معرفی و دانلود PDF کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری

عکس جلد کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری
قیمت:
9000 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری

کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری نوشته‌ی مصطفی حسنوند، به شیوه‌ای کاربردی قابلیت استفاده از این تکنولوژی را برای شهرسازی و پیشگیری از حوادث آموزش می‌دهد.

درباره‌ی کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری:

سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS) به عنوان یکی از تکنولوژی‌های برتری محسوب می‌شود که در دهه‌های 1950 تا 1960 آغاز شده است و در زمینه‌های زیادی نظیر حمل و نقل، شهرسازی، برق، آب و ... می‌توان از آن استفاده نمود. طی سال‌های اخیر سیستم اطلاعات جغرافیایی به صورت webGIS و سپس MobileGIS نیز توسعه یافت که در آن نیازی به خرید و یا نصب نرم‌افزار سیستم اطلاعات جغرافیایی و ابزارهای پردازش اطلاعات مکانی وجود ندارد و جهت دستیابی به کلیه‌ی اطلاعات و توابع تنها یک سیستم توزیع یافته کافی خواهد بود.

پیشرفت فناوری اطلاعات به صورت وسیعی بر گسترش GIS اثر می‌گذارد. سیستم اطلاعات جغرافیایی به عنوان سیستم اطلاعاتی معرفی می‌شود که جهت ویرایش، بازیابی، ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌های مکانی برای تصمیم‌گیری مکانی کاربرد دارد. اینترنت راهی‌ست که منجر به ارتباط کشورهای جهان با یکدیگر شده است.

درخواست برای دسترسی و انتقال داده‌های مکانی منجر به تلفیق تکنولوژی اینترنت و GIS شده است که تحت عنوان WebGIS شهرت دارد. WebGIS چارچوبی برای سیستم اطلاعات مکانی بر مبنای شبکه است که برای رسیدن به داده‌های مکانی و ابزار پردازش مکانی از اینترنت بهره می‌برد.

این کتاب مخاطرات سطح شهر خرم‌آباد را مورد بررسی قرار داده و مذکر شده است که با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی می‌توان خسارت‌های ناشی از حوادث طبیعی را به حداقل رساند. در واقع با به کارگیری این سیستم در هنگام رخداد حوادث طبیعی و ناگهانی میزان خسارات به حداقل خواهند رسید.

کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب را به مهندسان عمران، راه و شهرسازی، حمل و نقل، ترافیک و علاقه‌مندان در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری می‌خوانیم:

پایگاه داده GIS یک چارچوب ذخیره سازی و مدیریت داده می‌باشد. پایگاه داده می‌تواند مجموعه‌ای از داده‌های جغرافیایی از انواع مختلف مانند داده‌های برداری (نقطه، خط، چندضلعی) و داده‌های رستری مثلا تصاویر اهواره‌ای را نگهداری کنند. برخی پایگاه داده‌های GIS انواع داده‌های مختلف مانند داده‌های CAD، داده‌های سه بعدی، شبکه‌های خدماتی و سیستم حمل و نقل، مختصات GPS و اندازه‌گیری‌های نقشه‌برداری را ذخیره می‌کنند. پایگاه داده GIS می‌توانند انواع کوچک و تک کاربره و تا پایگاه داده پیشرفته که قابل ویرایش و قابل دسترس برای تعداد زیادی کاربر هستند را در برگیرند. در حالی که برخی پایگاه‌های داده GIS تنها مجموعه‌ای از عوارض جدا از هم را ذخیره می‌کند برخی دیگر از آن‌ها مدل‌های داده که تعریف کننده روابط و رفتارهای مکانی می‌باشند، را نیز به دلیل اهمیت آن‌ها در عملگر‌ها و پردازش‌های تحلیلی GIS پشتیبانی می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: مقدمه
فصل 2: مبانی نظری و اطلاعات پایه
فصل 3: محدوده و جغرافیای منطقه
فصل 4: مواد و روش‌های مورد استفاده در کاربرد WebGIS برای مخاطرات
فصل 5: یافته‌های کاربرد WebGIS برای مخاطرات زیرساخت‌های شهری
بحث و نتیجه‌گیری درباره کاربرد WebGIS برای مخاطرات زیرساخت‌های شهری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ماهواره
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات203
زبانفارسی
شابک978-622-266-325-4
موضوع کتابکتاب‌های معماری، کتاب‌های جغرافیا و زمین شناسی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری

lolman Fafa
۱۴۰۱/۶/۲۵
واقعیتش این کتاب یک حلقه گمشده اصلی داشت و آن هم نحوه ارتباط بین جی آی اس و وب جی آی اس بود، اصلا به این موضوع اصلی و پایه پرداخته نشده، فقط محیط وب جی آی اس توضیح میده که هر کسی با جی آی اس آشنایی داشته باشه 90درصد این گزارش گیری، جستجو، ویرایش... میداند، به نظر من کتاب معمولی هست چیز خاصی برا گفتن نداره
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری

برای دریافت کتاب کاربرد WebGIS در مدیریت مخاطرات زیرساخت‌های شهری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.