معرفی و دانلود کتاب دنیای بلور

عکس جلد کتاب دنیای بلور
قیمت:
6500 تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دنیای بلور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دنیای بلور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دنیای بلور

تصور کنید ناگهان تمام جنگل‌ها و آب‌های سراسر دنیا یخ ببندند و حتی آفتابی‌ترین و گرم‌ترین نواحی استوایی هم در سرما و تاریکی فرو روند، آنگاه چه می‌شود؟ جی. جی. بالارد در کتاب دنیای بلور، نابودی جهان و آخرالزمان را با روایتی متفاوت و هولناک به تصویر می‌کشد.

درباره کتاب دنیای بلور (The Crystal World):

این کتاب در سال 1966 انتشار یافت و در سال 1970 برنده جایزه سیون (Seiun Award) برای بهترین رمان خارجی در کشور ژاپن شد. رمان شگفت‌انگیز و تخیلی دنیای بلور، داستان پزشکی به نام ساندرز را بازگو می‌کند که قرار است به یک مرکز دورافتاده و خلوت برای نگهداری بیماران جذامی برود. برای رسیدن به این مرکز او باید از یک جنگل مرموز گذر کند. در راه متوجه فضای غریب و خاص این جنگل می‌شود و می‌فهمد ویژگی خاص آن دنیای مرموز این است که هرچه را لمس کند در مدت کوتاهی متبلور و کریستالی می‌شود.

کم کم همه متوجه می‌شوند که هر نقطه از این جنگل مرموز که مورد لمس قرار گیرد تبدیل می‌شود به بلورهایی بسیار زیبا و چشم‌نواز؛ تا آنجا که بیماران بستری در درمانگاه هم برای تجربه فضای این جنگل بیرون می‌آیند و آن را همچون بهشتی پیش چشمانشان می‌یابند. اما آیا جهانی که با بلوری شدن رو به افول است و دیری نمی‌پاید که دیگر چیزی جز نور و رنگ از آن باقی نخواهد ماند، برای این بیماران ناامید، واقعا بهشت است یا ویرانه‌ای مرگ‌آور؟

کتاب دنیای بلور سومین کتاب جی. جی. بالارد با محوریت موضوعات آخرالزمانی و نابودی جهان است. این رمان در واقع نسخه مفصل‌تری از داستان کوتاهی به نام مرد نورانی است که پیش از آن در مجموعه داستان ساحل پایانی منتشر شده و همچون دیگر آثار بالارد، تصویری وهمناک و غبارآلود از محیطی که صرفاً توسط او خلق شده، ارائه می‌دهد علاوه بر این اشاره‌هایی به آینده جهان و چگونگی مواجه آن با بحران کمبود آب دارد.

کتاب دنیای بلور مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب برای علاقه‌مندان به رمان‌هایی با موضوعات تخیلی و آخرالزمانی جذاب خواهد بود.

با جی. جی. بالارد بیشتر آشنا شویم:

جیمز گراهام بالارد در سال 1930 در شانگهای در خانوده‌ای انگلیسی متولد شد. به دلیل اینکه پدرش در چین تجارت می‌کرد خانوداه او در آن جا ساکن بودند. بعد از حادثه پرل هاربر خانواده بالارد را چند سال در اردوگاه غیرنظامیان نگه داشتند و بعد تسلیم ژاپن آن‌ها آزاد شدند و به انگلیس برگشتند.

جی. جی. بالارد (J. G. Ballard) را به عنوان یکی از برترین نویسندگان گونه ادبی پادآرمان شهری می‌شناسند. او در مشهورترین رمانش، تصادف، توانایی آدمی را در نابودی خود به دست ساخته‌های خودش به تصویر می‌کشد. خشونت، اغتشاشات اجتماعی و... از موضوعات ویژه ادبیات بالارد است و بیشتر نشئت‌گرفته از تجربیات او در کودکی و نوجوانی‌اش هستند.

در بخشی از کتاب دنیای بلور می‌خوانیم:

چه خبر تازه؟”

ساندرز ایستاد. “درباره‌ی چی؟”

“وضع اضطراری.”

“اسم وضع اضطراری رویش گذاشته‌اند؟ شما خوش‌بیارتر از من هستید. این اصطلاح تا این لحظه به گوشم نخورده بود.”

این حرف را زن جوان ناشنیده گرفت. زن سراپای ساندرز را برانداز کرد، انگار هنوز هم مطمئن نبود این مرد کیست. و با لحن جدی گفت: “هر اسمی که خواستید روی آن بگذارید. اگر هم تا به‌حال وضع اضطراری نشده، تا چند وقت دیگر می‌شود. ” زن به ساندرز نزدیک شد و صدای خود را پایین آورد. “دکتر، می‌خواهید بروید مونت‌رویال؟”

ساندرز راه افتاد که برود، و زن جوان پشت سر او رفت. ساندرز پرسید: “شما جاسوس پلیس هستید؟ یا نکند سرویس اتوبوس زیرزمینی و قاچاقی دایر کرده‌اید؟ یا شاید هم هر دو؟”

“هیچ‌کدام. گوش کنید.” وقتی از خیابان عبور کردند زن ساندرز را ایستانید؛ آن‌ها به اولین مغازه‌های عتیقه‌فروشی رسیده بودند که تا باراندازهای میان انبارها ادامه داشت. زن عینک آفتابی‌اش را برداشت و با گشاده‌رویی به ساندرز لبخند زد. “متأسفم که فضولی می‌کنم مأمور هتل به من گفت شما کی هستید من هم خودم این‌جا گیر کرده‌ام و فکر کردم شاید شما چیزی بدانید. از زمان خروج آخرین کشتی در بندر ماتاره هستم.”

“این یکی را می‌شود باور کرد. ” دکتر ساندرز سلانه‌سلانه راه می‌رفت و به دکه‌هایی که اشیای تزئینی ارزان‌قیمت از جنس عاج با پیکره‌های کوچک می‌فروختند نگاه می‌کرد. سبک این پیکرک‌ها تقلیدی از سبک اقیانوسیه بود که پیکرتراشان محلی از روی بریده‌های فراوان مجله‌های اروپایی انتخاب می‌کردند. “شباهت بندر ماتاره با برزخ بیش از یک شباهت زودگذر است.”

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی نویسنده
زندگی‌نامه‌ی جِی. جی. بی. به روایت خودش
پیش‌گفتار
اعتدال (اِکویناکس)
رود تاریک
ارکیده‌ای که گوهر بود
دورگه‌ای روی گربه‌رو
مردی که در آب غرق شده بود
جنگلی که بلور شده بود
تصادف
مرد نورانی
آینه‌ها و آدمکشان
خانه‌ی تابستانی
سِرِنا
نقاب
میهمان‌خانه‌ی سفید
نبرد تن‌به‌تن با تمساح
رقص اسپانیولی برای جذامیان
خورشید منشوری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دنیای بلور
نویسنده
مترجمعلی اصغر بهرامی
ناشر چاپینشر چشمه
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات233
زبانفارسی
شابک978-964-362-818-5
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دنیای بلور

N.H
۱۴۰۱/۶/۳۱
نویسنده موضوع جالبی رو برای پایان دنیا انتخاب کرده بود جوری که خلاصه نمونه رو که خوندم خیلی مشتاق بودم. ولی پردازشش جالب نبود و خیلی یکنواخت عنوان شده بود بدون هیچ تنوع و هیجانی.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب دنیای بلور

برای دریافت کتاب دنیای بلور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.