معرفی و دانلود کتاب حکومت ترس

عکس جلد کتاب حکومت ترس
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب حکومت ترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب حکومت ترس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حکومت ترس

گرمایش زمین و تروریست‌هایی که در حال برنامه‌ریزی کشتار جمعی هستند. مایکل کرایتون در کتاب حکومت ترس عقاید جنجال‌برانگیز خود را درباره‌ی گرمایش زمین در قالب رمانی علمی‌تخیلی و هیجان‌انگیز مطرح می‌کند. این کتاب در زمان انتشار خود به‌سرعت در صدر پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز و آمازون جای گرفت.

درباره‌ی کتاب حکومت ترس:

در توکیو، در لس‌آنجلس، در قطب جنوب و... یک مأمور اطلاعاتی در حال در کنار هم قرار دادن اطلاعات است تا از یک فاجعه‌ی جهانی جلوگیری کند. کتاب حکومت ترس (State of Fear) رمانی در ژانر علمی‌تخیلی و تریلر است که هم‌زمان اطلاعات علمی را نیز درباره‌ی پدیده‌ی گرمایش زمین با خواننده درمیان می‌گذارد.

پیتر ایوانز وکیل جوان بیست‌وهشت‌ساله‌ای است که محبوب کارفرمای خود، جرج مورتون، است. مورتون خیّر ثروتمندی است که به یک سازمان حمایت از محیط زیست کمک می‌کند. در جریان بررسی پرونده‌های حقوقی این سازمان است که ایوانز به رئیس این سازمان مشکوک می‌شود، به نظر می‌رسد که او از سرمایه‌گذاری‌ها سوءاستفاده کرده است.

مایکل کرایتون (Michael Crichton) ماجرای رمان حکومت ترس را چنین ادامه می‌دهد؛ ایوانز به گروهی می‌پیوندد که به‌دنبال خنثی کردن نقشه‌های یک گروه تروریستی هستند، این گروه تروریستی می‌خواهند، با به وجود آوردن فجایع، حساسیت مردم را نسبت به گرمایش زمین برانگیزند. در جریان این فجایع، افراد زیادی در سراسر جهان کشته می‌شوند. آیا این گروه می‌تواند جلوی آن‌ها را بگیرد؟

با وجود اینکه کتاب حکومت ترس رمانی علمی‌تخیلی است، مایکل کرایتون در جای‌جای این رمان از پانوشت‌ها، نمودارها، و پیوست‌هایی بهره گرفته است تا عقاید خود را در مورد مسئله‌ی گرمایش زمین مطرح کند. این عقایدْ جنجال‌هایی در میان اقلیم‌شناسان، روزنامه‌نگاران علمی، گروه‌های محیط‌زیستی برانگیخته است و متخصصان با ادعاهای مطرح‌شده در این کتاب مخالفت کرده‌اند. بااین‌حال، این کتاب جنجال‌برانگیز توانسته میلیون‌ها نسخه به فروش برسد و در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌ها بنشیند.

کرایتون در بخش آخر رمان حکومت ترس با عنوان «پیام نویسنده» اعلام می‌کند که اعتقاد به کمبود قریب‌الوقوع منابع عجیب است و سوخت‌های آینده متفاوت با سوخت‌های فسیلی امروزه خواهند بود. بنابراین، به اعتقاد او، مردم آینده از ما ثروتمندترند و از محیط طبیعی بیشتر لذت می‌برند. بنابراین، لازم نیست نگران آن‌ها باشیم. این بخش از صحبت‌های کرایتون مخالفت شمار زیادی را برانگیخته است.

افتخارات کتاب حکومت ترس:

- از پرفروش‌ترین کتاب‌های آمازون
- از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز

نکوداشت‌های کتاب حکومت ترس:

- مایکل کرایتون در عین اینکه خواننده را سرگرم می‌کند به دانش او می‌افزاید. (دنور پست)
- مایکل کرایتون شبیه هیچ کس دیگری نیست... کتابی خوش‌خوان و سرگرم‌کننده. (ویکلی استاندارد)
- حکومت ترس در عین اینکه سرگرم‌کننده است آموزنده نیز هست. (وال استریت جورنال)
- کتاب حکومت ترس بهترین اثر مایکل کرایتون است. (بوک ریپورتر)
- کتاب حکومت ترس برای دانشمند درون شما جذاب است. (واشینگتن پست بوک ورلد)
- به خودتان لطف کنید و کتاب حکومت ترس را بخرید. (پیتسبورگ پست)

کتاب حکومت ترس برای چه کسانی مناسب است؟

اگر دوست دارید رمانی هیجان‌انگیز در ژانر علمی‌تخیلی بخوانید، این کتاب را از دست ندهید، اما در پذیرفتن ادعاهای علمی آن محتاط باشید.

با مایکل کرایتون بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر را بیش از هر چیز با کتاب پارک ژوراسیک می‌شناسند. شهرت مایکل کرایتون مرهون داستان‌های علمی‌تخیلی و تکنوتریلر است و او علاوه بر اینکه به نویسندگی اشتغال دارد، تهیه‌کننده، کارگردان و پزشک نیز هست. این نویسنده‌ی پرفروش تابه‌حال موفق شده 150 میلیون نسخه از کتاب‌هایش را به فروش برساند و کتاب‌هایش به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده‌اند.

«پارک ژوراسیک»، «دنیای گمشده»، «کره»، «خورشید تابان» و... از جمله کتاب‌های کرایتون هستند که به فارسی برگردانده شده‌اند.

در بخشی از کتاب حکومت ترس می‌خوانیم:

سپس در جلویى با صداى بسیار بلندى چهارطاق باز شد و سه مرد به داخل اتاق خواب هجوم آوردند. هرسه پالتو و کلاه تیره پوشیده بودند. مارشال وحشت‌زده لیوان شراب را بر روى میز گذاشت لیوان افتاد و به سمت لباس‌هایش که در کنار تخت افتاده بودند شیرجه زد تا خودش را بپوشاند، ولى در یک آن مردها به سویش آمدند و با دست‌هایى دستکش‌پوش او را گرفتند.

وقتى وى را به صورت دمر بر روى تخت انداختند و فشار دادند با وحشت فریاد زد. در حالى که صورت او را بر روى بالشى فشار مى‌دادند همچنان فریاد مى‌کشید. تصور کرد که مى‌خواهند او را خفه کنند، ولى خفه‌اش نکردند. یکى از مردها با صداى هیس‌مانندى گفت: «ساکت باش. اگه ساکت بمونى هیچ اتفاقى نمى‌افته.» او حرفش را باور نکرد، بنابراین به تقلا ادامه داد و دوباره فریاد زد. ماریسا کجا بود؟ چه‌کار مى‌کرد؟ همه چیز خیلى سریع داشت اتفاق مى‌افتاد. یک نفر بر روى کمرش نشسته بود و زانوهایش را در ستون فقراتش فرو برده بود. دست مرد را که او را بر روى تخت فشار مى‌داد روى گردن خود احساس مى‌کرد. مرد دوباره با همان صدا گفت: «ساکت باش!» دو مرد دیگر هر کدام یکى از مچ‌هایش را گرفته بودند و داشتند بازوهایش را بر روى تخت تا آخر از هم باز مى‌کردند. داشتند آماده مى‌شدند بلایى سر او بیاورند. احساس وحشت و آسیب‌پذیرى مى‌کرد. ناله‌اى کرد، و بعد یک نفر ضربه‌اى به پشت سرش زد. «ساکت!»

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب حکومت ترس
نویسنده
مترجممحمد عباس آبادی
ناشر چاپینشر البرز
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات736
زبانفارسی
شابک978-964-442-821-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب حکومت ترس

محمد نیشابوری
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
موضوع بسیار جالبی داره هرچند نمیدونم از لحاظ علمی در چه حد اعتبار داره تمام اطلاعات مربوط به خطر گرمایش زمین رو کاملا زیر سوال برده وخیلی گیج کننده هست.... مشکل اصلی این کتاب ترجمه فوق العاده مبتدیانه ضعیف و پر از غلط هست فکر میکنم حتی اگر از گوگل ترنسلیت استفاده میشد ترجمه بهتر بود.... جای تاسف با داره کتابی این سطح ضعیف از ترجمه چاپ شده.... توصیه میکنم کسانی که علاقه مند هستن برای فهم بهتر و لذت بردن از کتاب متن اصلی رو مطالعه کنن بنظرم به زحمت‌اش میارزه.. خیلی بهتر از خوندن کتاب با این ترجمه سوهان اعصابش هست. یه نکته خیلی غیرمنطقی اینه که دولت آمریکا با اون تشکیلات عظیم امنیتی برای خطر بسیاربزرگی که طبق داستان کشور رو تهدید میکنه و جان هزاران شهروند در خطر هست فقط یک مامور دولت با یه وکیل جوان و دوتا دختر رو فرستاده برای مقابله با همچین خطری وهمچین سازمان جنایتکار بزرگی که خیلی مسخره است....
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب حکومت ترس

برای دریافت کتاب حکومت ترس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.