معرفی و دانلود کتاب ستاره آمریکایی

عکس جلد کتاب ستاره آمریکایی
قیمت:
۵۵۰۰۰ تومان - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب ستاره آمریکایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب ستاره آمریکایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ستاره آمریکایی

زندگی ستاره‌های هالیوودی چه شکلی است؟ اولین پاسخی که به ذهنمان می‌آید این است: پر از پول، شهرت و خوش‌گذرانی؛ اما جکی کالینز در یکی از رمانتیک‌ترین رمان‌های خود، یعنی کتاب ستاره آمریکایی، زندگی دو هنرپیشه هالیوودی به نام نیک و لارن را روایت می‌کند که با تصور ما تا حد زیادی متفاوت‌اند.

درباره‌ی کتاب ستاره آمریکایی

رسانه‌ها همیشه تصویری اغراق‌شده و غیرواقعی از ستاره‌های هالیوودی به نمایش می‌گذارند؛ اما تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که زندگی چنین افرادی واقعا چگونه است؟

جکی کالینز، داستان دو ستاره‌ی سینمای هالیوود به نام نیک و لارن را تعریف می‌کند که به رغم آنکه زندگیشان بی‌نقص و آرمانی به نظر می‌رسد؛ اما چیزی در زندگی کم دارند: همدیگر را. آن‌ها خوشبخت نیستند؛ زیرا نمی‌توانند طعم عشق را بچشند و به همین دلیل، ثروت و شهرت هم برای آن‌ها اهمیت خود را از دست می‌دهد.

کتاب ستاره آمریکایی (American Star) روایت یک جدایی تراژیک و عشقی حسرت‌آمیز است. نیک و لارن شخصیت‌هایی هستند که در جوانی و تا پیش از رسیدن به شهرت، عاشق یکدیگر بودند. لارن متعلق به خانواده‌ای نسبتاً مرفه بود. در مقابل او، نیک، جوانی جذاب بود که از نظر خانوادگی در شرایطی نامناسب قرار داشت. پدر نیک، فردی الکلی و بی‌مسئولیت بود؛ بنابراین، تمام تلاش نیک، آن بود که از دست او بگریزد و ارتباط خود را با خانواده‌ی خود قطع کند. درنتیجه، خانواده‌ی لارن هیچگاه اجازه ندادند دخترشان با کسی چون نیک وصلت کند و این موضوع، سرآغاز جدایی آن‌ها بود. با وجود آنکه نیک و لارن به ستاره‌های هالیوود بدل شدند؛ اما هیچ وقت نتوانستند عشق خود را فراموش کنند و بخشی از وجودشان برای همیشه در گذشته جا ماند.

شخصیت‌های کتاب ستاره‌ی آمریکایی، اگرچه افرادی هستند که توانایی دست یافتن به هر چیزی را دارند و می‌توانند به هر شکلی که می‌خواهند، زندگی کنند؛ اما همواره احساسی سرشار از نوستالژی، حسرت و سرخوردگی مانع آن‌ها از رسیدن به خوشبختی می‌شود.

کتاب ستاره آمریکایی مناسب چه کسانی است؟

خواندن این رمان ساده و پرکشش، می‌تواند برای کسانی که به خواندن داستان‌های عاشقانه علاقه دارند جذاب باشد.

با جکی کالینز بیشتر آشنا شویم

جکی کالینز (Jacqueline Jill Collins) نویسنده‌ی رمان‌های عاشقانه و بازیگر انگلیسی است که در سال 1937 متولد شد و در سال 1985 به آمریکا نقل مکان کرد و باقی عمر خود را در این کشور گذراند. رمان‌های کالینز تا به حال بیش از 500 میلیون نسخه در سرتاسر جهان به فروش رسیده‌ و به 40 زبان ترجمه شده‌اند. او در طول سال‌های نویسندگی خود، 32 رمان به نگارش درآورد که همه‌ی آن‌ها در لیست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز جا دارند. از آثار معروف او عبارتند از: ستاره‌ی آمریکایی، دنیا پر از مرد متأهل است، دنیا پر از زن مطلقه است، عشاق و قماربازان، خوش‌شانس و خانم رئیس.

در بخشی از کتاب ستاره آمریکایی می‌خوانیم

نیک گفت: «مطمئنم، اما امشب باید داخل پارک بمونیم، بزن بریم.»

آن‌ها وسایلشان را جمع کردند و به سمت پارک راه افتادند. در طول راه، نیک به یاد لورن افتاد و احساس کرد دلش شدیداً برای او تنگ شده است. حتماً تا الان نامه‌‌اش را خوانده بود. اگر فرصتی پیدا می‌‌کرد، نامه‌‌ای برای لوییز می‌فرستاد که به دست لورن برساند.

اولین کاری که باید می‌‌کردند، این بود که جایی برای زندگی پیدا کنند. جویی درست می‌‌گفت، باید جای ارزان‌تری پیدا می‌‌کردند. آن‌ها می‌بایست چند هفته پیش این کار را انجام می‌‌دادند. وقتی پیچ جاده را رد کردند، باد سردی به سمت آن‌ها هجوم آورد. جویی تعدادی روزنامه از سطل آشغال درآورد. صدای جیغی در خیابان شنیده شد. دو پیرمرد معتادی که از خود بیخود بودند، به سمت هم تیراندازی می‌‌کردند. سیندرا به بازوی نیک چسبیده بود و می‌‌لرزید.

«می‌‌ترسم.»
نیک گفت: «نگران نباش، همه با همیم، درسته؟»
«قول میدی؟»
«هی گوش کن! تا وقتی با منی، نمیذارم اتفاق بدی برات بیفته، باشه؟»
«بله نیک.»
شاید به نظر می‌رسید که نیک از اعتماد کامل برخوردار است، اما دنیای بیرون وحشتناک بود و بعضی وقت‌ها نیک می‌‌ترسید.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب ستاره آمریکایی
نویسنده
مترجملیلی شمس آبادی
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۱۵
زبانفارسی
شابک978-622-247-736-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۵۰۰۰ ت - 10.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب ستاره آمریکایی

الهام بنی سعید
۱۴۰۱/۶/۲۰
با اینکه داستان موضوع جالبی داشت اما متاسفانه رد پای سانسورهای متعدد در ترجمه کاملا مشهود بود و از باورپذیری اثر تا حدودی کم کرده بود. در مجموع نویسنده آنقدر که اثر رو کشدار و طولانی کرده بود به محتوا زیاد توجه نکرده بود و بعضی قسمت‌ها غیرقابل باور به نظر می‌رسید.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب ستاره آمریکایی

برای دریافت کتاب ستاره آمریکایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.