معرفی و دانلود کتاب صوتی انتخاب

عکس جلد کتاب صوتی انتخاب
قیمت:
۴۴۰۰۰ تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انتخاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انتخاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انتخاب

کتاب صوتی انتخاب نوشته سیمین دانشور، مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با مضامینی اجتماعی و انسانی و حاوی قصه‌هایی پر از جزئیات، ملموس و طنزآمیز است.

برخی از داستان‌های این کتاب از تکنیک فراداستان بهره گرفته‌اند که افکار، عقاید و حتی خاطرات و تجربیات عینی دانشور به عمد در آن‌ها آورده شده که ویژگی مدرنیستی به این داستان‌ها داده است. برای مثال در داستان از خاک به خاکستر شخصیت‌های واقعی مانند خود سیمین و خانمی به نام هلن کنتور وارد داستان شده‌اند و یا در داستان دو نوع لبخند سیمین به شرح خاطره‌ای مشترک از خود با جلال آل احمد از حشمت سنجری می‌پردازد.

در بیشتر داستان‌های سیمین دانشور رگه‌هایی از نگاه فمینیستی و اعتراض‌آمیز او نسبت به دیدگاه جامعه به زن دیده می‌شود.

او در داستان باغ سنگ با تأکید بر همین نگاه زنانه داستان زنی تحقیر شده و تنها مانده و مورد تهدید تجاوز مادی و معنوی را روایت می‌کند که به نوعی ردپایی از رنجش از این دیدگاه مردسالارانه در جامعه را نیز در خود دارد.

داستان برهوت با یک تکنیک ساده و روایی بر هزارتوی روح انسانی مضطرب و واخورده نقب می‌زند. در این داستان پاکی و پلیدی و سیاهی و سپیدی در مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند که گاهی مرزهای کلیشه‌ای را می‌شکند.

داستان اسطقس پر از نماد و استعاره است و داستان زن و مرد جوانی را روایت می‌کند که به دنبال جاودانه کردن عشق خود هستند.

در داستان لقاءالسلطنه دغدغه‌های بعضی از افراد قشر مرفه که پر از تشریفات و فخرفروشی است مورد سوال و سخره گرفته می‌شود. در این داستان از طنز بهره گرفته شده است و دانشور به مسئله ازدواج که یکی از مشکلات مهم جامعه است نگاهی طنزآمیز و انتقادگر دارد.

داستان برو به چاه بگو زندگی روشنفکران در ایران را نقد می‌کند و به ریشه دواندن دیدگاه مردسالاری حتی در بین روشنفکران اشاره می‌کند.

داستان انتخاب قصه نوجوانی را بازگو می‌کند که بعد از سال‌ها درمی‌یابد پدر و مادری که تاکنون با آن‌ها می‌زیسته پدر و مادر واقعی‌اش نیستند و او را به فرزندی قبول کرده‌اند.

داستان ساواکی قصه زندگی غم‌انگیز یک فرمانده ساواک را روایت می‌کند که زنش بسیار وابسته به سنت مردسالارانه است به طوری که به دستور همسرش مبنی بر خودسوزی سر تعظیم فرو می‌آورد! این داستان نیز رگه‌هایی از طنز در خود دارد.

داستان روزگار اگری روایتگر جنگ و تبعات آن است و لحنی طنزگونه دارد و داستان استاد محمود شیروانی‌کوب را بیان می‌کند که پسرش مدرسه را رها کرده و به جنگ می‌رود و شهید می‌شود.

داستان باغ سنگ روایتگر قصه ازدواج فامیلی الماس و همسرش جواد است که صاحب فرزندی عقب‌مانده به نام فیروز می‌شوند. جواد که الماس را مقصر این اتفاق می‌داند مدام وی را اذیت و در نهایت به او خیانت می‌کند.

با سیمین دانشور بیشتر آشنا شویم:

سیمین دانشور اولین زن داستان‌نویس، مترجم، مدرس و منتقد در سال 1300 در شیراز متولد شد. او نخستین زنی است که شروع به نوشتن داستان کوتاه کرد و اولین مجموعه داستان خود را با نام آتش خاموش در سال 1327 منتشر کرد. صادق هدایت و فاطمه سیاح از مشوقان او برای داستان‌نویسی بودند.

در سال 1327 سیمین در حالی که در اتوبوس از تهران به شیراز می‌رفت با جلال آل احمد آشنا شد و دو سال بعد با او ازدواج کرد. این دو عضو کانون نویسندگان ایران نیز بودند.

او در سال 1328 از دانشگاه تهران مدرک دکترای خود را گرفت. پس از سه سال از مؤسسه فولبرایت بورس تحصیلی گرفت و در دانشگاه استنفورد آمریکا به مدت یک سال به آموختن رشته زیبایی‌شناسی مشغول شد. دانشور در سال 1338 در رشته باستان‌شناسی و تاریخ هنر در دانشگاه تهران شروع به تدریس کرد.

مهم‌ترین اثر دانشور رمان سووشون است که به رخدادهای زمان رضاشاه می‌پردازد و به 17 زبان ترجمه شده است. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به جزیره سرگردانی، ساربان سرگردان، کوه سرگردان، شهری چون بهشت و به کی سلام کنم اشاره کرد.

دانشور در سال 1390 پس از ابتلا به بیماری آنفلونزا در سن 90 سالگی درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی انتخاب می‌شنویم:

از خاک کنده شدم و بر خاکستر نشستم. احساس هیبت و هول کردم و خیز برداشتم تا بپرم، اما آیا پریده‌ام؟ نقطه عظیمتم گریزناپذیر می‌نمود یا خودم خیال می‌کردم که ناگزیرم؟ اما اکنون که مجبورم به خاطر گل روی زن آمریکایی و پسر زبان‌نافهم وانمود کنم که اکنون‌زده به سبک آمریکایی هستم نمی‌توانم عقب‌نشینی کنم. نه، وانمود نمی‌کنم. بیشتر ما غربتی‌ها اکنون‌زده از نوع ایرانی‌اش هستیم. اکنون‌زده آمریکایی می‌گوید دم را غنیمت شمار و اکنون‌زده ایرانی یعنی زندگی لحظه به لحظه، زندگی هر چه پیش آید. زندگی پا در هوا با فشاری بر مغز و اعصاب توأم با ملال و دلهره.

زنم دستش را به کمرش زد و گفت «می‌دونی ما در مدار تاریخ قرار گرفتیم؟ نبض جهان دستمونه. تپیدن قلب جهان رو احساس می‌کنیم و سرنوشت جهان وابسته به ماست.» جرأت نکردم بگویم‌ای خانم معلم تاریخ، هر کشوری را نوبتی است. ما هم روزگاری این چنین بوده‌ایم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
لقاءالسلطنه
۲۲ دقیقه
اسطقس
۱۴ دقیقه
انتخاب
۶ دقیقه
برو به چاه بگو
۱۰ دقیقه
ساواکی
۶ دقیقه
بخت‌گشایی
۴۰ دقیقه
برهوت
۲۹ دقیقه
میزگرد
۵۰ دقیقه
مرز و نقاب
۲۴ دقیقه
روزگار اگری
۵۵ دقیقه
از خاک به خاکستر
۱۶ دقیقه
باغ سنگ
۱۱ دقیقه
دو نوع لبخند
۹ دقیقه
ربات سخنگو
۱۵ دقیقه
از پرنده‌های مهاجر بپرس
۱۵ دقیقه
متبرک باد خلیفه بودن انسان بر زمین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انتخاب
نویسنده
گویندهشهین دخت نجف زاده
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۴۰۰۰ ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انتخاب

محبوبه مسجدی
۱۳۹۹/۵/۲۵
کلا تمام آثار دانشور سبک خاصی از روایت دارند و میتوان گفت از بسیاری از نویسندگان مرد بهتر هست و با جلال آل احمد در یک سبک هستند
بابک زمانیان
۱۴۰۱/۳/۱۲
دیدگاه باز و واقعی نویسنده و اجرای عالی
گوینده مجموعه داستان‌های خوب را به عرضه گذاشتند
زهره آزادی
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
کتابی بود که اصلا جذبم نکرد. باب سلیقه‌های خاصی باید باشه که من شامل اون نمیشم.
Debora
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
خیلی قشنگ بود و من از کارهای خانم دانشور خوشم میاد
سمیه دباغ منش
۱۳۹۹/۱/۶
سلام. کتابراه عالی
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انتخاب

برای دریافت کتاب صوتی انتخاب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.