معرفی و دانلود PDF کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت

عکس جلد کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت
قیمت:
۳۴۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت

کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت کارایی و سیاست‌گذاری‌های اصلی دولت در حوزه بهداشت و درمان را مورد بررسی قرار می‌دهد. جو میبین علاوه بر واکاوی ساحت‌های مختلف سیاستِ سلامت در این کتاب، نگاهی به نحوه مدیریت و عملکرد وزارت بهداشت انگلستان نیز دارد که به عنوان یک نهاد سیاسی و مدیریت دانش در سطح بین‌المللی در حال فعالیت است.

درباره کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت:

با رشد صنعت در عرصه‌های مختلف از جمله: پزشکی، بهداشت و درمان در دو دهه گذشته صحبت کردن درباره سیاست‌گذاری باید با توجه به نیاز جامعه و پیشرفت جهانی همراه باشد. در این میان نهاد دانشگاه نیز توسعه پیدا کرده است و همواره به حوزه بهداشت، مدیریت و پزشکی خدمت رسانده است. اما نهاد سومی که در تسریع اهداف نقش به‌سزای دارد، نهاد سیاسی و عملکرد دولت است که می‌تواند ایده‌ها و تئوری‌های نظری را به اجرا دربیاورد و گام بلندی در این جریان بردارد.

اتخاذ تصمیمات درست اجرایی به ارتقای سطح بهداشت جامعه کمک شایانی خواهد کرد. به همین جهت وزارت بهداشت با اتکا به مدیریت دانش و سیاست‌ سلامت به دنبال راهکارهایی علمی و اجرایی است که به کمک آن‌ها بتواند بهترین سیاست‌گذاری‌ها را در این حوزه عملیاتی کند.

کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت (Producing Health Policy: Knowledge and Knowing in Government Policy Work) نوشته (Jo Maybin) در مورد نحوه کارکرد مدیران می‌پردازد و به این پرسش که چگونه مدیران عمومی، جامعه را به سمت سلامت هدایت می‌کنند پاسخ می‌دهد.

به دلیل اهمیت نقش دانش در سیاست‌گذاری سودابه محمدی و محمدحسین وزیری این کتاب را زیر نظر دکتر علی رمضانخانی ترجمه کرده‌اند تا عرصه ظهور و بروز ایده‌ها و منابع فکری نوین گشوده شود. بعد از این مرحله چگونگی عملکرد کارمندان در سازمان‌های ذی‌ربط اهمیت زیادی پیدا می‌کند که همگی در دستور کار دولت قرار خواهند گرفت.

مدیران و نمایندگان سیاسی که در بخش سلامت خدمت می‌کنند، با دسترسی به اطلاعات جامع، تکیه بر دانش روز و توجه به راهکارهای این کتاب می‌توانند تصمیمات خود را اجرایی کنند و نتایج ارزشمندی را برای جامعه به ارمغان بیاورند.

کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت مناسب چه کسانی است؟

مدیران اجرایی، دست‌اندرکاران بهداشت و درمان پزشکی از این کتاب در جهت سیاست‌گذاری‌های مهم بهره‌مند خواهند شد.

در بخشی از کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت می‌خوانیم:

دانستن چگونه ابزاری برای مذاکره هوشمندانه ما در باب ویژگی بی‌پایان بودن کارهای روزمره فراهم می‌کند؟ رایل درک خود از دانستن آنکه را دقیق بیان نمی‌کند، زیرا آن را مفهوم دانشی میداند که تاکنون در تحقیقات در این زمینه غالب بوده است.

در واقع بسیاری از تحقیقات در زمینه فلسفه و جامعه‌شناسی دانش بر این نوع دانش تمرکز داشته‌اند. تئوری‌های دانش در فلسفه عمدتا مربوط به مطالعه شرایطی هستند که تحت آن یک ادعای دانستن-آنکه ممکن است صحیح پنداشته شود، به عنوان مثال در زمینه‌هایی که با واقعیتی خارجی همخوانی دارد یا از نظر منطقی سازگار یا متضمن یک ادعای صحیح است که پیش از این پذیرفته شده، که به ترتیب "همخوانی" و "همسازی" نظریه‌های صحیح نامیده می‌شوند.

جامعه شناسان دانش به نشان دادن ماهیت اجتماعی معین چنین ادعاهای دانشی پرداخته‌اند؛ برای مثال، میشل فوکو به دنبال نشان دادن ماهیت نسبی و اجتماعی "رژیم‌های حقیقت" یک جامعه است که تعیین میکنند چه چیزی می‌تواند به عنوان یک ادعای مشروع برای حقیقت یا دانستن-آنکه در یک زمینه خاص عمل کند.

نگرانی در مورد اینکه چه میزان سیاست به‌ طور سیستماتیک به‌ وسیله شواهد تحقیق اطلاع داده شده است به‌ ویژه در سیاست سلامت بیان شده است، جنبش پزشکی مبتنی بر شواهد به طرفدارانش سیاست‌گذاری مبتنی بر شواهد را القاء می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

1- آگاهی و سیاست در ادبیات تحقیق
2- منابع دانش
3- یادگیری از طریق تعامل
4- اقدامات تحلیلی
5- افراد سخنور، ایده‌ها و ابزار
6- اشکال دانش و دانستن در سیاستگذاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت
نویسنده
مترجمسودابه یارمحمدی، محمدحسین وزیری
ناشر چاپیانتشارات بشری
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۵۷
زبانفارسی
شابک978-964-399-655-0
موضوع کتابکتاب‌های علوم سیاسی، کتاب‌های سلامتی و بهداشت
قیمت نسخه الکترونیک
۳۴۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت

برای دریافت کتاب تولید سیاست سلامت، دانش در کار سیاست دولت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.