معرفی و دانلود PDF کتاب آرایه‌های ادبی

عکس جلد کتاب آرایه‌های ادبی
قیمت:
۱۲۵۰۰ تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آرایه‌های ادبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آرایه‌های ادبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آرایه‌های ادبی

کتاب آرایه‌های ادبی نوشته‌ی رضا اشرفی یک منبع آموزشی عالی برای دانش‌آموزان دبیرستانی و داوطلبان کنکور است. این اثر به زبانی روان به تدریس آرایه‌های ادبی زبان فارسی با استفاده از تصاویر می‌پردازد. در انتهای کتاب نیز تست‌های کنکور سراسری از سال 1390 تا 1396 با پاسخ و تحلیل تشریحی ضمیمه شده است.

درباره‌‌ی کتاب آرایه‌های ادبی:

اهمیت مبحث آرایه‌های ادبی در چیست؟ همواره دانش آموزانی هستند که چندان رغبتی به یادگیری ادبیات از خود نشان نمی‌دهند. دانش آموزانی که در دروس دیگر همچون ریاضی یا زیست نمرات و درصدهای بالایی کسب می‌کنند، اما در ادبیات ضعیف هستند؛ آن‌ها معنا و مفهوم شعر را خوب درک نمی‌کنند. بیشتر افراد وقتی چیزی را خوب درک نکنند، از آن چندان خوششان نمی‌آید! راه حل این مشکل آشنایی با آرایه‌های ادبی است. آرایه‌های ادبی را می‌توان ابزار شاعر برای آراستن شعر و البته انتقال مفاهیم به مخاطب به شمار آورد. زیبایی و لطافت شعر در استفاده از همین آرایه‌هاست. با تسلط بر این آرایه‌ها دیگر خواندن شعر برایتان جذاب و دلنشین می‌شود و نه تنها در مبحث آرایه‌ها بلکه در بخش قرابت معنایی هم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهید داشت!

کتاب آرایه‌های ادبی چه ویژگی‌هایی دارد؟

1- درسنامه‌ای کامل به صورت مصور: درسنامه‌ها در این کتاب به صورت کامل و جامع تهیه شده و همه مطالب و نکات در رابطه با آرایه را شامل می‌شود. به عبارت دیگر از مراجعه به منابع گوناگون بی‌نیاز خواهید بود. همچنین در تدوین درسنامه‌ها سعی شده مطالب همراه با تصاویر مرتبط آورده شود تا انتقال مفاهیم به دانش آموز راحت‌تر و سریع‌تر انجام بپذیرد.

2- ارائه‌ی «نقشه ذهنی» برای هر درس: نقشه ذهنی یا خلاصه درس در یک نگاه، ویژگی کتاب‌های آکادمی کنکور به شمار می‌رود که در کتاب آرایه‌های ادبی نیز از آن استفاده شده است. بعد از پایان هر بخش، با یک نگاه همه مطالب خوانده شده بازخوانی می‌شود و این خود در فرایند یادگیری نقش بسزایی ایفا می‌کند.

3- ارائه تست‌های کلی همراه با پاسخنامه کاملا تشریحی: این کتاب به قول معروف «ماهی به دست دانش آموز نمی‌دهد، بلکه به او ماهی‌گیری می‌آموزد». آوردن تست‌های فراوان به همراه پاسخ نهایی، چندان معقول و راهگشا نیست و صرفا کتاب را قطور می‌کند. در درسی همچون آرایه‌های ادبی که چندین تیپ سوال از آن طرح می‌شود، دانش آموز باید با شیوه‌ی پاسخگویی به سوالات آشنا باشد. در کنکور سراسری 25 سوال در مقابل شما قرار می‌گیرد و تنها 18 دقیقه زمان در اختیار خواهید داشت. روش استفاده شده در این کتاب، تحلیل و حذف گزینه‌های نادرست و رسیدن به جواب در کوتاهترین زمان ممکن است. در انتها هم، تست‌های سراسری هفت سال اخیر آرایه‌های ادبی (از سال 90 تا 96) همه گروه‌های آزمایشی در قالب هفت آزمون مجزا همراه با تحلیل و پاسخ تشریحی تدارک دیده شده است.

کتاب آرایه‌های ادبی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالعه‌ی این کتاب برای دانش‌آموزان علوم انسانی و همینطور داوطلبان کنکور تمامی رشته‌ها کاربردی و اثربخش مفید است و در موفقیت آن‌ها در کنکور نقش بسزایی دارد.

در بخشی از کتاب آرایه‌های ادبی می‌خوانیم:

در مجاز، همانطور که گفته شد، نوع پیوند و علاقه بین معنای حقیقی و غیرحقیقی از نوع رابطه است. یعنی دو معنا به نوعی با هم یک رابطه دارند. یا جزء به جای کل است، یا کل به جای جزء و. . اما در استعاره، این پیوند از نوع شباهت است. یعنی دو معنا از نظر شاعر یا نویسنده به هم شباهت دارند. برای مثال، شاعر نرگس را استعاره از چشم معشوق می‌داند. نرگس در معنای حقیقی خودش نام یک گل است. اما گاهی در معنای چشم معشوق به کار می‌رود. خب! فکر می‌کنید شباهت بین این دو در کجاست؟ تا به حال به سیاهی وسط گل نرگس دقت کردید؟ شاعر سیاهی چشم معشوق رو شبیه به سیاهی وسط گل نرگس می‌دونه.

فهرست مطالب کتاب

مجاز
تشبیه
استعاره
تشخیص
کنایه
سجع
موازنه و ترصیع
جناس
واج آرایی
تکرار
مراعات نظیر
متناقض نما
حس آمیزی
تلمیح
تضمین
ایهام
لف و نشر
حسن تعلیل
اسلوب معادله
اغراق
تست‌های کلی
پاسخ تست‌های کلی
آزمون اول
آزمون دوم
آزمون سوم
آزمون چهارم
آزمون پنجم
آزمون ششم
آزمون هفتم
جدول واژگان چند معنایی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آرایه‌های ادبی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات نسل روشن
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۰۴
زبانفارسی
شابک978-600-8752-42-4
موضوع کتابکتاب‌های کنکور کارشناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۵۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آرایه‌های ادبی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آرایه‌های ادبی

برای دریافت کتاب آرایه‌های ادبی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.