معرفی و دانلود کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟

عکس جلد کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟

آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که ای کاش می‌توانستید منظور مردم را درک کنید؟ آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که راز پنهان در پشت نگاه‌ها و کلمات دیگران را پیدا کنید؟ کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟ نوشته‌ی جک لارنسون، دقیقاً به شما می‌گوید که چگونه می‌توانید با کمک زبان بدن، ارتباطات کلامی و غیرکلامی و شخصیت‌شناسی به شناخت بهتری از خود و اطرافیان‌تان دست پیدا کنید.

درباره‌ی کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم:

آیا دوست دارید ذهن آدم‌ها را بخوانید؟ آیا می‌خواهید بدانید چگونه می‌شود بی‌درنگ آدم‌ها را درک کرد؟ بسیاری از دانشمندان و اندیشمندان می‌گویند خواندن ذهن آدم‌ها و فهمیدنشان فقط با نگاه کردن به آن‌ها کاری است محال. درست می‌گویند، هرگز نمی‌توانید کسی را بشناسید مگر این‌که با او گفت‌وگوی زیادی داشته باشید، رفت‌وآمد کنید و بیرون بروید.

پس چگونه می‌توانید بفهمید یک شخص چه موقع خوشحال، اندوهگین، علاقه‌مند و هیجان‌زده است و دقیقا چه احساسی دارد؟ درواقع خواندن احساسات واقعی یک شخص کار ساده‌ای نیست و باید پیش از آن‌که چیزی را از کسی بخواهید و انتظار داشته باشید به راحتی به خواسته‌تان می‌رسید، شرایط را بررسی کنید و آن فرد را بشناسید.

پیش از آن‌که آدم‌ها تصورات اولیه‌شان را بروز دهند به کندوکاو آن‌ها بپردازید. آیا هیچ وقت شده بخواهید کسانی را بشناسید و به تصمیم‌ها و هدف‌های آن‌ها پی ببرید؟ این‌که یاد بگیرید چگونه به شکلی مناسب از این شیوه بهره ببرید، در بهبود بخشیدن و تقویت بسیاری از زمینه‌های کاری، روابط شخصی و توسعه فردی شما مؤثر خواهد بود. تیپ‌ها و شخصیت شناسی ارائه شده در کتاب، می‌تواند به مخاطب کمک کند که روشی دقیق برای چگونگی ارزیابی درست افراد به دست آورد.

پس برای آنکه بدانید چگونه باید بر دیگران تاثیر بگذارید و آن‌ها را جذب کنید، شیوه‌ها و راهکارهای کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟ (?How to analyze people) را به کار گیرید و بیاموزید چگونه به شکلی درست به ارزیابی دیگران بپردازید و به خودتان نیز آموزش دهید که ندای درونی‌تان که بخشی از ناخودآگاه‌تان است، اهمیت زیادی دارد و می‌تواند روی ارتباط‌گیری و شیوه تعامل شما اثر بگذارد.

پس پیش از آن‌که صدها هزار تومان برای کلاس‌های خودپیشبردی هزینه کنید، کمی وقت بگذارید و از اطلاعاتی که جک لارنسون (Jack Lawrenson) در کتاب «چگونه دیگران را تحلیل کنیم» برایتان فراهم کرده است، بهره‌ی لازم را ببرید.

کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید ارتباط بهتری با اطرافیانتان برقرار کنید و شناخت بهتری نسبت به آن‌ها داشته باشید، کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم برای شماست.

در بخشی از کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم می‌خوانیم:

وارونه کردن و بی‌اثر کردن تصورات اولیه تقریباً غیرممکن است. به همین دلیل است که درست برخورد کردن با آن اهمیت بسیار زیادی دارد. وقتی با کسی ملاقات می‌کنید، آخرین چیزی که انتظار آن را می‌کشید این است که هر نشانه‌ای از بی‌اعتمادی از بین برود. تصورات منفی شما در نخستین برخورد، فضای روابط آینده را تعیین خواهند کرد. بنابراین بدون توجه به شغل و زندگی اجتماعی شما، بهترین برداشت و تصوری که نشان دهید بسیار مهم و حیاتی است.

بیشتر وقت‌ها پیش از آن‌که با شخصی ملاقات کنید یک‌سری اطلاعات قبلی از او دارید؛ یعنی فرصت دارید تا خود را آماده کنید بهترین برخورد را داشته باشید. برای این کار به مدت‌زمان زیادی نیاز ندارید؛ چند لحظه هم برای این‌که از زمان موجود بیشترین استفاده را بکنید کافی است. زبان تن، حالت چهره، طرز نگاه، شفافیت و قدرت صدا و حالت شخص را بررسی می‌کنید.

جان کلام این‌که، تمرکز شما در آن مدت زمان و پیش از آن‌که با شخص مد نظر دست بدهید و آشنا شوید، باید براساس اعتماد باشد. به این منظور لازم است از تمامی ویژگی‌های رفتار مؤثر استفاده کنید.

بار دیگر که با شخص جدیدی ملاقات می‌کنید این روش را به کار بگیرید.

اگر می‌خواهید بهترین تصورات اولیه را از آدم‌ها داشته باشید، باید اسامی را از یاد نبرید. کسانی که اسم دیگران را فراموش نمی‌کنند مورد اطمینان آن‌ها قرار می‌گیرند. اگر با کسانی ملاقات کنید و ببینید آن‌ها با اسم شما آشنا هستند تحت تأثیر قرار می‌گیرید؛ تأثیر آن زمانی بیشتر است که شما عضو گروهی باشید و آن‌ها شما را به اسم صدا کنند، در حالی که این نخستین دیدار آن‌ها با شما باشد.

فهرست مطالب کتاب

چرا باید این کتاب را بخوانید؟
پیش‌گفتار
تصور اولیه
تجزیه و تحلیل رفتار متقابل
گونه‌های شخصیت
ارتباط غیرکلامی: خواندن (فهمیدن) زبان تن
خودت را بشناس؛ دیگران را بشناس
هنر سؤال کردن مؤثر
مهارت‌های شنیداری کارآمد
خواندن سرد آدم‌ها در اولین نگاه
چگونه حقیقت را تشخیص دهیم
چگونه مردم را بفهمید تا بتوانید حس‌های برترتان را برانگیزید
نتیجه‌گیری
کلام آخر

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟
نویسنده
مترجمعلی هداوند
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-7283-39-6
موضوع کتابکتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟

محمد
۱۴۰۱/۹/۲۷
اوایل کتاب بشدت خسته کننده و تکراری، نویسنده همش از منابع متفاوت و خواص یادگیری ‌ که از زبان بدن بدست میاریم توضیح میده، ‌بعدش‌هم‌ درباره‌ شخصیت شناسی حرف میزنه که میشه تو گوگل خیلی خلاصه تر و کامل تر پیدا کرد، توضیحات به شدت زیادی میده که حتی بعضی جاها ضروری نیست، تکرا مکرر بعضی از جمله‌ها انقدر ‌ اوایل زیاده که انگار نویسنده حرفی واسه گفتن نداره. اما تقریبا آخرای کتاب (۴۰ صفحه پایانی) میشه گفت خیلی بدرد بخور میتونه باشه هرچند بیشتر چیزاش کلیشه‌ای و اگه کمی در مورد زبان بدن بلد باشید احتمالا خیلیاشو شنیدید ولی واسه یاودآوری مجدد میتونه خوب باشه.
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۱/۹/۴
کتاب با نگاهی از خلاصه چندین کتاب، مروری بر تاثیرگذاری و تحلیل دیگران دارد. کتابهایی که نویسنده در متن به آن اشاره و رفرنس دارد را، اگه بخوانیم، آگاهی کاملتری از موضوعات به ما می‌دهد. میتوان به کتاب‌هایی که نویسنده از آن‌ها نام می‌برد مراجعه کرد و دامنه آگاهی مان را در این زمینه بالاتر برد و تکمیل کرد. کتاب برای شروع شناخت زبان بدن، تست شخصیت شناسی و روانشناسی تحلیلی بدنیست. و مقدمه شروع و شناخت این حوزه است.
سیاوش عباسی
۱۴۰۱/۵/۱۷
سلام. کتاب رو خوندم. همونطور که دوستان گفتن خلاصه‌ای هست از چند کتاب. دید کلی میده و اگر دوس داشتین بر اساس کتاب‌های معرفی شده داخل متن میتونین بیشتر مطالعه کنین. قبل از این کتاب من کتاب هرگز سازش نکنید رو خوندم. اون کامل تر و بهتر بود. الان هم میرم تا کتابی در خصوص زبان بدن بخرم. پاینده و پویا باشید.
Babak Tafti
۱۴۰۱/۲/۱۴
کتابی هست که دیدگاه کلی میده، و از مطالبی که داخلش هست میشه استفاده کرد و روی اون قسمت‌ها جهت اطلاع بیشتر مطالعه جداگونه‌ای کرد،
از جمله تست‌های شخصیتی مثل تست MBTI، خواندن زبان بدن و بعضی از کتاب‌هایی که بهش در متن اشاره شده مثل کتاب "بازی ها" اثر "اریک برن".
در کل دیدگاه خوبی میده و مجموعه‌ای از مطالب چندین کتاب هست.
Mona abad
۱۴۰۱/۹/۹
خلاصه چند کتاب روانشناسی را با هم تلفیق کرده و یک کتاب ساده بازاری به وجود آورده است. انگار نویسنده از خودش چیزی اضافه نکرده است و بحث جدیدی را پیش نکشیده است. اما در هر حال بد نیست. مطالب مفید نیز می‌توان از آن به دست آورد که قبلن خوانده ایم و یک یادآوری می‌شود.
رضا رضازاده
۱۴۰۱/۱۱/۴
نسبتا خوب بود, بخش‌هایی که توضیح میداد هر سرفصل رو کمی پیچیده میشد که میتونست با چند تا مثال روزمره ساده هم درک مطلب رو بالاتر ببره هم موضوع قابل حضم تر بشه, جز این درکل کاملا کتاب اموزنده و خوبی بود و راه شما رو برای شناخت بیشتر خودتون باز میکرد
Eli Khazraei
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
بسیار کتاب خوبی است با توجه به توضیح واضح هر شخصیتی و تفسیر هر خصلتی، بنظر من اول در مورد خودتان بعد در مورد اطرافیان جزئی نگرتر میشوید و بهتر میتونید شخصیت خود را و دیگران را بشناسید. ممنون از کتابراه که بسیار کتابهای خوبی در دسترس ما قرار داده.
مونا ابرهیم زاده
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
کتاب خوبیه
برای اینکه دیگران رو بتونی بهتر درک کنی
انسان‌های اطرافت رو کمی بیشتر بشناسی و اینکه برای بهتر شناختن بقیه بهتر بیشتر به حالت چهره شون دقت کنیم تا اینکه به جملات و یا کلماتی که استفاده می‌کنند
Amir Reza
۱۴۰۱/۹/۲
خب این کتاب می‌تونه خوندنش بهت این کمک رو بکنه که با شناخت دیگران، بتونیم در برخورد باهاشون و نوع رفتارمون باهاشون درست عمل کنیم....
علم روانشناسی مهمترین بخشش به نظر من همین شناخت خود و دیگران است
با تشکر از کتابراه
حامد کرمی
۱۴۰۱/۹/۳
خیلی گزیده گفته می‌تونست تو قسمت طبقه بندی زبان بند، اون‌هایی که زیاد میبینیم، بیشتر توضیح بده کتاب‌هایی هم معرفی کرد که تا نخونم نمی‌تونم دربارشون نظر بدم اما در کل کتاب بدی نیست
عادل آتشین
۱۴۰۱/۸/۲۹
مطالعه‌ی انسانها بهنگام مواجهه با آن‌ها اطلاعات مفید و شگفت انگیزی را برا یهرچه بهتر ارتباط برقرار کردن در دسترس ما قرار می‌دهد، این کتاب دقیقا آموزش متد رفتارشناسی به روز و کارآمدیه
رامین کرمی
۱۴۰۱/۸/۲۴
بعضی از کتاب‌ها به شما راهنمایی می‌دهند اما بعضی کتاب‌ها شیوه‌ی درست راه رو نشون میدن و این کتاب هم اینجوریه که شیوه‌ی درست رو نشون مخاطب میده و خواندن کتابش سخت نیست چون با قلمی ساده و خوب نوشته شده
Parsa
۱۴۰۰/۱۲/۱۴
کتاب بدی نبود، تلفیق چند تا کتاب به صورت خلاصه وار....
کتابی که از هر دیدگاهی‌ی موضوع برداشته و صحبت میکنه
مثل زبان بدن، مثل شخصیت شناسی و....
اما کامل نیست
حسین آجودانی
۱۴۰۱/۱۰/۱
کتاب بیشتر حول محور شخصیت و عوامل کلی موثر در آنالیز صحبت کرده و بیشتر حول محور روانشناسی صحبت کرده تا وجهه کاربردی امر آنالیز. ولی در کل خوب و آموزنده بود
توصیه میکنم حتما بخونید
Amin AK
۱۴۰۱/۸/۳۰
دیدگاه خیلی کلی به مخاطب میده و برای کسایی که دنبال اطلاعات پیشرفته تر و مفید تر هستند توصیه نمیشه و فقط برای کسایی توصیه میشه که از علم رفتارشناسی و زبان بدن هیچ چیزی نمیدونن
مشاهده همه نظرات ۷۵

راهنمای مطالعه کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟

برای دریافت کتاب چگونه دیگران را تحلیل کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.