معرفی و دانلود PDF کتاب خاطرات یک سفیر: تجربه دیپلماسی تجاری ایران در کشورهای لهستان، تایلند و قزاقستان

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک سفیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات یک سفیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات یک سفیر: تجربه دیپلماسی تجاری ایران در کشورهای لهستان، تایلند و قزاقستان

این اثر مجموعه خاطراتی ارزشمند از زبان یک سفیر ایرانی است که اقدامات و دستاوردهای او را در عرصه‌های بین‌الملل نشان می‌دهد. در حقیقت کتاب خاطرات یک سفیر، به‌قلم فرشته خلیلی پالندی، در حکم سفرنامه‌‌ای‌ست که در آن به ابعاد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی توجه شده و سندیت تاریخی دارد.

درباره‌ی کتاب خاطرات یک سفیر

امروزه تمایل به افزایش رفاه اقتصادی انگیزه‌ای شده تا سیاست خارجه‌ی کشورها در جهت منافع تجاری و اقتصادی خود فعالیت گسترده‌تری داشته باشند. به بیان دیگر دیپلماسی اقتصادی و تجاری می‌تواند فرآیند مواجهه با دنیای خارج را برای به دست آوردن منافع بیشتر هموار نماید و این میان سفیران، به‌عنوان کسانی که ریاست هیئت دیپلمات‌ها را در خارج از کشور برعهده می‌گیرند، نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

در کتاب خاطرات یک سفیر، از زبان رامین مهمان‌پرست جزئیات سفرهای او در کشورهای لهستان، تایلند و قزاقستان را می‌خوانید و نقش او را به‌عنوان رابط و عاملی در روابط خارجی در سال‌های فعالیتش خواهید دانست. او حدود دو دهه به عنوان سفیر در این کشورها فعالیت داشته و در جهت عملی کردن برنامه‌های خود، با مقامات مهم سیاسی و فرهنگی بسیاری ملاقات داشته است.

در این اثر جزئیات رویدادهایی چون مراسم جشن روز ملی، کرسی‌های زبان فارسی، مراسم خیریه‌ی دیپلماتیک، بازار بالقوه‌ی فرش در لهستان، دیدار با دختر پادشاه تایلند و بسیاری وقایع ریز و درشت دیگر بیان شده و می‌توانید با اقدامات سازنده‌ی سفیر ایران در زمینه‌های تجاری اقتصادی و فرهنگی آشنا شوید.

در مجموع، کتاب خاطرات یک سفیر، نوشته‌ی فرشته خلیلی پالندی، مجموعه خاطراتی‌ست که خواندنش ارزشی تاریخی و سیاسی دارد و اطلاعات مفیدی در این حوزه‌ها در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. این اثر را شرکت چاپ و نشر بازرگانی منتشر کرده و در دسترس عموم علاقمندان قرار داده است.

کتاب خاطرات یک سفیر مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای مدیران، تاجران، دانشگاهیان و در مجموع فعالان حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کار و عرصه‌ی روابط بین‌الملل اثری درخور توجه خواهد بود.

در بخشی از کتاب خاطرات یک سفیر می‌خوانیم

طبق عادت همیشگی‌ام در کشورهای مختلف که سفیر بودم بهترین هتل‌ها و سالن‌ها را می‌گرفتم و سعی می‌کردم بهترین مراسم را برگزار کنم و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کنم اما همیشه جشن روز ملی ایران جزء بهترین‌ها بود. در لهستان هم همین کار را کردم. هتلی که انتخاب کرده بودم بهترین هتل لهستان بود؛ هتلی که رئیس‌جمهور آمریکا در زمان حضورش در لهستان با تیم کاملش در آن مستقر می‌شد. شاید گران‌ترین هتل لهستان بود.

یکی از ابتکاراتی که می‌خواستیم جذابیت هم ایجاد کند این بود که برای جشن روز ملی؛ فرش ایرانی را معرفی کنیم. چون همه سفرا؛ مقامات کشوری و فرهیختگان لهستان را دعوت می‌کردیم. دو سه نفر از تاجران بزرگ فرش ایرانی را که کارشان فرش ابریشم بود دعوت کردیم و از آن‌ها خواستیم که فرش‌های خود را بیاورند و در روز ملی‌مان نمایشگاه فرش را برگزار کردیم. در سالنی که مراسم داشتیم زیر پای مهمان‌ها بهترین فرش‌های ابریشم را پهن کردیم و دورتادور حتی پشت سن که سفیر باید صحبت می‌کرد تابلوفرش ابریشم بسیار زیبایی قرار داده بودیم و در سالن ورودی که باید مهمان‌ها وارد می‌شدند دوطرف فرش‌های ایران پهن بود و آنقدر جذابیت داشت که مهمان‌ها در زمان ورود و خروج وقت می‌گذاشتند و با دقت فرش‌ها را نگاه می‌کردند.

به‌طورکلی روز ملی‌مان تحت‌الشعاع نمایشگاه فرش قرار گرفت و همه متحیر بودند که مگر می‌شود چیزی به این زیبایی و لطافت و باکیفیت با دست بافته شده باشد. خیلی‌ها دقت می‌کردند ببینند که این‌ها واقعاً تقاشی هستند یا فرش. ضمن این‌که سعی می‌کردیم بازار فرش را معرفی کنیم با دو فروشنده فرش در لهستان هم صحبت کردیم که در کنار فرش‌های دیگری که در نمایشگاه خود می‌گذاشتند فرش‌های ایرانی را هم معرفی کنند. البته باید بگویم که تعداد فروشگاه‌های فرش در لهستان بسیار کم است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول. دیپلماسی تجاری ایران در کشور لهستان
فصل دوم. تایلند: به سرزمین لبخند خوش آمدید
فصل سوم. دیپلماسی تجاری ایران در سرزمین قزاق‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات یک سفیر: تجربه دیپلماسی تجاری ایران در کشورهای لهستان، تایلند و قزاقستان
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات197
زبانفارسی
شابک978-964-468-869-0
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های علوم سیاسی
قیمت نسخه الکترونیک
69000 ت - 12.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاطرات یک سفیر

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات یک سفیر

برای دریافت کتاب خاطرات یک سفیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.