معرفی و دانلود کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2

عکس جلد کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2

کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2 نوشته‌ی علی شمیسا، به شرح مفاهیم رفتارشناسی زناشویی با ترکیب ادبیات و زبان روان‌شناسی امروزی می‌پردازد.

کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2، با بکارگیری روانشناسی فرهنگ، که دسته‌ای از علم روز روانشناسی است، تلاش می‌کند از منظر رفتارشناسی شخصی و اجتماعی، نمادها، نشانه‌ها، حکایت‌ها، طنزها، اشعار، داستان‌ها، هنر و ادبیات جامعه را مورد نقد و بررسی قرار دهد.

علی شمیسا در این کتاب صوتی می‌کوشد تا با استفاده از متدولوژی تحلیل رفتار متقابل، به بررسی آسان و کوتاه حکایت‌ها، با موضع‌گیری خانواده و روابط زناشویی بپردازد؛ به طوری که یک زن و شوهر پس از شنیدن این کتاب صوتی به رازها و دانستنی‌های زناشویی در زمینه‌های گوناگون پی ببرند.

برای اینکه کتاب حال و هوایی ایرانی و عاشقانه پیدا کند، از داستان زیبای لیلی و مجنون برگرفته شده و نویسنده شروع کتاب را براساس داستان این دو دلداه‌ی عاشق و معشوق ساخته است و فرض را بر این گذاشته‌ که امروزه این دو شخص بعد از فراز و نشیب‌های عشقی با حقیقت‌های تلخ و شیرین روبرو می‌شوند و باید بتوانند موضوعات و مشکلات خود را رفع کنند.

ادغام روان‌شناسی زناشویی و خانواده، با هنر و ادبیات موجب می‌شود شکل و فرم تازه‌ای به وجود بیاید و با فرهنگ ایرانی ما که زبان احساسات عاشقانه و شاعرانه را بیشتر قبول می‌کند، همخوانی بیشتری داشته باشد. هر داستانی، پیام خاص خود را دارد و می‌تواند هر زن و شوهری را به تفکر وا دارد.

شاید بپرسید که لیلی و مجنون که هرگز ازدواج نکردند و در عشق ناکام مانده‌اند، اما در این کتاب صوتی فرض بر این است که این دو معشوق به یکدیگر رسیده‌اند و در طول زندگی مشترک خود با مسائل و مشکلات بسیاری روبه‌رو شده‌اند و تلاش می‌کنند که علاوه بر تکیه بر قابلیت‌های عشق خود، هوشمندانه به زندگی‌شان نگاه کنند و مشکلات را از بین ببرند.

وقتی بتوانیم مفاهیم روانشناسی زناشویی را با زبان ایرانی و فرهنگ خودمان شرح دهیم، شیرینی و تاثیرگذاری کلمه و کلام چندین برابر خواهد شد. این کتاب، در قالب حکایت‌درمانی نوشته شده که در نوع خود قابل تامل و تحقیق است.

کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی با تکیه بر ادبیات و داستان لیلی و مجنون، روان‌شناسی زناشویی امروزه را بیان می‌کند. روابط زناشویی رابطه‌ی گسترده‌ای است و جای بحث بسیاری دارد، علی شمیسا در این کتاب صوتی، در هر قسمت به بررسی جنبه‌ای از روابط زناشویی می‌پردازد و برای درک بهتر آن، داستانی مربوط با آن موضوع را ارائه می‌دهد و با تکیه بر مفاهیم تحلیل رفتار متقابل (TA) (من کودک، من بالغ و من والد) این داستان‌های زیبا و عاشقانه را بررسی می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2 می‌شنویم:

گاهی لیلی و مجنون با اتفاقاتی مواجه می‌شوند که فضایی از اضطراب و ترس را بر روابط و آینده‌شان حاکم می‌کند و تعادل زندگی‌شان را بر هم می‌زند، اما اگر آن‌ها با شیوه‌ی مدیریت بحران آشنا نباشند، ترس‌ها می‌توانند فضای عاشقانه‌ی آن‌ها را به مبارزه بطلبند. زن و شوهری که با مجموعه‌ای از ترس‌های روان‌شناختی روزگار بگذرانند، همیشه درگیر مخفی‌کاری، لاپوشانی و نگرانی‌های گوناگون خواهند بود. خیلی از ترس‌ها واقعی نیستند و در ذهن هر دو و یا یکی از شما، خلق و تولید می‌شوند. ترس‌های توهمی، مانع ابراز عشق خالص می‌شوند و از خلاقیت‌های فردی شما جلوگیری می‌کنند، بنابراین باید این ترس‌های مخرب را شناخت و به مبارزه با آن‌ها رفت.

حکایت: شب‌هنگام، مردی روی سنگ‌ها راه می‌رفت، یک‌آن پایش از روی صخره‌ای لغزید و افتاد، زیر پایش دره‌ی عمیقی قرار داشت و مرد همان‌طور که در حال افتادن بود، به شاخه‌ای آویزان شد و چنگ زد. در دل شب آنچه می‌دید یک دره‌ی بی‌انتها بود، فریاد کشید. فریادش منعکس شد و دوباره برگشت. کسی نبود صدایش را بشنود. آیا می‌توانی آن مرد و شکنجه‌اش را در طول شب تصور کنی؟ هر لحظه برایش معنای مرگ را داشت. دست‌هایش کرخت شده و نزدیک بود توانش را از دست بدهد. صبح روز بعد، وقتی که خورشید طلوع کرد، به پایین نگریست و خندید. دره‌ای در کار نبود. درست شش سانتیمتر پایین‌تر یک تخته‌سنگ بزرگ بود، اما تمام آن شب برایش همچون کابوسی گذشته بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
10 دقیقه
مقدمه
45 دقیقه
بخش اول
36 دقیقه
بخش دوم
38 دقیقه
بخش سوم
36 دقیقه
بخش چهارم
44 دقیقه
بخش پنجم
43 دقیقه
بخش ششم
50 دقیقه
بخش هفتم
38 دقیقه
بخش هشتم
41 دقیقه
بخش نهم
37 دقیقه
بخش دهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2
نویسنده
گویندهدانیال معنوی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2

sa har
۱۴۰۰/۷/۲۰
کتاب برای ادامه دادن منو جذب نکرد
راضیه بشیری
۱۳۹۹/۹/۱۳
کتاب کاربردی بود و قابل درک
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2

برای دریافت کتاب صوتی مردان مجنون، زنان لیلی - جلد 2 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.