معرفی و دانلود PDF کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه

کتاب تصمیم‏ گیری طبیعت‏ گرایانه نوشته‌ی گری ای. کلین و کارولین ای. سامبوک، محتوای کنفرانس دوم تصمیم‌گیری طبیعت‌گرایانه که در ژوئن 1994 در دیتون، اوهایو برگزار شد را ارائه می‌نماید. حوزه‌های این اثر کاربردی شامل مراقبت‌های سلامت، حمل‌ و نقل هوایی، مدیریت، تولید (ساخت)، فرماندهی و کنترل و کمک به تصمیم‌گیری است.

مبانی نظری و روش‌شناختی شامل مطالعه تفاوت‌های متخصص - تازه‌کار، بررسی نقش فرآیندهای تشخیصی و ارزیابی وضعیت در حل مسئله، بررسی شکل‌گیری و آزمایش فرضیه در وضعیت‌های دنیای واقعی و بررسی راهبردهای تصمیم‌گیری در شرایط اضطراری است.

هر دو کنفرانس اول و دوم در کتاب تصمیم‌گیری طبیعت‌گرایانه (Naturalistic decision making) توسط شرکت همکاران گری ای. کلین (Gary A Klein) راه‌اندازی، طراحی و مدیریت گردید. آن‌ها همچنین حمایت مالی کنفرانس را نیز تأمین نمودند. شرکت همکاران کلاین قطعۀ منحصر به فرد می‌باشند.

حال، شرکت همکاران کلاین چطور منحصر به فرد است؟ خوب، به دلیلی آن‌ها این باور عجیب را داشته‌اند که یک شرکت خصوصی، که در برنامه‌های کاربردی تخصص دارد، می‌تواند در علوم پایه و محیط دانشگاهی نیز نقش داشته باشد. ارتباط آن‌ها با دانشگاه شاید درست به اندازه ارتباط آن‌ها با دولت و صنعت قوی باشد. آن‌ها تلاش‌های قابل توجهی را صورت داده‌اند که نمونه آن کنفرانس‌های تصمیم‌گیری طبیعت‌گرایانه است که محققان دانشگاه، دولت، تجارت و صنعت را دور هم جمع کرده است تا با مسائل مشترک و دشوار، روبه‌رو شوند.

می‌توان به راحتی گفت که چیزی شبیه به یک انقلاب یا تغییر پارادایم در حوزه قضاوت و تصمیم‌گیری به وقوع پیوسته است؛ مانند تمامی تغییرات این چنینی، چه فروتنانه و چه جسورانه اظهار شود، این دیدگاه جدید خود را تا حدودی در ارتباط با چیزی که در برابر آن واکنش نشان می‌دهد تعریف می‌کند. به نوبه خود، این امر به واکنش‌های متقابل از سوی نگهبانان قدیمی و مخالفت انسان‌های پوشالی گماشته شده منجر می‌شود. همانند تمامی تغییرات موفق، این تغییر به صراحت بر روی ادغام کارها و دیدگاه‌های قبلی و هدایت این حوزه به سمت یک افق جدید و وسیع تر، تمرکز نموده است. شرکت‌های خصوصی اندکی می‌توانند ادعا کنند که چنین تأثیری داشته‌اند.

در بخشی از کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه می‌خوانیم:

فرماندهی نیروهای مسلح در جنگ یک مهارت پیچیده و دشوار است. فرماندهان باید تحت شرایط کاملا متفاوتی تصمیم‌گیری نمایند که می‌تواند پیامدهای عظیمی داشته باشد. فرماندهی و کنترل (سی 2) عبارتی است که کار فرماندهی جنگ را توصیف می‌کند. فرماندهی و کنترل دارای ویژگی مشکلات با ساختار بد، شرایط متغیر، مخاطرات بالا و نیازهای زمانی است. تصمیم‌گیری طبیعت‌گرایانه بخشی از ریشه خود را در نیاز نظامی به درک بهتر جنبه‌های انسانی فرماندهی و کنترل می‌داند. تحقیق تصمیم‌گیری طبیعت‌گرایانه فرآیندهای شناختی را بررسی می‌کند که شامل چگونگی تصمیم‌گیری افراد و چگونگی استفاده آن‌ها از تجربه و آموزش تحت شرایط سخت است. این تحقیق به یک تغییر در چگونگی مشاهده فرآیند تصمیم‌گیری از سوی روانشناسان و در نهایت فرماندهان جنگ، تبدیل گردیده است.

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: درباره تصمیم‌گیری طبیعت گرایانه
بخش دوم: کاربردهای تحقیق تصمیم‌گیری طبیعت گرایانه: دیدگاه‌های گروه‌های محققان کاربردی
بخش سوم: گزارش‌های حقیقی
بخش چهارم: ملاحظات روش شناسانه و نظری
بخش پنجم: تصمیم‌گیری طبیعت گرایانه: به چه سمتی پیش می‌رویم؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه عالی دفاع ملی تهران
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات627
زبانفارسی
شابک978-622-6885-19-5
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه الکترونیک
10000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه

برای دریافت کتاب تصمیم گیری طبیعت گرایانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.