمرینات تائوئیستی را انجام می‌دهید، درون‌بینی‌های جدید و شگفت‌انگیز زیادی را در این اثر خواهید یافت که بسیاری از آن‌ها برای اولین بار ارائه شده‌اند.

کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان برای چه کسانی مناسب است؟

اگه تائوئیسم و آموزه‌های آیین‌های شرقی برایتان جذابیت دارد و دوست دارید طول عمر خود را افزایش دهید، این کتاب مفید را حتما مطالعه کنید.

با استوارت الو اولسون بیشتر آشنا شویم:

استوارت اولسون در حال حاضر به عنوان یک مربی، چی کونگ هشت زربفت، مدیتیشن تاتوئیستی و تای‌چی را آموزش می‌دهد. او تحت نظر اساتید متعددی مثل استاد سبک چن (به نام هسوان هوا)، استاد کونگ‌فو و شفابخشی (اوی کونگ - هوی)، استاد دارما (چنگ یی) و استاد تای‌چی چوان (تی لیانگ) آموزش دیده. اولسون نویسنده‌ی تای‌چی مطابق با آی‌چینگ، تای‌چی برای بچه‌ها و تائوی بدون استرس است.

در بخشی از کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان می‌خوانیم:

مریدین‌های طب‌سوزنی با جریان و انبارکردن چی مرتبط هستند. وقتی هشت مریدین لطیف مسدود شوند، نه جینگ و نه چی نمی‌توانند از طریق کانال‌ها به درستی جریان یابند، پس تحریک این مریدین‌های لطیف مهم است.

در حالت عادی، کل مریدین‌ها ماساژ داده می‌شوند، اما در بیشتر موارد فقط لازم است که اطراف نواحی دوازده حفره که با مریدین‌ها مرتبط هستد، مثل حفره‌ی بازگشت یین، حفره‌ی دروازه‌های زندگی، و غیره ضربه‌ی ملایم زده شود. در صفحه‌ی بعد، شما نموداری را خواهید دید که مسیرهای این مریدین‌ها را به همراه یک نمودار از دوازده حفره نشان می‌دهد. هر ناحیه نیازمند به یک روش متفاوتی برای ضربه زدن دارد، و رویکردهای متفاوت با توضیحات مریدین‌ها و حفره‌ها ارائه شده. روش صحیح این است که به حفره‌ها ضربه‌ی ملایم زده شود و گذرگاه مریدین‌ها را ماساژ دهید.

از آنجایی که تمرینات هشت مریدین براستی این هشت مریدین لطیف را تحریک می‌کند، هدف در اینجا این است که به فرایند تحریک بیشتر از طریق تحریک بیرونی کمک کرد، به خصوص در مریدین‌های مهم عملکردی و کنترلی.

کل موضوع ماساژ گسترده است. از زمان‌های باستان، چینی‌ها از روش‌های متعدد ماساژ برای درمان بیماری و امراض استفاده کرده‌اند، همچنین برای تغذیه‌ی چی. بدون تردید این یک علم درونی از روش‌های خودشفادهی از هنرهای تغذیه‌ی حیات است که ارزش بررسی را دارد. روش‌هایی که اینجا توصیف شده صرفاً روش‌های ساده‌ی ضربه زدن و مالش هستند. و حیاتی است که از ضربه زدن و مالش شدید پرهیز کنید؛ از فشار استفاده کنید، اما نه خیلی عمیق.

فهرست مطالب کتاب

سپاسگزاری
مقدمه
بخش اول: توسعه‌ی چی‌گونگ
تمرینات طول‌عمر تائوئیستی
هنرهای تغذیه‌ی حیات
تنفس شکمی
سه گنجینه
جینگ
چی
شن
بخش دوم: هشت زربفت - تمرین فیزیکی
مقدمه‌ی نویسنده درباره‌ی هشت زربفت
توسعه‌ی هشت زربفت
تمرین‌کردن و یافتن یک آموزگار
لی چینگ یوئن
مقدمه‌ی لی چینگ یوئن درباره‌ی متن اصلی هشت زربفت
روش‌های هشت نمودار فعال کونگ
اسرار هشت زربفت
زربفت اول: طبل آسمانی
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت دوم: لرزاندن ستون آسمانی
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت سوم: اژدهای سرخ دریا را به جنبش می‌آورد
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت چهارم: ماساژ دیوان کلیه‌ها
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت پنجم: چرخ نقاله‌ی یکتایی را بچرخانید
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت ششم: چرخ نقاله‌ی دوتایی را بچرخانید
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت هفتم: نگاه داشتن آسمان
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
زربفت هشتم: خم شدن رو به جلو و گرفتن پاها
متن اصلی
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
نقاط تکمیلی درباره‌ی تمرینات و نظرات
تفسیر لی چینگ یوئن
دستورالعمل‌های نویسنده
توضیحات تکمیلی لی چینگ یوئن
ضمیمه‌ای برای بخش دوم: خلاصه‌ای از دستورالعمل‌ها
بخش سوم: مدار عالم‌صغیر - تمرین معنوی
مقدمه‌ی نویسنده درباره‌ی مدار عالم‌صغیر
توسعه‌ی مدار عالم‌صغیر
رژیم اول: اتصال بیرونی هشت مریدین لطیف و دوازده حفره
هشت مریدین لطیف
دوازده حفره - روش‌هایی برای ماساژ خود
رژیم دوم: گشودن درونی هشت حفره‌ی لطیف چی
هشت حفره‌ی لطیف چی
رژیم سوم: مدار عالم‌صغیر
ضمیمه‌ای برای بخش سوم: خلاصه‌ای از دستورالعمل‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان: هشت تمرین اساسی از استاد لی چینگ یوئن
نویسنده
مترجمعلی زارعی سلمانی
ناشر چاپیانتشارات اختر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۰۸
زبانفارسی
شابک978-600-486745-0
موضوع کتابکتاب‌های انرژی درمانی، کتاب‌های ادیان
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان

Yalda B
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
این کتاب در مورد چی کونگ و هشت زربفتش هست، تاریخچه، توضیحات و تمریناتش به شکل ساده، گویا و قابل فهم است و تصاویری که برای تمرینات گذاشته شده گویاترش کرده.
امین خدارحیمی
۱۴۰۱/۲/۶
فوق العاده پر محتواست. و کتاب منحصربفردیه.. تو‌ی کلمه بخوایم توصیفش کنیم، متفاوت کلمه مناسبیه..
مهرشاد
۱۴۰۱/۶/۳
کتاب کلام ناواضح و غیر صریح داره و سختی محسوسی در متنش دیده میشه
Ali Arzeshi
۱۴۰۱/۱/۱۳
از جمله کتاب‌های کاربردی و مفید
shamsaddini shamsaddini
۱۴۰۱/۱/۳
کتابی عالی برای شناخت نیروی چی
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان

برای دریافت کتاب تعالیم چی کونگ یک تائوئیست جاویدان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.