معرفی و دانلود کتاب همپای صاعقه

عکس جلد کتاب همپای صاعقه
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب همپای صاعقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همپای صاعقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همپای صاعقه

کتاب همپای صاعقه نوشته حسین بهزاد و گل علی بابایی، کارنامه‌ای تاریخی و مستند از شکل‌گیری لشکر 27 محمد رسول الله (ص) است که روایتی از یک مقطع زمانی شش ماهه از جنگ تحمیلی، یعنی از ابتدای دی ماه 1360 تا اواخر تیر ماه گرم سال 1361 را بازگو می‌کند.

موضوع اصلی این کتاب شرح مستند مراحل آغازین تاسیس تیپ نظامی محمد رسول الله است و نقش این تیپ را در دو عملیات بزرگ فتح‌المبین، بیت‌المقدس و لبنان بیان می‌کند، همچنین این اثر، برگزیده ششمین جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس در رشته پژوهش است.

مقام معظم رهبری در قسمتی از تقریظ‌شان بر این کتاب نوشته‌اند: این یک کتاب منبع بسیار غنی و ارزشمند است که از آن می‌توان ده‌ها کتاب و فیلمنامه و زندگینامه استخراج کرد. لحظات و حالات ثبت شده در سراسر این کتاب، همان ظرافت‌های حیرت‌انگیزی است که از مجموع آن، تابلوی پر شکوه و با عظمت عملیاتی چون فتح‌المبین و بیت‌المقدس پدید آمده و برترین‌های هنر جهاد و ایثار و شجاعت و ابتکار را در مجموعه‌ی نمایشگاه بی‌نظیر هنرهای انقلاب اسلامی، نشان می‌دهد. این مردان بزرگی که نام آن‌ها بسی آسان بر زبان و دل غافل ما می‌گذرد، از جنس همان اخوان صفا و فرسان هیجائند که سید شهیدان سلام الله علیه آن‌ها را با عظمت و سوز و مهره مخاطب ساخت و از فقدان آنان غمگین بود. سلام خدا و بندگان برگزیده و فرشتگان و رسولان او نثار روح مطهر آنان باد.

در بخشی از کتاب همپای صاعقه (Along With The Thunderbolt) می‌خوانید:

حسن باقری -‌ فرمانده قرارگاه عملیاتی نصر‌ -‌ در خصوص اقدام نیروهای تیپ 27 در این مرحله از عملیات می‌گوید:

... نیروهای ما، با استعداد خیلی زیادی توانستند واحدهای خودی را از رودخانه‌ی کارون عبور بدهند و همزمان با تاریکی هوا، بلافاصله حرکت‌شان را شروع کنند. این پیاده‌روی به مسافت بیش از سی کیلومتر در غرب کارون که طی مرحله‌ی اول عملیات انجام گرفت، از جمله معجزات و امدادهای غیبی این مرحله از حمله بود. انسان اگر در روز بخواهد در این دشت صاف و فاقد عارضه فاصله‌ی ده کیلومتر را بدون داشتن نقطه و نشانی معین برود، راه را گم می‌کند. روزها که ما در این حد فاصل تردد می‌کنیم، برادرانی هستند که با وجود اشراف بر نقشه گم می‌شوند؛ ولی خداوند لطف کرد که برادران رزمنده ما توانستند آن شب در دل تاریکی با شناسایی‌های دقیقی که قبلا انجام داده بودند، حتی از جاده‌ی آسفالت اهواز‌ -‌ خرمشهر هم رد بشوند و در آن جا با لشکر عراق که نیروی احتیاط بود، درگیر شده، بیش از پنجاه درصد واحدهای آن را منهدم کنند. این از نظر نظامی خیلی حایز اهمیت است و شاید مستشاران نظامی خارجی هم نتوانند توان و جرأت طرح‌ریزی چنین عملیاتی را تحلیل کنند.

باقری در خصوص واکنش دشمن در قبال تصرف جاده‌ی اهواز‌ -‌ خرمشهر توسط نیروهای ایرانی می‌گوید:

... از آن جا که عراق فکر نمی‌کرد ما بتوانیم هر دو مرحله‌ی عبور از کارون و رسیدن به جاده را در یک شب انجام بدهیم، نتوانست به سرعت از خودش عکس‌العمل نشان بدهد. در این مرحله از عملیات، رزمندگان ما، بیشتر وقت‌شان را به تثبیت جاده‌ی آسفالت اهواز‌ -‌ خرمشهر معطوف کرده بودند؛ هر چند که قسمت‌هایی از خط ما بر روی این جاده خالی مانده بود و زمان می‌خواست که ما بتوانیم این نقاط خالی را با یک سری عملیات محدود ترمیم کنیم؛ خصوصا که عراق فشار زیادی به نیروهایش وارد می‌آورد، برای این که جاده را از ما پس بگیرد.

اهمیت این جاده برای عراق به قدری زیاد بود که در طول چند ماهی که این جاده در اشغال آن‌ها قرار داشت، در کنار جاده خاکریزی درست کرده بودند که دو متر از سطح جاده بالاتر بود و دشمن سنگرهایی را بر روی این جاده احداث کرد که مانند دژهای اطراف پادگان‌های نظامی بود و تعداد زیادی سنگر تانک بر روی این دژ به چشم می‌خورد.

عراق با توجه به این‌ که در غرب کارون نیروهای کمی در اختیار داشت، ضد حمله‌های زیادی انجام می‌داد برای این‌که به هر قیمت ممکن، بتواند دوباره این جاده‌ را به دست بگیرد؛ زیرا هر کس که این جاده را تصرف می‌کرد، طرف مقابل به علت کفی بودن زمین و فقدان کوچک‌ترین مانع طبیعی و مصنوعی در منطقه، مجبور بود که چندین کیلومتر از این جاده دور بشود تا از تیررس واحدهای مستقر بر روی جاده در امان باشد. بعد از این که ما توانستیم جاده را تثبیت کنیم، عراق تا مسافت زیادی ناچار شد از جاده عقب بکشد و فاصله بگیرد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل یکم: جنگ در سال نخست
فصل دوم: نبرد محمد رسول‌اللّه (ص)
فصل سوم: تیپ 27
فصل چهارم: شناسایی
فصل پنجم: نبرد فتح
فصل ششم: از دشت عباس تا سایت‌ها
فصل هفتم: برقازه
فصل هشتم: پیش از توفان
فصل نهم: آغاز نبرد الی بیت‌المقدس
فصل دهم: مصاف در دژهای مرزی
فصل یازدهم: به سوی خرمشهر
فصل دوازدهم: پایان راه؛ پیکار در شلمچه و خین
فصل سیزدهم: سپاه محمد (ص) می‌آید
فصل آخر: نقش‌آفرینان
اسناد و عکس‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همپای صاعقه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۱۲
زبانفارسی
شابک978-964-506-753-1
موضوع کتابکتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همپای صاعقه

Hosein Jamalabadi
۱۳۹۷/۴/۲۳
کتاب خوب و قشنگیه فقط کاش پی دف کتابهای غیر صوتی هم بود یا حداقل کتاب بصورت صوتی هم موجود بود
Ahmad soleiman nejhad
۱۳۹۸/۲/۲۱
این کتاب و جلد دومش یعنی کتاب ضربت متقابل بسیار عالی و درخور توجه هستن
مهدی عزیزی
۱۳۹۹/۱/۱۲
کتاب واقعا عالی بود پیشنهاد میکنم حتما بخوانید
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب همپای صاعقه

برای دریافت کتاب همپای صاعقه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.