معرفی و دانلود کتاب بینایی

عکس جلد کتاب بینایی
قیمت:
21000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بینایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بینایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بینایی

کتاب بینایی ماجرای دیگری است که برای اهالی شهر رمان کوری رخ می‌دهد و ژوره ساراماگو در این اثر هم با استفاده از استعاره و تمثیل به انتقاد از جامعه بشریت می‌پردازد اما این بار هدف اصلی‌اش سیاستمداران هستند.

خلاصه‌ی رمان بینایی:

رمان بینایی (Seeing) به ماجرای یک انتخابات در شهر خیالی رمان کوری و بینش سیاسی مردم می‌پردازد. روز انتخابات است و همه‌ی مسئولان در حوزه‌ی اخذ رأی منتظر هستند تا مردم در انتخابات شرکت کنند اما هیچ یک از ساکنان شهر برای مشارکت در انتخابات حضور پیدا نمی‌کنند و همین موضوع منجر به نگرانی مسئولان می‌شود. کمی بعد از این ماجرا، مردم به صورت ناگهانی به سمت صندوق‌های رأی هجوم می‌آورند تا در انتخابات شرکت کنند. روز پس از انتخابات، مسئولان متوجه می‌شوند که بسیاری از مردم به جای نوشتن اسم نامزد منتخب، رأی سفید داده‌اند و به دلیل این اقدام انتخابات باطل می‌شود. انتخابات بار دیگر برگزار می‌شود اما نتیجه همان است. در چنین شرایطی دولت تصمیم می‌گیرد ریشه‌ی این جنبش مردمی را پیدا کند و یا با فشار آوردن بر مردم آن را از میان بردارد.

سیاستمداران شهر تمام اصول اخلاقی را زیر پا می‌‌گذارند و اقداماتی همچون فشار اقتصادی، تفتیش عقاید و.. را برای شکست دادن مردم انجام می‌دهند.

درباره‌ی کتاب بینایی:

ژوزه ساراماگو (Jose Saramago) باز هم برای شخصیت‌های خود اسمی عنوان نکرده است. رمان بینایی مانند سایر آثار خالقش جملات طولانی دارد اما سبک ساراماگو مانع از کسالت‌بار شدن داستان می‌شود.

ساراماگو اولین نویسنده‌ی اهل پرتغالی‌ است که توانست جایزه نوبل ادبیات را به دست بیاورد و آثار او همواره در گروه برترین‌های جهان قرار دارد. کتاب‌های کوری و بینایی هم از جمله رمان‌های محبوب او هستند و هر دو در خصوص یک بیماری معنوی صحبت می‌کنند که با شیوع آن فهم بشر از زندگی به چالش کشیده می‌شود و حقیقت را به بشریت نشان می‌دهد.

رمان‌های کوری و بینایی هر دو آثاری سمبلیک هستند و ساراماگو در کتاب پیش رو حکومت‌ها را به باد انتقاد می‌گیرد که با نادان نگاه داشتن مردم به دنبال سوء استفاده از آن‌ها هستند و اگر هم به مردم آزادی می‌دهند در جهت اهداف خود است. اگر می‌خواهید این کتاب را مطالعه کنید، بهتر است پیش از آن رمان کوری را بخوانید.

نکوداشت‌های رمان بینایی:

- به شکل خنده‌دار و ترسناکی مطابق با واقعیت. (Chicago Tribune)
- یک داستان تمثیلی هیجان‌انگیز از ساراماگو درباره ی قدرت و سیاست. (Cleveland Plain Dealer)
- کتاب بینایی، شایستگی نام و نویسنده‌اش را دارد. (WASHINGTON POST BOOK WORLD)

در بخشی از رمان بینایی می‌خوانیم:

دستیاری که برای آوردن گزارش جلوی در رفته بود و خیس شده بود، خیلی زود فهمید که باید تجربیات بسیاری را بیاموزد تا بتواند به مقام بالای منشی‌گری در حوزۀ رأی برسد و به قدر کافی لیاقت وشایستگی داشته باشد که بتواند مثل شعبده‌بازان که خرگوش را از کلاه بیرون می‌آورند، به کمک تلفن همراه، رأی دهنده پیدا کند. همان دستیار موقعی که دید مسئول حوزه و سایر حاضرین به جای استفاده از تلفن عادی رایگان، به وسیلۀ تلفن همراه با خانه‌هایشان تماس می‌گیرند، کار آن‌ها را به خاطر امانت‌داری و دوری ازهزینه‌های اضافی بردولت، ستایش کرد.

تنها کسی که به علت نداشتن تلفن همراه در انتظار به دست آوردن خبر ازسایرین بود، نمایندۀ حزب چپ‌گرا بود. البته سکون او دلیل دیگری نیز داشت. اعضای خانوادۀ آن مرد در یکی از شهرستان‌ها، ساکن بودند و خودش به تنهایی در پایتخت زندگی را می‌گذراند. بنابراین کسی را برای مشورت ویا حرف زدن با او نداشت. مکالمه‌های تلفنی یکی پس ازدیگری به پایان رسید. طولانی‌ترین گفتگو مربوط به مسئول حوزه بود که به ظاهر به مخاطب خود التماس می‌کرد که هرچه سریع‌تر برای دادن رأی خود بیاید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بینایی
نویسنده
مترجمترمه شادان
ناشر چاپینشر هنر پارینه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات318
زبانفارسی
شابک978-600-5981-56-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
21000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بینایی

گورخر راه راه
۱۳۹۹/۱/۳۱
کتاب قشنگ و خوبیه کتاب کوری و کتاب سال مرگ ریکاردوریش هم از این نویسنده هستن نویسنده‌ی کتاب واقعا آگاهی کاملی از یک جامعه داشته بنابراین دانسته‌های خودش رو با قلمی عالی نوشت وباعث جذب خواننده به کتاب شد.
saba abolghasemi
۱۳۹۹/۱/۲۴
کتاب بینایی کتاب بسیار زیبای هست از نویسنده پرتقالی و قبل خواندن این کتاب جذاب و دوست داشتنی کتاب کوری از اثر همین نویسنده را بخوانید. حتما پیشنهاد میکنم
درسا .
۱۴۰۰/۹/۸
بد نبود ولی اصلا اصلا به پای کتاب کوری نمیرسید متاسفانه. یه جورایی سخته باور اینکه نویسنده هر دو کتاب کوری و بینایی یک نفر هست
فروغ السادات شهیدی
۱۴۰۱/۱۰/۶
چون کوری خیلی جذاب بود گول خوردم راستش مزخرف بود
علی ختلقی
۱۴۰۰/۷/۱۵
باتوجه به کتاب کوری توقع بیشتری از این کتاب میرفت
مهدی حاجیان
۱۴۰۱/۵/۸
کوری خیلی جذاب تر بود
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب بینایی

برای دریافت کتاب بینایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.