معرفی و دانلود PDF کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی

عکس جلد کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی
قیمت:
۹۰۰۰۰ تومان - 16.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی

کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی تمام آن چیزی که برای دانستن و انجام پلایومتریک نیاز دارید را در اختیارتان قرار می‌دهد. محمد فشی، بهزاد پاک راد و بیتا رضایی این کتاب را با مرور بیشتر منابع و مقالات این حوزه تدوین کرده‌اند.

درباره‌ی کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی:

برنامه‌ریزی دقیق تمرینی نیازمند آگاهی از روش‌های نوین و به روز است. با وجود توجهی که مربیان و ورزشکاران در سال‌های اخیر نسبت به پلایومتریک داشته‌اند اما همچنان نگاه علمی و کاربردی به این شیوه تمرینی وجود ندارد. با توجه به اینکه امروزه پلایومتریک در کشورهای مختلف به عنوان یک شاخه‌ی تمرینی جدید، برنامه‌ریزی و استفاده می‌شود در ایران همچنان اکثر برنامه‌های تمرینی بر اساس الگوهای قدیمی طرح‌ریزی می‌شوند. در باقی کشورها پلایومتریک به عنوان ساختاری از برنامه‌های تمرینی پذیرفته شده و بر اساس آن طراحی و زمان‌بندی می‌شود. پلایومتریک روشی برای توسعه پرش عمودی و پرواز ورزشی است.

راز پرش عمودی، دقیقا چیست؟ واقعیت این است که، راز یا سیستم‌ جادویی برای این کار وجود ندارد. هرچند، اصول محکمی وجود دارد. اطلاعات کتاب «طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمومی» از منابع مختلف قرن اخیر گردآوری شده است و روش آن، با روش مورد استفاده توسط بهترین ورزشکاران، پرش‌کنندگان، پرتابگرها، وزنه برداران المپیک، بازیکنان فوتبال، والیبال و تعدادی بسکتبالیست یکسان است. شما می‌بینید که ورزشکاران حرفه‌ای یا المپیکی، به توانایی غیر عادی جهش، دست می‌یابند. روش آن‌ها چند وجهی است و پرش ارتفاع آن‌ها به دلیل طراحی تمرین جهت بهبود دیگر فاکتورها مثل کشش، سرعت و توان انفجاری کلی بهبود می‌یابد. زمانی که این فاکتورها بهبود یابند پرش عمودی نیز به دنبال آن پیشرفت می‌کند.

مطمئنا شما نمی‌توانید یک ورزشکار المپیکی یا حرفه‌ای را پیدا کنید که در جستجوی بهبودی جادویی پریدن باشد زیرا چنین چیزی وجود ندارد. پرش عمودی، خود یک کار برجسته‌ای است که مربیان بیش از 50 سال در حال تحقیق روی آن هستند. تعداد مطالعات علمی در دسترس بر روی پرش عمودی حیرت‌آور است. به عبارت دیگر، اگر معجون جادویی وجود داشت که در مدت 6 هفته 50 سانتی‌متر بر پرش عمودی شخص اضافه می‌کرد، مطمئن باشید که مدت‌ها پیش توسط دانشمندان ورزشی شناخته می‌شد. خوشبختانه، این دانشمندان اصولی را ارائه داده‌اند که کار حدس و گمانی را از میان بر می‌دارد. آنچه در این کتاب انجام شده است جمع آوری همه اطلاعات، آزمودن آن‌ها و شکل‌دهی آن‌ها به نحوی بوده که بر مقادیر پرش عمودی بیافزاید. بعد از مطالعه‌ی این اثر، شما این نمایش ورزشی را درک کرده و می‌دانید چطور بهبودش دهید.

کتاب طراحی طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی به چه کسانی پیسنهاد می‌شود؟

این کتاب برای برنامه‌ریزی و طراحی تمرین مربیان، کمک مربیان و ورزشکاران اثربخش و کاربردی بوده و زمینه رسیدن به موفقیت‌های ورزشی را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

در بخشی از کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی می‌خوانیم:

در حالی که انواع مشخصی از بلند شدن اسکوات با تمرکز بر روی شتاب وجود دارد، مانند حرکاتی که با بار کم و سرعت و شتاب بالا انجام می‌شود، تمریناتی هستند که می‌توانند میزان توسعه نیرو را بهبود ببخشند. نکته کلیدی این تمرینات، انجام آن‌ها با بالاترین سرعت ممکن می‌باشد. اما این روش غیر منطقی به نظر می‌رسد. بنابراین، به نظر می‌رسد بیشترین وزنه‌ای که بتوان با بالاترین سرعت بلند کرد منجر به سازگاری در سیستم عصبی و عضلانی می‌شود که می‌تواند نرخ توسعه نیرو را افزایش دهد.

هنگامی که شما توانایی روشن کردن واحدهای حرکتی بیشتر و بیشتر در آن واحد را بهبود می‌دهید، قدرت شروع کردن را بهبود می‌بخشید که شما را قادر می‌سازد تا حرکت را با کارایی بیشتری شروع کنید. انواع مشخصی از بلند شدن و تمرینات وزن بدن که بر شروع حرکت تأکید می‌کند برای این منظور وجود دارد. قدرت شروع، توانایی توسعه نیرو به صورت ثابت است در حالی که نرخ توسعه نیرو توانایی به کار گیری بیشترین نیرو در کوتاه‌ترین زمان است. یک مثال خوب از تمرینات قدرتی که هر دو نوع توانایی را بهبود می‌بخشد، اجرای اسکوات پرشی با مکث در انتهای حرکت است. ما اغلب انواعی از تمرینات پلایومتریک مانند پرش‌های توانی یا رو به بالای مرحله‌ای بر روی یک پا را استفاده می‌کنیم. به خاطر اینکه نرخ توسعه نیرو در افزایش پرش عمودی خیلی مهم است، برنامه و مراحل مختلفی را دربرمی‌گیرد.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: پیش‌درآمدی بر توسعه پرش عمودی
فصل 2: نقش قدرت در توسعه ورزش
فصل 3: توان
فصل 4: بازیابی
فصل 5: طراحی برنامه ویژه توسعه پرش
فصل 6: گرم کردن قبل از پلایومتریک
فصل 7: پرسش و پاسخ کاربردی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی
نویسنده، ،
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۴۵
زبانفارسی
شابک978-600-355378-1
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰۰ ت - 16.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی

ارش امیدبخش
۱۴۰۱/۳/۲۹
کتاب خوبی بود راجب همه چیز توضیح داده بود یه جورایی خودت میتونی برنامه بنویسی واسه خودت ولی یه بدی داشت اینه ک بعضی تمرینات شکل و توضیح نداشت و یه خرده تو پیدا کردن حرکات سخت میکنه کارو
رضاگودرزی
۱۴۰۱/۴/۳۰
خیلی به علمم افزوده شد بااین کتاب
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی

برای دریافت کتاب طراحی تمرینات پلایومتریک: افزایش پرش عمودی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.