معرفی و دانلود کتاب تسخیر عمارت هیل

عکس جلد کتاب تسخیر عمارت هیل
قیمت:
۶۵۰۰۰ تومان - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تسخیر عمارت هیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تسخیر عمارت هیل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تسخیر عمارت هیل

کتاب تسخیر عمارت هیل اثر ماندگار شرلی جکسون، رمان کلاسیکی است که در ژانر وحشت نوشته شده و داستان ماجراجویی چهار شخصیت را برای کشف طلسم عمارتی شیطانی روایت می‌کند. این اثر پرفروش فینالیست جایزه کتاب ملی در سال 1960 بوده است.

دربارۀ کتاب تسخیر عمارت هیل:

چهار شخصیت ماجراجو به نام‌های دکتر مونتاگ، تئودورا، النور و لوک در جستجوی کشف راز این عمارت مخوف که حتی موقعیت جغرافیایی آن به طور دقیق مشخص نیست و در میان تپه‌هایی نامعلوم قرار دارد، راهی می‌شوند.

دکتر مونتاگ که در مسائل ماورالطبیعه تخصص دارد، به همراه دستیار قابل اعتماد خود، تئودورا به دنبال مدارک و شواهدی از رمز و راز این خانه است. النور، دختری جوان که در زمینه احضار روح تبحر دارد به دعوت دکتر مونتاگ برای سه ماه به عمارت هیل سفر می‌کند و در نهایت شخصیت متفاوت و جاه‌‎طلبی به نام لوک که خود را وارث عمارت هیل می‌داند، به آن‌ها ملحق می‌شود.

داستان جذاب و هیجان‌انگیز تسخیر عمارت هیل (The Haunting of Hill House) در ابتدا برخورد شبح وار هر چهار شخصیت با پدیده‌های جادویی و سحرآمیز را به تصویر می‌کشد؛ داستان به همین منوال پیش می‌رود تا ارواح عمارت تصمیم به بازیابی قدرت خود می‌گیرند و یکی از آن‌ها را برای این کار انتخاب می‌کنند.

نثر روان و گیرای شرلی جکسن (Shirley Jackson) در عین سادگی، از ظرافت‌ و ویژگی‌های هنرمندانه‌ای برخوردار است که شما را با تجربه‌ای متفاوت از خواندن رمان‌های ترسناک آشنا می‌سازد. این داستان تا کنون مورد اقتباس چندین عنوان فیلم و سریال قرار گرفته است.

نکوداشت‌های کتاب تسخیر عمارت هیل:

- ترسناک‌ترین کتابی که تاکنون خوانده‌ام. (Carmen Maria Machado)
- کتاب‌هایی که عمیقا من را ترسانده‌اند، تعداد کمی هستند؛ اما کتاب «تسخیر عمارت هیل» ساخته شرلی جکسون همه آن‌ها را بی‌اعتبار کرد! این اثر از نوجوانی من را ترساند و همچنان برایم همانگونه است. (Neil Gaiman)
- یکی از با شکوه‌ترین و ماندگارترین رمان‌های ماوراالطبیعه در صد سال گذشته. (Stephen King)

کتاب تسخیر عمارت هیل به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به خواندن رمان‌های ژانر وحشت علاقمندید، این شاهکار بی‌نظیر را از دست ندهید!

با نویسنده کتاب تسخیر عمارت هیل بیشتر آشنا شویم:

شرلی جکسون، نویسندۀ جادوگر یا جادوگر نویسنده! این نابغۀ داستان‌نویسی در ژانر وحشت، بدعت‌هایی نوین و سبکی منحصر به فرد را از خود به یادگار گذاشته است. او به تعبیری بسیاری از منتقدین، معنای جدیدی به داستان‌های ترسناک بخشیده است. شرلی با خلق داستان کوتاهی به نام «لاتاری» به شهرتی باورنکردنی دست یافت؛ این داستان‌کوتاه در زمان خود توانست مورد استقبال و توجه کم نظیری واقع شود. این اثر همچنان یکی از بهترین داستان‌های کوتاه قرن بیستم به حساب می‌آید.

این بانوی نویسندۀ خلاق، به قصد ادامه تحصیل راهی نیویورک شد و توانست مدرکش را از دانشگاه سیراکیوز اخذ کند. وی مدتی در مجلۀ ادبی همان دانشگاه فعالیت داشت.

او دسامبر 1916 در ایالت کالیفرنیا متولد شد و در زمان حیاتش بیش از صد عنوان داستان کوتاه نوشت. بسیاری از آثار این نویسنده موفق و مطرح به فیلمنامۀ سریال و فیلم‌های تلویزیونی بدل شدند. از جمله داستان‌های برجستۀ جکسن می‌توان به «جادوگر»، «ساعت آفتابی» و «ما همیشه در قصر زندگی کردیم» اشاره کرد. شرلی که تأثیر انکارناپذیری بر داستان‌نویسی مدرن گذاشت، در سن 47 سالگی دیده از جهان فروبست.

در بخشی از کتاب تسخیر عمارت هیل می‌خوانیم:

چشم هیچ انسانی توانِ سوا کردنِ انطباقِ نامیمونِ خط‌وخطوطی را ندارد که بر پیشانی یک عمارت نقشی شیطانی می‌زنند، در عین حال، مجاورتی جنون‌آمیز، زاویه‌ای بدسگال و نامیمون یا حالتی احتمالی از تماس سقف و آسمان، عمارت هیل را به مکانی یأس‌آور و بیش از آن، ترسناک بدل می‌کرد، چون ظاهر عمارت هیل با آن پنجره‌های خالی انگار بیدار بود، مراقب و نظاره‌گر، گچ‌بری‌های ابرومانند گویی قدری چهرهء شادمانه داشتند. بیش‌وکم اگر هر ملکی را بی‌هوا نگاه کنی یا در زاویه‌ای غریب ببینی، آن خانه رخِ دیگری می‌نماید، انگار نگاهی عمیقاً خنده‌آور انداخته است به بیننده‌اش؛ گیریم دودکش کوچک و موذی یا پنجره‌ای تورفته هم داشته باشد که شبیه چاله است؛ این دو می‌توانند با احساس دوستی، دل از ناظر بربایند، اما خانه‌ای پرنخوت و کینه‌توز که همیشه مراقب و هوشیار است، فقط می‌تواند عمارتی شیطانی باشد. این خانه که از ظاهرش برمی‌آمد خودش خودش را ساخته و زیر دستانِ سازندگانش پَر زده و در جای‌جایِ نقشۀ پرنقش‌ونگارش جا گرفته و خودش باعث ساخت تک‌تک خطوط و زوایایش بوده، سر عظیمش را بی‌نیاز از نوعِ بشر در آسمان برافراشته بود. خانه‌ای بود عاری از مهربانی، گویی هرگز قرار نبوده بنی‌بشری ساکنش شود که نه جای مناسبی برای آدمیزاد است، نه برای عشق و نه برای امید. عملیات جن‌گیری هم از تغییر سیمای یک عمارت ناتوان است؛ عمارت هیل تا روز نابودی‌اش چنین می‌ماند.

النور فکر کرد: باید برمی‌گشتم سمت دروازه. عمارت باعث شده بود حسی آشنا توی دلش را خالی کند و او با نگاهی به امتداد خطوط سقف‌های خانه بی‌ثمر می‌کوشید نقطۀ شر و هر آنچه را آنجا سُکنا گزیده بود شناسایی کند؛ دست‌هایش از اضطراب چنان سرد شدند که وقتی خواست سیگار دربیاورد دستش سِر بود و نمی‌توانست و ورای این‌ها، ترسیده بود و گوش سپرده بود به صدای مریض درونش که زمزمه می‌کرد: از اینجا برو، بزن به چاک!

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تسخیر عمارت هیل
نویسنده
مترجمنیلوفر رحمانیان
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۸
زبانفارسی
شابک978-622-6513-70-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۵۰۰۰ ت - 11.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تسخیر عمارت هیل

Negar malek
۱۳۹۹/۱۱/۷
این کتاب داستان ترسناک نیست بلکه بیشتر جنبه روانشناختی داره تا وحشت، باید بدونید سریال اقتباس این کتاب یک برداشت آزاد و فیلمنامه مایک فلنگن هست که کاملا با این کتاب متفاوته، این کتاب داستان جالبی داره و پیشنهادش میکنم.
ندا نبی زاده
۱۴۰۰/۵/۱۳
داستان پیچیده و جالبی داشت و اینکه تعداد کاراکترها اونقدر زیاد نبود که خواننده گیج بشه... خصوصیات اخلاقی هر شخصیت هم بخوبی توصیف شده بود
مهسا شکرنژاد
۱۴۰۱/۵/۶
همین الان کتاب رو تموم کردم، ترجمه افتضاح بود واقعا از کل داستان چیزی نفهمیدم انقدر که پرت و پلا ترجمه شده بود. به شدت ناشیانه
Samaneh R
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
قبلا خوندمش و بنظرم ارزش خوندن داره مخصوصا برای کسایی که عاشق چیزای عجیب و ترسناکن
سپیده شیرازی
۱۴۰۱/۳/۸
از بس ترجمه بدی داشت که تمام جذابیت داستان رو از بین برده بود
به بدترین شکل ممکن ترجمه شده بود
علی کیانتاج
۱۴۰۰/۱/۲۲
رمان خیلی خوبی بود. (ترسناک نبود) شخصیت النور رو خیلی دوست داشتم
میترا فلاحی
۱۴۰۰/۶/۲۲
چندان قدرتمند نبود. اما خب خواندنش خالی از لطف نیست.
یاسمن دهستانی
۱۴۰۰/۱/۲۰
اصلا ترجمه خوبی نداره آخرشم بی سروته تمام شد
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب تسخیر عمارت هیل

برای دریافت کتاب تسخیر عمارت هیل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.