معرفی و دانلود کتاب زیستن در قلب: چگونه می‌توان به فضای مقدس درون قلب وارد شد

عکس جلد کتاب زیستن در قلب: چگونه می‌توان به فضای مقدس درون قلب وارد شد
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب زیستن در قلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زیستن در قلب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زیستن در قلب: چگونه می‌توان به فضای مقدس درون قلب وارد شد

چگونه می‌توان به فضای مقدس درون قلب، وارد شد؟... درونوالو ملچیزدک یکی از آموزگاران معنویِ برجسته‌ی زمانه‌ی ماست. او در کتاب زیستن در قلب که بر پایه‌ی تعالیم عرفان «مرکابا» به رشته‌ی تحریر درآمده، دانش خویش در باب علوم ماوراءطبیعه را در اختیار ما نهاده است؛ دانشی که برخورداری از آن، به زعم ملچیزدک، سعادتی فراگیر را ارزانیِ آدمی می‌کند.

درباره کتاب زیستن در قلب

در کتاب زیستن در قلب (Living in the Heart) مخاطب مجموعه‌ای از آموزه‌های شگفت‌انگیز خواهید بود که جملگی، بر مبنای نگرشی معنوی صورت‌بندی شده و در اختیار شما قرار گرفته‌اند. درونوالو ملچیزدک در این اثر درخشان و دگرگون‌کننده، از فضای مقدسی سخن گفته که درونِ قلب آدمی نهفته است. فضایی که راه یافتن به آن، سعادتی عظیم و آرامشی ابدی را نصیبِ انسان می‌سازد.

به باور درونوالو ملچیزدک، ویژگی بارز عصری که در آن به سر می‌بریم، منطق‌پرستیِ بی‌حدوحصر و افراطیِ آن است. در جهان ما، احساسات و عواطف به مثابه‌ی اموری زائد، گمراه‌کننده و مغشوشْ معرفی می‌شوند. دانشمندانِ علوم مدرن، از جمله صاحب‌نظران رشته‌هایی چون روانشناسی، عصب‌شناسی، زیست‌شناسی و...، در این نکته که قوای عقلانی بشر بر عواطف او رجحان و برتری دارد، اتفاق نظر دارند. اما آیا به راستی چنین است؟ نگارنده‌ی کتاب زیستن در قلب در پاسخ به این پرسش «نه»ای قاطع می‌گوید. به زعم درونوالو ملچیزدک، از قضا این عواطف و احساساتِ آدمی‌اند که می‌توانند او را به ساحت حقیقتِ راستین سوق دهند. چرا که عواطف و احساسات، بر خلاف دستورات عقلِ سلیم، از قلب آدمی نشأت می‌گیرند؛ و قلب آدمی، مطابق مباحثی که در کتاب پیش رو مطرح گشته، مکانی مقدس است که جملگیِ اسرار و حقایق را در اعماق خود نهفته دارد. آنچه با مطالعه‌ی کتاب زیستن در قلب فرا خواهید گرفت، همانا شیوه‌های کشفِ این اسرار و حقایقِ نهفته در قلب است.

عمده‌ی مطالب بیان‌شده در کتاب زیستن در قلب، پایه در آموزه‌های مکتبی عرفانی، موسوم به مکتب «مرکابا» دارند. اصول عرفان مرکابا از تعالیم باستانیِ یهودیان ریشه گرفته و از محتوای کتب مقدس این قوم، اقتباس شده است. بر پایه‌ی تعالیم عرفان مرکابا، آدمی تنها کالبدی برساخته‌شده از پوست و گوشت و استخوان نیست؛ بلکه وجودی مقدس و روحانی است که در این کالبد جسمانی اسیر و گرفتار آمده. نیل به حقیقتِ راستین و فهم رازِ الهی حاکم بر کائنات، آنگونه که عالمانِ عرفان مرکابا می‌گویند، نه از طریق اندیشه‌ورزی و توسل جستن به عقل، بلکه از مجرای رجوع به حقایق باطنیِ نهفته در قلب آدمی، ممکن و میسر می‌گردد. البته چنین آموزه‌ای، نه فقط در عرفان مرکابا، بلکه کمابیش در تمامیِ مکاتب عرفانی جهان، از جمله عرفان ایرانی - اسلامی، رایج و متداول است. از همین رو، مخاطبِ کتاب زیستن در قلب، حتی اگر به طور خاص، آشنایی چندانی با آموزه‌های عرفان قومی و مذهبی مرکابا نداشته باشد، مطالب موجود در اثرِ پیش رو را قابل فهم و عاری از پیچیدگی می‌یابد. در این مرحله، ذکر این نکته نیز خالی از فایده نیست که محتوای کتاب زیستن در قلب، همان اندازه که یادآور تعالیم عرفان مرکاباست، اصولِ برخاسته از شیوه‌های مدیتیشنِ شرقی را نیز به خاطر می‌آورد.

کتاب زیستن در قلب ذیل 9 فصل خواندنی تنظیم گشته و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است. گفتنی‌ست که ترجمه‌ی فارسی این اثر، بر عهده‌ی مریم بردبار بوده، و انتشار آن به همت نشر «کتیبه‌ی پارسی» مقدور گشته است.

کتاب زیستن در قلب مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی معنویت نوین، بیش از همه از مطالعه‌ی کتاب زیستن در قلب، نوشته‌ی درونوالو ملچیزدک، لذت خواهند برد.

با درونوالو ملچیزدک بیشتر آشنا شویم

درونوالو ملچیزدک (Drunvalo Melchizedek) متولد سال 1941 و اهل کالیفرنیای آمریکاست. این آموزگار معنوی در رشته‌ی ریاضیات دانشگاه کالیفرنیا تحصیل نموده است؛ اگرچه بیش از هر چیز به واسطه‌ی فعالیت‌هایش در حیطه‌ی مدیتیشن و ذهن‌آگاهی شناخته می‌شود. فعالیت‌هایی تحقیقی که عمدتاً معطوف به شاخه‌ای عرفانی موسوم به «مرکابا» بوده‌اند.

از میان آثار درونوالو ملچیزدک می‌توان به دو کتابِ «راز باستانی گل حیات» و «زیستن در قلب» اشاره نمود.

در بخشی از کتاب زیستن در قلب می‌خوانیم

«در این لحظه چیزی آشکار می‌شود که به ندرت رخ می‌دهد: زمین به عنوان مهد و گهواره بشر، انسان عبد و خداوند معبود هر سه در عشق محض یکی شده.»

به گفتۀ سِری یوکتسوار تنها در این حالت به خصوص آگاهی است که می‌توان خداوند را به طور مستقیم شناخت، بنابراین گام نهایی در مدیتیشن این است که از حضور خداوند، در اطراف و درون خود، آگاه شوید. برای این بخش از مدیتیشن سری یوکتسوار ابتدا راهی بسیار پیچیده برای آگاهی یافتن از خداوند به من داد، اما پس از صحبت با بسیاری ریش‌سفیدان قبایل مختلف جهان، من احساس می‌کنم می‌توانیم شیوۀ دستیابی به این وضعیت نهایی آگاهی را ساده کنیم. واقعاً ساده است: وقتی شما وارد درک مقدس محضر خدا شدید، می‌توانید تنها با باز کردن قلب خود برای حضور خداوند به این تجربه نائل شوید. به دلایلی که تنها خداوند می‌داند، در حالت درک زمین و انسان و خدا حضور خداوند به راحتی قابل درک است.

سری یوکتسوار نام این مدیتیشن را به من داد: نفس اتحاد. خداوند همیشه در همه جا حضور دارد، اما انسان‌ها همیشه او را درک نمی‌کنند. مدیتیشن نفس اتحاد شما را مستقیماً و هشیارانه به حضور خداوند می‌رساند.

برای برخی این وضعیت آگاهی تنها چیزی است که برای کامل کردن همۀ چرخه‌های زندگی لازم است. به بیان دیگر آن دروازه نزدیک شدن به همۀ تشریفات مقدس زندگی، مانند تولد ما به این جهان، ازدواج، و حتی مرگ است. به گفتۀ بومیان آمریکا حتی مراسم کاشتن و درو کردن نیازمند این ارتباط با روح بزرگ می‌باشد تا دانه‌ها رشد کرده و به سلامت برسند.

راه طبیعی این است که با خداوند یا روح بزرگ در آفرینش همکاری کرده تا در چرخه‌های طبیعت برای باز گرداندن زندگی به تعادل یاری کرده باشیم. به گفتۀ انجیل ما نگهبانان باغ (یا طبیعت) هستیم آن‌گونه که در داستان آدم و حوا گفته شده است، و در این عصر مدرن ما هنوز همان نقش را داریم، هرچند هدف خود را فراموش کرده‌ایم. ما بدون این ارتباط درونی با خداوند گمگشته و جدا افتاده هستیم، از این رو مدیتیشن یوکتسوار دروازه‌ای برای به خاطر آوردن خداوند23 و ورود به فضای مقدس قلب است.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه
سرآغاز
فصل یک: آغاز با ذهن
فصل دوم: دیدن در تاریکی
فصل سوم: یاد گرفتن از قبیله‌های بومی
فصل چهارم: فضای مقدس قلب
فصل پنجم: اتحاد آسمان و زمین
فصل ششم: ترک گفتن ذهن و ورود به قلب
فصل هفتم: مدیتیشن فضای مقدس قلب
فصل هشتم: مرکابا و فضای مقدس قلب
فصل نهم: هم‌آفرینی هشیارانه از قلبی که با ذهن مرتبط شده است

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زیستن در قلب: چگونه می‌توان به فضای مقدس درون قلب وارد شد
نویسنده
مترجممریم بردبار
ناشر چاپیانتشارات کتیبه پارسی
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۱
زبانفارسی
شابک978-622-6672-62-7
موضوع کتابکتاب‌های انرژی درمانی، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زیستن در قلب

مرضیه نصیر
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
سلام کتاب در مورد ماوراء الطبیعی هست. به نظرم بیشتر انگار پیغمبر با معجزه‌ای در درون که خیلی شگفت انگیز درک می‌کنه و با مثال در مورد شعور قلب خدادادی هست. مطالب عجیبی در مورد قلب و ارتباط و درک قلب از جهان اطراف شاید راهگشا باشد برای اینکه خیلی حساس و بامراقبت احساسی با قلب رابطه و دوست باشیم.
Behnam Kashkouli
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
عالی و بسیار عالی.. تا بحال به این زیبایی نویسنده‌ای راجع به زندگی درون قلب توضیح نداده..... خیلی روان و ساده که مفهومش برای هر خواننده‌ای آسونه
مجید دبیری
۱۴۰۱/۸/۹
کتاب خوب و مفیدیه و اولین کتابی که در باب فضای دل انسان و خود هیپنوتیزم دارم میخونم
هادی شجاعتیان
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
همه کتابهای این نویسنده عالی هستند هزارتا ستاره هم کم هست
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب زیستن در قلب

برای دریافت کتاب زیستن در قلب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.