معرفی و دانلود کتاب آخرین کلکسیون: رمانی درباره السا اسکیاپارلی و کوکو شنل

عکس جلد کتاب آخرین کلکسیون: رمانی درباره السا اسکیاپارلی و کوکو شنل
قیمت:
۱۸۲۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آخرین کلکسیون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آخرین کلکسیون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آخرین کلکسیون: رمانی درباره السا اسکیاپارلی و کوکو شنل

لیلی زنی‌ست که شوهرش را به تازگی از دست داده و به طور غیرمنتظره‌ای در سفرش به پاریس درگیر رقابت تنگاتنگِ مابین دو طراح لباس، کوکو شنل و السا اسکیاپارلی، می‌شود. جین مکین در کتاب آخرین کلکسیون، رمانی درباره‌ی السا اسکیاپارلی و کوکو شنل، شما را دست در دست لیلی راهی خیابان‌های پاریس می‌کند تا باهم از اتفاقات فرانسه‌ی 1938 گذر کنید.

دربارۀ کتاب آخرین کلکسیون، رمانی درباره‌ی السا اسکیاپارلی و کوکو شنل:

اگر ناگهان و بر حسب تصادف میان دو جبهه‌ی قدرقدرت قرار بگیرید، چگونه خود را از مهلکه نجات خواهید داد؟ نویسنده در کتاب آخرین کلکسیون، رمانی درباره‌ی السا اسکیاپارلی و کوکو شنل (The Last Collection; A Novel of Elsa Schiaparelli and Coco Chanel)، در فرانسه سال 1938، ما را درگیر رقابت میان دو نابغه می‌کند. دو طراح لباس مشهور، موفق، و تاثیرگذار: کوکو شنل و السا اسکیاپارلی. ذائقه هر دو هنرمند در طراحی لباس متفاوت است.

هر دو به دنبال جذب مشتری بیشتر و پیشی گرفتن از یکدیگرند. اختلاف‌شان در رفتار، سیاست کاری، و طراحی از هیچ چشمی پنهان نیست. لباس‌های شنل کلاسیک، برازنده، و کاربردی‌اند. درحالی که لباس‌های اسکیاپارلی را ترکیب‌های جسورانه، تجربی، و غیرمعمول تشکیل می‌دهند. معلم هنر آمریکایی، لیلی ساتر، به دعوت برادرش، چارلی، به فرانسه سفر می‌کند تا مگر اندکی از اندوه ازدست دادن همسرش فاصله بگیرد. به محض رسیدن، با دوست دختر چارلی، آنیا، دیدار می‌کند؛ دختری که اسیر ازدواجی بدون عشق است.

چارلی به لیلی پیشنهاد می‌دهد برای خودش لباسی از مغازه‌ی کوکو شنل انتخاب کند. گرچه خواهرش طراحی‌های اسکیاپارلی را ترجیح می‌دهد و از او لباس می‌خرد. استقبال مردم پاریس از طراحی‌های اسکیاپارلی پس از خرید لیلی سیر صعودی می‌یابد و لیلی به واسطه‌ی چارلی و آنیا چشم به دنیایی می‌گشاید که صاحب منصبانش نه با شمشیر و تفنگ، که با پارچه و قدرت آفرینش‌شان جدال می‌کنند؛ دنیای طراحان لباس.

جین مکین (Jeane MacKin) در رمان آخرین کلکسیون به خوبی فضای سیاسی فرانسه را وارد ماجرایی می‌کند که پیرامون دو زن هوشمند، سرسخت، تلاشگر و در دنیای شگفت‌انگیز و رنگارنگ مُد در جریان است. حزن و وحشت رسوخ یافته در جای جای شهر پاریس در سرتاسر رمان به وضوح قابل لمس است. همین موضوع لایه‌ای از تنش و تلخی را نیز به قصه می‌افزاید.

نکوداشت‌های کتاب آخرین کلکسیون، رمانی درباره‌ی السا اسکیاپارلی و کوکو شنل:

- نگاهی شگفت‌انگیز به رقابت دو طراح نابغه، در وانفسای تهدید آلمان برای حمله به فرانسه. مکین با قلم شیوا و تکان دهنده‌اش، رقابت پرتنش کوکو شنل و السا اسکیاپارلی را در رمانی که هواداران ماجراهای تاریخی را به وجد خواهد آورد، هوشمندانه به تصویر کشیده است. (نویسنده کتاب پرفروش نیویورک تایمز، هیزل گینور)

- ماجرایی عمیق از دورانی میخکوب کننده، خطیر، و شگرف در پاریس. مکین شنل و اسکیاپارلی را به زیبایی تمام به تصویر می‌کشد. (She Reads)

خواندن کتاب آخرین کلکسیون، رمانی درباره‌ی السا اسکیاپارلی و کوکو شنل به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به رمان‌های تاریخی و موضوعاتی نظیر جنگ، فمنیسم و دنیای مد و فشن علاقه‌مند هستید، کتاب آخرین کلکسیون را دوست خواهید داشت.

با جین مکین بیشتر آشنا شویم:

رمان‌نویس و عضو انجمن عتیقه‌شناسی آمریکا، جین مکین (Jeanne Mackin) فارغ‌التحصیل رشتۀ انگلیسی از کالج ایتاکاست و مدرک نویسندگی خلاقش را از کالج بنینگتون گرفته است. وی علاوه بر کتاب «آخرین کلکسیون رمانی درباره‌ی السا اسکیارپارلی و کوکو شنل»، خالق رمان‌ها تاریخی دیگری نظیر The Beautiful American و A Lady of Good Family نیز هست.

در بخشی از کتاب آخرین کلکسیون می‌خوانیم:

اسکیاپ از جست‌وجو برای آفریدن لباس‌هایی که هم جالب باشند، هم کاربردی، منصرف نشده بود. او می‌خواست به راهش ادامه دهد. هرچند کوکو به متوقف کردن کامل تولید خود فکر می‌کرد.

وقتی قرار بود برای امتحان چند لباس به بوتیک کوکو بروم، یادداشتی برایم فرستاد. «اگه فرانسه وارد جنگ بشه، فایده‌ش چیه که کلکسیون جدید رو طراحی کنم؟» او می‌دانست که من در خانۀ اسکیاپ زندگی می‌کنم. هیچ‌چیز در پاریس پوشیده نبود. اسکیاپ برای جلوگیری از مقاومت من، خدمتکاری را برای بسته‌بندی وسایل و وانتی برای حمل لوازم نقاشی‌ام فرستاده بود.

کوکو پالتوی زمستانی باشکوهی از پشم سیاه‌و‌سفید خز سمور نشانم داد. «زن احمق فراموش کرده قبل از رفتن این رو هم ببره. توی میامی زندگی می‌کنه. فکر نکنم حالا بهش احتیاج داشته باشه.» آن را پوشیدم و کوکو برای اینکه مرا بهتر ببیند، عینک طرح لاک‌پشتی‌اش را به چشم زد.

پالتو خیلی کوتاه و گشاد بود، اما پارچۀ زیادی در لبه بود که با آن می‌شد قدش را بلند کرد و درزها را تو داد. کوکو گفت: «سود ازت نمی‌گیرم. این زمستون به چیزی گرم احتیاج داری.» هنوز پالتوی پشم قدیمی خود را می‌پوشیدم که زمانی به رنگ آبی تیره بود و حالا رنگش رفته بود و به بنفش می‌زد. سر آستین چپش هم نخ‌نما شده بود.

گفتم: «اگه یقۀ خزش رو برداری، می‌تونم پولش رو بدون سود بدم.»
کوکو گفت: «اون هم هدیۀ دیرشدۀ کریسمس باشه.»
اسکیاپ با دیدن من در آن پالتو خندید و گفت: «بهتر بود به من می‌گفتی که به پالتوی جدید احتیاج داری! شبیه عاقله‌زن‌های بورژوا شدی. اگه باید بپوشیش...»
من به مخالفت برخاستم. «خیلی گرمه.»

اسکیاپ یک جفت دستکش چرم صورتی با گلدوزی اسب‌های سیرک به من داد و گفت: «... اگه می‌خوای اون رو بپوشی، این دستکش‌ها رو باهاش دستت کن.» با پشم سیاه‌و‌سفید زیبا به نظر می‌آمد و کوکو هم می‌دانست دستکش‌های اسکیاپ را با پالتوی او می‌پوشم. شب سال نو با مهمانی‌ها شروع شد و ادامه پیدا کرد.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: آبی
بخش دوم: قرمز
بخش سوم: زرد
یادداشت نویسنده
قدردانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آخرین کلکسیون: رمانی درباره السا اسکیاپارلی و کوکو شنل
نویسنده
مترجمسایه صادقی
ناشر چاپیانتشارات چترنگ
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۴۳
زبانفارسی
شابک978-622-6220-45-3
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۲۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آخرین کلکسیون

مهدیه طلایی
۱۴۰۱/۳/۱۸
رمان خیلی جذابی بود، راجع به سبک سورئالیست در طراحی‌های اسکاپرلی هم نکات خوبی رو میگه.
راجع به کوکو شنل کتاب‌های بیشتری نوشته و ترجمه شده و گاهی حس میشه کاملا حق اسکاپرلی در دنیای فشن خورده شده، خیلی خوشحالم که این کتاب ترجمه شده واقعا از خوندنش لذت بردم
فریبا عنبران
۱۴۰۱/۳/۱۲
برای معرفی به دوستانی که تردید دارند کتاب رو بخونن یا نه.. اگر علاقمند به جو و روزگار جنگ جهانی دوم هستید قطعا ازین کتاب خوشتون میاد مخصوصا که از شخصیتهایی کاملا واقعی داره حرف میزنه من دوروزه خوندم و دوسش داشتم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب آخرین کلکسیون

برای دریافت کتاب آخرین کلکسیون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.