معرفی و دانلود کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

عکس جلد کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

رابین شارما در کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت، سعی دارد دریچه‌ای از بعد برتر وجودمان را برایمان بشکافد، دریچه‌ای که در 24 ساعت شبانه روز یا حتی شاید در همه‌ی عمر، لحظه‌ای هم به آن توجه نداشته باشیم، غافل از اینکه فقط اوست که می‌ماند.

بیش از ده سال پیش، کتابی چاپ شد که از آن زمان تاکنون، زندگی میلیون‌ها نفر را دگرگون کرده است. داستان جولیان منتل، وکیل مشهوری که موفقیت مادی حیرت‌انگیزش نقابی بود بر خلا عمیق درونی‌اش. کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت (The Monk Who Sold His Ferrari)، ابتدا به تعدادی اندک چاپ شد اما به سرعت، هیاهویی بر پا کرد و دهان به دهان گشت. این کتاب اکنون به هفتاد زبان منتشر شده و از پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی است. پیام این کتاب در سراسر جهان پخش شد، پیامی ساده و در عین حال قدرتمند که حاوی امید، الهام و موفقیتی اصیل است. این داستان الهام‌بخش آرام آرام پاسخ بزرگ‌ترین سوالات زندگی را در اختیارتان قرار می‌دهد، درست مانند فرآیندی عملی که در ایجاد خوشبختی، سرزندگی، شادی و آرامش درونی به شما کمک می‌کند تا در انتهای عمر، به زندگی‌تان افتخار کنید.

رابین شارما (Robin Sharma)، پیامی مهم برای همه‌ی ما دارد، پیامی که می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد. او نوعی کتاب راهنما درباره‌ی خشنودی فردی در این روزگار آشفته نوشته است.

رابین شرما، نویسنده‌ای شناخته شده در سطح بین‌المللی است که یازده کتاب درباره‌ی اصول مدیریت تألیف کرده است. کتاب‌هایش در بیش از شصت کشور دنیا و حدوداً به هفتاد زبان مختلف به چاپ رسیده‌اند. او شهرتش را مرهون کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت، است. این اثر در سطح بین‌المللی، در فهرست کتاب‌های پرفروش بوده و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است. رابین قبلاً وکیل مدافع بوده و بنیان‌گذار مؤسسه‌ی بین‌المللی مدیریت شارماست.

جملات برگزیده کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت:

- انسان‌های خوب دائم خود را قوی می‌کنند.
- زمانی که به درستی سازمان می‌یابد، نشانه‌ی قطعی ذهنی سازمان یافته است.
- مبارزه‌ی خود را در برابر افکار ضعیفی آغاز کن که مخفیانه، وارد قصر ذهنت شده‌اند.
- همه‌ی ما به علت خاصی اینجا هستیم. زندانی گذشته‌ات نباش. معمار آینده‌ات باش.
- ناب‌ترین کاری که می‌توانی انجام دهی، بخشش به دیگران است. روی هدف برترت تمرکز کن.
- راز شادی ساده است: کاری را که عاشق انجام دادنش هستی، پیدا کن و سپس همه‌ی انرژی‌ات را صرف آن کن.

در بخشی از کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت می‌خوانیم:

«به گونه‌ای عمل کن که انگار شکست خوردن غیرممکن و موفقیت حتمی است. هر فکری درباره‌ی نرسیدن به اهدافت را، چه مادی و چه معنوی، پس بزن. شجاع باش و برای کار روی تخیلاتت مرزی قائل نشو. هرگز اسیر گذشته نباش. آینده‌ات را معماری کن. هرگز یک جور نخواهی بود.»

همین طور که شهر بیدار و روز شکفته می‌شد، اولین نشانه‌های خستگی در چهره‌ی دوستم با عمر نامحدودش، بعد از گذراندن شبی که دانشش را در اختیار شاگرد مشتاقش گذاشته بود، نمایان شد. از توانایی جولیان متحیر شده بودم، از انرژی نامحدود و اشتیاق بی‌پایانش. پای حرفش ایستاده است.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
تحسین راهبی که فراری‌اش را فروخت
سپاسگزاری
فصل اول: زنگ بیداری
فصل دوم: مهمانی مرموز
فصل سوم: دگرگونی معجزه‌آسای جولیان منتل
فصل چهارم: ملاقاتی جادویی با خردمندان سیوانا
فصل پنجم: دانشجوی معنوی خردمندان
فصل ششم: دانش دگرگونی فردی
فصل هفتم: باغ خارق العاده
فصل هشتم: برافروختن آتش درون
فصل نهم: هنر کهن هدایت خود
فصل دهم: قدرت انضباط فردی
فصل یازدهم: با ارزش‌ترین دارایی
فصل دوازدهم: هدف غایی زندگی
فصل سیزدهم: راز جاودان یک عمرشادی
هفت فضیلت جاودان برای آگاهانه زندگی کردن
درباره‌ی رابین شارما
منبعی برای مدیریت و تعالی فردی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت
نویسنده
مترجمفرنوش کرمی
ناشر چاپیانتشارات آینده درخشان
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۳۶
زبانفارسی
شابک978-600-5527-74-2
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

علی رادمنش
۱۳۹۷/۵/۲۵
"بعضی کتاب‌ها را فقط باید مزه کرد، بعضی کتاب‌ها را باید جوید و بعضی دیگر را باید بلعید. " بخشی از کتاب
این کتاب از اوناست که باید بلعیدش! بارها باید خونده بشه و از همه مهم تر بهش عمل بشه!
محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۱۱
مردم در سرتاسر جهان با این اثر شارما آشنا هستند و موفقیت آن به حدی زیاد بود که شارما را قانع کرد تا از شغل خود به عنوان یک وکیل دست بکشد. در واقع شخصیت اصلی داستان این کتاب هم آقای جولین منتل، که یک وکیل بسیار موفق است. او در عمارتی قصرگونه زندگی می‌کند و فراری قرمز رنگی دارد. اما یک روز و در طول و یک جلسه دادرسی دچار حمله قلبی شده دیگر نمی‌تواند مانند سابق به کار وکالت باز گردد. همین اتفاق مقدمات سفر او به هیمالیا را فراهم می‌کند. جایی که او با برخی از حکیمان و راهبان مکتب سیوانا آشنا می‌شود و درس زندگی را از آن‌ها می‌آموزد.
از اینجا به بعد تمام داستان‌های موجود در کتاب در قالب صحبت‌های دو دوست نقل می‌شود و علاوه بر خسته کننده نبودن بسیار هم جذاب است. در واقع ۷ فضیلتی که راهبات به او یاد می‌دهند به منتل کمک می‌کند تا راه خود را در زندگی پیدا کند و دیگر نگران مشکلات بیرونی نباشد. توجه به افکار مثبت و مقابله با افکار منفی، نظم شخصی و اهمیت دادن به زمان و دیگران، همگی عواملی هستند که ما را در مسیر رسیدن به سعادت و خوشبختی راهنمایی می‌کنند. البته که داستان این کتاب واقعی نیست، اما به هر حال حاوی نکاتی است که به شما در بهبود زندگی شخصیتان کمک خواهد کرد.
بسیاری از ما خود را زیر تلی از مشکلات و کارهای روزمره دفن کرده‌ایم. چیزهایی که بیش از هرچیز، موجب افزایش استرس و نگرانی‌های ما می‌شوند. تا جایی که تقریبا داشتن تمرکز و دقت برای خیل یاز ما به یک رویا تبدیل شده است. برای همین هم شاید شما مانند برخی افراد دیگر به دنبال شکستن این عادت باشید. کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت بیشتر از هرچیزی بر روی کشف درونیات انسان تمرکز دارد.
فیروزه ام
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کتاب خیلی خوبی بود. به نظرم یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کتاب این بود که راهکارهای عملی و ساده‌ای برای داشتن یک زندگی بهتر و عالی تر ارائه می‌داد. این کتاب قطعا در زمینه کتاب‌های خودشناسی و خودکمک یاری یکی از بهترین هاست و این مساله که نویسنده از تجربیات شخصی خودش برای نوشتن این کتاب استفاده کرده، لطف خوندنش رو چندین برابر میکنه. من با اینکه نسخه‌ی الکترونیکی این کتاب رو داشتم اما به قدری از خوندنش لذت بردم که یک نسخه‌ی چاپی هم برای خودم تهیه کردم و دوباره از اول خوندمش^^! این کتاب رو همه جوره، به دوستانی که به دنبال سبک تازه و سالمی برای زندگی کردن و بهره بردن از زندگی هستن، توصیه میکنم.
سعید افشار
۱۳۹۶/۱۲/۲۷
در گذشته به مراتب تعریف زیادی از این کتاب شنیده بودم و بالاخره قسمت شد در کتابراه این کتاب رو مطالعه کنم. کتابی جالب با داستانی قوی که به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار میکنه. گفتن راه حل‌ها و راهکارها در غالب داستان همیشه در نظر مخاطب شیرین تر است و باعث میشه احساس خستگی نکنه. با خوندنن این کتاب به عمیقا این نکته میرسید که اگه زندگیتون اونجور که دوست دارید نیست باید شروع کنید به تغییرات مثبت. راهکارهای زیبایی در این کتاب در این باره گفته شده است که کمکتان میکند بهتر این تغییرات رو انجام بدید. ممنون از کتابراه
مصطفی صادقی
۱۳۹۹/۱/۲
اول کتاب جوری آغاز میشه که انگار قراره یک موضوع و روش جدید و ناب رو بهتون بده اما درآخر متوجه مطالبش همون قوانین و روشهای سایر کتاب‌های موفقیت و معنویت هست واقعا برای من که چیز جدیدی نداشت همون نوشتن اهداف و تصور خلاق و شکرگزاری و الویت دادن و قانون 80/20 و کمک به دیگران و... بود بنظرم حتی کسایی که با این قوانین آشنایی ندارن بهتر اونا رو از منبع اصلیشون بخون تا کتابی که همه اینا رو خواسته ناقص و طی یک داستان بگه.
مریم روزیطلب
۱۳۹۸/۱۰/۳
من در گذشته کتاب‌هایی با همین موضوع مطالعه کردم. در خیلی از این کتاب‌ها مطالب با نگارشی خشک و خسته کننده بیان شده که خواننده تمایلی به تمام کردن کتاب نداردو یا به سختی کتاب را به پایان میرساند. اما در کتاب فوق نویسنده با قلمی شیرین و داستان گونه مطالب رو برای خواننده به تحریر در اورده است. به علت و ساختار داستانی، موضوعات تمرینات در ذهن تثبیت و مانگار میشود. از خواندن کتتب بسیار لذت بردم و یاد گرفتم.
سجاد صیامپور
۱۳۹۷/۹/۲۱
این کتاب ترکیب معنویت و موفقیته... من ک ب شدت راضیم
کیان ایزدمهر
۱۳۹۹/۱/۱۴
کتاب رو خوندم بلاخره و چیزی که باعث شد این یکیو تا آخر بخونم این بود که این کتاب واقعا کاربردی بود. نمیدونم چقد از تمرینات و مسائل داخل کتاب واقعا میتونه توی زندگیه واقعی باعث پیشرفت و آرامش بشه و کاربردیه ولی همینقدر که مسائل گفته شده توی کتاب جوری بود که حداقل میشه انجام داد و به صراحت هم راه انجام دادنش رو گفته بود خوندنش لذت بخش بود.
معصومه نقویان
۱۳۹۸/۶/۲۳
با سلام و تشکر از کتابراه. من این کتابو یکبار با عجله خوندم و مجددا باید بخونمش، تکنیک‌های آرامش و شادی درون به انضمام راهکارهای موفقیتو ارایه میده، کتابی هست که با خوندنش اشتیاق و انگیزه میگیری ولی در نهایت بکاربردن قوانینش به صورت مستمر هست که تضمین کننده شادی و نشاط و آرامش هست. من از این جهت که راز آرامش و شادی رو در درون آدم جستجو می‌کنه، بیشتر خوشم اومد.
نصرت کلایی
۱۴۰۰/۱۲/۸
به تصویر کشیدن دو دنیای متفاوت و سبک داستانی کتاب جهت ارایه مطالب کاربردی و عملی، جذابیت مطالعه کتاب رو افزایش میده. راهکارهای عملی ارائه شده سبب ایجاد تمایل برای مطالعه چندین و چند باره کتاب بشه. از اون دست کتابایی که میشه درسهای عملی ازش گرفت و برای رسیدن به سطوح بالاتر در زندگی ایده گرفت و در زندگی اون ایده هارو عملی کرد.
مریم م
۱۳۹۹/۱/۱۶
وقتی شروع میکنی به خوندنش دوس نداری ولش کنی هم جذابه هم پر از نکته که خیلی راحت میشه باهاش ارتباط برقرار کرد واقعا عالی بود از اون کتاباییه که واسه همه لازمه و یه دفعه خوندنش کافی نیست و باید تیکه تیکه درک بشه تا قسمت بعدیش قابل فهم باشه و یه انتقاد این که یه حدود ۴۰ صفحه طول میکشه تا به قسمت اصلی برسه و یه مقدار اون اولش خسته کنندست
امیر صداقت
۱۳۹۸/۱۰/۱۴
بسیار بسیار عالی یود. هم از نظر ترجمه و هم از نظر محتوای کتاب، که میتونم بگم که جزء بهترین کتاب‌هایی بود که تا حالا خوندم. برای هر فردی لازمه که همچین کتابی را حد اقل ماهی یبار بخونه. چون بسیار کامل و مفید برای همه اشخاص که به دنبال موفقیت در هر زمینه‌ای هستند، میباشد. ودر اخر تشکر و سپاس گزاری میکنم از کتاب راه.
فریده کوشا
۱۳۹۸/۹/۲۸
وای چ کتاب خوبی رو برای هدیه یلدا گذاشتید. یلداتون مبارک 🍉💐
کاربر Kh
۱۳۹۹/۲/۱۴
کتابی عالی که از خواندنش لذت میبری و از راهکارهایش نتیجه میگیری. کتابهای زیادی در زمینه رشد شخصی مطالعه کرده‌ام ولی کتابی به جامعیت و عمق و در عین حال کاربردی بودن این کتاب ندیده ام. حتما باید بیش از یک بار خواند، چون اول باید مزمزه کرد بعد جوید و در نهایت آن را بلعید.
Nazanin -k
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
واقعا عالی بود... انگیزه بخشی فوق العاده با راهکارهایی ساده و قابل اجرا... واقعا لذت بردم و پر از شور و شوقم برای عملی کردن راهکار‌هایی که آموختم. خیلی از این راهکارها در دین عزیزمان هم توصیه شده اما متاسفانه غافلیم... ساختن زندگی‌مان به شکلی درست و قابل افتخار سخته اما شدنی
مشاهده همه نظرات ۳۵۵

راهنمای مطالعه کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

برای دریافت کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.