معرفی و دانلود کتاب بازار گورخر خال خالی

عکس جلد کتاب بازار گورخر خال خالی
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بازار گورخر خال خالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازار گورخر خال خالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازار گورخر خال خالی

رافائل ژیوردانو در کتاب بازار گورخر خال خالی در قالب داستانی روانشناسی، رویکرد جدیدی به زندگی و مسائل آن دارد. این رمان زندگی افراد مختلف و الهام‌بخشی را روایت می‌کند که هر کدام از آن‌ها شخصیت‌هایی خلاقانه و تا حدودی عجیب و غریب دارند و داستان‌شان به شما کمک می‌کند تا شهامت، خلاقیت و جسارت بیشتری در زندگی داشته باشید.

درباره‌ی کتاب بازار گورخر خال خالی:

داستان از اتاق یک پزشک متخصص زنان و زایمان آغاز می‌شود؛ زوجی در انتظار نتیجه‌ی سونوگرافی هستند تا از جنسیت کودکشان مطلع شوند. پزشک به زن و مرد می‌گوید که جنین وضعیت مناسبی دارد اما جنسیت او هنوز مشخص نیست. این روایت آغاز کتاب بازار گورخر خال خالی (Le bazar du zebre a pois) است و بعد از آن با شروع صحنه‌ی یکم، زندگی شخصیتی به نام بازیل به تصویر کشیده می‌شود.

بازیل در حقیقت کودک همان زوجی‌ست که در ابتدای کتاب به پزشک مراجعه کرده بودند. بازیل انسان متفاوتی‌ست که برعکس همه‌ی نوزدان با پا به دنیا آمده است. داستان از چهل سالگی بازیل ادامه پیدا می‌کند و او از زبان خودش داستان دوران کودکی و به ویژه پنج‌سالگی‌اش را روایت می‌کند. بازیل پسری‌ست که از نظر دوستانش فردی عجیب و غریب محسوب می‌شود؛ او چپ دست، خلاق و بااستعداد است که با وسایل دور ریختنی چیزهای تازه می‌سازد.

پدر بازیل به موتور سیکلت‌های قدیمی علاقه داشت و همین علاقه‌ی او باعث تاثیر بر روی بازیل دوازده ساله شد تا او در همان سن نوجوانی اختراعی کند که نوعی عنکبوت مکانیکی بود و توانست آن را به قیمت خوبی بفروشد. بازیل با وجود استعداد و خلاقیتش به دلیل انجام دادن تخلفی، موقتاً از مدرسه اخراج می‌شود. صحنه‌ی سوم کتاب به دوران جوانی بازیل ورود می‌کند. زمانی که او فروشگاهی با نام بازار گورخر خالخالی راه‌اندازی کرده است و چیزهایی را که خودش درست کرده می‌فروشد. در همین زمان است که نوجوانی به نام آرتور وارد داستان می‌شود. او هم مثل بازیل یک مخترع است و چیزی ابداع کرده که قصد فروش آن را دارد که سرنوشت این دو را روبه‌روی هم قرار می‌دهد.

شهری کوچک در فرانسه مکانی‌ست که داستان رمان بازار گورخر خال خالی در آن روایت می‌شود. کتاب درباره‌ی چند شخصیت نامتعارف است که به واسطه‌ی فروشگاهی عجیب که به تازگی در شهر افتتاح شده، با هم آشنا می‌شوند. دلیل عجیب بودن این فروشگاه، اسم و چیدمان نامتعارف آن است که توجه همه را به خود جلب می‌کند. آرتور نوجوان هم یکی از کسانی‌ست که جذب این فروشگاه می‌شود، او برای بازیل یادآور دوران نوجوانی خودش است.

رافائل ژیوردانو (Raphaelle Giordano) در کتاب حاضر شخصیت‌هایی را خلق کرده که همگی آن‌ها به نوعی عجیب و نامتعارف هستند. شاید از خود پرسیده باشید علت آوردن اسم گورخر در عنوان کتاب چیست؟ گورخر در واقع نماد انجمن افراد عجیب داستان است. بازیل در کتاب توضیح می‌دهد که این افراد که از منظر دیگران عجیب به نظر می‌آیند، کسانی هستند که ادراک متفاوت و هوش بالایی دارند، شهود و احساسشان قوی است و اهل خلاقیت و اختراع هستند، در واقع می‌توان گفت که نیمکره‌ی راست مغزشان فعال‌تر است. این اشخاص نگاهی انتقادی به همه چیز دارند، کلیشه‌ها را قبول نمی‌کنند و به کارها و باورهایی که قطعی فرض شده‌اند، تردید می‌کنند.

کتاب بازار گورخر خال خالی شما را دعوت می‌کند تا جسارت بیشتری را تجربه کنید و انگیزه زندگی را در خود افزایش دهید. ژیوردانو معتقد است که همه‌ی انسان‌ها استعدادهایی دارند، حتی افرادی که در زندگی هیچ کار مفیدی نمی‌کنند! اما فقط انسان‌های معدودی هستند که با استعدادهای فطری خودشان جایگاه حقیقی خود را در زندگی پیدا می‌کنند. شخصیت‌های پرشور کتاب بازار گورخر خال خالی از شما می‌خواهند تا حد و مرزهای خود را کنار بگذارید، خلاق باشید، از موانع نترسید، شهامت داشته باشید و در واقع زندگی را زنده‌تر زندگی کنید.

کتاب بازار گورخر خال خالی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های روانشناسی را به خواندن این کتاب فوق‌العاده دعوت می‌کنیم.

با رافائل ژیوردانو بیشتر آشنا شویم:

رافائل ژیوردانو نویسنده، نقاش و هنرمند فرانسوی در 19 آوریل سال 1974 در فرانسه متولد شد. او در حوزۀ فنون ارتباطات و مدیریت استرس آموزش‌هایی دیده و موفقیت نخستین رمانش که بی‌ارتباط با مسائل روان‌شناسی نیست، ناشی از همین مهارت‌های او بوده است. رافائل در رشتۀ هنرهای کاربردی از مدرسۀ عالی استین فارغ‌التحصیل شد.

ژیوردانو در مرحله‌ای از زندگی خود مدیریت سازمان Emotone را عهده‌دار شد. Emotone سازمانی است که کارهای هنری و ساخت تیم خلاق، مدیریت استرس و آموزش روش‌های خلاقیت و نوآوری را انجام می‌دهد. از دیگر آثار رافائل می‌توان به من می‌خواهم ذن شوم، رازهای دکتر کولزن و دفتر مربی‌گری صدردصد خوشبختی من اشاره کرد.

در بخشی از کتاب بازار گورخر خال خالی می‌خوانیم:

چه اهمیتی دارد اگر در ابتدا مردم از دیدن بوتیک من متعجب شوند؟ اصلاً هدف من هم همین است. اینکه آن‌قدر آن‌ها را کنجکاو کنم که پایشان را داخل مغازه بگذارند تا با دنیای من آشنا شوند. برای تهیۀ لوگوی بوتیک، تکه‌ای آهن قدیمی را بازیافت کردم. سپس نماد گورخر را روی آن زدم تا از دور کاملاً مشخص باشد. لوگویی بزرگ به‌شکل خر که نقطه‌های آن نقش خطوط بدنش را بازی می‌کردند. من دربه‌در به‌دنبال نمادی گشته بودم که خاص و منحصربه‌فرد بودن بوتیکم را به‌خوبی نشان دهد.

به نظرم گورخر، با آن شیارهای بدنش، حیوان بسیار مناسبی برای بوتیک بود. البته بعد به ذهنم رسید که گورخر آن‌چنان هم در نظر مردم خاص نیست. درحالی‌که یک گورخر که روی بدنش علاوه بر خط، خال هم دارد، درست مثل گوسفندی که پنج پا دارد، توجه به خود جلب می‌کند. به‌همین‌ترتیب، سعی کردم که طراحی فضای داخلی مغازه هم شاد و منحصربه‌فرد و آمیزه‌ای از دنیای معاصر باشد. باید کاری می‌کردم که فضای بیرونی بوتیک با فضای داخلی آن در تضاد باشد. به همین علت هم فضای بیرونی را مدرن طراحی کردم و فضای داخل بوتیک را با فضای معاصر، به سبک هنرمندان لافت‌آتلیه16. استفاده از تضاد به نظرم بسیار ضروری می‌آمد.

برای نمای بوتیک از چوب سیاه استفاده کردم. یک مدرنیتۀ تاریک و شیک که علاقۀ زیادی هم به آن دارم. روی این فضای سیاه را با دکوری سفیدرنگ طراحی کردم. برای طراحی حروف سردرِ بوتیک هم از رنگ سفید بهره بردم. حروفی درشت و درعین‌حال ظریف که هیچ‌گاه از مُد نمی‌افتد. فونتی که از آن استفاده کرده بودم، ازنظر به‌روز بودن، مثل تاپ مشکی در مد است که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود. بهترین و نایاب‌ترین طراحی‌هایم را پشت ویترین قرار داده‌ام. پس از آن نوبت به داخل می‌رسد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازار گورخر خال خالی
نویسنده
مترجمآریا نوری
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۷۲
زبانفارسی
شابک978-622-235-199-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازار گورخر خال خالی

مجتبی فرح زاد
۱۴۰۰/۵/۳۱
منحصربفرد وخاص، زیبا نوشته شده است
وپیامهای جالبی بدنبال دارد. 😊😍
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب بازار گورخر خال خالی

برای دریافت کتاب بازار گورخر خال خالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.