معرفی و دانلود کتاب زندگی بر محور حقیقت

برای دانلود قانونی کتاب زندگی بر محور حقیقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زندگی بر محور حقیقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زندگی بر محور حقیقت

کتاب زندگی بر محور حقیقت نوشتۀ هانس روسلینگ، اولا روسلینگ و آنا روسلینگ رونلاند، قدرت آن را دارد تا دیدگاه‌تان را نسبت به زندگی کاملا تغییر دهد. اگر می‌خواهید دنیا را درک کنید همین حالا این کتاب را بخوانید!

کتاب زندگی بر محور حقیقت، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون، راهنمایی ضروری برای تفکر روشن نسبت به جهان است که شیوه جهان‌بینی شما را تغییر خواهد داد و شما را برای بحران‌ها و فرصت‌های آینده آماده می‌کند.

زندگی بر محور حقیقت (Factfulness)، یعنی عادت به تکیه کردن بر عقایدی که مبتنی بر حقیقت هستند؛ این نوع نگاه از میزان استرس خواهد کاست. در کتاب زندگی بر محور حقیقت، پروفسور هانس روسلینگ (Hans Rosling) در کنار دو همکار همیشگی‌اش، آنا روسلینگ رونلاند (Anna Rosling Ronnlund) و اولا روسلینگ (Ola Rosling)، با طرح سؤالاتی ساده درباره وضعیت جهان، در تلاش هستند به طور بنیادین توضیح دهند که چرا ما مردمان حتی در مورد کوچک‌ترین حقایق دنیا هم آگاهی نداریم. در توضیح این مسئله، پروفسور روسلینگ ده غریزه را در وجود انسان‌ها مطرح می‌کند.

این کتاب بیان می‌کند که دنیا با همه کاستی‌هایش، در شرایطی بهتر از آن چیزیست که تصور می‌کنید. این بدان معنا نیست که دیگر هیچ دغدغه‌ای وجود ندارد، اما وقتی به جای پذیرش یک جهان‌بینی مبتنی بر حقیقت، همواره نگران همه‌چیز باشیم، توانایی‌مان برای تمرکز بر مهم‌ترین و مخاطره‌آمیزترین مسائل از دست می‌رود.

بیل گیتس در مورد این اثر گفته: این کتاب یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی است که در کل دوران زندگی‌ام خوانده‌ام، یک راهنمای ضروری برای شفاف‌اندیشی دربارۀ دنیا.

در بخشی از کتاب زندگی بر محور حقیقت می‌خوانیم:

به جهان فکر کنید؛ به جنگ، خشونت، بلایای طبیعی، فجایع ساختۀ دست بشر و فساد. چیزهای بدی که به‌ نظر می‌رسد رو به بدتر شدن هم می‌روند، درست است؟ ثروتمندان، ثروتمندتر می‌شوند و فقرا، فقیرتر. نرخ فقر هم رو به افزایش است و به‌ زودی تهی از منابع خواهیم شد، مگر آنکه اقدامی مؤثر و جدی انجام گیرد. حداقل می‌توان گفت این تصویری است که اکثر غربی‌ها در رسانه‌ها می‌بینند و در ذهن‌شان هم نقش بسته است. این را جهان‌بینیِ مبتنی بر احساس نام‌گذاری می‌کنم. این شکل از جهان‌بینی، گمراه‌ کننده و نگران‌ کننده است.

حقیقت این است که اکثریت جمعیت جهان از نظر درآمدی در وضعیت میانه قرار دارند. شاید آن‌ها در شرایطی زندگی نکنند که به‌ عنوان طبقۀ متوسط در ذهن داریم، ولی در فقر مطلق هم زندگی نمی‌کنند؛ دخترانشان به مدرسه می‌روند، فرزندانشان واکسینه می‌شوند، در خانواده‌های دو فرزندی زندگی می‌کنند و برای تعطیلات دوست دارند به خارج سفر کنند؛ البته نه به‌ عنوان پناهنده. قدم‌به‌قدم، سال‌به‌سال، جهان در حال پیشرفت است، نه در تک‌تک مقیاس‌ها و نه لزوماً هر سال، بلکه به شکل کلی دنیا در حال بهبود است. اگرچه دنیا با چالش‌های بزرگی مواجه شده است، ولی موفق به پیشرفت‌های چشمگیری شده‌ایم. این جهان‌بینیِ مبتنی بر حقیقت است.

جهان‌بینیِ مبتنی بر احساس است که مردم را به‌ سمت منفی‌ترین و بیمناک‌ترین گزینه‌های سؤالات آزمون می‌کشاند. انسان‌ها در زمان فکر کردن، حدس‌ زدن و یادگیری پیرامون دنیا، اغلب به‌ واسطۀ ادراک حسی به جهان‌بینی خود رجوع می‌کنند؛ بنابراین اگر جهان‌بینی‌تان غلط باشد، به شکلی نظام‌مند حدس‌های اشتباه می‌زنید؛ ولی این جهان‌بینیِ مبتنی بر احساس، چنان که من هم تصور می‌کردم، فقط ناشی از اطلاعاتِ منسوخ نیست. حتی افراد با دسترسی به آخرین اطلاعات هم در اشتباه هستند. در عین‌ حال مطمئن شده‌ام که مقصر، رسانه‌های بداندیش، پروپاگاند، اخبار جعلی و اطلاعات نادرست نیستند.

فهرست مطالب کتاب

دربارۀ نویسندگان
سپاسگزاری
یادداشت نویسنده
مقدمه
فصل اول: غریزۀ شکاف
فصل دوم: غریزۀ منفی‌گرایی
فصل سوم: غریزۀ خط مستقیم
فصل چهارم: غریزۀ ترس
فصل پنجم: غریزۀ تخمین
فصل ششم: غریزۀ تعمیم
فصل هفتم: غریزۀ تقدیر
فصل هشتم: غریزۀ تفکر تک‌بُعدی
فصل نهم: غریزۀ سرزنش
فصل دهم: غریزۀ اضطرار
فصل یازدهم: حقیقت‌مداری در عمل
سخن پایانی
پیوست
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زندگی بر محور حقیقت
نویسنده، ،
مترجمامیرحسین فاضلی مقدم
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۰
زبانفارسی
شابک978-600-461-178-7
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زندگی بر محور حقیقت

Maedre
۱۳۹۹/۲/۲۲
یکی از بخش‌های غریزه بقا، غریزه واکنش احساساتی به پدیده‌هاست. دکتر روسلینگ در این کتاب به بررسی این غریزه مخرب پرداخته و راهکارهایی برای مقابله با آن ارائه می‌دهد. برای داشتن جهان شناخت درست و مفید در دنیای سطح چهارم، توجه به مطالب عنوان شده الزامیست. ترجمه کتاب؟ کیفیت خوبی نداشت. مواردی از برداشت سطحی به وضوح به چشم می‌خورند. یک مثال. برای کلمه Free Internet، اینترنت رایگان عنوان شده. درحالی که منظور، دسترسی «آزاد» و بدون محدویت برای تمام ساکنین جهان است.
علی کاظمی
۱۳۹۷/۱۰/۱۹
در حال مطالعه‌اش هستم. بعنوان کسی که کار ترجمه کردم، در وهله‌ی اول باید بگم که ترجمه بسیار روان و دلپذیره.
متن کتاب تا اینجایی که من مطالعه کردم، بسیار تاثیرگذار و تغییر دهنده اس.
آفرین بر دکتر روسلینگ فقید و مترجم عزیز آقای فاضلی
Nazi Gh
۱۳۹۷/۱۱/۱۷
تو دنیای پر استرس و فشار امروز که همه روزه با اخبار و اطلاعات ناگوار همراهه، دونستن حقیقت ماجرا در مورد اتفاقاتی که دنیا و آدما باهاش مواجه میشن میتونه ارامش بیشتری رو بهمون هدیه کنه.
سینا داودى
۱۳۹۷/۱۰/۱۷
این کتاب جزو پیشنهادهای بیل گیتس هست و نویسنده فقید سوئدی اون رو چند سال قبل از مرگش نوشت. عالی و توصیه میکنم
سهند _ک
۱۴۰۱/۲/۲
از جمله کتابایی هست که ذهنیت و باورهای انسان هارو عوض می‌کنه و دید آدم شفافتر میشه. هر انسانی باید بخونه این کتابو
Mohammad Mahdi Rafiei
۱۳۹۹/۴/۲۸
فوقالعاده، دید آدم رو نسبت به دنیا و محیط اطراف و بدگویی‌هایی مه دربارش گفته میشه رو عوض میکنه. شدیدا توصیه میشه
نفیسه خیری یزدی
۱۳۹۸/۴/۱۹
این کتاب فوق العاده بود پیشنهاد میکنم حتما بخونید
پر از اتفاقات جالب و هیجانی و آموزنده
فاطمه ی
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
عالی بود.. خیلی از بدبینی‌های قضاوتی ناشی از تبلیغات غلط رو کاهش میده
مصطفی موسوی
۱۳۹۷/۱۰/۷
وااای
بی نظیر‌ترین کتابی که در طول زندگی‌ام خوندم.
حتما بخونید
ع ب
۱۳۹۸/۴/۱۱
این آقای نویسنده توی سوریه و روهنگیا و اتیوپی زندگی نکرده که بفهمه دنیا دست کیه. دو روز توی یکی از دهاتای حبشه زندگی میکرد بهش میگفتم حقیقت کیلو چنده
سام امیری
۱۳۹۸/۳/۲۷
عالیه، ترجمه روان و نکاتی که تو کم تر کتابی هست و بسیار تاثیر گذار
رحیم لطیفی
۱۳۹۹/۱/۲۹
یکی از بهترین کتابهایی که تا حالا مطالعه کردم.
وحید صوفی محمودی
۱۳۹۸/۶/۶
واقعا این سایت باعث افزایش رشدواعتلای آگاهی مردم شده
فاطمه ی
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
صد صفحه اولش عالیه بقیش تکرار مکررات هست!..
Samira Golestani
۱۳۹۷/۱۱/۱۸
کتاب خوبیه ولی باید عملی بشه...
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب زندگی بر محور حقیقت

برای دریافت کتاب زندگی بر محور حقیقت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.