معرفی و دانلود کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک

عکس جلد کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک
قیمت:
۲۲۵۰۰ تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک

کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک نوشته‌ی لیلا مربی، به شما نشان می‌دهد که گمرک علاوه بر اینکه روی توسعه‌ی اقتصادی کشور اثر می‌گذارد، بر ارتباطات زمینی، هوایی و دریایی نیز اهمیت به سزایی خواهد داشت.

درباره‌ی کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک:

گمرک جزو نهادی ضروری است که به دلیل نقش حیاتی که در زمینه‌ی تسهیل تجارت و تأمین درآمد دارد، قلب اقتصاد کشور محسوب می‌شود. به همین دلیل جایگاه این نهاد به قدری است که پیشرفت آن منجر به توسعه‌ی اقتصادی کشور خواهد شد. می‌دانید که با توجه به استقرار اغلب گمرکات در مرزها، این نهاد اجرایی نقش و اهمیت به سزایی در مبادلات و ارتباطات زمینی، دریایی و هوایی کشور دارد.

به طور مختصر می‌توان تشریح کرد که ماهیت ارتباطی بودن این سازمان باعث به وجود آمدن طیف وسیعی از ارتباطات، مبادلات و تعاملات در دنیای تجارت و بین عاملان تجاری با سازمان‌های مختلفی چون بانک مرکزی، بنادر و دریانوردی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حفاظت محیط زیست، بیمه، کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، غذا و دارو، وزارت دفاع، نیروی انتظامی، سازمان شیلات، استاندارد، اتاق بازرگانی، سازمان هواشناسی، انرژی اتمی، راه‌آهن، کشتیرانی، سفارت، سازمان امور مالیاتی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، جهاد کشاورزی، شهرداری، سازمان ثبت اسناد و املاک، وزارت نیرو، وزارت نفت و سایر سازمان‌های مرتبط شده است.

کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به گمرک و حقوق بازرگانی علاقه‌مند هستید، خواندن این کتاب به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک می‌خوانیم:

علاوه بر این نیازهای اساسی دیگری نیز محسوس است. به نظر می‌رسد تحول و توسعه و نوآوری در گمرک و مسیرها و روش‌های جلوگیری از ناهماهنگی ارتباط بخش‌های مختلف اقتصاد دیجیتالی را با مدیریتی توانمند و خردمند در مبادلات مکانیزه می‌توان بهبود بخشید و مسائل و مشکلات را مرتفع نمود چنانچه مدیریت یک‌ پارچه‌ی نرم‌افزارها به شیوه‌ای که با هم ارتباط داشته باشند وجود داشته باشد به نظر می‌رسد استفاده از تجارب کشورهایی که به مسیر تجارت دیجیتال افتاده و موفق بوده و از آن بهره جسته‌اند صرف نظر از تفاوت‌های فرهنگی و سایر تفاوت‌های اقلیمی و بومی و... بتواند به بهبودی و پیشبرد اهداف و برنامه‌های نوین‌مان یاری دهد.

ژاپن از جمله کشورهایی است که دارای گمرک نوین بوده و نیز کشورهایی مانند مالزی، تایلند، اندونزی، سوئد، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی.

نگاهی گذرا به تجارب آن‌ها به ما یادآوری می‌نماید که اجرای تجارت الکترونیک مستلزم هزنیه‌ی بسیار بالایی است کالایی که از مبدا آن کشور صادر می‌شود مشخصات کالا به کشور صادرکننده‌ی کالا به طریقه‌ی دیتا ارائه می‌شود. دیگر لازم نیست تعرفه، ارزش و مشخصات در کشور صادرکننده مجزا باشد و همان اطلاعات کشور مبدا از طریق تبادل الکترونیکی به کشور مقصد ارسال شده که باعث کاهش هزینه‌ها شده و حجم‌ کاری کاهش یافته و ارتباط با کشور همسایه از طریق دیتا انجام می‌شود و این عامل موجب افزایش سرعت و کارایی در انجام امور گردیده است.

بنابراین ما بایست در استراتژی‌ها و سیاست‌های تجاری خود تجدید نظر به عمل آورده تا شاهد حجم تجارت و ارائه‌ی خدمات گسترده و مبادلات روز افزون، سریع، مطمئن و کارآمد باشیم در این راستا نیاز به نظام بانکداری نوین الکترونیک و به روز است که اقداماتی در این خصوص انجام یافته است. شنیده‌ها حاکی است، ارجحیت نظرات بازرگانان و تجار و استفاده از نظرات آنان در به‌روز کردن سیستم‌های نوین گمرکی ژاپن موثر و سودمند بوده است.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۰
زبانفارسی
شابک978-622-247191-0
موضوع کتابکتاب‌های تجارت الکترونیک، کتاب‌های حقوق بازرگانی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۲۵۰۰ ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک

برای دریافت کتاب مباحث عمومی گمرک الکترونیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.