معرفی و دانلود کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

عکس جلد کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت
قیمت:
26000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

رابین شارما در کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت روایتگر رشد درونی یک وکیل ثروتمند است. وکیلی که قصد دارد تا شما را با ابعاد برتر وجودتان آشنا کرده و اصول مهم موفقیت را برای بهبود کیفیت زندگی بیان کند. این اثر یکی از پرفروش‌ترین آثار دنیا بوده و در حال حاضر به 70 زبان مختلف ترجمه شده است.

کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت (The monk who sold his Ferrari) الهام گرفته از تجارب شخصی رابین شارما (Robin S Sharma) در سال­‌های وکالت است. این کتاب تا سال 2013، سه میلیون نسخه فروش داشته و از همین مجموعه کتاب، آثار دیگری همچون کلمات سری راهبی که فراری‌اش را فروخت، خرد رهبری از راهبی که فراری‌اش را فروخت، سرنوشت خودت رو پیدا کن با راهبی که فراری‌اش را فروخت و خرد خانواده از راهبی که فراری‌اش را فروخت، از سوی شارما به رشته تحریر درآمده است.

موضوع کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت چیست؟

قصه بین دو شخصیت با نام‌های جولیان منتل و بهترین دوستش، جان به صورت گفت و گو محور پیش می‌رود. جولیان در طول داستان حکایت تجربه‌های معنوی خود در طول سفرش به هیمالیا پس از فروش اموالش از جمله ماشین فراری قرمز رنگ خود را بازگو می‌کند. در واقع شارما در این کتاب سعی دارد تا دریچه‌ای نو بر ابعاد ناشناخته وجود انسان بگشاید، او به شما آموزش می‌دهد که موفقیت را در ظاهر نبینید و بکوشید تا با شناخت اسرار درونی خود به زندگی معنای تازه‌ای ببخشید و سعادت واقعی را در همین دنیا تجربه کنید.

از بارزترین ویژگی‌های این کتاب جذابیت خاص و ویژه‌ی آن است که سبب می‌شود تا شما در طول داستان نتوانید آن را زمین بگذارید! حدود 10 سال از چاپ این اثر گذشته اما هنوز جزو آثاری‌ست که نامش ورد زبان‌هاست به طوری که از آن زمان تاکنون زندگی میلیون‌ها انسان را دگرگون کرده است.

رابین شارما را بیشتر بشناسیم؟

رابین شارما از نویسندگان و سخنرانان مشهور کانادایی است که در سال 1965 دیده به جهان گشود. او تا سن 25 سالگی وکیل دادگستری بود و بعد از آن یعنی در سال 1994 اولین کتاب خود را با نام اَبَر زندگی، با موضوع مدیریت استرس و معنویت منتشر کرد. شارما تاکنون 14 عنوان کتاب نوشته که به 70 زبان مختلف دنیا ترجمه شده‌اند. کتاب حاضر دومین اثر وی است که در سال 1997، سه سال بعد از اولین اثرش منتشر شد.

برخی نظرات درباره‌ی کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت:

- راهبی که فراری‌اش را فروخت یک گنجینه است. یک فرمول ظریف و قوی برای موفقیت و سعادت واقعی. رابین اس شارما دانش سال‌ها متمادی را گردآوری کرده و آن را به زمانه آشفته این روزها پیوند داده است. توانایی زمین گذاشتن کتاب را نداشتم. (جو تای)
- یک داستان فوق‌العاده که درس‌های پربار کننده زندگی را آموزش می‌دهد. (کن ویگوتسکی)
- یک داستان دلربا و آموزنده که به همان اندازه، لذت‌بخش است. (پائولو کوئیلو)
- به شدت این کتاب برجسته را به کسانی که حقیقتاً به تعالی فردی و موفقیت در زندگی علاقه‌مند هستند، توصیه می‌کنم. (پیتر هنسون)
- یک کتاب باشکوه! دانش آن را برای موفقت فردی و معنوی پیگیری کنید. زندگی شما تغییر خواهد کرد. (کن ویگوتسکی)

جملات برگزیده کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت:

- رؤیاهای رؤیاپردازان بزرگ هرگز محقق نمی‌شود، آنها همیشه فراتر می‌روند.
- من یک هنرمند در زندگی هستم. اثر هنری من، زندگی من است.
- بیشتر افراد چه به لحاظ بدنی، عقلی یا اخلاقی، در یک گستره خیلی محدود از توانایی وجودی خود زندگی می‌کنند. همه ما گنجینه‌های حیات بسیاری برای جذب کردن داریم که بالاتر از آن، رؤیایی نیست.
- افراد خوب پیوسته خود را تقویت می‌کنند.
- زمان خوب تنظیم شده، قطعی‌ترین علامت برای یک ذهن خوب تنظیم شده است.
- هر موجودی که واجد حیات است، تنها نیست و برای خودش زندگی نمی‌کند.

در بخشی از کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت می‌خوانیم:

ساعت هشت شب بود و من باز هم باید خودم را برای حضور در دادگاه روز بعد آماده می‌کردم؛ اما مبهوت تجربه این سلطان سابق وکالت شدم که بعد از ملاقات و تربیت به دستان فرزانگان شگفت‌انگیز اهل هند، به طور چشمگیری زندگی خود را تغییر داد. با خود فکر می‌کردم چه تحول عجیب و خارق‌العاده‌ای! از خودم پرسیدم آیا این اسراری که جولیان در آن خلوتگاه کو‌هستانی دور دست فرا گرفته بود هم می‌تواند کیفیت زندگی من را بهتر کند و دوباره حس کنجکاوی من نسبت به دنیایی که در آن زندگی می‌کنم را احیا کند. هر چه بیشتر به حرف‌های جولیان گوش می‌دادم، بیشتر متوجه می‌شدم که روحم زنگار گرفته است. چه بلایی بر سر شور و شوق استثنایی دوران جوانی‌ام که نسبت به همه چیز داشتم، آمده است؟ آن قدیم‌ها حتی ساده‌ترین چیزها هم حس لذت را به من انتقال می‌داد. شاید وقت آن رسیده که دوباره سرنوشت خودم را بسازم.

جولیان با احساس این که من شیفته سلوک او شدم و تمایل دارم که سیستم زندگی روشنفکرانه که فرزانگان به او تعلیم داده بودند، یاد بگیرم سرعت حکایت‌هایش را افزایش داد. به من گفت که چگونه میل شدیدش به دانش همراه با عقلانیت قوی، سال‌های پر از کشمکش و نزاع در اتاق دادگاه را پالایش کرد و او را عضو دوست‌داشتنی اجتماع سیوانا کرده بود. راهبان به عنوان نشانه محبت نسبت به جولیان، در نهایت او را عضو افتخاری گروه خود کرده بودند و با او همچون عضو جدایی ناپذیر خانواده خود رفتار می‌کردند.

جولیان با اشتیاق به افزایش آگاهی از کارهای ذهن، جسم و روح و کسب تسلط بر نفس، بدون مبالغه در تمام لحظاتی که بیدار بود، خود را تحت آموزش رامان قرار داد. با وجود اختلاف سنی کم، او برای جولیان بیشتر شبیه به یک پدر بود تا یک مربی. واضح بود که این مرد، حکمت یک عمر خود را جمع کرده بود و با خوشحالی علاقه داشت که آن‌ها را به جولیان تقدیم کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
شایستگی‌های کتاب «راهبی که فِراری‌اش را فروخت»
تقدیر و تشکر
فصل اول: تلنگر
فصل دوم: مهمان اسرارآمیز
فصل سوم: تحول معجزه آمیز جولیان منتل
فصل چهارم: ملاقات اسرارآمیز با فرزانگان سیوانا
فصل پنجم: شاگرد معنوی فرزانگان
فصل ششم: دانش تغییر فردی
فصل هفتم: خارق العاده‌ترین باغ
فصل هشتم: برافروختن آتش درون
فصل نهم: هنر کهن خود رهبری
فصل دهم: قدرت نظم
فصل یازدهم: باارزش‌ترین کالای تو
فصل دوازدهم: هدف نهایی زندگی
فصل سیزدهم: راز ابدی سعادت همیشگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت
نویسنده
مترجممحسن صبوری
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات208
زبانفارسی
شابک978-622-641285-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
26000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

nefelibata 81
۱۴۰۲/۳/۲۰
این کتاب..
باید همه بخوننش
همه‌ی ادمای روی زمین نیازه که این کتاب رو بخونن..
در بخش‌هایی از کتاب لبخند عمیقی روی صورتم بود در بخش‌هایی از اون داشتم گریه میکردم
اما نکته قابل توجهش علمی بود که وجودم رو در بر گرفت
تازه دارم زیبایی‌های زندگی رو میبینم و درک میکنم
تازه دارم میفهمم چقدر همه چی
در تناسبه. و خودمم باورم نمیشه که
اولین بار در طول کل زندگیمه که برای تموم شدن یه کتاب نشستم دارم گریه میکنم
قطعا این کتاب شده نور راهه زندگی من
این کتاب رو به هرکسی که داره این نظر رو میخونه.. پیشنهاد میکنم و ازت خواهش میکنم که بخونیش و معرفیش کنی به همه‌ی ادمای دوروبرت..
امیدوارم که تمام روش‌های عملی رو بکار ببری و به سعادت و کامیابی برسی.. 🤍
Mahsa Ahmadi
۱۳۹۹/۹/۲۲
راستش من نسخه نمونه دو سه تا انتشارات دیگه رو هم مطالعه کردم و دیدم که این نسخه که مترجمش محسن صبوری هستش واقعا بسیار روان و قابل فهم و در عین حال زیبا ترجمه شده برخلاف اون یکی نسخه‌ها که فقط کلمه‌ها رو از انگلیسی به فارسی ترجمه کرده بودن و آدم نمی‌تونست باهاش ارتباط بگیره.
Glenda yousefi
۱۳۹۹/۱۲/۲۸
حقیقتا اسم کتاب و کامنت‌ها خیلی من رو مشتاق به خرید کرد اما توقع سبک نوشتاری بهتر و درون مایه‌ای قوی تر داشتم. صراحتا بگم حین خواندن بارها حوصله‌ام سر رفت و از ادامه‌ی خواندن منصرف شدم. خیلی چیز جدید و جذابی برای من نداشت.
دیناملک
۱۴۰۲/۲/۲۲
کتاب خوبی بود چیزایی که میدونیم رو گوشزد میکنه و اینکه شرایطی که‌ی فرد میتونه با گردش و غیره به تجربیات خوبی برسه بنظر با شرایط کشور ما جوردرنمیاد، و در لحظه زندگی کردن بدون توجه به اینده برای ما ایرانیا سخته
سوگند
۱۴۰۱/۸/۱۹
واقعا کتاب خیلی عالی بود (اگه به دنبال زندگی هدفمند و زندگی هستید که به هر چیزی که میخواهید برسید و از زمان حال لذت ببرید این کتاب عالیه... امیدوار میشی به زندگی و ناخوداگاه به حرفاش عمل میکنی خیلی زیباست)
Amir G. Keramati
۱۴۰۱/۳/۲۸
عالی و بینظیر. البته برای فرهنگ و جامعه و کشور و البته اعتبار پاسپورتمان در دنیا اینکه بتونی زندگی جدیدی را شروع کنی فکر نکنم قابل انجام باشه ولی میشه از توصیه هاش خیلی استفاده کرد. در کل خوندنش را توصیه میکنم.
Reyhaneh Kermanshahi
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
این کتاب رو من فقط با ترجمه محسن صبوری دوست دارم، ترجمه‌اش خیییلی روان، گرم و صمیمی، دلچسب و با زبان راحت ترجمه شده، وااااقعا آدم خیلی تاثیرات مثبتی میگیره از این کتاب
mehri A
۱۳۹۹/۱/۲۵
واقعا کتاب خوبیه، مخصوصا اگه روحا در مسیر تغییر و آگاهی قرار گرفته باشی و صرفا برای سرگرمی نخونیش.
تارا منصوری
۱۴۰۱/۱/۲۲
خیلی خیلی عالی کتاب بسیار زیبایی که ارزش چندبار خوندن را داره
بنظرم هر خطش یک درس بزرگ داره وبسیار زیبا درقالب یک داستان آموزه‌های بسیار نابی را آموزش داده
حدیث گودرزی
۱۴۰۱/۹/۱۴
واقعا عالی و قشنگ بود، درسهایی از زندگی که ماهاا یادمون رفته و درگیر روزمرگی شدیم رو بهمون آموزش میده، یکبار خوندنش کافی نیست😍
سمیه خیرمند
۱۴۰۲/۱/۷
سلام
من واقعا از خوندن کتاب لذت بردم و اونو به چند نفر معرفی کردم و حتی یکی خریدم و به یکی از دوستام هدیه دادم
مجتبی بهرامی
۱۴۰۱/۱۲/۲۱
کتاب‌های رابین شارما همه خوب هستند ولی ترجمه کمی ضعیف بود چون حالت داستان دارند بهتر به موضوعات پی میبریم
سها مرادی
۱۴۰۰/۶/۳۰
لذت بردم از مطالعه این کتاب. باعث میشه راجع به خودمون بیشتر فکر کنیم و به آرامش و خودآگاهی و درک درستی از خویشتن برسیم
فاطمه قدرتی
۱۴۰۰/۱/۳۰
عالی بود. خیلی نکات ریز آموزنده‌ای داشت. لذت بردم. یکی از بهترین کتابهایی بود که به دیگران معرفی میکنم
محبوبه اعرابیان
۱۴۰۱/۴/۲۱
من از خوندنش خیلی لذت نبردم. از تعریف‌ها یی که شنیده بودم انتظار داشتم خیلی مفیدتر باشه
مشاهده همه نظرات 32

راهنمای مطالعه کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت

برای دریافت کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.