معرفی و دانلود کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته

عکس جلد کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته
قیمت:
۵۱۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته

کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته نوشته کن کیزی، داستان دیوانه‌خانه‌ای را به تصویر می‌کشد که در آن فردی خودکامه در قالب یک ابَرقدرت با سوء استفاده از ضعف‌های باوری و عاطفی بیماران و پزشکان بر آن‌ها فرمانروایی می‌کند.

راوی رمان پرواز بر فراز آشیانه فاخته (One Flew Over the Cuckoo's Nest) یک بیمار روانی دورگه قوی هیکل ولی بی‌جربزه به نام چیف برامدون است. او نزد دیگران وانمود کرده که کر و لال است و از این راه رازها و حرف‌های بین کارکنان آسایشگاه را می‌فهمد. او که از قدیمی‌ترین بیماران روانی آن آسایشگاه به شمار می‌رود با اینکه در سال‌های گذشته به طور حرفه‌ای فعالیت ورزشی انجام می‌داده، بعد از حضور در جنگ جهانی دوم به بیماری روانی مبتلا شده است.

در ظاهر سرپرست این آسایشگاه روانی یک دکتر روانشناس است اما در حقیقت قدرت اصلی در دست یک پرستار به نام رچد معروف به پرستار بزرگ است که با انضباط بسیار خشک و سختی که دارد، باعث رنج و عذاب بیماران و کارکنان و خجالت آنان نزد دیگران شده و همه چیز را تحت اختیار خود قرار داده.

قهرمان اصلی رمان، یک زندانی معمولی به نام رندال مک مورفی از سربازهای جنگ کره است که به دلیل هم‌بستر شدن با دختری جوان‌تر از سن قانونی، به زندان محکوم شده اما برای اینکه از کار اجباری فرار کند خود را به دیوانگی زده تا بتواند دوران راحتی را در آسایشگاه روانی سپری کند. مردی که جامعه نتوانسته او را سر به راه و فرمان‌بردار کند در مقابل پرستار بزرگ می‌ایستد تا قدرت را از دستانش بگیرد.

این کتاب نگاهی دارد به ساختارهای قدرت در سازمان‌ها. همچنین رمان به نقد مکتب روانشناسی رفتارگرایی و ستایش اصول انسانی می‌پردازد. کن کیزی (Ken Kesey) مدتی در سِمَت کارمند در بیمارستان روانی در منلوپارک کالیفرنیا به کار مشغول بود و نسبت به بیماران روانی شناخت خوبی داشت.بیمارستان در این رمان را می‌توان نماد و استعاره‌ای از جامعه‌ای خودکامه دانست که با ظاهر دموکرات و باطن دیکتاتوری، روح و روان افراد را تحت فشار می‌گذارند و آن‌قدر باورها و ترس‌های آن‌ها را تحت سلطه خود قرار می‌دهند که به نوعی به فلج شدن آنان می‌انجامد و با وجود آگاهی جرأت و جسارت انجام هیچ کاری را ندارند.

کن کیزی در اثر خود به عمیق‌ترین لایه‌های روحی شخصیت‌های داستان می‌پردازد و از وجود تک‌تک آن‌ها، قهرمان‌ها و انسان‌های منفوری می‌آفریند که جهان واقعی را بازتاب می‌دهند. از نوشته او می‌توان این‌گونه استنباط کرد که منظورش فقط بیمارستان روانی نبوده است. او این آسایشگاه را به سراسر دنیای مدرن نسبت می‌دهد.

افتخارات کتاب پرواز بر فراز آشیانه فاخته:

مجله تایم رمان پرواز بر فراز آشیانه فاخته را در فهرست 100 رمان برتر انگلیسی زبان بین سال‌های 1923 و 2005 قرار داده است. این کتاب ابتدا به صورت یک نمایش‌نامه درآمد و سپس در سال 1975 فیلمی به کارگردانی میلوش فورمن و بازی درخشان جک نیکلسون براساس این رمان ساخته شد. این فیلم موفق به دریافت 5 جایزه اسکار گردید.

در بخشی از کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته می‌شنویم:

از امروز صبح چیزی به یادم نمی‌آید. آن‌ها از آن چیزهایی که اسمش را قرص گذاشته‌اند، آنقدر به من دادند که تا قبل از باز شدن در بخش چیزی به یاد نمی‌آورم. باز شدن در بخش، یعنی اینکه ساعت هشت صبح است، و این یعنی اینکه من دست‌کم یک ساعت و نیم در انفرادی سرد بوده‌ام؛ در حالیکه مسئولان فنی آمده‌اند و چیزهایی که پرستار گنده به آن‌ها گفته است نصب کرده‌اند و من کوچک‌ترین تصوری از این چیزها ندارم.

از سمت در بخش صداهایی می‌شنوم که بالای هال و دور از دیدرس من است. باز شدن آن در از ساعت هشت صبح شروع می‌شود و هزاران بار باز و بسته می‌شود. هر روز صبح ما به ترتیب در کنار دیوارهای سالن روز می‌نشینیم و بعد از صبحانه پازل درست می‌کنیم، گوش به زنگ کلیدی هستیم که در قفل می‌چرخد و منتظریم تا ببینیم چه پیش می‌آید. کار زیاد دیگری برای انجام دادن نداریم. بعضی وقت‌ها یکی از رزیدنت‌های جوان پشت در می‌ایستد تا ببیند ما پیش از خوردن قرص‌هایمان چطوری هستیم. اسمش را گذاشته‌اند بی. ام. بعضی وقت‌ها همسر یکی از بیماران با کفش‌های پاشنه بلند و کیفی که به‌سختی به شکمش چسبانده است، برای ملاقات می‌آید. بعضی وقت‌ها گروهی از معلمان مدارس ابتدایی می‌آیند و آن نماینده‌ی احمق روابط عمومی بیمارستان راهنماییشان می‌کند؛ همان که همیشه دست‌های خیسش را به هم می‌زند و می‌گوید چقدر خوشحال است که این بیمارستان روانی همه‌ی بی‌رحمی‌های قدیمی را از بین برده است: «چه فضای بشاشی! قبول ندارین؟» او دور معلمانی که برای حفظ امنیتشان به هم دیگر چسبیده‌اند، می‌چرخد و دستانش را به هم می‌زند.

«وقتی به اون روزای قدیمی فکر میکنم، به پلیدیها، غذاهای بد، بله حتی به وحشیگری، اوه بله خانما اون وقته که میفهمم که توی این کارزارمون چه راه طولانیای رو طی کردیم.» هرکس به این طبقه میآید، معمولاً ناامید میشود؛ البته دراینصورت همیشه شانسی وجود دارد، و وقتی کلیدی در قفل در میچرخد، همهی سرها رو به بالا میچرخد؛ انگارکه همه به یک رشته بسته شدهاند. «وقتی به اون روزای قدیمی فکر میکنم، به پلیدیها، غذاهای بد، بله حتی به وحشیگری، اوه بله خانما اونوقته که میفهمم که توی این کارزارمون چه راه طولانیای رو طی کردیم.» هرکس به این طبقه میآید، معمولاً ناامید میشود؛ البته دراینصورت همیشه شانسی وجود دارد، و وقتی کلیدی در قفل در میچرخد، همهی سرها رو به بالا میچرخد؛ انگارکه همه به یک رشته بسته شدهاند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۵ دقیقه
یادداشت مترجم
۴ دقیقه
پیش‌نویس
۱۷ دقیقه
بخش اول - یک
۱۶ دقیقه
دو
۱۱ دقیقه
سه - قسمت اول
۲۲ دقیقه
سه - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
چهار - قسمت اول
۲۲ دقیقه
چهار - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
پنج - قسمت اول
۲۱ دقیقه
پنج - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
پنج - قسمت سوم
۱۸ دقیقه
پنج - قسمت چهارم
۱۴ دقیقه
پنج - قسمت پنجم
۲۵ دقیقه
شش
۱۹ دقیقه
هفت
۱۳ دقیقه
هشت - قسمت اول
۱۷ دقیقه
هشت - قسمت دوم
۱۴ دقیقه
نه - قسمت اول
۱۹ دقیقه
نه - قسمت دوم
۶ دقیقه
ده
۲۴ دقیقه
یازده
۶ دقیقه
دوازده - سیزده - چهارده
۲۰ دقیقه
پانزده - قسمت اول
۲۱ دقیقه
پانزده - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
بخش دوم - شانزده
۲۱ دقیقه
هفده
۲۲ دقیقه
هجده
۱۳ دقیقه
نوزده - بیست
۱۶ دقیقه
بیست‌ویک
۲۳ دقیقه
بیست‌ودو
۱۳ دقیقه
بیست‌وسه
۱۲ دقیقه
بخش سوم - بیست‌وچهار - قسمت اول
۱۷ دقیقه
بیست‌وچهار - قسمت دوم
۲۴ دقیقه
بیست‌وچهار - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
بیست‌وپنج - قسمت اول
۲۱ دقیقه
بیست‌و‌پنج - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
بیست‌وپنج - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
بیست‌وپنج - قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
بیست‌وپنج - قسمت پنجم
۱۹ دقیقه
بخش چهارم - بیست‌وشش - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بیست‌وشش - قسمت دوم
۱۵ دقیقه
بیست‌وهفت - قسمت اول
۲۰ دقیقه
بیست‌وهفت - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
بیست‌وهشت - قسمت اول
۲۳ دقیقه
بیست‌وهشت - قسمت دوم
۱۶ دقیقه
بیست‌وهشت - قسمت سوم
۱۹ دقیقه
بیست‌ونه - قسمت اول
۲۷ دقیقه
بیست‌ونه - قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندهفرهاد اتقیایی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۵۱۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته

بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۱/۲۵
نمیدانم از داستان خوشم آمد یا نه.
من فیلم را نصفه نیمه دیدم و حالا کنجکاو شدم کامل ببینم.
بخش‌هایی از آن کسالت بار بود و البته اصلا داستانی سطحی نبود و نیاز به تعمق داشتم و شاید باید متن را میخواندم. به هر حال داستانی نبود که بشود رهایش کرد.
گویندگی خوب بود
عرفان رادان
۱۳۹۹/۱/۳۱
فیلم فوق العاده با بازی جک نیکلسون بزرگ صدای راوی هم بسیار دلنشین و خوب هست این کتاب برای کسانی که فیلم رو دیدن هم میتونه جذاب باشه باتشکر
R A Bakhshi
۱۴۰۰/۱۲/۲۸
متاسفانه شهرت فیلم این داستان باعث شده کتاب کمتر مورد توجه قرار بگیره. به نظرم خوندن این کتاب درک عمیق تر و بهتری از فیلم به شما میده
saeed keikha
۱۳۹۹/۲/۵
بسیار کتاب جالب و خواندنی هست به دوستان و کتاب دوستان عزیز توصیه می‌کنم. مرسی کتابراه
Masood FarD
۱۳۹۹/۹/۱۷
کن کیزی این شاهکارو با قلمش روی کاغذ آورد
میلوش فورمن هم با ذوق هنریش شاهکاره تصویریشو خلق کرد...
الناز انصاری
۱۴۰۱/۳/۲۱
کتاب‌خوان و تدوین لذت شنیدن رو چند برابر کرده. امیدوارم صدای راوی رو بیشتر بشنوم.
مریم ثنایی
۱۴۰۱/۴/۱
خیلی شبیه فیلمشه البته با جزئیات بیشتر من هم کتاب و هم فیلم رو شدیدا دوست داشتم
السا ممبینی
۱۴۰۱/۳/۸
مثل تمام رمان‌های معروف
کتاب خیلی جذابتر و فوق العاده تر از اثر سینماییِ
مبینا شف
۱۳۹۹/۶/۱۶
کتاب فوق العاده ایه، فیلمش رو هم حتما تماشا کنید
عاطفه محمدی
۱۳۹۹/۲/۱۰
صدای راوی عالی بود. مرسی
وحید غزالی
۱۴۰۱/۱/۹
حتی برامنی که فیلمشو دیده بودم جالب و دوست داشتنی بود
مهران فرشاد
۱۴۰۰/۱/۷
جدال با دیکتاتوری در این کتاب من رو شفیته کرده بود
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته

برای دریافت کتاب صوتی پرواز بر فراز آشیانه فاخته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.