معرفی و دانلود کتاب فواید گیاهخواری

عکس جلد کتاب فواید گیاهخواری
قیمت:
19000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فواید گیاهخواری

آیا انسان به گیاهخوار شدن نیاز دارد؟ صادق هدایت در کتاب فواید گیاهخواری با استناد بر دلایل علمی و منطقی از لزوم پرهیز از مصرف گوشت گفته است که همچنین می‌تواند شما را با طرز تفکر و اندیشه‌ی این نویسنده معروف ایرانی آشنا کند.

درباره کتاب فواید گیاهخواری:

به عقیده‌ی صادق هدایت تمامی ویژگی‌های منفی انسان‌ها از جمله جنگ‌طلبی، کشتار، بی‌رحمی و بی‌عاطفگی از گوشتخواری آنان ریشه می‌گیرد. چراکه بدن آدمی و ساختار آن در جهت مصرف گوشت خلق نشده است و این اقدام او را از اصل و ذات خودش دور می‌کند.

انسان به‌طور ذاتی و فطری دل‌رحم و مهربان خلق شده است اما خوردن گوشت که از اجساد حیوانات است آرام آرام احساسات و عواطف او را به نابودی می‌کشاند. هدایت در کتاب فواید گیاهخواری (The Benefits of Vegetarianism) می‌گوید که اگر انسان برای مصرف گوشت مورد نیازش خود دست به کشتار حیوانات بزند، آنگاه متوجه می‌شود که دیگر میلی به خوردن آن ندارد.

او همچین با ارائه دادن جدول‌هایی در طول کتاب ثابت می‌کند که نیاز بدن انسان به ویتامین‌های مختلف همگی با گیاهان برطرف می‌شوند و مصرف گوشت نه تنها برای سلامت بدن مفید نیست بلکه آن را مبتلا به انواع امراض و بیماری‌های غیر قابل علاج می‌کند. صادق هدایت بر این باور است که گیاهخواری علاوه بر سلامت جسم به سلامت روح و روان انسان نیز می‌انجامد.

کتاب فواید گیاهخواری برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به دنبال دلایلی روشن و منطقی برای گیاهخوار شدن هستید کتاب حاضر می‌تواند به شما کمک کند.

با صادق هدایت بیشتر آشنا شویم:

او فیلسوف، نویسنده، مترجم و روشنفکر ایرانی بود که در سال 1281 در تهران متولد شد. صادق هدایت تحصیلات خود را تا دبیرستان در ایران به سرانجام رساند و برای ادامه آن به پاریس سفر کرد. وی مدتی به ایران بازگشت و در همین دوران با افرادی مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی آشنا شد که با یکدیگر گروهی به نام ربعه را به وجود آوردند.

او در نهایت در سن 48 سالگی با باز گذاشتن شیر گاز به زندگی خود خاتمه داد. از دیگر آثار صادق هدایت می‌توان به بوف کور، زنده به گور، وغ وغ ساهاب و حاجی آقا اشاره کرد.

در بخشی از کتاب فواید گیاهخواری می‌خوانیم:

کسانى هستند که راضى نمى‌شوند حیوانى را آزار برسانند؛ ولى به‌طور غیرمستقیم دیگران را به این کار ظریف وادار مى‌نمایند. هرکس گوشت مى‌خورد باید دست بالازده، خودش حیوان را بکشد؛ چون که جانوران درنده معاون نمى‌گیرند و یا لااقل قدم رنجه نموده یک‌ساعت عمر خود را به این تماشاى قشنگ بگذرانند و ببینند این خوراک‌هاى خوشمزه براى آن‌ها چگونه آماده مى‌شود. خوشبختانه همیشه سلاخ‌خانه‌ها را بیرون شهر دور از مردم مى‌سازند تا جنایات کشتار را از چشم آن‌ها بپوشانند.

سلاخ‌خانه اختراع حیوان دوپاست؛ هیچ جانور درنده و خونخوارى به این رذالت طعمه خود را نمى‌خورد. انسان روى گرگ و جانوران خونخوار روى زمین را سفید کرده است. همه این مردمانى که در کشتارخانه‌ها دست در کار مى‌باشند تنها یک فکر در مغز تاریک آن‌ها جایگیر شده و آن پول است و منفعت. کشتن براى آن‌ها مثل پاره‌کردن کاغذ شده و از حس اخلاقى به کلى بى‌بهره هستند؛ حتى در آمریکا هیچوقت شهادت قصاب را درباره جنایتى نمى‌پذیرند و پیشه او را پست مى‌شمارند؛ اما این پستى او تقصیر همه آن‌هایى است که گوشت مى‌خورند.

چرا زندگانى ظالمانه آدمیزاد باید سبب آنقدر درد و زجر دیگران را بیهوده فراهم بیاورد و از درهم‌شکستن خوشبختى و سرور جنبندگان، استفاده موهوم بنماید؟ آیا تمدن او ناگزیر است که به خون بى‌گناهان آلوده بشود؟ هرچه بکارند همان را درو خواهند کرد. انسان خون مى‌ریزد. تخم بیدادى و ستمگرى مى‌کارد؛ پس درنتیجه، ثمره جنگ و درد و ویرانى و کشتار مى‌درود. انسانیت پیشرفت نخواهد کرد و آرام نخواهد گرفت و روى خوشبختى و آزادى و آشتى را نخواهد دید تا هنگامى که گوشتخوار است.

این اشتباه از یک‌جا ناشى مى‌شود که انسان گمان کرده که ناگزیر به کشتار براى زندگانى است و گوشت خوراک مقوى است، اگر نخورد، مى‌میرد و حقیقتا باید احتیاج خوردن گوشت براى زندگانى انسان احترازناپذیر باشد تا بتواند براى پوزش جنایاتى که هر روز چندین میلیون‌بار روى کره زمین از او سر مى‌زند کفایت بکند. آیا زندگانى انسانى بسته است به استعمال گوشت؟ خوراک‌هاى حیوانى بدون اینکه براى بدن لازم و سودمند باشد، آیا بر قواى آن مى‌افزاید یا اینکه زیان‌آور است و باید آن را بر ضد سلامتى و زندگانى دانست؟

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
دیباچه
فصل اول، فداییان شکم
فصل دوم، خوراک طبیعى انسان
فصل سوم، تجزیه شیمیایى مواد خوراکى
فصل چهارم، تاریخ گیاهخوارى
فصل پنجم، مضرات گوشت
فصل ششم، پختن خوراک
فصل هفتم، اخلاق و گیاهخوارى
فصل هشتم، برترى گیاهخوارى
فصل نهم، آزمایشهاى عملى
فصل دهم، اقتصاد و گیاهخوارى
فصل یازدهم، جواب ایرادات
فصل دوازدهم، انجام‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فواید گیاهخواری
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات مجید
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات120
زبانفارسی
شابک978-964-453-063-0
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
19000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فواید گیاهخواری

امیر محمد
۱۴۰۱/۸/۴
صادق هدایت تو این کتاب شما رو با بهتر زیستن و زندگی سالم آشنا میکنه من یکی از بهترین تصمیمات زندگیم این بود ک گیاهخوار شدم و الان خیلی احساس خوبی دارم خیلی ناراحت کنندس این موضوع ک حیوانات بیگناه رو میکشید تمام اه و ناله این بیچاره‌ها به طبیعت ارسال میشه و بی جواب نمیمونه این کشتار‌های بی رحمانتون
Masoud Shajarian
۱۴۰۲/۱/۳
این کتاب فوق‌العاده است گیاه خواری بزرگترین تصمیمی که میتونی برای زندگی بگیری و از خوی درندگی خودخواهی و خونخواری خودت رو رها کنی الان نزدیک یکساله گیاه خوار هستم و آرامش و احساس بهتری نسبت به زندگی دارم از کتابراه تشکر میکنم.
Alireza Saeedi
۱۴۰۱/۱۱/۲۸
عالی بود. بسیار کتاب مفیدیه و پیشنهاد میکنم همه مطالعه کنند.
Shayan tehrani
۱۴۰۱/۱۱/۲۷
واقعا به امید روزی که برایه شکم هیچ حیوانی کشته نشه
هدی بوسعید
۱۴۰۱/۷/۱۰
یکی از بهترین کتابهایی بود که در باب گیاه خواری خوندم
افشین ابراهیم زاد زده لو
۱۴۰۲/۹/۲
در نوع خود خیلی مفید و آگاهی دهنده.
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب فواید گیاهخواری

برای دریافت کتاب فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.