معرفی و دانلود PDF کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

عکس جلد کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه نوشته جان مورفی از جمله آثار پرفروشی است که شما را در زمینه استراتژی‌های معاملاتی در بازارهای سرمایه، بورس، ارزهای دیجیتال و... راهنمایی می‌کند و به شما یاد می‌دهد که با استفاده از ابزارهای زمان‌بندی تصمیم بگیرید در کدام بخش‌ها سرمایه‌گذاری کنید.

درباره کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه:

منظور از تحلیل تکنیکال، استفاده از برنامه‌هایی راهبردی برای بررسی و شناسایی زمینه‌ها و فرصت‌های مناسب برای انجام سرمایه گذاری با استفاده از آنالیز کردن داده‌های مختلف است. از جمله داده‌هایی که مورد تحلیل و تفسیر قرار می‌گیرند می‌توان به نوسانات قیمتی و حجم معاملات، پیش‌بینی‌های آینده برای انجام معاملات، تخمین میزان سود و ضرر و... اشاره کرد. آنالیز فنی بازارهای مالی و معاملاتی در قدم نخست از طریق بررسی نمودارها، عملکرد بازار، قیمت‌ها و میزان سود و بهره انجام می‌شود.

عملکرد بازار را می‌توان سنگ‌بنای تحلیل تکنیکال دانست. تا زمانی که درک درستی از این مسئله نداشته باشید، انجام امور دیگر در این زمینه را می‌توان بیهوده انگاشت. یک تکنسین بر این باور است که هر چیزی اعم از جغرافیا، اوضاع سیاسی، موضوعات روان‌شناختی و خیلی از مسائل دیگر در قیمت‌های موجود در بازار منعکس می‌شود. در نتیجه مطالعه‌ی دقیق وضعیت نرخ‌ها در بازار همه‌ی آن چیزی است که به آن احتیاج دارید. اگرچه این مسئله یک فرضیه است، اما زمان زیادی برای اثبات عکس این موضوع صرف شده که نتیجه‌ای در پی نداشته است. تمام تکنسین‌ها بر این باورند که تغییر در قیمت‌ها پیرو عرضه و تقاضا هستند.

اگر تقاضا بیش از عرضه باشد، قیمت‌ها باید بالا می‌روند. اگر عرضه بیش از تقاضا باشد، قیمت‌ها باید سقوط کنند. این تغییرات اساس تمام پیش‌بینی‌های اقتصادی و اساسی است. از نظر یک تحلیل‌گر اگر قیمت‌ها رو به افزایش باشند، به هر دلیلی، تقاضا باید از عرضه فراتر رود و اصول بنیادی سیری صعودی داشته باشند و بالعکس.

پس از اینکه کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه (Technical Analysis of the Financial Markets) منتشر شد با استقبال کم‌نظیری از طرف فعالان حوزه سرمایه گذاری و تحلیل روبه رو شد. انجمن تکنسین‌های بازار، آن را به عنوان منبعی قابل استناد برای تجزیه و تحلیل نموداری بازارهای مالی معرفی کرده‌اند و گروهی از فعالان این عرصه، آن را کتابی مقدس می‌خوانند که فروش بسیاری هم داشته است.

کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان، متخصصان و فعالان در زمینه‌های سرمایه گذاری، بازارهای مالی و... می‌توانند با استفاده از محتوای این کتاب با مبانی و اصول تحلیل تکنیکال و بررسی نمودارها آشنا بشوند و کلیه الگو‌ها و نظریاتی را بیاموزند که تاکنون در این زمینه ارائه شده است.

با جان مورفی بیشتر آشنا شویم:

او برای مدت هفت سال تحلیلگر و مسئول فنی CNBC-TV بود و در زمینه بازار سرمایه داری به عنوان مشاور ارشد فعالیت می‌کرد. جان جی مورفی (John J. Murphy) بیش از سه دهه است که در زمینه تجزیه و تحلیل فنی بازار فعالیت دراد و سه کتاب در این زمینه منتشر کرده است. نخستین کتاب او پیش‌بینی بازار است که به بررسی بازارهای آینده می‌پردازد. کتاب دومش درباره تجزیه و تحلیل فنی بین بازارهای مختلف است که شیوه‌ای جدید به شمار می‌رود. سومین کتابش به نام سرمایه گذاری ویژوال به شیوه استفاده از روش‌های تکنیکال در بازار بزرگ سرمایه داری پیش از بورس اشاره دارد. در سال 1996 جان مورفی به همراه گرگ موریس که از بزرگ‌ترین و حرفه‌ای‌ترین برنامه نویسان جهان است، شرکتی را برای ارائه محصولات آموزشی و تحلیل و بررسی آنلاین برای سرمایه گذاران راه اندازی کردند.

در بخشی از کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه می‌خوانیم:

همان‌طور که می‌دانید در تحلیل تکنیکال تمرکز بر روی تغییرات قیمت است. در تحلیل بنیادی عوامل اقتصادی مانند عرضه و تقاضا مؤثر واقع می‌شوند و باعث می‌شوند که قیمت‌ها بالا، پایین یا ثابت بمانند. ارزش ذاتی در اینجا همان چیزی است که اصول بنیادین از آن با نام قانون عرضه و تقاضا یاد می‌کنند. اگر ارزش ذاتی چیزی زیر قیمت موجود در بازار باشد پس گران‌قیمت است و ارزش فروختن دارد و برعکس این موضوع هم امکان‌پذیر است.

هردوی این رویکرد‌ها درصدد حل یک مشکل هستند و آن هم این است که بدانند روند در چه جهتی در حال حرکت است. درواقع این دو نگرش یک مشکل را با دو راه‌حل متفاوت حل می‌کنند. یک تحلیل‌گر یا یک تکنسین فاندمنتال یا بنیادی علت‌های تغییر قیمت را بررسی می‌کند، درحالی‌که یک تحلیل‌گر تکنیکال نتیجه و تأثیرات آن مسئله برایش مهم است.

بسیاری از بازرگانان خود را یک تکنسین یا یک تحلیل‌گر بنیادی در نظر می‌گیرند، چراکه نقاط مشترک زیادی با یکدیگر دارند. همان‌طور که بسیاری از اصول‌گرایان یا همان تکنسین‌های بنیادی می‌خواهند مقدماتی از تکنیک را بیاموزند، بسیاری از تحلیل‌گرایان تکنیکال هم می‌خواهند اطلاعاتی اساسی و بنیادی داشته باشند.

مشکل اصلی این مسئله است که در خیلی از موارد علت‌های بنیادین با نمودارها در تضاد هستند. معمولاً یک تحلیل‌گر بنیادین نمی‌تواند در ابتدای تغییرات بازار تعریف درستی از آن ارائه بدهد. در این زمان که هر دو تحلیل‌گر با یکدیگر اختلاف نظر دارند و برداشت‌هایشان از تغییرات در روند نرخ‌ها متفاوت است، اغلب هم‌زمان یکدیگر را درک می‌کنند؛ اما این درحالی رخ می‌دهد که خیلی دیر شده است.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: فلسفه‌ی تحلیل تکنیکال
فصل 2: تئوری داو
فصل 3: ساختار نمودار
فصل 4: مفاهیم بنیادی روند
فصل 5: الگوهای برگشتی
فصل 6: الگوهای ادامه‌دهنده
فصل 7: حجم معاملات
فصل 8: نمودارهای بلندمدت
فصل 9: میانگین‌های متحرک
فصل 10: اسیلاتورها
فصل 11: نمودار نقطه و رقم
فصل 12: نمودارهای شمعی ژاپنی
فصل 13: نظریه‌ی موج الیوت
فصل 14: چرخه‌های زمانی
فصل 15: کامپیوترها وسیستم‌های داد و ستد
فصل 16: مدیریت مالی و تکنیک‌های معامله
فصل 17: شاخص‌های بازار سرمایه
فهرست دانشنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه
نویسنده
مترجمامید آفاق نیا
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۴۲۳
زبانفارسی
شابک978-622-667355-6
موضوع کتابکتاب‌های آموزش سرمایه گذاری، بورس و فارکس
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

منیژه روستایی
۱۴۰۱/۱/۲۷
با توجه به اینکه این کتاب ، یک کتاب تخصصی مهم است و رفرنس پایه‌ی آموزش تحلیل تکنیکال ، نه تنها نمودارها ناقص است و حتی زیرنویس نمودارها جا به جا است ، ترجمه آن هم بسیار ضعیف است و احتمالا با گوگل ترنسلیت و بدون هیچگونه ویرایشی انجام شده!!! یکی از اولین اصول ترجمه متن تخصصی ، استفاده خود کلمات متدوال آن حوزه در متن یا به صورت زیرنویس است! در ترجمه این کتاب ، حتی اصول نگارش فارسی هم رعایت نشده!!!
amirhossein roshanian
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
تحلیل تکنیکال را می‌توان هم ساده‌ترین و هم پیچیده‌ترین راه تحلیل بازار است و این پارادوکس زیبا هست که آنرا به پرطرفدار‌ترین نوع تحلیل بازار تبدیل کرده در کنار این که در تمام بازار‌های مالی هم قابلیت استفاده را دارد و این کتاب میتونه بهترین انتخاب برای یادگیری این دانش زیبا باشد.
جعفر یادگاری
۱۴۰۱/۶/۱۹
صادقانه‌ترین و واقع بینانه‌ترین کتاب در حوزه معاملاتی توسط جناب جان مورفی نوشته شده و بنده به نوبه‌ی خودم از تیم گردآورنده و تهیه و تنظیم کننده تشکر میکنم و به کلیه افراد معامله گر توصیه اکید میکنم
محمد رنجبران
۱۴۰۰/۳/۱۱
وقتی کسی میاد کتاب مدیریت و بازار مالی میخونه یعنی طرف زمانش براش خیلی ارزش داره نباید مثل رمان کتاب و بنویسن. بنظر من صد صفحه این کتاب اضافی بود.
حامد شریفی
۱۴۰۱/۶/۱۰
بسیار کامل برای شروع اگر کسی بخونه بسیار میتونه جامع باشه ولی توقع این که تخصصی روی یک استراژی تمرکز داشته باشه رو نداشته باشید. این کتاب بسیار جامعه درکل
امید رحیمی
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
نمیشه گفت واسه مبتدیانی که صفر هستن خوبه ولی واسه شروع عالیه میتونه خیلی کمک بکنه و برای یادگیریه پایه‌ای و چالشی عالی هستش
حامد شریعتی فر
۱۴۰۱/۶/۱۸
با این کتاب اگه کسی بخواد وارد بازار سرمایه بشه قطعا پولشو ازدست میده.
وقتتونو برای این کتاب نذارید
amirmohammad jafary
۱۴۰۰/۹/۱۳
بسیار خوبه مخصوصا ترجمه خیلی خوبی داره بقیه جاها میشد مجانی دانلود کرد ولی اینقدر ترجمه بد بود که هیچی نمیفهمیدیم
ali keyghobadi
۱۴۰۰/۸/۴
به طور حتم الفبای تحلیل تکنیکاله اما یه کم قدیمی و ترجمش هم ضعیفه اما بهترین مرجع و پایه سازی برای تحلیل تکنیکاله
اشکان هادی
۱۴۰۰/۷/۲۲
برگردان یا همون ترجمه بسیار ضعیف بود متاسفانه. یه جورایی میشه گفت مطالعه کتاب با این ترجمه بی فایده هست
مرتضی مهدیزاده
۱۴۰۰/۵/۳۰
کتاب آقای جان مورفی نیاز به تعریف و تمجید ندارد پایه و اصل هر تحلیلگر آشنایی با این کتاب است
محمدرضا تسکین
۱۴۰۰/۱۲/۲
بد کتابی نیست
اما در کل به نظر من تحلیل تکنیکال رو از روی کتاب نمیشه آموزش دید
و باید فیلم آموزشی دید
Maarekop Maarekop
۱۴۰۰/۷/۷
عالی بود اگر بتونین کتاب‌های بیشتری در مورد بازار‌های مالی داشته باشید عالی تر هم میشه
Sadegh Amiri
۱۴۰۰/۵/۱۸
از لحاظ محتوا عالی اما متاسفانه ترجمه ضعیفه
reza hoseinpour
۱۴۰۰/۱/۲۴
منکه. نفهمیدم این کتاب چی میگه 10صفحه اولش خوندم هیچی نفهمیدم اصلا فکر کنم درس ترجمه نشده
مشاهده همه نظرات ۴۲

راهنمای مطالعه کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه

برای دریافت کتاب تحلیل تکنیکال بازار سرمایه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.