معرفی و دانلود PDF کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی

عکس جلد کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی
قیمت:
62000 تومان - 11.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی

کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی تالیف کوین کرل، به شما به عنوان یک ورزشکار کمک می‌کند تا با استفاده از تغذیه مناسب، تمرینات ورزشی موثرتری انجام دهید، پتانسیل ورزشی خود را افزایش دهید و در صورت شرکت در مسابقات ورزشی عملکرد بهتری داشته باشید.

درباره کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی:

کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی (Performance Nutrition) تاثیر مواد غذایی مختلف را بر تمرینات ورزشی به طور کامل تحلیل و بررسی می‌کند چرا که تغذیه صحیح از معیارهای بسیار مهم برای افزایش کیفیت عملکرد ورزشی افراد است. منظور از عملکرد ورزشی افراد بازتوانی پس از فعالیت ورزشی، جلوگیری از آسیب‌های ورزشی، کنترل وزن و... است.

فصل‌های اول و دوم این کتاب درباره این مورد است که چگونه چیزی که می‌خورید و زمان خوردن آن بر سلامتی شما اثر می‌گذارد. فصل نخست سعی دارد جلوی بیمار شدن شما را بگیرد، درحالیکه فصل دو بر استفاده از غذا به منظور پیشگیری از آسیب دیدن تمرکز دارد. اگر آسیب دیدگی رخ داد، این فصول بهترین راهنما برای استفاده از غذا به منظور بهبودی سریع‌تر هستند.

نویسنده کتاب، کوین کرل (Kevin Currell) در فصل‌های سوم تا پنجم به تشریح غذا خوردن به منظور تقویت یا تضعیف اثر تمرین می‌پردازد. فصل سوم بر غذا خوردن به منظور بیشینه کردن قدرت تمرکز دارد، فصل چهارم غذا خوردن برای بیشینه کردن تاثیرات تمرینات ترکیبی را مدنظر قرار می‌دهد و در نهایت فصل پنج نشان می‌دهد که چگونه با مواد غذایی می‌توان بیشترین سود را از تمرینات استقامتی کسب کرد.

فصل‌های ششم تا نهم بر عملکرد خالص تاکید دارند. چگونگی تاثیر بر مغز و عملکرد شناختی موضوع فصل ششم است. فصل هفتم نگاهی بر حوزه‌های تغذیه‌ی ورزشی دارد. فصل هشتم هم به رویدادهایی می‌پردازد که کمتر از یک ساعت طول می‌کشد یا در آن‌ها بهبود جهت دوره‌های متعدد اهمیت دارد. نهایتا فصل نهم ورزش‌های تیمی را بررسی می‌کند. در پایان، فصل دهم موضوع مدیریت وزن در ورزشکاران را پیش می‌کشد. به نظر می‌رسد که در این حوزه تغذیه عموما بیشترین تاثیر را دارد.

هر فصل با مروری بر شواهد و علوم مرتبط با هر موضوع آغاز می‌شود که بخش بیشتری از متن را تشکیل می‌دهد. در انتهای هر فصل، خلاصه ساده‌ای از مداخلات بالقوه ارائه شده است که به سطوح شواهد برای هر مداخله تقسیم شده‌اند. هر دسته بندی در این قسمت‌ها معنای خاصی دارد:

- راهکارهای طلایی: شواهد بسیار قوی از چندین آزمایش با نتایج مثبت.
- راهکارهای نقره‌ای: شواهد خوب یا در حال ظهور مبنی بر اینکه مداخله بر نتایج تاثیرگذار است.
- راهکارهای برنزی: شواهد ضعیف اما نوید بخشی که مداخله می‌تواند بر نتایج اثر بگذارد.

مطالعه کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی مناسب چه کسانی است؟

متخصصین علوم تغذیه و رژیم درمانی، متخصصین فیزیولوژی ورزش و ورزشکاران می‌توانند آگاهی‌های لازم در رابطه با پژوهش‌های متعددی که اثرات دستکاری‌های رژیم غذایی ورزشکاران بر عملکرد ورزشی را نمایان می‌کند به دست آورند. در ترجمه این کتاب سعی بر آن شده است که متون علمی در عین امانت داری با زبانی ساده و سلیس در اختیار شما قرار گیرد.

در بخشی از کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی می‌خوانیم:

آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌هایی همانند C و E نقش مهمی در عملکرد حفاظتی سیستم ایمنی دارند. روشن است که کمبود هریک از این مواد مغذی به کاهش عملکرد سیستم ایمنی منجر می‌شود. با این حال، با وجود آنکه ادعاهای زیادی در این زمینه وجود دارد، شواهد کمی وجود دارد که مواد مغذی سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.

برخی مطالعات اثر مواد مغذی را به شکل جداگانه بررسی کرده اند، ولی پاسخ مثبتی نیافته‌اند. در برخی موارد دوزهای بالایی از مواد مغذی به شکل مجزا نه تنها به کاهش سیستم ایمنی بلکه به کاهش سازگاری ایمنی نسبت به فعالیت ورزشی منجر می‌شود. بنابراین احتیاط‌هایی در هنگام مصرف دوزهای بالا باید در نظر گرفته شود.

اخیرا یک مطالعه به بررسی اثر غذاهای کامل بر سیستم ایمنی پرداخته است. عصاره گیلاس یکی از مواردی است که نشان داده شده است می‌تواند به بازیابی و بهبود پس از فعالیت‌های ورزشی همانند ماراتون کمک کند. این مورد ممکن است به اجزای فعال زیستی همانند آنتوسیانین موجود در آن مربوط باشد که به گروه غذایی فنول‌ها تعلق دارد. کیفیت غذاهای مصرفی و غذاهای فرآوری نشده، به ورزشکاران کمک خواهد کرد تا آنتی اکسیدان، ویتامین و مواد معدنی کافی را جهت حمایت سیستم ایمنی دریافت کنند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: پیشگیری از بیماری‌ها
فصل 2: تغذیه در آسیب‌های ‌ورزشی
فصل 3: بهره‌گیری از تغذیه برای بیشینه سازی سازگاری با تمرین قدرتی
فصل 4: تمرین هم زمان و ظرفیت بافری
فصل 5: به حداکثر رساندن سازگاری در تمرینات استقامتی
فصل 6: تغذیه و مغز
فصل 7: مسابقات استقامتی طولانی تر از یک ساعت
فصل 8: مسابقات کوتاه تر از یک ساعت در چندین دور
فصل 9: بهبود عملکرد ورزش‌های تیمی
فصل 10: مدیریت وزن

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تغذیه و عملکرد ورزشی
نویسنده
مترجمسارا صالح پور
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات89
زبانفارسی
شابک978-600-355-242-5
موضوع کتابکتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام، کتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
62000 ت - 11.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی

حامد جولازاده
۱۴۰۰/۱/۱
بسیار کتاب عالی بود خیلی خوب‌بود
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی

برای دریافت کتاب تغذیه و عملکرد ورزشی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.