معرفی و دانلود PDF کتاب تصمیم گیری اثربخش

عکس جلد کتاب تصمیم گیری اثربخش
قیمت:
35000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم گیری اثربخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم گیری اثربخش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تصمیم گیری اثربخش

کتاب تصمیم گیری اثربخش نوشتۀ رابرت هلر، تمام مراحل لازم جهت گرفتن تصمیم‌های درست را شرح می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا در محیط کار و زندگی شخصی خود تصمیمات بهتری بگیرید.

آدمی در تمامی لحظات زندگی خود در حال تصمیم‌گیری است. برخی اوقات این امر به قدری معمولی به نظر می‌آید که فرایند تصمیم‌گیری به طور کاملاً ناخودآگاه انجام می‌گردد و گاهی قضاوت و گرفتن تصمیم نهایی دربارۀ یک مسئله آن قدر سخت می‌شود که ساعت‌ها و حتی روزها ذهن فرد را به خود مشغول می‌کند.

آنچه مسلم است تصمیم‌گیری درست مستلزم داشتن اطلاعات درست است. اما راه به دست آوردن اطلاعات درست کدام است؟ چه اطلاعاتی برای تصمیم‌گیری در مورد یک موضوع خاص ضروری و کدام اطلاعات غیرضروری هستند؟ شیوۀ مشورت کردن با دیگران چیست و به چه ترتیب می‌توان ایده‌های آن‌ها در مورد موضوع را بیرون کشید؟ آیا اصولاً اخذ تصمیم در خصوص موضوع موردنظر در حیطه اختیارات و مسئولیت‌های ما می‌گنجد؟ پیامدهای ناشی از اخذ تصمیمات نادرست توسط خود ما یا دیگران چه خواهد بود و پذیرش مسئولیت آن‌ها با کیست؟ آیا می‌توان مسئولیت تصمیم‌گیری در مورد فلان مسئله را با خیال راحت به فلان کارمند سپرد؟

کلیه افراد شاغل در سازمان‌ها و به ویژه مدیران باید همواره این محدودیت را مدنظر داشته باشند و از طریق آشنا شدن با فرایند تصمیم‌گیری و کسب مهارت در اجرای مراحل مختلف آن تا آنجا که ممکن است ضریب خطا را در تصمیمات خود کاهش دهند. نباید فراموش کرد که گاهی اوقات مسند تصمیم‌گیری به نوعی مسند قضاوت تبدیل می‌شود و قضاوت کاری بس دشوار و پرمسئولیت!

رابرت هلر (Robert Heller) در کتاب تصمیم‌گیری اثربخش (Making decisions) به شیوه‌ای خلاصه و مفید توضیحات جامعی را در مورد شیوه‌های جمع‌آوری اطلاعات، مدل‌های تصمیم‌گیری، ارزیابی پیامدهای احتمالی، پیش‌بینی وضعیت در آینده و شیوه‌های مسئولیت‌دهی و مسئولیت‌خواهی ارائه می‌کند.

خواندن کتاب تصمیم گیری اثربخش به چه کسانی پشنهاد می‌شود؟

مطالعه این کتاب به تمام افرادی که مایل‌اند تصمیمات بهتری در کار و زندگی خود بگیرند به ویژه تمام مدیران تازه‌کار و بی‌تجربه و نیز به مدیران باتجربه‌ای که ناگزیر از اتخاذ تصمیمات مهم کاری هستند توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب تصمیم گیری اثربخش می‌خوانیم:

قاطعانه عمل کردن به این معنی نیست که تصمیمات ناگهانی بگیرید. هر چند که گاهی اوقات و در مواقع اضطراری یا بنا به برخی دلایل (مانند زمانی که تصمیم درست کاملاً مشخص است) باید بلافاصله در مورد موضوعی تصمیم‌گیری کنید، اما در اینجا منظور ما از «قاطعیت» همان «اطمینان خاطر» است نه شتاب‌زدگی در تصمیم‌گیری.

یک رهبر واقعی باید با اعتماد به نفس کامل تصمیم‌گیری کند، کلیه موارد لازم را مدنظر قرار دهد و بر فرایند تصمیم‌گیری تسلط کامل داشته باشد. ابتدا سعی کنید بفهمید که اتخاذ چه نوع تصمیمی از شما انتظار می‌رود.

اگر شرایط بعدها تغییر کرد، از عوض کردن تصمیم خود نترسید.

فهرست مطالب کتاب

تجزیه و تحلیل تصمیم‌گیری
فرایند تصمیم‌گیری
اجرای تصمیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تصمیم گیری اثربخش
نویسنده
مترجمسعید علیمیرزایی
ناشر چاپیانتشارات سارگل
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات72
زبانفارسی
شابک978-964-5890-09-8
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
35000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تصمیم گیری اثربخش

امین پاسبان
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتابی بی نظیر که خواندن ان برای یک مدیر بسیار مهم و حیاتی است.. چه بسا یک تصمیم اشتباه میتواند اینده یک شرکت را به خطر بندازد.. حیف حیف حیف که نمیتوان متن داخل آن را کپی کرد
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب تصمیم گیری اثربخش

برای دریافت کتاب تصمیم گیری اثربخش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.