معرفی و دانلود کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی

عکس جلد کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی

کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی نوشتۀ هیئون سئو لی، نگاهی فوق‌العاده به زندگی در یکی از بی‌رحم‌ترین و مخفی کارترین دیکتاتوری‌های جهان و ماجرای مبارزه هراس‌آور یک زن برای فرار از دستگیری و رساندن خانواده‌اش به آزادی است.

دختری با هفت اسم (The girl with seven names) در سال 2015 منتشر شد و خیلی زود جزو کتاب‌های پرفروش‌ نیویورک‌تایمز قرار گرفت. همچنین در همان سال نامزد جایزه بهترین اتوبیوگرافی به انتخاب گودریدز شد.

هیئون سئو لی (Hyeonseo Lee) که کودکی‌اش در کره شمالی سپری می‌شد یکی از میلیون‌ها نفری بود که در دام رژیم مخفی کار و ستمگر کمونیست روزگار می‌گذراندند. خانه کودکی‌اش در مرز چین او را در شرایطی فراتر از حدود کشور محصورش قرار می‌داد و وقتی قحطی دهه 1990 آمد او شروع به تفکر، پرسشگری و درک این نکته کرد که در سراسر عمرش شستشوی مغزی شده است. با توجه به میزان فقر و بیچارگی اطرافیانش متوجه شد که کشورش نمی‌تواند چنان که می‌گفتند «بهترین کشور روی زمین» باشد.

هنگامی که به سن هفده سالگی رسید تصمیم گرفت از کره شمالی بگریزد. در مخیله‌اش هم نمی‌گنجید که برای اینکه باز هم کنار خانواده‌اش باشد باید دوازده سال صبوری کند.

هیئون سئو لی دربارۀ این اثر می‌گوید:

«داستانی که می‌گویم برای افرادی مثل من که در کرۀ شمالی به‌ دنیا آمده و از آن فرار کرده‌اند داستان عجیبی نیست. اما می‌توانم تأثیرش را در افراد حاضر در این همایش ببینم. شوکه شده‌اند. احتمالاً از خودشان می‌پرسند چرا هنوز چنین کشوری در دنیا وجود دارد.

شاید درک این واقعیت برایشان سخت‌تر هم باشد که من چطور هنوز عاشق کشورم هستم و دلم برایش تنگ شده، برای کوه‌های برفی‌اش، برای بوی نفت سفید و زغا‌ل‌سنگ، برای دوران بچگی‌ام، آغوش امن پدرم و خوابیدن کف زمین‌های گرم. درست است که زندگی جدیدم راحت است، اما هنوز هم دختری هستم اهل هیسان که آرزو دارد همراه خانواده‌اش در رستوران موردِ علاقه‌شان نودل بخورد. دلم برای دوچرخه‌ام تنگ شده، و برای منظرۀ رودخانه‌ای که به چین می‌رود.

ترک‌ کردن کرۀ شمالی به ترک‌ کردن هیچ کشوری شباهت ندارد. بیشتر شبیه رفتن از جهانی دیگر است. هر چقدر هم از آن دور شوم، باز هم جاذبه‌اش رهایم نخواهد کرد. حتی برای کسانی که در آن کشور، رنج زیادی کشیده‌اند و از جهنم فرار کرده‌اند هم ممکن است زندگی در دنیای آزاد چنان دشوار باشد که برای کنار آمدن با آن و یافتن خوشبختی دست‌وپا بزنند. حتی بعضی از آن‌ها تسلیم می‌شوند و به زندگی در آن جای تاریک برمی‌گردند-درست مثل خود من که وسوسه شدم برگردم، آن‌ هم بارها.

اما واقعیت این است که من نمی‌توانم برگردم. درست است که رؤیای آزادی کشورم را در سر می‌پرورانم، اما کرۀ شمالی هنوز بعد از گذشت سالیان سال، مثل همیشه، کشوری بسته و ظالم است، و اگر زمانی برسد که بتوانم با امنیت خاطر به آن برگردم، احتمالاً در کشور خودم غریبه‌ خواهم بود.

حالا که این کتاب را بازخوانی می‌کنم، می‌بینم که این داستان بیداری من است، داستان بلوغی طولانی و دشوار. به این واقعیت دست یافته‌ام که به‌ عنوان یک فراری از کرۀ شمالی، در جهان، غریبه محسوب می‌شوم، یک تبعیدی‌. هر قدر هم تلاش کنم تا خودم را با جامعۀ کرۀ جنوبی وفق بدهم، باز هم فکر نمی‌کنم به‌ طور کامل به‌ عنوان شهروند کرۀ جنوبی پذیرفته بشوم. از این مهم‌تر اینکه، خودم هم این هویت را قبول ندارم. من خیلی دیر به کرۀ جنوبی رفتم، در بیست‌وهشت‌ سالگی. ساده‌ترین راه برای حل مسئلۀ هویتم این است که بگویم کره‌ای هستم. اما چنین کشوری وجود ندارد. کرۀ واحدی وجود ندارد.»

در بخشی از کتاب دختری با هفت اسم می‌خوانیم:

با صدای گریۀ مادرم از خواب بیدار شدم. مین‌هو، برادر کوچکم، هنوز روی زمین کنار من خواب بود. ناگهان پدرم سراسیمه وارد اتاق شد و فریاد زد «بیدار شین!»

دست‌های ما را کشید، هُلمان داد و از اتاق بیرون کرد. مادرم پشت‌ سرش بود و مثل بید می‌لرزید. آسمان صاف بود. غروب شده بود و هوا رو به تاریکی می‌رفت. مین‌هو هنوز گیج خواب بود. به خیابان رفتیم و سرمان را سمت خانه چرخاندیم. تنها چیزی که به چشم می‌خورد دود سیاه روغنی بود که از پنجرۀ آشپزخانه بیرون می‌زد و شعله‌های سیاه آتش که روی دیوارهای بیرون خانه زبانه می‌کشید.

در کمال تعجب دیدم پدرم با عجله سمت خانه برگشت.
صدای غرش عجیبی مثل هجوم طوفان از داخل خانه به‌ گوش رسید. صدایی مثل بوم. کاشی‌های یک قسمت از سقف فرو ریخت، و گلوله‌ای از آتش مثل یک گل نارنجی‌ رنگ شن به آسمان پرتاب شد و خیابان را روشن کرد. یک قسمت از خانه غرق در آتش شد و دود غلیظ و سیاهی از بقیۀ پنجره‌ها بیرون زد.

پدرم کجا بود؟
در یک چشم‌به‌هم‌زدن تمام همسایه‌ها دورمان جمع شدند. یک نفر با سطل روی آتش‌ آب می‌ریخت-انگار با این کارش آتش‌سوزی مهار می‌شد. صدای غژغژ‌ کردن و از هم‌ گسیختن چوب‌ها بلند شد و بعد هم کل سقف آتش گرفت.

گریه نمی‌کردم. حتی نفس هم نمی‌کشیدم. چرا پدرم از خانه بیرون نمی‌آمد؟
شاید فقط چند ثانیه گذشت اما مثل چند ساعت طول کشید. ناگهان از خانه بیرون آمد و سمت ما دوید. بدجور سرفه می‌کرد. تمام هیکلش از دود، سیاه شده بود و صورتش از روغن برق می‌زد. در هر دستش دو قاب مستطیلی بود.

فهرست مطالب کتاب

سخن نویسنده
مقدمه
پیش‌گفتار
بخش اول: بهترین کشور دنیا
فصل اول: قطاری در دل کوهستان
فصل دوم: شهری در مرز جهان
فصل سوم: چشمان روی دیوار
فصل چهارم: زن سیاه‌پوش
فصل پنجم: مرد زیر پل
فصل ششم: کفش‌های قرمز
فصل هفتم: شهر توسعه‌یافته
فصل هشتم: عکس اسرارآمیز
فصل نهم: کمونیست خوب بودن
فصل دهم: سرزمین سنگی
فصل یازدهم: این خانه نفرین شده است
فصل دوازدهم: فاجعه‌ای روی پل
فصل سیزدهم: پرتویی بر دریای تاریک
فصل چهاردهم: قلب بزرگ از تپیدن ایستاد
فصل پانزدهم: دوست‌دختر یک تبهکار
فصل شانزدهم: زمانی این نامه را می‌خوانی که پنج نفر از ما دیگر در این دنیا نخواهیم بود
فصل هفدهم: نورهای چانگبای
فصل هجدهم: روی یخ
بخش دوم: در قلب اژدها
فصل نوزدهم: دیدار با آقای آهن
فصل بیستم: حقایقی درمورد وطن
فصل بیست‌ویکم: خواستگار
فصل بیست‌ودوم: دام ازدواج
فصل بیست‌وسوم: دختر شنیانگ
فصل بیست‌وچهارم: تماسی پر از عذاب وجدان
فصل بیست‌وپنجم: دو مرد اهل کرۀ جنوبی
فصل بیست‌وششم: بازجویی
فصل بیست‌وهفتم: نقشه
فصل بیست‌وهشتم: دستۀ تبهکار
فصل بیست‌ونهم: آرامش نور مهتاب
فصل سی‌ام: بزرگ‌ترین و پرشتاب‌ترین شهر آسیا
فصل سی‌ویکم: زن شاغل
فصل سی‌ودوم: ارتباط با هیسان
فصل سی‌وسوم: درددل با خرس عروسکی
فصل سی‌وچهارم: شکنجه‌دادن مین‌هو
فصل سی‌وپنجم: شوک عشقی
فصل سی‌وششم: مقصد سئول
بخش سوم: سفر به تاریکی
فصل سی‌وهفتم: به کره خوش‌ آمدید
فصل سی‌وهشتم: زن‌ها
فصل سی‌ونهم: خانۀ وحدت
فصل چهلم: مسابقۀ یادگیری
فصل چهل‌ویکم: در انتظار سال ۲۰۱۲
فصل چهل‌ودوم: مکانی برای ارواح و سگ‌های هار
فصل چهل‌وسوم: وضعیت بغرنج
فصل چهل‌وچهارم: سفر شبانه
فصل چهل‌وپنجم: زیر آسمان گستردۀ آسیا
فصل چهل‌وششم: گم‌شدن در لائوس
فصل چهل‌وهفتم: به هر قیمتی
فصل چهل‌وهشتم: مهربانی غریبه‌ها
فصل چهل‌ونهم: سیاست رفت‌وآمد
فصل پنجاهم: انتظار طولانی برای آزادی
فصل پنجاه‌ویکم: چند معجزۀ کوچک
فصل پنجاه‌ودوم: آمادۀ مرگ هستم
فصل پنجاه‌وسوم: زیبایی یک ذهن آزاد
پس‌گفتار

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی
نویسنده
مترجمالهه علوی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۴۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-461-131-2
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی

smart flower
۱۳۹۸/۹/۲۹
داستانی فوق العاده زیبا و احساسی بود.
در کمتر از 3روز تمومش کردم.
همیشه دلم میخواست راجع به این کشور و مردمش بیشتر بدونم قبلا مستندی از کره شمالی دیده بودم ولی این کتاب دید تازه و روشن تری بهم داد.
سرسختی دختر و تلاش‌های بی‌وقفش واقعا قابل تحسین بود هیچوقت تسلیم نشد واسه هدفش سخت جنگید و در موفق
نهایت شد.
مادرشم هوش و ذکاوت خوبی داشت تو حیاتی‌ترین لحظات بهترین تصمیم هارو میگرفت و خانوادشو بارها نجات داد قطعا دختر هم این هوش رو از مادرش به ارث برده بود.
واقعا زندگی مردم کره شمالی خیلی دردناکه همه‌ی زندگیشون در ترس و اضطراب میگذره اصلا نمیدونن آزادی چیه اینقدر شست و شوی مغزی دادنشون که وقتی با دنیای جدید و آزادی روبرو میشن به سختی میتونن با شرایط جدید خودشونو وفق بدن و لذت ببرن.
یه نکته دیگه هم از کتاب جالب بود با توجه به میزان رفاه و آسایش هر کشور در یک بازه زمانی یکسان چقدر سطح دغدغه‌های مردمشون میتونه متفاوت باشه تو یه کشور واسه یه وعده غذایی موندن چیزی واسه خوردن ندارن سرپناه ندارن یجاهم دنبال عمل‌های زیبایی و مد و... هستن
امیدوارم هرچه زودتر کره شمالی ازین وضعیت بد رهایی پیدا کنه و دوتا کره متحد شن
هیچ جای دنیا جنگ و فقر نباشه همه در صلح و آرامش زندگی کنن.
Amirhamzeh Rafiee
۱۳۹۷/۱۰/۱۷
این جمله‌اش فوق العاده بود، حقوق بشر تو اون کشور فقط واسه یه نفر اجرا میشه اونم رهبر کره بود،
Akef Moazez Lesko
۱۳۹۸/۹/۱۳
مدتها بود که میخواستم کتابخوان بگیرم ولی بایستی خودم رو با واندن کتابی دیجیتال می‌سنجیدم تا اینکه تو فرودگاه مهرآباد این کتاب نظرم رو جلب کرد. از کتابراه سریع خریدم و امشب تمومش کردم.
نخست اینکه خوندنش خیلی راحت بود و این برایم جالب بود.
بعد اینکه کتابی را برای شروع انتخاب کرده بودم که عالی بود و
از این بابت خرسندم. البته فکرش رو میکردم زیبا باشه ولی بیش از انتظارم بود. در نهایت با جمله‌ای که برایم جالب بود این کتاب رو حتماً پیشنهاد می‌کنم:
در این کتاب میخوانیم:
طبق گفتۀ آندری لانکو تاریخ‌شناس، رژیمی که تمایل دارد انسان‌های زیادی را بکشد تا در عرصۀ قدرت بماند، تا مدت زیادی قدرتمند باقی خواهد ماند.
سپاس از کتابراه
محمد غلامی
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
قطعاخوندن این کتاب روبه دوستانم پیشنهاد میکنم بیان کتاب بنظرم من جذاب بودوزمانیکه شروع به خواندن میکردم باهمه خستگی دوست داشتم داستان را پیگیری کنم دومین مطلبی که برای من واقعا جالبه سعی و تلاش دختری تنهااونم درانبوهی از مشکلات که این میتونه خودش برای بسیاری از جوانان درس باارزشی باشه ودر آخر حکومت همراه باخفقان کره شمالی وازطرف دیگرحکومت کره جنوبی یک سرزمین یک ملت یک آب و خاک یکی مرتبط با غرب وپایبندبه اصول دمکراسی و دیگری غرق درطزوتفکرات باطل و پوسیده کمونیست و بلوک شرق تفاوتهااززمین تا آسمان وازبعضی جهات اتفاقات پیش آمده درکشوربی شباهت به کره شمالی نیست که جای افسوس فراوان داره
صدیقه عبدالهی
۱۳۹۷/۱۰/۹
کتاب بسیار آموزنده و تامل برانگیزیه. هرگز فکر نمیکردم مردم کره اینقدر توی فضای خفقان و دیکتاتوری بوده باشن. کتاب بخوبی فضای حاکم بر جامعه کره شمالی در دهه ۱۸۹۰ و بعد از اون رو به تصویر میکشه گویی خواننده در کوچه و خیابانهای هیسان راه میره! فرهنگها و طرز تفکرها به گونه جذابی بیان و تفسیر شده اونقدر که خواننده دلش نمیخواد کتاب رو زمین بگذاره. رهبر کبیر و رهبر عزیز کاملا برخلاف تصور من بودند و خوشحالم کتابراه کتابهایی رو دراختیار ما قرار میده که دید ما رو وسعت میده. حتی دختر ۱۱ ساله من هم براحتی با کتاب ارتباط برقرار کرده. خانواده ما بیصبرانه منتظر نسخه صوتی این کتاب هستند.
رحمان زمانپور
۱۳۹۹/۸/۲۸
این کتاب خیلی خوبه، و شاید خیلیا بگن شبیه ایران خودمونه اممم آره یه جورایی شبیه هست اما من دعا میکنم کشورمون سریعتر اصلاح بشه و مدیرا آدم بشن بخدا حیفه کشور به این خوبی که ما داریم همه چی داریم همه چی... فقط کافیه ارتباطامون به دنیا وصل بشه و بتونیم راحت تجارت و تولیدمونو بالا ببریم، من شک ندارم ما اگه کشور به دنیا وصل بشه خیلی سریع پیشرفت میکنیم چون پایمون خیلی قویه... اما این کتاب با ماجراهای جذابش به ما نشون میده باید تلاش کنیم و ناامید نشیم من یه استادی داشتم خدا رحمتش کنه همیشه میگفت هیچ وقت برای شروع دیر نیست... حتما این کتابو بخونین.
melika ahmadi
۱۳۹۷/۱۰/۵
واقعا کتابیه که نباید از دستش داد.. زندگی و باور‌های مردم در کره شمالی.. همیشه برام سوال بود که چجوری زندگی میکنن مردم این کشور.. باور‌هایی که در کشور‌های دیکتاتوری به خورد مردم میدن.. صحنه‌های نفس گیر و جذاب و استرس آور فرار و نهایتا پایانی خوب برای نویسنده کتاب.. گاهی بعضی قسمت‌ها انقدر دلهره آور و پر استرس بود که انگار از روی یه فیلم نوشته شده و نمیشد باور کرد که اینها سرنوشت یک فرده..
Fateme Morshedi
۱۳۹۹/۲/۱۳
این کتاب باعث شد به چیزای زیادی فکر کنم به چیزایی که تو عمرم حتی بهشون توجه نکردم و قطعا یکی از چیزایی که این کتاب بهم ثابت کرد دروغ بودن کلمه "شانس" و معنا بخشیدن به اینکه خدا همیشه هوامونو داره هست! مهم نیست ما چه دینی داشته باشیم اون در هر صورت کمکمون میکنه طوری که مین یونگ تونست یکی از پس بر که مشکلاتی بیاد یکیشم ممکنه برای آدمی مثل من که زندگی معمولی و رویتینی داره فکر کردن بهش وحشتناک باشه و تنها چیزی که میتونم بگم اینه که واقعا از خوندش لذت بردم! احساسات مختلف و تجربه کردم درد، عشق به وطن، خانواده، ترس
Arghavan Fathalian
۱۳۹۷/۱۰/۲۱
از اون کتاب هاست که متوجه نمی‌شی چطور داره پیش می‌ره، خیلی لذت بخش بود البته که مترجم خیلی خوب و روان ترجمه کرده‌ بود، درک کردن نویسنده‌برای ماها خیلی آسونه چون خیلی شباهت داشت به شرایط خودمون
Freshte Sadati
۱۴۰۰/۱/۲۹
کتاب فوق‌العاده بود. به معنای واقعی عالی بود، خیلی دوست داشتم در مورد کره شمالی بیشتر بدونم با این کتاب انگار مدتی اونجا زندگی کردم. بعضی از دوستان با ایران مقایسه کردند و حق هم دارن از برخی جهات اما تفاوت مهم ما با اونا اینه ما به اینترنت و اطلاعات دسترسی داریم ولی اونا اصلا متوجه نیستن که توی چه شرایط اسفناکی هستند چون طبق گفته نویسنده هیچ منبعی برای برسی و مقایسه ندارند، به نظر ارزوی محالی باشه اما آرزو دارم تمام جهان در آزادی باشند بدون استثنا
Reza Nejatian
۱۳۹۹/۳/۹
واثعا کتاب جالبی بود، سرگذشت باور نکردنی و خواندنی، یک چیزش برام خیلی جالب بود، اینکه توی دنیا هنوز جاهایی وجود داره که مردمش از ما رنج بیشتری میکشن، برای همین طبق عادت هنوز میتونیم بگیم که خدا رو شکر که اونقدر وضعمون بد نیست، درست مثل زمانی که میری کلانتری و از دزدی گوشیت شکایت میکنی، ولی بهت یاد میدن که به جای ناراحتی، خدا رو شکر کنی که بلایی سر خودت نیومده و مثلا بهت چاقو نزدن، پس زنده باد کره شمالی و خدا رو شکررررر که ما در کره شمالی نیستیم😁😁😔😔😔😔😔
Mahyad S
۱۳۹۷/۱۲/۹
مهارت نویسنده و مترجم تحسین برانگیز هست وقتی این کتاب رو میخونم میتونم صحنه‌ها رو مجسم کنم زیرا نویسنده بخوبی اون شرایط رو توصیف کرده
درمورد کره جنوبی اطلاعاتی دارم و شبکه‌ها وسایتهای اونها رو میبینم اما کره شمالی فضای خیلی بسته‌ای داره ومن ب گفته‌های اطرافیان اکتفا کردم اما خوندن این کتاب یه تجربه
جدید هست اینکه میتونم اونجا رو از دید یکی ازشهروندان ببینم نه کسانیکه هرگز اون شرایط رو تجربه نکردن واز دور حرف‌هایی میزنند
hny mmni
۱۳۹۷/۱۰/۴
فوق العاده‌س. شجاعت و پافشاری این دختر واقعا ستودنی بود. از حق هم نگذریم معجزه‌های عجیبی هم براش پیش اومد تا به این مرحله برسه. خیلی هیجان انگیز بود واقعا لذت بردم. ارزش خوندن داشت
Me_artist_lifestyle M
۱۴۰۰/۵/۹
من خیلی کتاب راجب کره شمالی خوندم همشون داستان‌هایی متفاوت از آدم‌هایی متفاوت و اینکه با هر کدوم بیشتر از قبل با خودتون فکر می‌کنید و مغزتون سوت میکشه من پیشنهاد میکنم بخونید این کتاب‌ها رو دیدتون رو نسبت به اطرافتون وسیع میکنه همه کتاب‌هایی که راجب کره شمالی هستن راز آلود و تامل برانگیز هستند چون داستانی هستن و آدم‌های معمولی راوی این داستان‌ها هستن همچنین خیلی ساده و روان نوشته شدند و راحت میتونید تموم کنید و لذت ببرید
maryam Yaraie
۱۳۹۸/۱۰/۵
این کتاب رو دو روزه خوندم به جز هیجاناتی که همراه داشت و نشون میداد کهدغدغه برای مردمان هر کشوری چقدر میتونه متفاوت باشه به ایستادگی و قدرت این دختر فکر میکنم به همراهی خانواده‌اش حتی در سخت‌ترین شرایط افرین میگم و اینکه ما آدم‌ها بر اثر اتفاقاتی که برامون میوفته چقدر میتونیم فرق کنیم، رشد کنیم و از عقاید پوسیده و ابلهانه مون دست برداریم البته همه مستلزم اینه که بخواهیم درست بفهمیم.
مشاهده همه نظرات ۲۴۷

راهنمای مطالعه کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی

برای دریافت کتاب دختری با هفت اسم: فرار از کره شمالی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.