معرفی و دانلود کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی

عکس جلد کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی

آیا تا به حال فکر کرده‌اید چرا با وجود تلاش و سخت‌کوشی فراوان،‌ آن‌طور که باید به موفقیت نمی‌رسید؟ باب پراکتور کارشناس رشد فردی و اسطوره‌ی انگیزشی در اثر جدید پرطرفدار خود، کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی به شما می‌آموزد که موفقیت یا شکست شما تحت کنترل چیزی به نام الگوواره قرار دارد و شما به کمک معلمی دلسوز و کمی دقت به راحتی می‌توانید به نتایج دلخواه خود برسید.

درباره کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی:

«هرگز دست از تلاش نکش»،‌ «تصویرسازی ذهنی داشته باش»‌، «مثبت فکر کن» و... این‌ها همه توصیه‌هایی سنتی برای رشد فردی‌ست که البته هر کدام در جای خود بسیار کمک‌کننده است. اما بگذارید با یکدیگر صادق باشیم؛ گاهی این توصیه‌ها احساسی همچون بالا بردن یک تخته‌سنگ از کوه را به انسان می‌دهند و وزنی را به شانه‌های ما تحمیل می‌کنند که گاهی با خود می‌اندیشیم که نه، ارزشش را ندارد.

تعداد انگشت‌شماری از معلمان موفقیت هستند که به شما می‌آموزند چگونه با روشی قاعده‌مند، بلندمدت و قابل‌اتکاء به آنچه که در سر می‌پرورانید، دست بیابید. باب پراکتور (Bob Proctor) در کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی (Change Your Paradigm-Change Your Life) مطالب مفیدی را در اختیار ما می‌گذارد که پیش از این تنها در سمینارهای خود مطرح کرده بود: پارادایم یا الگوواره.

سال‌ها تلاش می‌کنید به وزن ایده‌آل خود برسید اما چند روز پس از شروع رژیم غذایی خود،‌ به وضعیت قبل باز می‌گردید؟ آیا هر سال قبل از شروع سال جدید لیستی بلند بالا از اهدافتان تهیه می‌کنید اما همیشه از رسیدن به آن‌ها باز می‌مانید؟ یا این که احتمال دارد خود یا یکی از اطرافیانتان سال‌ها در یک درآمد مشخص گیر افتاده باشید، اما نتوانید به سطح بالاتری بروید. زندگی همه‌ی ما پر است از این مثال‌ها و چنین اتفاق‌هایی همه و همه پیامدهای الگوواره است. پارادایم‌ها همان‌گونه که می‌توانند نقش زندانی خودساخته را بازی کنند، می‌توانند رهنمای شما به آنچه که آن را طلب می‌کنید باشند.

الگوواره عادت‌های ما هستند. همان‌هایی که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و حالا به ما رسیده‌اند. این‌ها شیوه‌ی نگرش ما به خومان، جهان پیرامون و فرصت‌ها را تعیین می‌کنند. اگر درک کنیم که هر آنچه که انجام می‌دهیم توسط الگوواره کنترل می‌شود،‌ دنیایمان از این رو به آن رو خواهد شد.

دست در دست این استاد زبده قرار دهید و نگذارید قاتلان موفقیت رشد فردی شما را به قتل برسانند! قاتلانی مثل ترس از شکست، ترس از موفقیت، پشت گوش انداختن و بدترین آن‌ها یعنی خودتخریبگری. این اثر در سال 2021 منتشر شده و از آن زمان مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفته است.

کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی مناسب چه کسانی است؟

اگر می‌خواهید الگوواره‌ی ذهن خود را شناسایی کنید، اگر احساس می‌کنید زندگی‌تان شبیه یک دور باطل شده و هر چقدر می‌دوید، به اهدافی که برای خود تعیین کرده‌اید دست نمی‌یابید،‌ در مطالعه‌ی این کتاب تردید نکنید!

با باب پراکتور بیشتر آشنا شویم:

او وام‌دار طریقی‌ست که اندرو کارنگیِ سرمایه‌گذار سال‌ها پیش از او در زمینه‌ی موفقیت و کتاب‌های خودیاری به وجود آورد. باب پراکتور 26 ساله بود که آشنایی با کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید زندگی‌اش را دگرگون و او را به سمت جست‌وجوی مسیر موفقیت شخصی و توسعه‌ی فردی هدایت کرد. انتشار کتاب پرفروش ثروتمند متولد می‌شوید و حضور در مستند راز، شهرت فراوانی را برای این نویسنده‌ی کانادایی رقم زد. پراکتور خود را فیلسوف می‌نامد و اغلب نوشته‌هایش را حول محور قانون جذب تالیف کرده است. کتاب‌های او جزو پرفروش‌ترین آثار قرار می‌گیرند و میلیون‌ها انسان به تماشای سخنرانی‌هایش می‌نشینند. از دیگر آثار این نویسنده‌ی توانا می‌توان به الفبای موفقیت، هنر زندگی و افکار همه چیز است اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی:

- اعتمادبه‌نفس از دانایی می‌آید.
- موفقیت، درک پیوسته‌ی یک ایده‌آل ارزشمند است.
- باید هدفی داشته باشید که برای شما معنا داشته باشد: دلیل بیرون آمدن از رختخواب.
- شاید هر کسی نخواهد ثروت تولید کند اما همه باید خود را در یک موقعیت مالی مطمئن قرار دهند زیرا پول برای دریافت کالاها و خدمات دیگران مورد استفاده قرار می‌گیرد.
- موفقیت کاملاً وابسته به چیزی است که درون ذهن ما می‌گذرد و هیچ ارتباطی با آنچه در دنیای بیرونی می‌گذرد ندارد.

در بخشی از کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی می‌خوانیم:

الگوواره جدید شما یک ایده است و هر دانه‌ای برای جوانه زدن نیاز به زمان دارد. این زمان برای جنین انسان 280 روز است. در کانادا، جایی که من زندگی می‌کنم، هفتاد روز طول می‌کشد تا دانه هویج جوانه بزند. ما نمی‌دانیم این زمان برای یک دانه معنوی که همانا یک ایده است، چقدر است. می‌توانیم حدس بزنیم اما فقط حدس می‌زنیم و حدس ما معمولاً اشتباه است. من چند نفر را می‌شناسم که درست حدس زدند و دقیقاً در همان روزی به هدف خود رسیدند که در چشم‌انداز خود پیش‌بینی کرده بودند اما آن‌ها استثناء بودند. با آنکه زمان دقیق رسیدن به اهداف مشخص نیست، من فکر می‌کنم هیچ محدودیتی برای آنچه که می‌توانید انجام دهید وجود نداشته باشد زیرا شما با هوش بی‌نهایت کار می‌کنید و قوانینی که چگونگی پدید آمدن هر چیز را مشخص می‌کنند، همیشه ثابت‌اند. همه چیز با قانون پیش می‌رود و اگر اشتباه پیش برود، به این معناست که ما قانون را شکسته‌ایم.

یک قانون اساسی در زندگی وجود دارد که می‌گوید یا خلاق باشید یا نابود شوید. اگر به جلو نروید، ناگزیر به عقب خواهید رفت. اگر قانون را بشکنید، خطا کرده‌اید. وقتی بر خلاف قانون کار کنید، وقتی سعی ‌کنید کارها را با زور پیش ببرید، به عقب خواهید رفت. اگر با قانون کار کنید، رو به جلو خواهید رفت. وقتی کار را درست انجام دهید، همه چیز به زیبایی جریان می‌یابد. اگر می‌بینید که برای کاری بیش از حد تقلا می‌کنید، احتمالاً در حال عمل بر خلاف قانون هستید

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتاری از سندی گالاگر
فصل یک: قدرت شگفت‌انگیز شما برای تغییر
فصل دوم: آیا با الگوواره‌ی دیگران زندگی می‌کنید؟
فصل سوم: رشد اعتمادبه نفس برای تغییر الگوواره
فصل چهارم: الگوواره‌ها و سایبرنتیک‌ها: تنظیم سیستم کنترل برای دستیابی به نتایج دلخواه
فصل پنجم: باورهای شما چگونه بر الگوواره شما تأثیر می‌گذارند؟
فصل ششم: الگوواره برای عملکرد قدرتمند
فصل هفتم: درس‌های قدردانی در آزادی
فصل هشتم: مزایای تغییر دادن الگوواره
فصل نهم: الگوواره مثبت خود را تبدیل به عادتی برای زندگی خود کنید
پی‌نوشت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی
نویسنده
مترجمشاهین غفاری
ناشر چاپی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۶
زبانفارسی
شابک978-622-7857-08-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی

فاطمه بابائی
۱۴۰۱/۸/۵
با احترام این نظر رو خدمت اون دسته از دوستانی می‌نویسم که اومدن نظرات رو بخونن تا در مورد خریدن یا نخریدن کتاب تصمیم بگیرن.
باید بگم از وقتی فیلم راز منتشر شد، کتابهای زیادی در ارتباط با قدرت ذهن، ارتعاش و... منتشر شد. به شخصه کتابهای زیادی در مورد قانون جذب و ارتعاش خوندم. ولی اکثر کتابها فقط یه
سری کلمات رو تحویل ما می‌دن، بدون این که راهکاری واقعی، عملی و کاربردی داشته باشن که بدرد ما بخوره.
ولی در مورد این کتاب باید بگم، به نظر من خیلی با کتابهای زرد فرق داره. تبلیغ الکی و دلخوشکونک نیست. کتابی نیست که چهار روز انرژیت رو بالا ببره و بعد فس بشی و برگردی سرجای اولت.
این کتاب همون چیزیه که خیلی وقته همه به دنبالش هستیم. اگه دنبال یه تغییر عمیق، اساسی و بنیادین می‌گردی، باب تراکتور با این کتاب راهکارهای لازم رو بهت نشون می‌ده. اگر عجول نیستی و به دنبال نتیجه گرفتن‌های سریع و برق آسا نمی‌گردی، اگه می‌خوای مشکلاتت رو از ریشه برطرف کنی و عادتهایی بسازی که تو رو به جلو ببره و اگر اهل تعهد واقعی و عملگرایی هستی و اگر می‌تونی نه تنها کتاب رو بخونی، بلکه پا به پاش به گفته هاش عمل بکنی، پس بهت مژده می‌دم این کتاب رو کلمه به کلمه با تمرکز کامل نه برای یک بار بلکه چندین و چند بار بخون تا به نتیجه دلخواه برسی.
امیدوارم نظرم به دردتون بخوره و بتونه کمک بکنه تا تصمیم درست بگیرید.
abc def
۱۴۰۱/۵/۲۲
کتابی جامع و عالی در مورد مفهوم الگو واره ذهنی و باور هست و روشهای تغییر باور را با مثال توضیح می‌دهد. تفکر مثبت ما در بعضی موارد به تنهایی نمی‌تواند هدف را خلق کند چون هدف وارد ضمیر ناخوداگاه نشده پس در این موارد باید الگو و باور ذهنی ما تغییر پیدا کند و با تکرار باور جدید و تصویرسازی از انتها قادر خواهیم بود باور را تغییر بدهیم وخواسته خود را اشکار سازی کنیم.
sahar Optimist
۱۴۰۰/۸/۲۷
من کتاب زیاد خوندم ولی این بی نظیر بود، اینقدر پربار، اینقدر پر از نکته‌های طلایی، خط به خطش گوهر بود... دو روزه تموم کردم از بس جذبم کرد و تعهد دادم به مدت 90 روز هر روز 30 دقیقه مطالعش کنم...
ممنون از آقای پراکتور و غفاری ممنون از کتابراه عزیز...
احمد کتافی
۱۴۰۰/۹/۱
کتاب خوبیه
به قول خودش فقط یک بار خواندن خوبه اما تاثیرو فایده‌ای ندارد وباید چندین بار این کتاب رو خوند تا تبدیل به الگوواره ماشود.
تشکر میکنم از مجموعه کتابراه...
Narges Jamalipak
۱۴۰۰/۹/۱۱
مگه میشه باب پرکتور کتاب بنویسه و بشه ازش ایراد گرفت، ضمیرناخوداگاه بین ما ایرانی‌ها واقعا ناشناخته اس، به این دلیل که توی کشور ما روش کار نشده، من به همه‌ی عزیزانم توصیه کردم که این کتاب و بخونن
فرهاد مقدم
۱۴۰۰/۸/۲۳
بسیار عالی و جذاب بود. این کتاب جدیدترین کتاب باب پراکتور است که مربوط به سمینارهای پارادایم شیفت است که گفته خودش حاصل ۵۰ سال تحقیقات و مطالعاتش است. سپاس از شما
Vahid Sadeghi
۱۴۰۱/۹/۱۵
کتاب خوبیه و بیشتر در خصوص تغییر الگوهای ذهنی و نقش آن‌ها در زندگی است سبک زندگی ما بر اساس همین الگوهای ذهنی پیش می‌رود و برای تغییر نیاز به تغییر الگوها داریم
مهدی فرهمندیان
۱۴۰۱/۷/۲
این کتاب واقعا عالی هست
من که هر چی میخوانمش سیر نمیشم و همش در حال لذت بردن هستم.
به شما هم توصیه میکنم حتماً این کتاب واقعی و شفاف رو با خیال راحت بخرید
Azita Palizdan
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
عالیه، کتابیه برای تغییر در تموم جنبه‌های زندگی، مالی، روابط، معنویت و...، تنها کتابی که به اندازه‌ی این کتاب ازش لذت بردن جادوی نظم ماری کاندو بود.
دیاکو امانی
۱۴۰۱/۴/۸
بهترین کتاب برای تغیر شیوه و متد زندگی و بدست آوردن یک لایف استایل مناسب البته برای دوستانی که فقط خواننده نباشن و عمل کنن
سما کمالی
۱۴۰۰/۷/۲۳
کتاب جذاب و مفیدی بود. از زمانیکه شروع به خواندن کردم نتونستم خوندن رو متوقف کنم. ۲ روزه تموم کردم. واقعا جذاب بود
ایمان رضایی
۱۴۰۱/۱/۱۶
کتابی به ظاهر ساده ولی پر از نکات ظریف.
اگه ۹۰ روز هر روز ۳۰ دقیقه بخونیش قطعا نتایج بزرگ می‌بینی
Amir Hossein
۱۴۰۰/۱۲/۱۹
تا آخر حتما کتاب رو بخونید، تمامی سخنرانی‌های باب پراکتور به طور کامل اینجا اومده، خیلی عالیه
سینا افشاری
۱۴۰۰/۸/۱۶
کتابی بسیار خوب‌ و کاربردی که توی زندگی من واقعأ تأثیر گذار بود. خیلی ممنونم از شما.
رضا حسن پور
۱۴۰۱/۵/۲۴
مسیر جدید و بسیار سخت اما قطعا قشنگ هست
فقط با تعهد میشه این کار انجام داد
مشاهده همه نظرات ۲۹

راهنمای مطالعه کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی

برای دریافت کتاب تغییر الگوواره، تغییر زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.